Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 310 svečių
Apžvalgos

Roswell Return - Probe

@ SD Records, 2010

Roswell Return, arba L. van Zaltbommel, dienomis užima aukštas pareigas valstybės tarnyboje, o naktimis atskleidžia savo alter ego – keliautoją, einantį, ten, kur veda jo instrumentai.

Šiek tiek detalių. Šis gruodžio pradžioje „SD Records“ išleistas albumas augo su laiku. Iš pradžių pasirodė singlas „IFTODEX C001“, vėliau išaugęs į mini albumą „Probe #5“ ir galiausiai subrendęs iki LP arba CD ir DVD bei skaitmeniniu formatu prieinamo „Probe“. Na, o „SD Records“ priklauso Jan Katsma ir Raoul de Vries, žinomiems kaip „Syncom Data“ (iš čia ir pavadinimas).

„SD Records“ idėja skamba taip: „We reach beyond the stars, our mind travels fast. Mechanoid transition. Expanding human race. Thoughts for tomorrow, worlds to be colonized. Our mind travels fast, we reach beyond the stars“. Albumas irgi per daug neatsilieka nuo bendros leidyklos misijos. Pabandysiu trumpai aprašyti asmeninę savo kelionę, ar ji sutaps su jūsiškėmis, parašykite perklausę.

„Probe“ pasitinka lengvu intro „Probe 8“, po kurio iškart seka „IFTODEX C001“ – įtemptas, kosminis kūrinys. Stiprūs boso atodūsiai ir besikartojanti melodija įsuka ir tuo pačiu atplėšia nuo žemės paviršiaus, jausmas primena mažo mūsų pasaulėlio, įtempto, greito ir visai ne nuobodaus, stebėjimą esant nesvarumo būklėje. Puiki įžanga į neilgą kelionę po minčių ir garsų erdvę.

„A Goldbach Vibe (Clean Cut Remix)“ – greiti beritmiai elektroniniai signalai. Ritmą čia kuri pats, kokį tik nori, todėl kaskart klausantis kelionė kitokia. Kaip ir čia, pas mus, kitokia kiekviena diena.

„Free Fall“ paleidžia atokvėpiui, laikas sulėtėja, man visa tai primena vaizdus iš „kosminių odisėjų“, jei tik galima taip pasakyti. „Probe 5“ – pertrauka miegui, trumpam jėgų atgavimui. Po jos sekantis „Behind The Light“ – pirmas kūrinys, turintis apčiuopiamą ritmą, nusileidimus, pakilimus ir užburiančią melodiją.

„Hara Sun“ – man vienas albumo favoritų. Vėl neištirti klodai, artyn kviečiantis sintetinis balsas, slogi, net liūdna atmosfera, turinti vietos pąmastymams.

Toliau kelionėje – „SIRI“, lengvas, budinantis ir tuo pačiu raginantis tęsti. Nestovint vietoje pasitinka „Translunar“ – tiesa, monotoniškai ir nieko per daug nežadančiai. Tačiau įsibėgėjus čia dominuoja gilūs dūžiai, juntama klubinė atsmosfera, nors... Po kiek laiko jau nuobodu, nes kūrinys niekur taip ir neįsibėgėja.

„From Deep Within To The Power Beyond“ primena klasikinius kūrinius, sugrotus beorėje erdvėje. Muzika stabdo viską aplink ir atiduoda mus į neištirtą elektroninių impulsų erdvę. „Probe 2“ – žvilgsnis į dub techno istoriją, klampiąją „Basic Channel“ kūrybą. Beritmė atmosfera neša toliau nuo pradinio tikslo, koks jis bebūtų. Ir kiekvienam yra kitoks.

„Same Hepox“ leidžia susidurti su pažįstamu ir tuo pačiu neidentifikuojamu objektu. Daug mažų garselių čia sudaro didelę visumą. Tai lyg turistinė kelionė po mintis. Tokį kūrinį įsivaizduoju garso instaliacijoje su vaizdais iš žemę stebinčio palydovo, kuriam esame tik menki taškeliai. Susiduriantys, lėtėjantys, greitėjantys...

„R-Birth“ – lėtas ir svajingas atgimimas po meteoritų lietaus. Istorija tęsiasi ir su „Probe 9“ bei „Probe 6“. Ilsimės ir ruošiamės paskutiniams žingsniams. Visą misiją į vienį sujungia „Sea of Tranquility“. Gilūs dūžiai, gaudžiantys akordai ir slogi atmosfera. Tokia ši ramybės jūra.

Paskutinis kelionės tikslas ir ryškiausia jos žvaigždė – „Up Here“. Vokalas verčia pasijausti tikrais keliautojais ir aplinkos stebėtojais. Melodija lėta ir užburianti, atmosfera ramesnė, bet gal net linksmesnė. Pamirštu viską ir tiesiog mėgaujuosi.


Albumas iš esmės puikus, į visumą jungiantis ambient, experimental ir techno garsus. Tai darbas iš tamsiausių ir giliausių pasąmonės kampelių, dalinantis užuominas apie kitokį, neatrastą ir neištirtą pasaulį. Raminantį, bauginantį, greitą, stovintį vietoje...

Daugtaškių nemažai, ir sunku vertinti „Probe“ kritiškai, nes man jis – labai asmeniškas. Tai išskirtinis darbas. Rekomenduoju visiems. Tiems, kurie ieško kitokio skambesio, taip pat pavargusiems nuo šokių muzikos ar tiesiog norintiems pakeliauti. Tiesa, tai ne pirmas ir ne paskutinis tokios tematikos albumas, ir neskaitant kelių tuštokų ir ne iki galo išpildytų kūrinių, tikrai yra vertas labai stipraus ketverto.

Negaliu nepaminėti ir muzikinę dalį papildančio DVD. Filmas „Roadworkers“ – eksperimentinė dokumentika be dialogų, kurios autorė – olandė Debbie Kleijn. Filmo trukmė - 38 minutės, jame vaizduojama eilinė olandų kelių darbininko diena. Puikūs vaizdai su puikia muzika iš ką tik aprašyto albumo.


Filmą atskirai galima nusipirkti čia. Visą albumą čia.

Geros kelionės!

Dominykas, 2011 Vasario 07, 22:45

Kūriniai
1. Probe #8
2. IFTODEX C0001
3. A Goldbach Vibe
4. Free Fall
5. Probe #5
6. Behind The Light
7. Hara Sun
8. SIRI
9. Translunar
10. From Deep Within To The Power Beyond
11. Probe #2
12. Same Hepox
13. R-Birth
14. Probe #9
15. Probe #6
16. Sea Of Tranquillity

DVD
Wegwerkers - Roadworkers (Editor's Cut)

Atlikėjas: Roswell Return
Albumas: Probe
Leiblas: SD Records
Katalogo Nr.: SD2107CD
Stilius: Techno, Ambient
Išleistas: 2010
Įvertinimas: 4,50

Komentarai

 • asdasdsadsadsada
  asdasdsadsadsada @ 2011 Vasario 08, 08:48

  mano tai nuo sito www.discogs.com
  veliau seke nukubus - europa ir dar keli relyzai, tiesa nesuteike tuo metu ka dabar roswelis:)

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2011 Vasario 08, 01:31

  mano pazintis su SD Records berods nuo iftodex ir prasidejo. Labai geras leiblas aplink save surinkes idomius ir unikalius atlikejus, saunu kad jie susilaukia vis daugiau demesio.

  respektas uz apzvalga, jis tikrai to vertas :)

  +1  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.