Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 254 svečiai
Apžvalgos

Mondkopf - Day of anger

@ Paradisum, 2011

Anksčiau su Mondkopf nebuvau susidūręs. „O būtų buvę gerai“, – pagalvojau, perklausęs jo naujausią singlą „Day of anger“.

Dvidešimt ketverių metų prancūzas savo pirmąjį albumą išleido 2009-aisiais. Piarščikas rašo, kad albumas sulaukė kritikų pripažinimo, apipylė jaunuolį (taip, dabar atlikėjui tėra 24) gausybe dailių epiterų ir panašiai. Dabar Mondkopfas ruošia savo antrąjį albumą, jau yra paruošęs netgi, bet užuot davęs mums jo paragauti, tyzina su singlu. Bet užtat kokiu mandru – „Day of anger“ bus išleistas ryt (gegužės 16-ąją). Tik kompakte. Ribotu 1000 kopijų tiražu. Ir dar su dovanėle – šešiolikos puslapių knygele apie būsimojo albumo „Rising doom“ pasaulį.

Jeigu pavadinimai „Rising doom“ ar „Day of anger“ jums atrodo pikti ir gotiški, turiu pranešti, kad tokie čia ne tik pavadinimai, bet ir muzika. Atlikėjas savo skambesį kuria maišydamas melancholiškus gyvus skambesius su lėta, šalta ir sunkia elektronika – ir man tai patinka.

Pats „Day of anger“ nėra stipriausias singlo kūrinys, tačiau jo pavadinimas, nepaneigsi, pakankamai skambus. Pykčio dieną atlikėjas pradeda nuo melancholiškos pianino partijos, kurią palengva išstumia džeržgiančios šalto boso linijos, o prie pastarųjų vėliau prisideda ir industrial techno būdingas ritmas bei šalti foniniai triukšmai. Taip – labai šalti. Tądien, esu užtikrintas, snigo.

„Eastern Revolt“, sukurtas kartu su Oomiaq – kažkas tokio. Tai melancholiškos drone‘inės gitaros, rokeriški būgnai, sunkus ir griežtas ritmas bei kokybiškos elektronikos dozė. Pasičiupkit „Sigur Ros“, paverskit juos metalistais ir liepkit sukurti bendrą kūrinį su „Daft Punk“ – bus kažkas panašaus. Tai įtaigi atmosfera, rytietiškas šaltis, užgniaužta agresija ir tolimų kraštų ilgesys. Pavyzdžiui kokio „New York“, kuriam skirtas visas pusantros minutės kūrinėlis. Jis tobulai įkūnija žiemišką imigranto neviltį, apimančią bandant pasiekti tą svajonių kraštą. Tai tarsi aštuonmečio gatvės muzikanto bandymai surinkti skatikų savo primityvia fleitos melodija, tik atlikti sintezatoriumi.

„Euphoria“ mums grąžina ritmą, šiek tiek gyvesnio skambesio ir vuokiškus neo-trance pliūpsnius. Breaks ritmai flirtuoja su kartais kiek užrūgštinta, repetetyvia trance melodijėle, klausytojo galva linguoja į ritmą, bet šokių salės piko metu gabalas neišsprogdintų. Kaip ir visas singlas – nors jis ir sunkus, bet skambesį kaustantis šaltis kuria ne mėsas taškantį techno, o melancholišką, gal net apmaudų, prarastų vilčių garso takelį.

Sv. Velnias, 2011 Gegužės 15, 13:45

Kūriniai
1. Day of anger
2. Eastern Revolt feat. Oomiaq
3. New-York
4. Euphoria

Komentarai

  • gandubas
    gandubas @ 2011 Gegužės 16, 04:33

    ale fainas muzikuotojas, rimtai gi... ačiū.

    0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.