Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 190 svečių
Apžvalgos

Brandt Brauer Frick - You Make Me Real

@ Studio !K7, 2010

"Brandt Brauer Frick". Techno ritmas, džiaziniai ėjimai, avangardinis minimalizmas, klasikiniai akustiniai instrumentai - keistoka sintezė, nuostabus rezultatas.

Mano galva kiaurai pramušta 4X4 ritmais. Elektronika, techno, house. Viskuo, kas iš to išplaukia ir mutuoja, grįžta atgal ir sukasi spiralėm. Nežiūrint to, klausau ir daug "kitokios" muzikos, o kai tik išgirstu kaip jungiami gyvi instrumentai su elektronika - ploju katučių. Taip, tai nenaujas bajeris, tai dabar daro daug kas, pradedant kad ir simfonininiais Jeff Mills, ar Phoneheads bandymais. Kasdienybėje technačiai, basseriai ar stepperiai taip pat dažnai griebia keturių ar šešių stygų gitarą arba pradeda mušti tikro būgno membraną. Tačiau šis kartas truputėlį kitoks, man dar negirdėtas. Daug šokių muzikos prodiuserių styginius, pučiamuosius prisimena tik jau išgyvenę savo kūrinius skaitmeninėse studijose ir diskotekose - tada bando aranžuoti. Remiksuoti, kitaip sakant. Gavus patenkinamą rezultatą galbūt surengia vieną kitą pasirodymą, paplatina video ar audio internete. Kitaip tariant- akustiniai instrumentai šokių muzikoje dažnai yra pasekmė, o ne priežastis.

Žiūrint į "The Brandt Brauer Frick Ensemble" panašu, kad tai ne vienadienis projektas. Išleidžiamas rimtas pilno metro albumas, planuojami pasirodymai. O svarbiausia, kad visa muzika kurta būtent šiam sąstatui ir būtent jo atliekama, improvizuojama. Vadinti juos tiesiog grupe ar prodiuseriais neapsiverčia liežuvis. Tai orkestras. Techno orkestras. Techno džiazas?

"Brandt Brauer Frick" - perkusininkas Daniel Brandt, klavišininkai Jan Brauer ir Paul Frick. Trys jauni, išsilavinę vokiečiai muzikantai. Prie jų prisijungė dar keletas perkusininkų, pūtikų, strykuotojų, net arfininkė. Turime originalų ansamblį. Daniel Brandt atėjo iš drum'n'bass scenos. 2004-aisiais su kolegom grojo "Die Spielwiese". Truputėlį vėliau ir iki dabar jis turi bendrus projektus su Jan Brauer: Scott (siūlyčiau pasiieškoti modularfield.net whenweplaylive podcast) ir "The Free Electric Band" (čia tamsioji jų pusė). Paul Frick iki šiol didesnių darbų lyg ir nėra nuveikęs, tačiau pradžia ypatingai stipri.

Apie muziką sunku kalbėti su niekuo nelyginant, kad ir kaip kvaila tai būtų. Paskutiniu metu klausau daug "Wareika", "Cobblestone Jazz", "Guillaume & The Coutu Dumonts", "IMPS", ar net to paties A Guy Called Gerald (jis, beje, šiemet išleido dar vieną, eilinį, nuostabų albumą). Garsas gilus, švarus, tikslus, jautrus. Tačiau apie "Brandt Brauer Frick" albumą norisi pakalbėti atskirai. Dėl tų pačių aukščiau išvardintų priežasčių. Jie naudoja beveik vien gyvus instrumentus, nors klausant kartais sunku tuo patikėti. Jei ir yra sintetikos, tai tik analoginė, ne skaitmeninė.Kur nuneša sapnai? Vienas mano internetinis prietelius, kai dalinausi šia nuoroda, pakomentavo maždaug taip - o, kaip tiktų vakarėlyje Nidoje tą naktį iš penktadienio į pirmadienį. Dabar, paklausęs albumo, atsakyčiau- žinok ne, man užtektų ir pusantros valandos salėje su gera akustika, kad pradėčiau inkšti iš malonumo.

Albumas pradedamas nuo "Corky prelude". Paraiška į tai, ką girdėsime artimiausią valandą iškart užveda ant temos - bus nerimo, bus eksperimentų, bus techno, bus įdomu. Ir iškart, neatsipalaiduojant, antras kūrinys prasideda nuo gilaus, ne per greito ritmo, fortepijonas ir "Moogas" įtraukia į džiazinius žaidimus. BPMai lyg ir neskuba, bet apipinti perkusija pulsuoja užtikrintai. Jaučiama tvirta, bet jautri žmogaus ranka.

"Papparazzi" veda mane dar toliau į "Brandt Brauer Frick" pasaulį, dar daugiau improvizacijos, galima būtų sakyti, net avangardo. Žinoma, visa tai jau girdėta, tik ne šokinio ritmo apvalkale. "Caffeine" bando mane paimti nerimu. Ne, šiandien kavos dar negėriau, todėl labiau įdomi instrumentinė dalis, o ne atmosferinė, nors abi jos nuostabios. Čia bene pirmą kartą aiškiau prisijungia smuikai ir pučiamieji (kaip norėtųsi pamatyti gyvai). Taip, nerimas akivaizdus, ir ne vienas jo atspalvis, tikrai.

"Mi corazon"- vienas iš asmeninių favoritų. Labai mėgstu, kai pagrindinį kvadratą atlieka ta aštri styga, nors šiuo atveju ir pakankamai trumpai. Ji užduoda toną tolimesnei improvizacijai. Vėliau vėl kietai grąžina prie temos ir jau kviečia žaisti kartu, nenuklysti. Gabalas baigiamas lyg ir kiek švelniau, bet vis dar tvirtai linguojant galva į taktą. "Heart of stone" man atsargumu primena Bjorn Torske, pūtikų veržlumas galynėjasi su drovumu ir aš užsimerkiu, šoku sėdėdamas.

"R.W.John" - dar viena meditacija. Jos klausydamas jau pradedu galvoti, kad norėčiau dar gyvesnio skambesio. Nematydamas vaizdo pradedu pykti už skaitmenos naudojimą, tačiau vėliau dar sykį pasiskaitau, kad jie naudoja tik analoginius vargonus ir on-line semplerius, o visi instrumentai, net bosinis būgnas - gyvi.

Toliau - "You make me real". Titulinis gabalas leidžiasi žemyn, iš diskotekos į miegamąjį galbūt. Ritmas nebeskubina - dar daugiau vietos pasvajoti ir pamąstyti. Čia jau prisimenu Vidžio ir Mario "When nobody listens". Ar tikrai niekas neklauso? Aš klausau, tikiuosi paklausysi ir tu. Tu paverti mane tikru. Užbaigiama dramatišku (buvau parašęs "beveik isterišku") gabalu "Teufelsleiter". Dar viena bomba. Antra kūrinio dalis kilsteli labai aukštai. Ne, ne BPM skaičiumi- emocija. Tokiu būdu jie tarsi man sako, kad dar ne viską pasakė, o mane tai labai džiugina.

Dainos, dainos. Dainos, kuriose niekas nedainuoja. Dainuoju aš. Linksėdamas galva. Treptelėdamas koja. Nusišypsodamas erdvei tarp kolonėlių. Padėkodamas jai už dar vieną sielą kabinantį sąskambį. Hmmmm... kur ritasi pasaulis, GMO, visi kiti išsigimimai, galima būtų klausti. Bet ar reikia? Juk tai tiesiog muzika. Graži muzika. Labai.

gandubas, 2010 Gruodžio 26, 14:22

Kūriniai
01. Corky Prelude
02. Bop
03. Paparazzi
04. Caffeine
05. Mi Corazon
06. Heart of Stone
07. R.W. John
08. You Make Me Real
09. Teufelsleiter

Atlikėjas: Brandt Brauer Frick
Albumas: You Make Me Real
Leiblas: Studio !K7
Katalogo Nr.: n/a
Stilius: n/a
Išleistas: 2010
Įvertinimas: 3,50

Komentarai

 • asdasdsadsadsada
  asdasdsadsadsada @ 2011 Sausio 22, 05:28

  nu cia geras atradimas man, kazkaip netiketai pamaciau ir tik tada prisiminiau kad ir cia buvo kazkas:)
  noreciau juos pamatyt gyvai

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2011 Sausio 19, 11:06

  Tankete, tikrai taip. pavydu! parašyk čia pat ir įspūdžius

  0  0
 • moog
  moog @ 2011 Sausio 08, 07:04

  patinka man sitas bandas ir ju kuriama muzika,neisimtis ir sitas albumas:)

  0  0
 • Tankete
  Tankete @ 2011 Sausio 04, 02:14

  22 klausysiu juos gyvai KOKO @ London kartu su Mount Kimbie, Scuba, Four Tet :) Bus idomu, nes vieta labai tinkama tokiam Band`ui

  +1  0
 • Traftraftra
  Traftraftra @ 2010 Gruodžio 31, 02:34

  Labai geras albumas ,ir klipai ju patiko .Man regis kietas reikalas cia

  0  0
 • gandubas
  gandubas @ 2010 Gruodžio 30, 10:14

  jo, ten taip ant gazo rašiau tą vietą, ir tik išsiuntęs pagalvojau, kad AGCG neįsipaišo prie chebros. nu bet tai tebūnie :)
  ačiū.

  0  0
 • Paupy
  Paupy @ 2010 Gruodžio 30, 08:46

  Man tas AGCG albumas per daug neužkabino :)) O šiaip gražu skaityti ir klausyti - ačiū už pažintį!

  0  0
 • Titas Sid
  Titas Sid @ 2010 Gruodžio 27, 10:02

  Visas albumas tiesiog ...puikiai .... ir MOOGAS savo prideda ...

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.