Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 103 svečiai
Apžvalgos

Starkey - Ear Drums and Black Holes

@ Planet µ, 2010

Kas tas Starkey? Tai muzikos kūrėjas iš Filadelfijos. Starkey rengia pasirodymus su idm, breakcore, dubstep muzikos kūrėjais. Savo muzikinius sugebėjimus vyrukas įrodė laimėdamas 2005 metais vykusius "Mid-Atlantic" and "North American battle" čempionatus. Rūsčios elektroninės muzikos kūrėjui jau dabar žadama puiki ateitis ne tik kaip muzikos kūrėjui, bet ir kaip puikiam prodiuseriui. Dėl savo kuriamos muzikos Starkey kartais net laikomas "ateities kūrėju".

Prieš pristatydama Starkey albumą, kuris išleistas po "Planet µ" leidybinės kompanijos vėliava, turiu pranešti, jog romantikos ir švelnių garsų albume nebus daug. Vien pažvelgus į albumo viršelį galime suprasti, jog tai kažkas labai "tamsaus" galbūt net pikto. Savo dar šiemet sukurtą velnišką pyragėlį kūrėjas pagardino grime, dubstep ir hip hop garsais. Ir štai sukūrė labai kontrastingą bei sintetikos prisotintą, kosminį muzikinį derinuką: "Ear drums and black holes".

Pirmasis kūrinys "OK luv" - pateisina mano prieš tai parašytus žodžius, kadangi tai visiškai sintetinis gaminys su daug "E" ir kitų stabilizatorių. Nepaisant to, šio pyragėlio vis dar norisi ragauti. Nepatinka tik tai, jog klausant kūrinio į mintis įsibrauna kompiuteriniai žaidimai "Mario" ir " Sonic". Bet štai jau antrasis kūrinys skamba kiek tvirčiau, "pjaunanti" muzika persipina su repuojančiųjų balsais, o kalantis "genys" puikiai tinka prie skambesio. Trečiasis "11th hour" kūrinys tarsi iš gelmių, švelniu rimtu, kyla į paviršių ir priverčia linguoti galvą. Artėjant kūrinio pabaigai vėl pasitinka ramus ritmas ir visai nepastebimai pereinama iš vieno kūrinio į kitą. Ketvirtajame kūrinyje pavadinimu "Numb" girdimas P-Money. Greitas ir energingas repas puikai susilieja su melodija, kuri kartkartėmis skamba baugiai.

Po pirmųjų keturių kūrinių atrodė, jog iš šio muzikinio skanėsto taip ir nebus galima sulaukti kažko švelnaus ir svajingo, bet vos tik išgirdau penktąjį kūrinį "Star" su atlikėja Anneka, viskas apsivertė aukštyn kojom. "Star" - romantiškas ir migdantis - visiškai nepanašus į buvusius. Gražus ir lengvas skambesys, kurį dar labiau pabrėžia švelnus Anneka vokalas, kelia į aukštybes, norisi klausyti dar ir dar... Štai išgirdus "Multinial" ,"Spacecraft" ir "Fourth dimension" visi miegai ir svajos išsisklaido. Visi trys kūriniai ritmingi ir vėlgi labai "kosmiški", tačiau "Spacecraft" visgi nustebina. Įpusėjus kūriniui ritmas staiga pasikeičia, tampa ramus ir lėtas, be to muzikos fone girdimas ir vyriškas vokalas. Visa tai trunka labai neilgai - prasidėjus ketvirtajai minutei muzikinė energija ir vėl grįžta. Matyt, svajas ir visą grožį buvo nuspręsta sudėti į "Neck Snap" ir "New Cities" kūrinius. Išgirdus šiuos kūrinius visos mintys keliauja kažkur į rytus, tai bene harmoningiausi ir švelniausi albumo kūriniai.

Štai artėjant pabaigai lieku įbauginta "Alienstyles" kūriniu. Į kosmosą kelia ne tik muzika, bet ir šiuolaikinių muzikinių technologijų dėka iškraipyti balsai. Žinoma, pavadinimas gelbėja šį muzikine prasme emocingą kūrinį. Likusieji -"Capsule" ir "Pleasure points" viską grąžina į savo vietas - vėl atsiranda daug dubstep ir laužytų sintetinių ritmų. "Pleasure points" labai greitu vėlgi 'pjaunančiu" ritmu netgi blaško. "Fidelio" - paskutinis albumo kūrinys, panašiai kaip ir "11th hour" į ritmų sūkurį kyla iš lėto, o įpusėjus pasitinka stipriais ritmais, kol galiausiai išsikvėpia ir grįžta atgal į žemę.

Apibendrinant, galiu pasakyti, jog albumas labai permainingas. Melodijos paslaptingos ir visiškai "kosminės", o daugelyje kūrinių vyrauja ilgos įžangos, rimtas nuolat kinta. Šis albumas skirtas tikrai ne kiekvieno klausytojo ausims. Albumą vertinu septynetu, nes šiuo savo darbu Starkey įrodė, jog jo kuriama muzika tikrai nukelia į ateitį. Tad išgirsti šį paslaptingą pyragėlį vis tiek buvo verta.

Miglė, 2010 Gruodžio 15, 00:19

Kūriniai
01. OK Luv
02. Murderous Words (feat. Cerebral Vortex)
03. 11th Hour
04. Numb (feat. P-Money)
05. Stars (feat. Anneka)
06. Multidial
07. Spacecraft
08. Neck Snap
09. Fourth Dimension
10. Club Games (feat. Cerebral Vortex & Buddy Leezle)
11. Alienstyles
12. Capsule
13. New Cities (feat. Kiki Hitomi)
14. Pleasure Points
15. Fidelio

Atlikėjas: Starkey
Albumas: Ear Drums and Black Holes
Leiblas: Planet µ
Katalogo Nr.: n/a
Stilius: n/a
Išleistas: 2010
Įvertinimas: 3,50

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.