Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 199 svečiai
Apžvalgos

Donato Dozzy - K

@ Further Rec., n/a

Donato Dozzy - italas iš Romos, ką tik atšventęs keturiasdešimtmetį, jau apgrojęs pusę pasaulio ir išleidęs nemažą saują relyzų. Žinomas kaip vinilų kolekcionierius (sakoma, kad turi per 10 000). Didžėjus, kurio setai tęsiasi visą naktį. Šiuo atveju jis - prodiuseris, ir "K" yra pirmasis jo albumas.

Iš pradžių "K" išleistas kasetės pavidalu, vėliau buvo nuspręsta nepagailėti ir vinilo. Apie albumą perskaičiau netyčia, buvau kiek nustebęs, nes kasetė tikrai nėra mano klausomas formatas. Plokštelė turėjo būti išleista trim mėnesiais vėliau, nei kasetė, tad apsišarvavau kantrybe. Dabar žinau, kad laukti buvo verta.

Kaip sako pats Dozzy, albumas gimė visiškai neplanuotai. Tiesiog prieš keletą metu "Further Rec." bosas susisiekė su italu ir paklausė ar jis nenorėtų padaryti kažko special. Donato neatsisakė. Pati leidykla "Further Rec." Nėra itin plačiai žinoma - jos leidinių tiražai maži, muzika dažniausiai ambient, downtempo ir visa kas pakliūna tarp siu žanrų. Nenuostabu, kad iš "K" tikėjausi kažko panašaus.

Labai sunku apibūdinti šio albumo stilių. Čia yra tiek ambient, tiek techno, tačiau visur juntamas ritmas, kuris neleidžia klausytojui perdaug išeiti. Kuriniu pavadinimai, jei taip galima sakyti, yra be pavadinimo, beje, albumas dar yra ir pusiau sumiksuotas, taigi, kad būtų paprasčiausia, tiesiog pradėsiu A puse ir baigsiu ties D.

A: Pati pradžia pasitinka ramia bei paprasta melodija, kuri vėliau susipina su lėtu ritmu ir bosu, čia jis gilus, jaučiamas visu kūnu. Netikėtai stoja tyla, kuri leidžia atsikvėpti, bet neilgai trukus vėl kviečia į kelionę. Ritmas kelia įtampą ir esu verčiamas laukti kažko, kas turi nutikti tuoj, visai čia pat. Tęsiama pirma dalis, bet neilgai trukus vėl tyla, kuri liepia prasyti tęsinio, tad verčiu kitą istorijos dalį.

B: Apverčiu plokštelę ir iškart pasitinka hatai, primenantys mums, jog techno Dozzy nepamiršo. Ritmas laužytas, lėtai hipnotizuojantis ir žaidžiantis su manimi. Atmosfera albume aiški ir labai individuali, man tai primena ankstyva ryta miške tekant saulei. Po trumpos tylos neriu į lėtą techno sūkurį ties 100BPM. Bosas pinasi su būgnais, clapai - su hihatais, ir vėl jaučiuosi įtrauktas i Donato žaidimus su mano galvele. Nežinau, kokio drąsumo turėtų buti didžėjus, kad paleistų šitą kurini kokia pirmą nakties, bet efektas turėtų buti nepakartojamas. Šitie žaidimai su manim primena senuosiuos Wolfgang Voigt kurinius po GAS slapyvardžiu. Įtampa čia išlaikoma iki pat galo, tiesa, truputi gaila, reikėtų extended versijų, nes norisi dar ir dar!

C: Ir vėl lėtas ritmas su jau pažįstama magiška atmosfera. Drąsiai galiu sakyti, jog jau čia mano lūkesčiai pateisinti su kaupu. Vėl žaidimas. Vėl transas. Vienu metu atrodo, jog būgnų dūžiai greitėja, nebežinau, ar taip yra, ar tiesiog pradedu svilti. Užmerki akis ir atrodo, kad kyli. Viskas čia labai minimal, bet atrodo, kad išspausta iki maksimumo. Muzika iš sielos gelmių, kuri virpina kiekvieną klausytojo sielos centimetrą (jei tai būtų vienetai, kuriais siela matuojama). Staiga pabundu ir esu verčiamas šokti, nuotaika jau linksmesnė, kylu aukščiau, bet netrukus tenka leistis žemyn.

D: Net sunku patikėti, kad viskas greitai baigsis. Jaučiu, kad artėjam prie kulminacijos - greitėja ir muzika, ir įtampa. Juntu, kad albumas pakeitė kryptį - nuo ramių A ir B pasivaikščiojimų iki C ir D šokių. Pirmasis pusės kūrinys baigiasi, vėl tyla, bet atmosfera įkaitusi iki aukščiausios temperatūros. Ir štai, Dozzy mylimas TB303 veda mane į savo muzikines gelmes. Klampus ritmas su rūgščia melodija maišo dangų su žeme, nespėjus susivokti prasideda nevalingas šokis pagal masyvų kiką ir užburiančią acid liniją. Klimpstu vis giliau. Grįžta mano pasiilgti Dozzy hipnozės seansai. Prie išėjimo durų palydi gerokai nurimusi melodija, taip ir sakanti, kad kelionė jau baigta.

Sunku vertinti, noriu grįžti į pradžią ir kartoti viską iš naujo. Žinau, jog daug praleidau ir nepaminėjau, bet, mano nuomone, albumas įeis į istoriją tarp tokių vardų kaip GAS, Plastikman, Moritz Von Oswald, Monolake ir kiti. Muzika čia sukurta iš širdies, prikausto kiekvieną kūno dalelę, kaip jau sakiau, iš minimal išsukama maximal. Privaloma tai išgirsti. Kaip jau minėjau, mano žodžiai - tik maža dalis, juk geriausi dalykai į raides netelpa. Klausysiu dar ne kartą, ne kartą jau tai padariau. Šito elektroninei muzikai trūko jau seniai.

Beje, negaliu nepaminėti albumo viršelio dizaino. Abstraktus minimalizmas puikiai atitinka albumo nuotaiką, žalios plokštelės byloja apie natūralumą, o auksinėmis raidėmis užrašyta lotyniška frazė sunt lacrimae rerum et mentem mortalia tangunt įspėja mus, kad tai muzika sielai.

Albumo fragmentus išgirsite čia, bet rekomenduoju gauti pilną versiją, nes tikrai verta.

Kaip sako Donato Dozzy, "I love music, that's it". Dėkui už dėmesį.

Dominykas, 2010 Spalio 14, 13:20

Kūriniai
A - Untitled / Untitled
B1 - Untitled
B2 - Untitled
C1 - Untitled
C2 - Untitled
D1 - Untitled / Untitled
D2 - Untitled

Atlikėjas: Donato Dozzy
Albumas: K
Leiblas: Further Rec.
Katalogo Nr.: n/a
Stilius: n/a
Išleistas: n/a
Įvertinimas: 4,50

Komentarai

 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2010 Lapkričio 28, 03:24

  puikus produktas, aciu

  0  0
 • asdasdsadsadsada
  asdasdsadsadsada @ 2010 Lapkričio 11, 11:23

  We will be pressing more Donato Dozzy LP's this week. Shipping at the start of December: tinyurl.com

  0  0
 • Paupy
  Paupy @ 2010 Lapkričio 07, 06:36

  visiskai proper. Ir graziai parasyta

  0  0
 • roole
  roole @ 2010 Spalio 17, 02:24

  Labai geras albumas. Visi tokie darbai man istoriniai.

  0  0
 • Kent Panda
  Kent Panda @ 2010 Spalio 16, 12:52

  Albumas yra tikrai geras, o ar ieis i istorija dar pamatysim ;]

  0  0
 • asdasdsadsadsada
  asdasdsadsadsada @ 2010 Spalio 15, 08:10

  tiesa apie ta fraze ji paimta is pirmosios knygos vergilijaus knygos apie eneida :
  „Eneidoje“ Vergilijus pranašavo būsimą Romos didybę. Čia pasakojama apie Trojos karo karžygį Enėją, jo atkeliavimą į Italiją ir Romos valstybės įkūrimą.

  0  0
 • Split Pulse
  Split Pulse @ 2010 Spalio 15, 01:19

  Žiauriai žiauriai žiauriai geras albumas. Visiškai proper stuff. Labai teisingai pasakyta apie šio albumo įėjimą į istoriją.

  0  0
 • asdasdsadsadsada
  asdasdsadsadsada @ 2010 Spalio 14, 08:04

  kaip fainai kad yra klausanciu!

  0  0
 • shn
  shn @ 2010 Spalio 14, 07:58

  aciu. kiek teko girdeti, labai geras kaip zmogus. gaila, kad nepavyksta niekaip atsitempt:)

  0  0
 • Ryklys
  Ryklys @ 2010 Spalio 14, 02:44

  Nuostabu. Ačiū už šią apžvalgą

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.