Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 169 svečiai
Apžvalgos

Mike Dehnert - Framework

@ Delsin Records, 2011

Mike Dehnert debiutas leidykloje „Delsin“ drauge yra ir pirmasis jo albumas plokštelės pavidalu (taip pat ir CD bei skaitmena). Mike techno scenoje apskirtai yra gana naujas vardas, bet jau spėjo pakilti gana aukštai. „Framework“ – šeštasis jo albumas, atlikėjas taip pat yra „Fachwerk Records“ bei „MD2“ savininkas, didžėjavo bei gyvus pasirodymus rengė daugelyje didžiųjų pasaulio klubų. Muzika – vienintelis jo pajamų šaltinis, taigi visą savo laiką Mike Dehnert skiria būtent jai. Manau, tai atsispindi jo kūryboje – atrodo, viskas čia sukasi aplink tą pačią temą. Ar tai blogai? Klausimą palieku atviru.

Tuo tarpu „Delsin“, kaip leidybinė kompanija, yra senas ir vietą tarp pastoviausių kokybės prasme užsitikrinęs vardas. Pirmasis jos leidinys pasirodė dar 1996-aisiais, tai buvo kompanijos įkūrėjo Peel Seamus arba Marsel Van Der Wielen darbas „Publik Draft“. Jis išleistas 50-ties kasečių pavidalu draugams, nes jokia kita leidykla nenorėjo to padaryti. Vėliau pats Marsel Van Der Wielen išleido dar keletą darbų, bet jo misija tikrai nebuvo „Delsin“ paversti asmenine leidykla. Per 15 darbo metų čia pasirodė Redshape, Delta Funktionen, Shed, Aroy Dee, Vince Watson ir kitų atlikėjų, kuriančių techno, house, ambient ir ne tik, darbai.

Istorijos pakaks – einam prie muzikos ir klausom, ką į „Framework“ įdėjo Mike Dehnert. Įžanginis „Intro“ albumo kūrinys, kaip ir po dešimties kitų sekantis „Outro“ – garsų, panaudotų albume, paletė ir užuomina į kitas jo vietas.

Labiau į „Panorama Bar“, nei į didįjį šio brolį „Berghain“ orientuotas „Infix“ turi house prieskonio, šio kūriniui suteikia pabaigoje girdimi vokalai. Lengvas ritmas ir tempas taip pat „panoramiško“ standarto. Įsibėgėjus jaučiama dub techno atmosfera, bet ji per daug monotoniška ir ištęsta.

Tituliniame „Framework“ atmosfera labiau šokinė, jei galima sakyti, tai sulėtintas Luke Slater. Tiesa, gal pusę kūrinio nevyksta nieko – tsch tsch tsch tsch... Vėliau prisijungia gaudesys. Manau, šis kūrinys tiktų kaip „Berghain techno“ pavyzdys. Visgi nieko naujo dar neišgirdau, taigi einu toliau.

„Palindrom“ tamsesnis ir greitesnis. Ritmas čia kiek lūžta, bosas nešvarus. Atmosfera kyla aukštyn, įsibėgėjus užplūsta šviesa, garsai malonėja. Pasiekus kulminaciją kūrinys lyg atgyja, įgauna kitą pavidalą, priverčia judėti, lyg įgauna prasmę. Tiesa, jis labai ištęstas – net 11 minučių. Manau, tai tikrai per daug. Nors, kaip minėjau, kulminacijos momente šokti tiktai norisi.

Laužytas „Quattro“ ritmas ir puikiai čia tinkantys vargono garsai po truputį įšauga į kažką, ką galima būtų apibūdinti kaip Detroit techno, bet viskas kartojasi ir iš rėmų neišlipa. Man – per daug statiška.

Lengva, Detroito mokyklą primenančia melodija prasideda „Klartex“. Ritmas čia tuo tarpu atsiduoda šiandieniniu Berlynu. Kaip ir kiti kūriniai, monotonijos jis nesibaido ir neatsikrato iki pat pabaigos. Nebežinau, gerai tai, ar blogai.

Į seno reivo garsus grąžina „Teilfolge“. Tai smagus ir šokių aikštelei puikiai tinkantis darbas, čia jaučiamas smagus groove'as. Old is new, tai vienas mano favoritų šiame albume, nors ir skirtas labiau kojoms, nei ausims.

„Inversion“ per lėtas techno, per greitas standartiniam house. Ir visgi šis kūrinys man albume pasirodė kaip vienas įdomesnių. Buriančios vokalo užuominos, kažkur fone skambantys hatai uzburia ir priverčia įsiklausyti... Jis nėra toks monotoniškas – vis pasigirsta koks netikėtas garselis. Paprastas, bet tuo ir įdomus.

„Kontextfrei“ – melodingas ir lėtas, paprastas ir mielas kūrinys. Įdomi čia garsų paletė, netiesus ritmas. Atmosfera primena mano ką tik apžvelgtą Roswell Return albumą, kuris puikiai tinka rytinei kavai ar vakarinei knygai. Gaila, kad baigiasi greitai – norėtųsi ne tik extended versijos šiam kūriniui, bet ir dar keletos kitokiu versijų.

Chicago house užuominų ir Shed primenančių melodijų papila „Beatmaching“. Šis irgi tiktų „Panorama Bar“. Lengvas, neįkyrėjantis, visgi labiau namams, nei klubui.

Apie „Outro“ jau užsiminiau. Apibendrinti galėčiau taip: albumas nėra perlas, tai labiau kompiliacija įvairioms vietoms ir nuotaikoms. Per daug monotonijos ir silpnas išpildymas atmintyje nieko, išskyrus keletą kūrinių, nepalieka. Manau, autoriui būtent išpildymui reikėtų skirti daugiau laiko. Tikrai tikiuosi įvairovės ateityje.

Ištraukų paklausysite ir albumą nuo kovo įsigyti galėsite čia.

Dominykas, 2011 Vasario 11, 23:05

Kūriniai
LP
a1. Intro
a2. Infix
a3. Framework
b1. Palindrom
c1. Klartext
c2. Teilfolge
d1. Kontextfrei
d2. Beatmatching
d3. Outro

CD
1. Intro
2. Infix
3. Framework
4. Palindrom
5. Quattro
6. Klartext
7. Teilfolge
8. Inversion
9. Kontextfrei
10. Beatmatching
11. Outro

Atlikėjas: Mike Dehnert
Albumas: Framework
Leiblas: Delsin Records
Katalogo Nr.: 86dsr
Stilius: Techno
Išleistas: 2011
Įvertinimas: 3,00

Komentarai

 • Ozone
  Ozone @ 2011 Liepos 30, 04:57

  sutinku, didžioji dalis kūrinių tikrai geri. Ypač nustebino Framework gabals!! :)

  +1  0
 • Burning Inside
  Burning Inside @ 2011 Kovo 19, 11:42

  sita paemes jau... ;) labai geri darbai!

  0  0
 • Meiyer
  Meiyer @ 2011 Vasario 12, 03:08

  Kažkaip nei nudžiugino, nei nuliūdino... vertinčiau panašiai

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.