Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 209 svečiai
Apžvalgos

Sandwell District - Feed Forward

@ Sandwell District, 2010

Pristatau tarptautinio projekto/leidybinės kompanijos „Sandwell District“ (Dave Sumner aka Function, Karl O'Connor aka Regis, John Juan Mendez aka Silent Servant bei Peter Sutton aka Female) albumą. Turbūt nė vienam, sekančiam šiandieninę ir ne tik techno sceną, šio projekto pristatinėti nebereikia. Function ir Regis girdime jau 15 ar net daugiau metų, Silent Servant kaip atlikėjas irgi toli gražu nėra naujokas (pirmasis jo, kaip Jasper, leidinys dar 1998-aisiais pasirodė „Cytrax“ kompanijoje), o Female pažįstamas iš to paties „Downwards“, kaip ir Regis.

„Sandwell District“ kaip leidykla įsikurė 2002-aisiais be svetainės, el. pašto ar „Myspace“ – tik su fakso numeriu - ir tik po kurio laiko pasirodė internete adresu http://wherenext.tumblr.com. Mano jau išklausytas „Feed Forward“ vadintinas debiutiniu.

Leidinio pasirodymas atidėtas keletą kartų – tai truko porą mėnesių – ir galiausiai albumas gimė prieš pat 2010-ųjų Kūčias. Netrukus dvi 12“ plokštelės, 7“ bei žurnaliukas, iliustruotas John Juan Mendez darbais, pasiekė ir mane. Kiek teko skaityti, pirmoji idėja buvo išleisti tik artworką, vėliau visgi pasiryžta ir pilno ilgio albumui, kuriame galėtų pasireikšti visi savitą šiandienos techno skambesį suformavę projekto nariai.

Albumo viršelis išties gražus ir yra bene įdomiausias iš visų žurnalo iliustracijų. Mano nuomone, vaizdu bandoma perteikti abumo idėja, bet meno kritikas nesu, tad man tai – tiesiog priedas. Tiesa, patiko paskutiniame žurnalo puslapyje rasta frazė: „Do not fear the mind benders“. Tad nė kiek nebijau ir jungiu patefoną dar vienai perklausai.

A: Immolare(First)(Main)(Final)

Kūrinys padalintas į tris dalis, bet plokštelėje jokių tarpų neišgirdau. „First“ – kiek neįprastai atmosferiškas be jokios perkusijos, paskendę vokalai ir žemi boso dažniai ruošia mane kitoms dalims. Visai čia pat kiek netikėtai prasideda „Main“, dalis, iš pirmosios išplaukianti į perkusinios elementus, hipnotizuojančius gamyklos patalpas primenančius garsus. Kažkur giliai girdimi tie patys vokalo motyvai, sakyčiau, pradžia stiproka. Atmosfera įsuka į tamsią salę apleistame fabrike. „Main“ dalis skirta šokiams bet, nors yra pakankamai greita ir tamsi, tinka ne tik klubams, bet ir namams. Viskas sukasi, lyg trauktų į nežinią. Pabaigoje įtampa atslūgsta ir peršokam į „Final“ dalį, visišką priešingybę viduriniąjai. Lengvi garsai, šviesos užuomazgos ir nesunkūs industriniai dūžiai pabaigai.

B: Grey Cut Out, Hunting Lodge

Apvertus plokštelę istorija lyg nutrūksta, bet idėja išlieka ta pati. „Grey Cut Out“ pasitinka laužytu ritmu ir jau pažįstama atmosfera, jaučiama „Downwards“ įtaka. Kūriniui įpusėjus lieku apsuptas lengvesnių garsų, mintimis nešančių atgal į A pusę. Laužyti ritmai veikai visai kitaip. Kūrinys lyg nebesikeičia, tik baigdamas lyg grįžta į pradžią, kuri šiek tiek hipnotizuoja, o gal migdo?

„Hunting Lodge“ man tikriausiai yra albumo favoritas, nors pradžia ir blankoka bei niekuo neišsiskirianti. Net neperžengus minutės ribos ima traukti nežinoma jėga, perkusija eina šalin, akordai buria ir hipnotizuoja, tiesa, šįkart nemigdo. Už viso to girdimi ir pavieniai garsai, kurie verčia užsimerkti. Tiek daug energijos ir tiek mažai pastangų – tokia galėtų būti kūrinio formulė. Jis pakankamai ilgas, bet su kiekvienu atoslūgiu gali prisikelti iš miego su nauja energijos doze. Dar vienas darbas, tinkantis ir namams, ir klubui bei padedantis į save pažvelgti iš viršaus. Gana greitai pasibaigus ir jam traukiu kitą plokštelę ir jau nebežinau ko tikėtis.

C: Falling The Same Way, Svar

Ką gi, viskas negali būti tobula, ir nors „Falling The Same Way“ nėra prastas kūrinys, jis teisiog nebeišlaiko tokio energijos kiekio, kokį turėjo „Hunting Lodge“. Bet, žvelgiant iš kitos pusės, tema puikiai jaučiama, atsmofera „kosminė“, melodija tai ateina, tai įšeina, ir kuo ilgiau klausai, tuo darosi įdomiau. Galbūt idėja ir buvo ta, kad po geros energijos iškrovos reikia poilsio. Šiuo aspektu viskas išpildyta puikiai.

„Svar“ yra vienintelis kūrinys, prie kurio tiesiogiai prisidėjo Female (perkusija priklauso jam), tačiau čia ir vėl pasigendu energijos, viskas kiek per dažnai kartojasi ir darosi nuobodu. Kūrinys pataiko į albumo kocepciją, tačiau niekur taip ir nepajudėjus iki paskutinės sekundės susidarau nuomonę, jog tai pati silpniausia tos koncepcijos grandis.

D: Double Day, Speed + Sound (Endless)

„Double Day“ sveikinasi laužytu ritmu, su kuriuo kartu pajaučiu ir melodijos užuominas. Vėlgi genialumas paprastume, elementų nedaug ir tai sukuria tą pačią iš kitų kūrinių pažįstamą nuotaiką. Įsibėgėjus įsijungia visiems šių atlikėjų darbus sekantiems gerai pažįstami garsai, grįžta minimalizmas ir energija, galva vėl linguoja, hatai lengvai papjausto, kickas verčia judėti tai pirmyn, tai atgal.

„Speed + Sound (Endless)“ – puikus hypnotic techno pavyzdys. Pakylėjimo pojūtis, minimalizmas – viskas čia telpa į vieną, melodija pinasi su atmosfera, perkusija nyksta ir atsiranda, garsų įvairovė labai plati, kaip ir šių panaudojimas. To aš ir tikėjausi, tai vienas kūrinių, kuriems apsakyti nėra žodžių, juos reikia pajausti. Netrukus suprantu, kad tai – paskutinis albumo darbas ir kiek nuliūstu, nes jam įsibėgėjus vėl jaučiu šilumą ir šviesą, nuotaika gerėja ir kelia į viršų. Kūrinys tikrai galėtų būti „Endless“, nes norisi dar ir dar...


7” Readymade 1, Readymade 2

Pirmoji „priedo“ dalis prasideda lengvu ritmu, apsuptu tamsios atmosferos. Muzika plaukia pasroviui ir pereina į gilius ambient klonus, pakeliančius ir nuleidžiančius garsus. To iš šios kompanijos tikrai nesitikėjau. „Readymade 2“ pradžia kiek kitokia, tai drone ir experimental mišinys, besilaikantis ant panašios struktūros, kaip ir pirmoji. Lengvi garsai retkarčiais išgrynėja iki beveik visiškos tylos. Įtampa, kitaip, nei pirmajame kūrinyje, ne kyla, o sukasi užburtame rate, kūrinys palengva lėtėja, kol grįžta į pradžią ir viskas tikrai pasibaigia. Ši septyncolė plokštelė – lyg viso albumo nuotaikų ištraukos ir yra puikus visą darbą papildantis priedas.

Bendrai vertinti albumą sunku. Po kiekvienos perklausos prisimenu kažką naujo, atrandu kitą kampą ir užtinku vis kitokią atmosferą. Todėl, be abejo, rekomenduoju išgirsti visiems ir išsakyti savo nuomonę bei vertinimą. Manau, kiekvienas sutiks, jog darbas tikrai pasisekęs visomis prasmėmis ir tikiuosi, kad „Sandwell District“ netaps dar viena „Variance“ serija, kai vis kartojama tas pats, o projekto eigoje tokių paprastų ir užburiančių momentų, kaip šiame albume, bus vis daugiau.

P.S. Plokštelės jau išparduotos, jų kaina iš antrų rankų siekia nerealias aukštumas. Visgi netrukus „Feed Forward“ pasirodys CD formatu, o ištraukų galima paklausyti kad ir čia.

Dominykas, 2011 Sausio 17, 23:15

Kūriniai
A: Immolare (First) (Main) (Final)
B: Grey Cut Out, Hunting Lodge
C: Falling The Same Way, Svar
D: Double Day, Speed + Sound (Endless)
7” Readymade 1, Readymade 2

Atlikėjas: Sandwell District
Albumas: Feed Forward
Leiblas: Sandwell District
Katalogo Nr.: SD 2X1201
Stilius: Techno, Ambient
Išleistas: 2010
Įvertinimas: 4,00

Komentarai

 • omal
  omal @ 2011 Kovo 07, 12:55

  tikrai geras. toks ispuoseletas skambesys, neveltui veteranai.

  0  0
 • Ital
  Ital @ 2011 Vasario 07, 01:21

  vienas dažniausių lankytojų grotuve !

  osom tikrai

  0  0
 • Terra Raves
  Terra Raves @ 2011 Vasario 04, 09:26

  luv it :D

  0  0
 • Stillfunky
  Stillfunky @ 2011 Sausio 26, 04:46

  geras, klausau ir klausau ;>

  0  0
 • Ventolin!
  Ventolin! @ 2011 Sausio 19, 07:26

  Man A side tik patiko

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2011 Sausio 19, 08:05

  solidžiai skamba, aišku norėtųsi pačias plokšteles paklausyti, na, jei cd formatu bus - jau šis tas. ra skaičiau keletą įsižeidusių melomanų komentarų, tipo jei jau sandwell taip užsislėpę, tai man jų ir nereik :) hehe
  man labiausiai įstrigo hunting lodge

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.