Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 98 svečiai
Apžvalgos

Miss Kittin - I Com

@ Nova Mute, 2004

Gal vertėtų surengti totalizatorių : kurio iš buvusių kolegų, Miss Kittin ar Felix Da Housecat albumas bus sėkmingesnis? Turbūt ir jie patys labai įdėmiai seka abiejų albumų pardavimus. Ar mums, klausytojams, tai į gerą? Ar vietoj vieno gero darbo turim du gerus, ar tik du vidutiniškus?

Prancūzaitė Miss Kittin į muziką, tiksliau DJ'avimą, pasinėrė dar 1994, būtent tada ji sugrojo savo pirmą DJ setą. Šiandien, kaip ji pati teigia, DJ'avimas yra pagrindinė jos veikla. Nuo 1994 ji groja beveik kiekvieną savaitgalį. Kaip DJ'us, ji negroja konkretaus stiliaus ir miksuoja viską pradedant minimal, deep ir baigiant techno,leftfield ir electro. Tą patį galima pasakyti ir apie "I Com", debiutinį šokių muzikos "veteranės" albumą. Vienintelis dalykas, pagal kurį galima nustatyti kūrinių autorę - vokalas, bet ar jis gali ištempti visą albumą?

Viskas prasideda singlo pavidalu išleistu kūriniu "Professional Distortion". Darkyta boso linija, aštrios gitaros, laužytas ritmas ir panelės Kittin pasakojimas apie savo "turiu". Net ir namuose klausant perbėga šiurpas nuo sodraus boso ir gitarų… o taip - tai Miss Kittin.

"Requiem for a Hit" vokalas priklauso L.A. Williams. Tipiškas electro house pavyzdys. Griežtas ir ne per greitas ritmas, banguojanti boso linija ir, kažkodėl jis man skamba šlapiai, Williams balsas nuolatos kartojantis "beat that bitch who the hit". Koja norom nenorom pasigauna ritmą ir jam pasiduoda - trumpa lyrinė pauzė su pianinu ir saldžiu moterišku vokalu - važiuojam toliau. Tikra palaima šokių aikštelėms.

Trečias kūrinys - trečias stilius/skambesys. Greitis akivaizdžiai viršijamas, kaip jo neviršysi kai dainuoji apie automobilius, liepsnojančias padangas ir karštas pupytes. "Mitsubishi, Suzuki, B.M.W - one two three". Atrodo tai vadinama synth-punk. Jeigu tik sugebi taip greitai judinti kūną - judink, jeigu ne - sėsk į automobilį, pasigarsink magą ir spausk iki dugno (nepamiršk prisisegti saugos diržų).

Už lango 30 laipsnių karščio, o čia dar grotuvas kaitina … karštoka. Nurimk. Daugiau grotuvas nekaitins. Pirmi trys albumo kūriniai buvo viskas, kas šiandien tave kaitins. Gali grįžti prie darbo, mokslų, knygų skaitymo. Nekalbėsiu apie visus likusius kūrinius, nes neturiu ką ypatingo apie juos pasakyti. Miss Kittin nukeliauja yra minimal, synth-pop, experimental pasaulį. Ir, deja, ta kelionė tikrai nežavi ir nedžiugina.

Iš likusių devynių kūrinių išskirčiau "Kiss Factory". "You say you can't forget about me, find me at the kiss factory…". Tokie kūriniai turėtų skambėti "madingose" diskotekose vietoj Celine Dion, Britney Spears ar Sel baladžių. Labai intymu.

Kartu su senu bičiuliu The Hacker susuktas kūrinys "Soundtrack of Now" turėtų būti įdomus, jeigu bus išleistas singlo pavidalu ir jį remiksuos šokių aikštelių specialistai (nors dabar atrodo viskas lyg ir neblogai - hipnotizuojantis sintezatorius, pulsuojanti boso linija, bet kažko trūksta, kad užsimerkus viskas suktųsi ratu, kad kojos norėtų judėti, kad norėtumei rankas pakelti aukščiau juosmens).

Atrodo ir viskas. Visa kita galima būtų pavadinti žaidimu su garsais, bet tas žaidimas gal būt yra įdomus tik pačiai Miss Kittin, bet ne mums. Nors ir nesinori to pripažinti, tačiau Ponas Katinas dar kartą apspjauna Panelę Katytę.

Arbuzas, 2004 Spalio 25, 22:37

Kūriniai
01. Professional Distortion
02. Requiem For A Hit
03. Happy Violentine
04. Meet Sue Be She
05. Kiss Factory
06. Allergic
07. Soundtrack Of Now
08. Dub About Me
09. Clone Me
10. 3eme Sexe
11. I Com.com
12. Neukölln 2

Komentarai

 • sonny_w
  sonny_w @ 2005 Birželio 28, 08:28

  Requiem For A Hit valdo! Ir Arbuzai ten L.A. Williams sako ne "beat the bitch who the hit", o "beat that bitch with a hit". Nu bet cia ne esme...
  O pati apzvalga tai ir man nepatiko, fe... ;[

  0  0
 • maya
  maya @ 2004 Liepos 28, 10:47

  o kas vyksta?


  apshviesk mane.

  0  0
 • Zydrute
  Zydrute @ 2004 Liepos 27, 09:21

  maya - bet tada bent nesmirdejo :))))

  0  0
 • maya
  maya @ 2004 Liepos 27, 08:36

  o man ir priesh tai buvo meshlas.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.