Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 223 svečiai
Apžvalgos

Leon Somov & Jazzu - Score

@ No label, 2010

Kažkuriame savo rašinyje rašiau, jog geriausių šiųmečių LT albumų titulai priklauso dviem, t.y. merginai iš Visagino ir boy bandui iš Vilniaus. Kalbu apie Aliną Orlovą ir jos depresovai šviesų "Mutabor", bei Vilkdują ir jos pankiškai mistišką "Nežinau". Taip rašiau, nes nebuvau klausęs albumo kurį bandysiu štai dabar apžvelgti. Taip, jis yra tas trečiasis.

Apžvalgos intro galima skirti albumo įsigijimo procesui nupasakoti. Kai ieškojau, ar Somov su Jazzu šiemet, kaip ir praėjusiais metais, per Kalėdas vėl kur nors koncertuos, užtikau informaciją apie albumą. Pasirodo, jį galima įsigyti per vieną naftos kompaniją, kurią, kaip kosmetikos gamintoją ir platintoją, daugiausia žino merginos - "AVON". Tik per juos ir niekur kitur.

Ką gi, feisbuke (faina, kad tai buvo viešas profilis ir nereikėjo registruotis), kaip ir prašytas užpildžiau trumpą formą ir buvau paprašytas laukti skambučio. Vakare paskambino ir po keleto dienų iki manęs atvažiavusi "AVON" atstovė ranka rankon įteikė "Score". Užskaitom. Jei nori albumo pigiau (t.y., už 20 Lt), turi pirkti "AVON" produkciją, jei ne - už albumą, be kosmetikos, mokėsi 30 Lt. Išduosiu, jog kadangi dabar šventės - bandykit derėtis, jei nenorite gauti nieko išskyrus muziką.

Šiokią tokią albumo perklausą turėjau prieš porą mėnesių sausakimšame "Tamsta" klube (Iš ten Djscene.lt reportažą tą pačią naktį parengė Daina D. - skaityti čia). Tiesa, naujos programos tada teišgirdau tik pusę, nes į koncertą vėlavau. Tačiau ir iš kelių mozaikų galėjau susidaryt įspūdį, kad visas paveikslas atrodys gerai. Gilu, tamsu, vietomis net aštru... Visai kitaip nei "Updated".

Klausydamas visą albumą negali nesutikti su kūrėjais, kurie žadėjo, jog jų naujas tvarinys bus "organiškas, gyvas ir brandus darbas". Jei "Updated" buvo lyriškų meilės dainų rinkinys, t.y., labai vienpusiškas, tai "Score" savo temomis apima kur kas platesnį spektrą. Kalbant tiek apie dainų tekstus, tiek apie melodijas, tiek apie aranžuotes. Apdainuojamas čia Dievas ("Time Machines"), grožimasi filosofiška akimirka ("Rememberance"), liūdima, kad nieko nėra amžino ("Phantom of the Lake"), išasmenuojama visa abėcėlė ("A to Z").

Skambesys - nustebino. Kažkodėl galvojau, kad įsikirtau į Somovo ir Basanovo intellectual-pop stilių ir nieko kažko labiau iš jų nelaukiau. T.y., maniau, jog "Score" albumas vėl bus "lengva, šalia banalumo vaikščiojanti, bet tuo pačiu intelektualumu alsuojanti muzikėlė". Nes tiek "Updated", tiek Basanovo žymieji singlai, tiek "XYZ" girdėti keli aranž-kūriniai skambėjo pagal labai panašią daugmaž visiems "Silence" muzikantams būdingą formulę. Tačiau siurprizai tam ir yra siurprizai, kad maloniai nustebintų!

Kur kas daugiau masės, gilumo, sodrumo ir panašių elementų. Seniau Leonas lošdavo ant lengvų, bet labai subtilių tiek perkusinių, tiek harmoninių variacijų. Niekas Lietuvoje taip smulkiai, preciziškai ir darbščiai tiksliai nevarė. Dabar, panašu, kad viskas eina kita linkme - į atmosferą, jos subtilumą, gilumą ir net gūdumą. Tačiau gražiausia, jog Leonas lieka Leonu. Jį gali lengvai atpažinti; tiek skambesyje, tiek stiliuje. Tiesiog jis lipa ant kitos pakopos ar netgi, sakykim, evoliucionuoja. Tai, mano nuomone, idealus atvejis kūrėjui.

Aranžuotės praturtintos gyvais instrumentais - mušamieji, bosinė ir netgi aštri elektrinė gitara ("Dirty Fetish"). Taip pat skaniai įpinamas trimitas irgi atrodo gyvas ("Rememberance"). Ko, galbūt, galima buvo pasigesti, tai pianino. Atsimenat, jis labai puikiai skambėjo albumo "Updated", tiesa, remiksuotame, gabale "Song About Love".

Melodijos kur kas subtilesnės ir įdomesnės. Jos nebėra tokios super-hitinės ir smeigiančios jau su pirma perklausa. Tokia ir yra to subtilumo kaina. Tačiau pliusas tame, kad paprastai tos melodijos, kurios užkabina ne iš karto, o po truputį - daug sunkiau nusibosta. Žinoma, jei po pirmos ar trijų perklausų vis dar nori jų klausytis. Su "Score" albumu, manau, yra tas gerasis variantas.

Šiaip ar taip, vadinamųjų hitų albume yra. Mano favoritas, be abejo, yra "Time Mahine", taip pat "Sonet", "Phantom of the Lake" ir "Dirty Fetish". Reiktų atkreipti dėmesį ir į tai, kad viskas - anglų kalba.

Tad jei norite savo fonotekoje turėti vieną geriausių Lietuviškų 2010 metų albumą - nepagailėkit 30 ar net 20 Lt.

Morandis, 2010 Gruodžio 23, 09:47

Komentarai

 • Jevgenij.K
  Jevgenij.K @ 2011 Vasario 12, 09:58

  Nepatinka.

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2011 Sausio 17, 11:50

  na aš irgi manyčiau, kad turėtų būt palikta galimybė ir įsigyt paprastai :/ tiesa ji yra - koncertuose - bet jie juk reti.

  0  0
 • kidman
  kidman @ 2011 Sausio 11, 08:04

  Messyman,

  Man panaši istorija. Visiška ne samonė su "AVON". Užsakiau, paskambino, kad užsakymas yra užregistruotas ir konsultantė susisieks. Tai vyko pačią pirmą dieną paskelbus pardavimus. Iki šiol nieko nesulaukiau.

  Albumas patiko.

  0  0
 • Messyman
  Messyman @ 2011 Sausio 03, 10:26

  Nu sorry, bet tas reikalas su AVON tai užkinsa, bandžiau prieš naujus pramušt lauktuvių draugams Vokietijoje, tai pasakė kad bus tik po naujų.

  Vėliau gavau skambutį kad iš man reikiamo kiekio 5 yra 1 jų atstovybėj.

  Truputi sucks...

  +1  0
 • Ricardas
  Ricardas @ 2010 Gruodžio 28, 10:23

  Das ist SUPER, Jazzu I love your voice :]

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.