Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 369 svečiai
Apžvalgos

Mario Basanov & Vidis - Changed

@ Silence Music, 2010

Sunku atsiriboti nuo visko, ką prieš tai žinojai, skaitei, girdėjai apie atlikėją (ir dar tokį, kuris beveik kas savaitgalį matomas diskotekose), nors turbūt tai yra nuoširdžiausias būdas vertinti muziką. Į grotuvą dėdama šiomis dienomis išleistą "Changed" nori nenori niūniavau "I'll Be Gone" ir koja mušiau "Test" taktą, bet stengiausi apie tai, kas buvo iki šiol, negalvoti. Nes taip liepia jau pats pavadinimas - "Changed".

Specialiai perklausą pirmiausiai surengiau antrajai albumo daliai. Būtent dėl to naujumo ir šviežumo jausmo - gerai pažįstamus vokalinius Mario ir Vidžio bei jų balsingų draugių (ir vieno draugo) viražus pasilikau priešsapninei stadijai. Taigi jungiam.

"Plastic People"? Klubas Londone, Four Tet gabalas ar dar kažkas? Pirmajame variante kūrinys, manau, tikrai nuskambėtų, bet tai tikrai nėra antrojo koveris. Ilgas ir klaustukus ausyse raizgantis intro bytui įsisukti leidžia tik nuo antros minutės. O jau trečioje girdisi ir tas "cinkt", primenantis, kas tos dvi gorilos ant albumo viršelio. Kūrinys labai gyvas ta prasme, kad ne toks jau ir šaltas, gal dėl tikro, ne kompiuterinio skambesio? Įsibėgėjus viena sintezatoriaus linijų primena "The Man With The Red Face", bet tik skoniu.

Pliusas elektroniniam, į diskotekinį pretenduojančiam albumui - tarpų, net menamų, tarp kūrinių nėra. Lengvas minusas - antru numeriu įdėtas "In My System", nors ir dub versija, bet pasikartosiu, kad iš disko nr. 2 laukiau vien tik atradimų. Kita vertus, už slenksčio lipdamas iš "Plastic People" pelkės neužkliūni.

"You are here", - sako man trečioji stotelė, ir, beje, girdėjau, kad šis pavadinimas kilo pasižiūrėjus į miesto žemėlapį kažkuriame Europos didmiesčių. Gal ir taip. Kad esame Lietuvoje, pasakyti negalėčiau, ir tai ne komplimentas, nes lietuvišką muziką aš gerbiu - greičiau pastebėjimas apie ne tik mūsų ausims tinkantį garsą. Šio struktūra ir vėl neleidžia abejoti, jog bendraujame su Mario Basanov ir Vidžiu. "Pragrojimas" antrojoje kūrinio dalyje atrodo improvizuotas ir džiazinis, o tam aš keliu nykštį į viršų. Kojos po stalu tuo tarpu jau juda.

Klavišus trumpam pertraukia lėkštės ir perkusija, laba diena, kiek bauginančiai taria man "Black Boogie". "Spooky" atmosfera, apie save įspėjusi jau pirmosiomis disko minutėmis, išdrąsėja ir kilnoja savo sijoną prieš įkaitusius diskotekininkus šokių aikštelėje. Pianistas iš salės galo jai akomponuoja, merginos ploja. Noriu vasaros! Ir, geriausia, paryčių.

"Test" primena, kas esu ir kodėl, na, šį kūrinį prisiekę "houseriai" turėtų būti girdėję ne kartą, tad greičiau skubu prie savo pavadinimu labai intriguojančio "Kashyyyk". Velnias žino, ką tai galėtų reikšti, bet skubėti verta buvo, oi buvo. Ar tik nebus albumo favoritas? Kinematografiški ir šiek tiek šiurpinantys styginiai iš pradžių slepia nekantrią perkusiją, bet įsijungus bytui viskas tampa kiek aiškiau. Dar vėliau pasivaidena, hm, "Exit" didžėjaus pultas. Na, dar šiek tiek reikėtų viską aptvarkyti (ar paremiksuoti), ir nebesivaidentų, o iš tikrųjų kūrinį priglaustų, bet ir taip, kaip yra, "Kashyyyk" skamba labai jau kabinančiai.

Pabaigai - du dvigubi kūriniai. Pirmoji baltam arba lėtam šokiui tinkanti "Demo.Lition" dalis nepadarytų gėdos modernaus džiazo festivaliui. Taip pat ji leidžia užsisakyti gėrimą ir pagalvoti apie tai, kas laukia toliau. Antrojoje gi ritmas ant kojų pastato jau nuo pirmų sekundžių, čia daug vietos analoginėms partijoms, ir apskritai visko labai daug. Nespėju susirinkti galvos viename kūrinio etape, kai kitame viskas virsta aukštyn kojom - bet tai tik pavyzdys, kaip "šokinis" gabalas, klausant nuo pradžių iki pabaigos, gali būti nenuobodus.

Pirmajame iš finalinių "Adventurous Instrumental Music" griežtokai prigriebia istorijos veikėjas vardu "acid", bet jis iš tiesų nori tik papasakoti kiek nunešančią melodinę istoriją. Pauzė! Ir epinis-rūgštinis-narkotinis atsisveikinimas, tampantis puikiu pasiraitymu kur nors samanose. Paskutinio akordo, arba "outro", teisė čia atiduodama stygoms. Ir ačiū joms už tai!

Apibendrinti? Dešimt "antrųjų" albumo kūrinių nėra eilinė diskoteka. Ji išlaikyta, intelektuali, menanti savo šaknis ir iškeltu pirštu rodanti į rytojų, deramai palydinti lik išėjimo.

Nepadoru būtų imti viską ir baigti neįvertinus ir pirmosios albumo dalies, ar ne? Greičiausiai neplanuotai, bet tikrasis "intro", arba "Introducing to You", savo rimtimi tikrai gerai "susišaukia" su paskutiniu "Changed" kūriniu. Ir vėl pasigirsta Kathy Diamond - specialiai albumui sutvarkytoje "In My System" versijoje. Man tai iš esmės artimiausias iš visų vokalinių Vidžio ir Mario kūrinių, pakankamai kosminis, gilus, platus ir ne per daug saldus. Gal čia prisidėjo klipe bešokinėjantys boksininkai? Na, ir britės balsas ne taip labai lietuviškai muzikai pasitarnavęs, kaip Giedrės ar Justės.

"Slow", spėju, patinka daug didesnei masei klausytojų - jis toks viliojantis, žaismingas, nors vis dar nėra tradicinis "formatas" - matyt, dėl to, kad aranžuotė čia nė kiek nestelbiama vokalinės partijos. Tiesą sakant, į tekstą, net ir girdėdama n-tąjį kartą, įsiklausyti nesugebėjau. Kaip ir į "Suspend the Feeling" (savo jausmingumu praktiškai atitinkantį "I'll Be Gone") žodžius.

Pagaliau naujiena! "Changed" pavadinimo, kaip ir šįkart jau lengviau pagaunamo ir įsimenamo (kaip ir muzikinė tema) teksto autorius - lietuviams dar mistinis vokalistas Ernesto. Atvirai? Manau, bus hitas. Bet tikrai ne mano asmeninis. Po klampaus interliudo kiek labiau nudžiugina "ISM" (tikiuosi, su universitetu nieko bendra), bet tas Ernesto balsas kaip ne man, taip ne man suokia.

"I'll Be Gone" ir "Who's Shot The Silence?!". Ką dar galima apie juos pasakyti, klausi? Na, albume jie skamba tikrai kitaip, ir tai yra sveikintina. Kaip ir tai, kad kūriniai nepabodo patiems jų autoriams, kurie sugebėjo iš visiems puikiai pažįstamų dalykų išvirti šį tą naujo. Tiesą sakant, visą peklą užviręs "I'll Be Gone" to starto, įvykusio prieš keletą metų jau beveik ir neprimena. Todėl nepadarykit klaidos ir "nepraskipinkit".

Ironiška, bet paskutinis vokalinės albumo dalies kūrinys taip ir vadinasi - "When Nobody Listens". Visiškas elektroninis džiazas. Solidu ir stebina. O pučiamieji akis nuveda už lango į sniegą, sentimentai!

"Changed" - labai muzikalus albumas. Daug melodijų, daug stilių (tik house čia galėtų išgirsti nebent absoliučiai muzikoje nesigaudantis asmuo), daug instrumentų, daug aparatų ir daug istorijų. Taip, tai elektronika, bet tik bendrąja prasme. Tokio albumo neįrašysi nei miegamajame, nei per porą mėnesių. Nuotaika, tiesa, lyg ir viena. Ne itin linksma, kaip jau minėjau apibendrindama antrąją albumo dalį, išlaikyta. Bet liūdna tikrai nebus. Atvirkščiai, norisi susidaužti su kuo nors taurėmis - už produktyvius 2010-uosius Lietuvos muzikoje. Ir neklausykit prastos kopijos per prastas kolonėlės, tikrai prarasit dalį malonumo.

Daina D., 2010 Gruodžio 15, 17:36

Kūriniai
CD.1
01 Introducing To You
02 In My System (Album Redo) feat. Kathy Diamond
03 Slow feat. Giedrė
04 Suspend The Feeling feat. Giedrė
05 Changed feat. Ernesto
06 Who's Changed The Silence?! (Interlude)
07 ISM feat. Ernesto
08 Who's Shot The Silence?! (Album Redo) feat. Jazzu
09 I'll Be Gone (Album Redo) feat. Jazzu
10 When Nobody Listens

CD.2
01 Plastic People feat. Vytautas Sondeckis
02 In My System (Dub Redo) feat. Kathy Diamond
03 You Are Here
04 Black Boogie
05 Test (Album Redo)
06 Kashyyyk
07 Demo.Lition Part 1
08 Demo.Lition Part 2
09 Adventurous Instrumental Music
10 Adventurous Instrumental Music Continues

Komentarai

 • Daina D.
  Daina D. @ 2011 Sausio 15, 05:38

  arabe, coffeinnuose arba muzikos bomboje...

  0  0
 • kidman
  kidman @ 2011 Sausio 10, 03:08

  Pasigedau orginalių track'ų versijų, bet albumas pasakiškai geras!

  0  0
 • IrmukaZz
  IrmukaZz @ 2011 Sausio 06, 06:47

  kaikuriuose gabaluose tikrai nustebino acid garsai =] tikrai idomus albumas

  0  0
 • arabas
  arabas @ 2011 Sausio 04, 08:17

  kur gaut ta albuma? :)

  0  0
 • Seta
  Seta @ 2010 Gruodžio 22, 04:23

  Nieko sau apzvalga! dar nespejau isigyti albumo, bet butinai tai padarysiu artimiausioje ateityje.

  0  0
 • eddie_d(-_-)b
  eddie_d(-_-)b @ 2010 Gruodžio 20, 01:35

  jau taip kabina tas "Adventurous Instrumental Music" psyk garselis....primena gerus, senus "Plastikman" sedevrus (ar cia tik man vienam?:) nostalgija. Ir uzliuliuojantis "In My System (Dub Redo)"...nu grazu. p.s. geras tekstas Daina D.

  0  0
 • mantule
  mantule @ 2010 Gruodžio 18, 05:41

  favoritai.

  0  0
 • Nr. 1051
  Nr. 1051 @ 2010 Gruodžio 18, 02:10

  albumas pavykes, bet ir nenustebines. 7/10

  0  0
 • gandubas
  gandubas @ 2010 Gruodžio 18, 11:19

  labai geras albumas. "when nobody listens" mano asmeninis hitas. koks ironiškas pavadinimas tokiai nuostabiai muzikai :) "tylėk ir dirbk savo darbą", cha!

  0  0
 • balvonas
  balvonas @ 2010 Gruodžio 17, 02:39

  pretenduoja y metu albuma.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.