Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 111 svečių
Apžvalgos

V.A. - Fünf

@ Ostgut Ton, 2010

"Fünf" - labai įdomus leidinys. Kūrinių rinkinys iš kitų išsiskiria ne tik keistoku pavadinimu, bet gal ir nenauja, tačiau įdomia idėja - "sukurk muziką iš aplinkos garsų". Tik šįkart aplinka buvo ypatinga - ne gatvė, ne džiunglės ir ne čiulbančių paukštelių apsupta pievelė, o konkretus pastatas, ne šiaip koks, o tas, kuriame yra įsikūrę "Berghain" ir "Panorama Bar".

Sako, statinio garsų pasauliui klubuose grojama muzika įtakos neturi - čia ūžia kondicionieriai, koridoriuose aidi pokalbių nuotrupos, o iš kokios nors šiluminės sklinda vamzdžių bildesys. Tokia Emika kruopščiai fiksavo kiekvieną pastato atodusį, vėliau - atrinko tai, kas verta dėmesio, ir išdalino statinio esybę būriui prodiuserių. "Pasinaudok šiuo" - įteikdama garsų rinkinį atlikėjams galėjo sakyti Emika - "ir parodyk, ką sugebi".

Taip gimė dvidešimt trys kūriniai (dvidešimt ketvirtąjį įrašė pati Emika), kuriuose, be modernios elektronikos, galima išgirsti ir tai, ką iki šiol girdėjo tik "Berghain", "Panorama Bar" ar kitų pastate įsikūrusių įstaigų darbuotojai. Kadangi atlikėjų darbas buvo nekontroliuojamas, savų garsų naudoti niekas nedraudė, o stilių erdvės buvo neribojamos, rinkinys gimė tikrai įvairus - nuo šaltos beritmės elektronikos iki kažko ypatingai artimo hausui. Tačiau ne ką mažiau įvairuoja ir kūrinių kokybė.

Rinkinio įvairovę pajutau teperklausęs pusę pirmojo kompakto. Vienintelis bendras visiems kūriniams bruožas - tamsus pramoniškumas, kurį nulėmė tie patys pastato garsai. Kompiliacija prasideda nuo lėtų Emikos ritmų, balansuojančių ties perkrovimo pašaliniais triukšmais ribos. Kitas dėmesio vertas kūrinys - Marcel Fenglerio "Shiraz". Klausydamas jo tiesiog negali neužsinorėti užsukti subwooferio iki maksimumo. Ar atsidaryti langus ir šiurpinti praeivius siūbuojančiu bosu, jei važiuoji mašina. Visiškai kitoks, tačiau ne ką prastesnis - Len Faki "Kraft Und Licht". Tai šaltos minorinės sintezatorių linijos, aidinčios vokiškos frazės ir nostalgija vakarėliams, kuriuose niekada nesi buvęs.

Reikėtų paminėti ir išskirtinai ambientišką Marcel Dettmano "Shelter" ar Nick Hoppnerio "ISP", priminusį senesniąją Radioslave kūrybą. Likusi kompakto dalis - ne visuomet geras techno ar tech house. Kai kurie kūriniai skamba lyg spausti per prievartą - be jokios idėjos, be jokių kabliukų, be jokios dvasios ir be jokio džiaugsmo. Kartais, kaip tik, bandoma eksperimentuoti ir daryti kitaip, bet, deja, trūksta įgūdžių ar įkvėpimo. Taigi, gali išgirsti ir šalto beprasmio kalimo, kurio net šokių aikštelėj nepritaikysi, mat galią atima nekokie sąskambiai, žudanti monotonija ar ne iki galo priderintas pastato triukšmas.

Antrojo kompakto kūrinių kokybės įvairovė mažesnė, tad ir paminėjimo vertus išskirti kiek sudėtingiau. Nors ir čia yra visko. Pavyzdžiui, pirmos 3 Barker & Baumecker "Drin" sekundės nuteikia kažkam labai grėsmingam, o vėliau gauni aštriai nudistorintą ir nuobodžiai monotonišką techno šnipštą, kuris gal ir būtų buvęs neblogas, jei ne vienas semplas, užgožiantis visą likusį kūrinį, nuo pradžios iki galo, ir vis verčiantis klausti "po galais, kada išgirsiu kažką naujo?"

Tačiau jau minėto Marcel Dettmano pumpuojančiam techno gabalui "Scourer" ar Boriso "Rem" tokia pati monotonija gerai skambėti netrukdo. Vertas dėmesio ir Margaret Dygas "Quinter", kuriame klasikos kūrinių nuotrupos maišomos su lėtu dub techno. Yra šiame kompakte ir visai saldžios hausovos elektronikos - kitaip Murat Tepeli ir Elif Bicer kūrinio - "Hold On" nė nepavadinčiau, yra ir visai nesaldus minėtojo "Shiraz" boso linijos konkurentas - Luke Slaterio "Boom Tang Schwuk".

Kaip jau ir minėjau - "Fünf" - visiška stilių ir kokybės įvairovė. Ir saldu, ir kartu, ir šilta, ir šalta, ir aršu, ir ramu. O įvairovė - visuomet gerai. Tie, kurie nuolat pasakoja, kad tikras live visada grojamas be kompiuterio, o vinilo (ar kasetės) garsui neprilygsta niekas, turėtų įsigyti šį produktą vien dėl visiškai natūralios dalies garsų kilmės. Tamsesnio skambesio mėgėjai galėtų įsigyti šį produktą, dėl to, kad tikrai ras kažką sau. Mažiau priekabūs kasdienio tech house ar šiuolaikinio techno mėgėjai rinkiniui galbūt netgi duos dešimtuką. Na, o perfekcionistai, netoleruojantys nė vieno silpnesnio gabalo albume, šįkart gali ir šiek tiek sutaupyti. Kad rinkinys yra išskirtinis ir bent jau žvilgsnio vertas - tikrai galiu užtikrinti, bet, tiesą sakant, tikėjausi šiek tiek daugiau.

"Fünf" išleidžiamas spalio 25-ąją. Užsisakyti iš anksto ir klausyti ištraukų galima čia.

Sv. Velnias, 2010 Spalio 08, 10:25

Kūriniai

CD1
01. Emika - Cooling Room
02. Marcel Fengler - Shiraz
03. Prosumer - Daybreak
04. Substance - Gestalts
05. Ryan Elliott - Abatis
06. Nick Höppner - ISP
07. Marcel Dettmann - Shelter
08. Fiedel - Doors To Manual
09. Shed - Boom Room
10. Steffi - My Room
11. Dinky - Twelve To Four
12. Len Faki - Kraft Und Licht

CD2
01. Barker & Baumecker - Drin
02. Marcel Dettmann - Scourer
03. SCB - Down Moment
04. Tama Sumo - Iron Glance
05. Murat Tepeli feat. Elif Biçer - Hold On
06. Soundstream - Wenn Meine Mutti Wüsste
07. Cassy - Never Give Up On A Mood Swing
08. Ben Klock - Bear
09. Norman Nodge - Start Up
10. Luke Slater - Boom Tang Shwuck
11. Boris - Rem
12. Margaret Dygas - Qunitet

Komentarai

 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Spalio 08, 09:55

  man neatrodo rašinys keistas, pakankamai daug nusakyta apie tai, ko galima tikėtis.
  o kompiliacija labai patiko iš to ką girdėjau! kaip bepažiūrėsi, ką bemanytum apie tokius rinkinius, mano ausimis tai yra stiprus ir nekasdieniškas darbas. ir tikrai įdėta jo daug. kiekvieno artisto.

  +1  0
 • Sv. Velnias
  Sv. Velnias @ 2010 Spalio 08, 09:37

  ok, dėl garsų naudojimo, parašysiu aiškiau :)

  0  0
 • asdasdsadsadsada
  asdasdsadsadsada @ 2010 Spalio 08, 09:20

  turiu pamineti kad ne visi garsai buvo panaudoti tik is berghaino, t.y. kad atlikejai nebuvo varzomi kad privalo naudoti juos:) taigi tai lyg ir iliuzija interpretacija..
  www.juno.co.uk pasiklausykit cia.. seip gana keistas review , taip lyg ir nieko nepasakyta, suprantu jog sunku kompiliacijas aprasinet:)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.