Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 318 svečių
Apžvalgos

BVDUB - A Careful Ecstasy

@ Darla Records, 2013

Bvdub – prodiuseris iš JAV, kurio tikrasis vardas – Brock van Wey, šiuo metu gyvenantis Kinijoje ir dirbantis ten anglų kalbos profesoriumi. Šis prodiuseris, turiu prisipažinti – vienas iš nedaugelio, kurio kūrybą su visomis tendencijomis seku nuolat, ir tai darau jau ne vienerius metus. Bvdub iš esmės žinomas dėl savo kuriamo ambient, neretai pereinančio į dub techno. Visą kūrybą galėčiau pavadinti balansavimu tarp praeityje patirto netekties skausmo ir vilties, jog rytojus bus kur kas šviesesnis.

Lyginant su anksčiau šio atlikėjo išleistais albumais, “A Careful Ecstasy” iškart pastebimas vienas ryškus panašumas - kūrinių trukmė, dažnai viršijanti 10 min. ribą. Kūrinių pavadinimai kaip kad “If I Had Been A Better Man” sufleruoja idėją perteikti tai, jog praeitis niekada iki galo neužsimirš, o ateitis pasitinkama žinant, jog niekas jau nebebus taip pat, kaip buvo. Tai gali būti siejama su egzistencializmu, jaučiant trapią šios dienos ir mus supančios aplinkos vertę.

Galiu drąsiai teigti, jog tokia muzika – toli gražu ne kiekvienam klausytojui. Pirmiausia dėl to, jog čia neišgirsite pernelyg džiaugsmingų melodijų, o tik melancholiškas, tačiau jos, prisipažinsiu, įtraukia ir nepaleidžia iki pat kūrinio pabaigos.

Kiekvienas kūrinys – atskira istorija, nors kartais atrodo, jog visa tai, kas norima išreikšti, jau buvo sudėta į anksčiau pasirodžiusius ep‘us, kompiliacijas ir į albumus. Nuo to laiko, kai atradau Bvdub, mane iki pat šiol stebina jo produktyvumas išleidžiamų įrašų atžvilgiu – dažniausiai šis amerikietis išleidžia 3 ar daugiau įrašų per metus. Bvdub kuria pats , iš esmės nebendradarbiauja su kitais atlikėjais, koncertuoja irgi retai, o tai, ko gero, sudaro prielaidas tokiam kūrybiniam produktyvumui, koks šiuo metu yra iš Bvdub pusės.

Paskutinysis albumas „A Careful Ecstasy“ panašus su anksčiau išleistais albumais (pvz. „The Art Of Dying Alone“) būtent tuo, jog albumu yra viso labo 6 kūriniai. Gilus, melancholiškas ir hipnotizuojantis Bvdub atliekamas ambient‘as ir dub techno man labiausiai siejasi su pošventine žiemos tuštuma, nakties tyla ir apsnigtais toliais, kurių gale neryškiai šviečia miesto šviesos. „It Was For You, It Was For Us..” – kompozicija, kurią laikau man labiausiai patinkančia iš albumo “A Careful Ecstasy”. Gal todėl, jog girdžiu tokią Bvdub kūrybą, kuri niekuo nesiskiria nuo pat pirmojo išleisto kūrinio.

Kai pats Bvdub jau yra tiek sukūręs, natūralu, jog dabartinėje kūrybos stadijoje stengiamasi ieškoti kitokio kūrybos kampo, kitokių melodijų. Pastarasis albumas nejučia labiau linksta link lengvo techno ar net house ritmų, nevengiama naudoti ir vokalų, tarsi sudarančių aidą (kas ir atsispindi visoje atlikėjo kūryboje). Tiksliau pasakius – tokia yra dabartinė Bvdub kuriamos muzikos tendencija (krypti labiau į šokių muziką), besireiškianti jau antri metai. Galvoju, jog tokiu būdu (šiek tiek didindamas BPM) atlikėjas savo muziką bando „įvilkti“ į kur kas pozityvesnius rėmus. Nors, asmeniškai, aš, kaip senas Bvdub fanas, ne itin pritariu tokioms kūryboms gairėms, tačiau esu linkęs palaukti dar keleto šiais metais pasirodysiančių įrašų, kad galėčiau labiau susivokti, kokia kryptimi judama ir ko tikėtis toliau.

Egidijus, 2013 Sausio 21, 11:47

Kūriniai

Another Love
My Hinami
It Was For You, It Was For Us..
If I Had Been A Better Man
Through The Lower Room We Rise Higher
A Careful Ecstasy

Atlikėjas: BVDUB
Albumas: A Careful Ecstasy
Leiblas: Darla Records
Katalogo Nr.: DRL263-2
Stilius: Ambient, Techno
Išleistas: 2013
Įvertinimas: 4,00

Komentarai

  • balvonas
    balvonas @ 2013 Vasario 01, 10:53

    turiu jo visa diskografija,kultinis atlikejas,superine muzika....

    +1  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.