Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 140 svečių
Apžvalgos

Mount Kimbie - Crooks & Lovers

@ Hotflush Recordings, 2010

Tai atsitiko labai greit. Dubstep mirė, sveiki atvykę į laidotuves. Kol kai kurie prodiuseriai vis dar dulkina lavoną, nauja karta vaikšto po kapines, iškasinėja užmirštų žanrų liekanas ir siuva jas atgal į kūną. Po daugelio nepavykusių eksperimentų jamaikietišką techno pakeitė skandinaviškas garage, muzikos evoliucijos ciklas sukasi toliau.

"Mount Kimbie" skamba taip, lyg būtų norvegai, ir įsivaizduoju juos su ilgom barzdom bei juostiniu reel-to-reel magnetofonu. Spaudos pranešime rašoma, kad jie yra britai Dom ir Kai, susipažinę pietų Londono universitete ir atradę bendrą aistrą aidams. Tikra tiesa - reverbais aptaškytas visas albumas, ir tai kelia asociacijas su Burial. Tiesą sakant, jis - vienintelė asociacija, kurią žurnalistai gali atkapstyti naršydami nuo 2006-ųjų pasirodžiusius įrašus.

Be reverbų, Kimbiai albume naudoja ir iš UK garage atklydusius ritmus, mažus kickus ir plojimus, šiek tiek wonky ir dar moteriško vokalo. Taigi maždaug tas pats, kaip ir Burial, bet lyginti juos - tas pats, kaip lyginti "The Beatles" ir "Nirvana", nes abi grupės naudojo gitaras.

Kaip bebūtų, prašau, klausydami šį albumą ištrinkit Burial iš galvos, nes nusivilsit. Čia nėra to melancholiško paniką keliančio jausmo, mažiau rudeboy spaudimo ir dar mažiau reivo iškėlus rankas į viršų. Reikalai pasistūmėjo priekin. "Crooks & Lovers" yra šviesesnis ir labiau atpalaiduojantis. Tingiai vasariška nuotaika, kurią papildo akustinė gitara. Jei dubstep buvo audra, čia - vaivorykštė. Reverbas greičiausiai atsirado todėl, kad albumą jie įrašinėjo ilgame tunelyje, o tai įdomu. Vos viskas pradeda patikti, pirmas kūrinys ima ir išblėsta.

Nutylinimų nemėgo Kurtas Cobainas, nemėgstu jų ir aš. Muzika yra kalba, o jei imi ir nutyli sakinio pabaigą, žmonės gali nesuprasti, ką turi omenyje. Kartais atrodo, kad tie reverbai maskuoja pasitikėjimo savimi stoką - taip pat, kaip wobbly bosas užgožė prastas kūrinių idėjas 90-yje procentų dubstep leidinių.

"Would Know" - geresnė pradžia, pareinanti kaip DJ Krush kūrinys, skambantis tavo mobiliake, kol guli Braitono paplūdimyje. Dabar albumas jau kažkur eina, bet tik trečiasis kūrinys, "Before I Move Off", ima iš tiesų šildyti kambarį grąžindamas gitaras ir išlaikydamas solidų minimal disco funk ritmą, pagal kurį šokti tikrai privalu. Svarbu tai, kad šokdamas šypsosiesi, ir nereikės kažkokio superwonky ritmo tam, kad suprastum, kaip pagal girdimą muziką judėti.

Pradžia - ilga ir lėta, kartais verčia pakrapštyti smakrą, bet vis dar nesugebu albumo nekėsti. Tada pasigirsta "Blind Night Errand", ir aš tegalvoju "O DIE VE". Būtent tokia muzika man patinka, balansuojanti tarp šviesos ir tamsos, šokinėjanti kaip lowrideris, nurengta ir tiesiog daužanti. Jei pagal tai šokti nesugebi, belieka nusikapoti kojas ir sėsti vežimėlin.

Po tokio gabalo visa kita ne taip ir svarbu. "Mount Kimbie" man oficialiai patinka. Likę kūriniai - beveik tokie patys geri, ypač "Carbonated" ir "Field", puikus dabarties nuotaikos portretas, šiandienos garsai, hedonistinio reivo eros atstūmimas - pagal tokias kompozicijas klubus judinti gali be jokios cheminės pagalbos. Žodžiu, fantastiškas garso takelis madingiausiam Londono grožio salonui, tuo pačiu smarkiai tinkantis kelionei Vilniaus troleibusu.

Nekantrauju išgirsti, ką šie vaikinai išdarinės pasirodymo "Satta Outside" metu, nes "Blind Night Errand" parodo, kad jie turi tai, ko reikia rimtai pajudint kojas, kita vertus, tai vienintelis kūrinys, nesislepiantis po reverbo triuku. "Field" - puiki muzikos kompozicija, bet jokių kickdrumų, todėl gyvai greičiausiai nelabai smagi.

Eksperimentai, pasirodantys tam tikrose albumo vietose, manęs iš kėdės neišstumia, bet greičiausiai taip ir turi būti. Ore kabo neatsakyti klausimai, vaiduokliai skleidžia garsus, bet taip ir nepasirodo, rimti kūriniai gresia, bet taip ir nepasigirsta. Viskas tinka, jei noriu tiesiog ilsėtis namuose ir gerti vyną, skaityti architektūros žurnalus ir apsimesti protingu, bet festivalyje juk norisi tik maukti alų ir šokinėti kaip tikram idiotui. Atleiskit.

Albumas visa galva aukštesnis už daugelį šių metų leidinių, o jo kūrėjai brandesni, nei vidutiniokai mygtukų knibinėtojai. Visgi labai tikiuosi, kad "Mount Kimbie" moka ir užkurti gerą pirtį scenoje. Gal jaunimas šiandien nori vakarėlių metu ir smegenis pakrutinti? Gal tai - žingsnis teisingon pusėn... (nutyla...)

Mark Splinter, 2010 Liepos 08, 09:52

Kūriniai

01. Tunnelvision
02. Would Know
03. Before I Move Off
04. Blind Night Errand
05. Adriatic
06. Carbonated
07. Ruby
08. Ode to Bear
09. Field
10. Mayor
11. Between Time

Komentarai

 • maxij
  maxij @ 2010 Rugpjūčio 25, 02:39

  Man čia daugiau Clicks & Cuts nei Dubstep.

  0  0
 • Izzynex
  Izzynex @ 2010 Rugpjūčio 08, 04:49

  reverbai gerai. :)) (kai ju ne perdauk :)))

  0  0
 • noid
  noid @ 2010 Liepos 20, 08:45

  This album is shit !!! :) ir labai neblogas shudukas !

  As irgi buvau dubstepo laidotuvese, gerus gedulingus pietus dave...

  0  0
 • Remedy
  Remedy @ 2010 Liepos 19, 10:53

  patiko! geras ir smagus review

  0  0
 • joks_formatas
  joks_formatas @ 2010 Liepos 14, 10:19

  na as ir pats duociau tiek kiek dave Markas, kazko man pritruko, anyvai albumas tikrai toli grazu neblogas, man tik per mazai kabinancio materialo lyginant su ju singlais ir ep'ais kur 90% smotu yra epic win :)

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Liepos 13, 10:15

  kaip tik vakar įdėjo factmag

  www.factmag.com

  0  0
 • joks_formatas
  joks_formatas @ 2010 Liepos 13, 09:52

  kur galima preview normaliai paklausyti visu gabalu?

  0  0
 • nuoga uoga
  nuoga uoga @ 2010 Liepos 09, 11:21

  Death is not final. Only a misunderstanding of time :)

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2010 Liepos 09, 07:40

  tai tas pats kas mirė, tik kitais žodžiais.

  0  0
 • Mark SPLINTER
  Mark SPLINTER @ 2010 Liepos 08, 05:06

  hehe, kaip sakiau Genui, anglishkai "dubstep is dead, welcome to the funeral" skamba labiau kaip sarkazmas nei tiesa :) zinau kad dubstep nemire, ir muzika niekada nemirs. cia tik evoliucija.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.