Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 220 svečių
Apžvalgos

Timo Maas - Balance 017

@ Balance Music, 2010

Jau senokai besedėjau prie tuščio .doc lapo su ausinėse skambančiu "Balance" serijos miksu - būtent tai dabar ir darau. Ramiai skimbčioja jau keliskart perklausyto pirmojo kompakto švelnūs paskutiniai akordai, o šalia, pakelyje laukia ir dėmesio ištroškęs antrasis.

Septynioliktąją "Balance" dalį parengė Timo Maas. Žmogus, su muzika draugaujantis jau daugiau nei dvidešimt metų. Retas Djscene.lt lankytojas galėtų pasigirti tokia klubinėjimo patirtimi, o Timo tuose klubuose ne tik linksminosi! Tie dvidešimt metų praleisti rūsiuose tarp akinančių stroboskopų ir nulėmė mikso skambesį - internetas mirgėte mirga nuo atlikėjo džiūgavimų, kad galų gale galės įrašyti kažką kitokio, nei groja klubuose tarp pirmos ir trečios. "Balance 017" turėjo būti tarsi atikėjo šviesioji pusė - lėtesnė, įdomesnė, besivystanti nuo pradžios, o ne vidurio. Ir išskirtinesnė - "Balance 017" klausytojas kompiliacijoje ras net keliolika anksčiau niekur neišleistų kūrinių.

Tik po tokių skambių žodžių mikso tikėjausi kiek kitokio. Įvairovės, netgi chaoso, čia tikrai netrūksta, bet pasigedau kažko tikrai lėto ar neklubinio - kaip kad girdėjau dešimtojoje serijos dalyje. Čia daugiau ar mažiau šokami (priklauso nuo mėgiamos muzikos, alkoholio kiekio ir partnerės(ar partnerio)) yra abu kompaktai. Tačiau kaip šokių muzika ji tikrai įvairi - nuo disco iki tech house, nuo tribal iki acid.

Pirmasis kompaktas prasideda paties Timo Maas sukurptu intro - šviesūs didingi sąskambiai, kuriuos netrunka išdarkyti kiek nusigrojančios gitaros, lėtas ritmas ir pamažu artėjantis disco. Niekada nebuvau didelis disco fanas, tad pirmoji valandos pusė didesnių emocijų nesukėlė, išskyrus tikrai dailų, nediskišką intarpą - "Loss for words". Po pastarojo toliau keliauju lengvo skambesio jūromis ir staiga laivelis atsimuša į uolą. Lengvą ir saldų pakeičia tamsus ir gilus. Jų vardai "Kawaba" bei "Blumen der nacht". Ganėtinai stiprus ir netikėtas lūžis, skambesys lyg ir nieko, bet pasikeitimas įvyko tikrai per greitai.

Keisčiausia, kad po "Kawaba" didžėjus klausytoją vėl grąžina prie lengvesnio, pianinais aidinčio garso. Netrukus - dar vienas pernelyg pastebimas pokytis, kai gana melodingą Mathias Schaffhauserio "The 1st thing" pakeičia oldskūlinis, 1997 metų Danny Tenaglios perkusinis tribal. Po šio klausytojas vaišinamas nedidele tech house porcija, dar vienu devyniasdešimt septintųjų perliuku - "At Les" - bei klasikos ir elektronikos mišiniu "Nimrod" mikso pabaigoje.

Antrasis kompaktas - kur kas trankesnis, turbūt dėl to - ir kiek nuoseklesnis. Tačiau čia ir nemažai atleidimų ten, kur reikėtų užkelti. Pavyzdžiui, išgirdęs "Santos - Matinee", įterptą ten, kur jo visai nereikėjo, negali negalvoti apie tai, kaip ringe atrodytų karatisto ir sumo imtynininko kova. Tokių akimirkų yra ir daugiau. Jei būčiau šokių aikštelėj, tokie įtampos numušimai tikrai erzintų. Laimė, eksperimentų klausau namuose, tad jie labiau atkreipia dėmesį ar paprasčiausiai stebina.

Valandos pabaigoje Timo klausytoją lepina rinktine rūgštimi iš 96-ųjų ir seniau. Čia jau ir visa smagi bei nuosekli valandėlė. Tik benurimstant "Hardfloor - Acperience" paskutiniesiems sąskambiams, kai jau nebesitiki nieko, nebent kokio "Thanks for listening", iš tamsos išnyra džeržgiančios "Placebo" gitaros, tiesa patiunintos paties kompiliacijos autoriaus. Joms užtilus iš tikrųjų aplanko pabaiga, paliekanti dvejopus įspūdžius.

Net jei klausytojas nebus skaitęs ir domėjęsis, kiek laiko sugaišo ir kiek tūkstančių gabalų prieš išleisdamas kompiliaciją perklausė didžėjus, jis atkreips dėmesį į keliolika neišleistų kūrinių, penkiolikos metų senumo perliukus ir specialiai miksui paruoštą Timo Maas bei Santos kūrybą. Tai byloja, kad dirbta buvo nuoširdžiai ir pastangų sukurti gerą miksą nebuvo gailėta. Tačiau kūrinių eiliškumas yra pernelyg chaotiškas, nenuoseklus ir kartais net keistas, o kai kurie perėjimai skamba taip, tarsi būtų atlikti pub'ų didžėjų puikiai išmanomu stop/play metodu. Šioje "Balance 017" dalyje pasigedau ir nuoseklumo, ir įtampos išlaikymo, ir mikso vystymosi, ir kokios nors, viso to nebuvimą pagrindžiančios idėjos. Kita vertus, tai atpirkti bando tikrai įvairūs ir įdomūs kūriniai, bei "sklandžiosios" mikso vietos.

Na, bet jei Timo tikslas buvo paruošti pirmąjį "Balance", kuris verstų susimąstyti ir užduoti klausimus - jam gana neblogai pasisekė :)

Sv. Velnias, 2010 Spalio 21, 14:03

Kūriniai
CD1
01 Timo Maas - Morning Beauty *
02 Timo Maas - A Day After George **
03 Nicolas Jaar - Time For Us (Original Mix)
04 Dana Bergquist & Peder G - Acapulco (Sasse Remix)
05 Solvent - Loss For Words (Vector Lovers Remix)
06 Random House Project - The One For Ever (Toby Tobias Dub Mix)
07 Phattivan - Man From Ternopil *
08 Deetron - Sing
09 Mathias Kaden - Kawaba (DJ Koze's Kosi-San Remix) W/ DJ Koze - Blume
Der Nacht
10 Henrik Schwarz & Kuniyuki - Once Again (Kuniyuki Version)
11 Giorgio Roma - Across The East Side * W/ Timo Maas - Spacemooger
Experience *
12 Alex Flitsch meets Mutant Clan - Imanah (Patrick Chardronnet Deep Mix)
13 Mathias Schaffhäuser - The 1st Thing *
14 Danny Tenaglia - Elements (The Dtour)
15 Santè & Adam Port - Solano *
16 The Crystal Ark - The City Never Sleeps (Instrumental)
17 Florian Hollerith - Fluxus
18 Carl Craig - At Les
19 William Orbit, Elgar - Nimrod (Timo Maas & Santos Remix)

CD2
01 Timo Maas - Latenza *
02 Marc Romboy & Stephan Bodzin - Luna (Mutant Clan Laser Gun Remix)
03 Kenny Larkin - Glob (Kenny Larkin Mix)
04 Alex Niggemann - Take Control (Matthias Tanzmann Remix)
05 Alex Dolby & Santos - To Be Large *
06 The Mole - Nervous Disid
07 Mutant Clan - Totally Wet (Santè & Adam Port Remix) *
08 We Fell To Earth - Lights Out (Timo Maas Remix)
09 Timo Maas - Kick 1 Kick 3 *
10 Mutant Clan - Arcadia **
11 Santè & Adam Port - Faire Des Siennes (Mutant Clan Caraibic Remix) *
12 Santos - Matinèe
13 Rockets & Ponies - Chinese Massage (Alex Dolby: Porno Dolby Remix) *
14 Timo Maas - Clouds **
15 Lost Veteranos - It's Wronger
16 Emmanuel Top - Somewhere
17 Hardfloor - Acperience 1
18 Placebo - Ashtray Heart (Timo Maas Unreleased Remix) *

Žvaigždute pažymėti kūriniai sukurti specialiai šiai kompiliacijai, o dvejomis žvaigždutėmis pažymėti kūriniai bus išleisti kartu su kompiliacija pasirodysiančiame "Balance EP" single.

Komentarai

 • Nr. 1051
  Nr. 1051 @ 2010 Spalio 22, 12:49

  raima v, nemanau kad kiekvienas galėtų taip kokybiškai dėstyt nuomonę kaip tai daro šv. velnias ar tas pats naujas apžvalgininkas dominykas. na bet čia jau atskiras klausimas, nesinori gadint šios temos. tegu būna čia nuomonės apie balance 017

  0  0
 • Nr. 1051
  Nr. 1051 @ 2010 Spalio 22, 12:38

  O man kaip tik įdomi nuomonė apie pačią kompiliaciją, o ne ko tikėtis. O tikėtis iš šio atlikėjo kažko stebuklingo vargu ar galima. Ir keista apskritai kaip čia įrašė 3 neskirtingus, o beveik vienodus cd. (Gal kiek daugiau pagal t/l pirmą cd išskirčiau, kuris šiek tiek ramesnis) Kaip ir pats velnias minėjo, man irgi norėtųsi išgirsti bent viename cd kažko lėto, neklubinio. Šito balance dar neklausiau, bet kiek atsimenu nuo senų ar žiūrint į pačius naujausius jo setus skambesys pas jį nepasikeitęs. Tiksliai labai apibūdina šv.velnias apibendrindamas šią kompiliaciją, kur yra ir tokie patys jo setai. Toks kūrinių chaosas, be idėjos, šokinėjimas nuo vienos nuotaikos prie kitos...

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Spalio 22, 12:37

  visi yra kviečiami prisidėti prie apžvalgų rubrikos, kodėl gi ir to pačio relyzo nepaklausius skirtingom ausim, va jau turim naują kokybišką apžvalgininką Dominyką, gal ir dar kas susiviliosit išdėstyt jausmus raštu? (:
  kritiškas požiūris yra gerai, kai jis pagrįstas, nemanau, kad šis atvejis ne toks

  0  0
 • djrecoco
  djrecoco @ 2010 Spalio 21, 11:18

  Buvau jo vienam pasirodyme londone iskarto po jo pasirodymo lietuvoje... Lietuviai net nesuprato kas tai per muzika, kai tuo tarpu londone tai buvo pikas :) Tikrai vertas demesio atlikejas! klausau jo nuo ~2000m.

  0  0
 • Weird
  Weird @ 2010 Spalio 21, 11:12

  Na man pasirode truputeli per daug kritiskas straipsnis " to tikrai nereikejo; to ir ano tikrai nepadaryta". Gal maziau reikejo vertint, o daugiau skirt demesio i tai, ko galima tiketis is sio darbo, nes mano nuomone tai ir yra apzvalgos tikslas.

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2010 Spalio 21, 10:16

  Tai manau cia tik ishsakomas tam tikras kazkieno (siuo atveju velnio) poziuris, kad galetum palygint su savo nuomone. Man pavyzdziui patinka suzinot ka kiti mano, nebutinai gi turi sutapt :]

  0  0
 • Weird
  Weird @ 2010 Spalio 21, 09:21

  aplamai muzika daugiau maziau yra skonio reikalas, ir konkreciai ja ivertint nezinau ar isvis imanoma.

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Spalio 21, 05:14

  tai kad visi tekstai šioje rubrikoje yra daugiau mažiau skonio reikalas

  0  0
 • Sv. Velnias
  Sv. Velnias @ 2010 Spalio 21, 03:44

  Nepyksta autorius, apžvalgos ir muzikos vertinimas - subjektyvu.

  Bet, remiantis tavo komentaru, apskritai visus senbuvių albumus, miksus ir viską visada reikėtų vertinti 10/10, nes jie visada žino, ką daro ir daro gerai?

  0  0
 • balvonas
  balvonas @ 2010 Spalio 21, 03:33

  tegul nepyksta teksto autorius,bet manau kas jau kas bet TIMO MAAS tai jau tikrai zino kaip isdeliot kurinius kad isgaut skambesi taip kaip jis nori,cia paprasciausiai skonio reikalas,vieniems patinka kitiems ne.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.