Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 297 svečiai
Apžvalgos

The Time & Space Machine - The Time & Space Machine

@ TIRK, n/a

Neprisimenu, ką labiausiai klausiau tuo metu, kai gavau "The Time and Space Machine" albumą tuo pačiu pavadinimu. Tačiau netrukus aplinkiniai pradėjo kreipti dėmesį, kad mano ausinuke ar kompiuteriuose vietoj gilių ir monotoniškų sąskambių pradėjo groti psichodeliškas elektroninis rokas. Nors, rodos, tai nėra mano muzika, ramus, gražus, lengvas ir kokybiškas skambesys užkabino ilgam.

"The Time and Space Machine" - solinis brito Richard Norris, kai kuriems žinomo iš "The Grid" ar "Beyond the Wizards Sleeve", projektas. Scenoje, tiesa nebūtinai elektroninėje, Richard sukasi turbūt daugiau, nei visi potencialūs apžvalgos skaitytojai yra nugyvenę. Anglai sakytų "Jack of all trades" - žurnalistas, prodiuseris, didžėjus, menininkas ir panašiai.

Moderniai skambantis Richardo albumas dvelkia ne tik psichodelika, bet ir hipiška estetika - pats atlikėjas projektą sieja su 1967-aisiais, biografijoje užsimindamas, kaip dar nuo tada brendo bei vystėsi laiko ir erdvės mašinos idėja. Ši idėja - tai intensyvūs gyvi būgnai, stiprios boso linijos, užhipinti vokalai, hipnotizuojantys lėtais repetatyviais "we are children of the sun", galiausiai netgi fleitos, vargonai ir gitaros.

Jei kas susidūrė su šiuo projektu anksčiau, nei pasirodė albumas - kai kurie kūriniai jau gali būti girdėti, nes iki pasirodant albumui buvo išleisti singluose. Nepaisant to, kad pusė ar trečdalis albumo pasirodė atskirais singlais, visas jis skamba ypatingai vientisai. Klausant be pertraukų ir ką nors veikiant, sunku pastebėti, kada keičiasi kūriniai - girdi, kad lyg kažkas ir kitaip, bet labai panašu į tai, kas grojo anksčiau.

Iš visų kūrinių labiau išsiskiria tik saldžiu moters vokalu pagardintas "After the Gold rush" remake'as velniškai lenkiantis originalą. Kuomet palygini šį ar kokį kūrinį iš albumo vidurio su įžanginiu, turbūt elektroniškiausiu, "Time and Space", pastebi, kad skambesys nėra toks jau panašus ir vientisas, kaip atrodė iš pradžių.

Verta paminėti ir puikią albumo skambesio kokybę - tai ne koks pigus šlamštas ar primityvi chaltūrkė. Turbūt įtakos turėjo ir visos "gyvos" partijos, ir nemaža patirtis, ir kiti mistiški faktoriai. Nors albumas labiau gyvas nei elektroninis ir labiau hipiškas nei šiuolaikinis, jis skamba ypatingai "tinkamai". Neminint vaivorykštės, nuogų krūtinių, vainikų ir saulės spindulių trykštančių iš kolonėlių.

Sv. Velnias, 2010 Birželio 27, 21:02

Kūriniai
01. Time and Space
02. Path Through The Cathedral
03. Set Phazer To Stun
04. You Are The One
05. Children Of The Sun
06. Zeitghost
07. Infinite
08. More Cowbell
09. Midsummer Night
10. Mushroom Family
11. After The Gold Rush
12. Trip Sideways

Atlikėjas: The Time & Space Machine
Albumas: The Time & Space Machine
Leiblas: TIRK
Katalogo Nr.: n/a
Stilius: n/a
Išleistas: n/a
Įvertinimas: 4,50

Komentarai

 • Bud
  Bud @ 2013 Vasario 24, 05:43

  oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

  0  0
 • TedyN
  TedyN @ 2010 Birželio 30, 10:35

  Perklausiau visą albumą,tikrai jaučiama hipiška atmosfera,bet gal tai ir geriau. Tačiau labiausiai iš visų kūrinių įsiminė ir gan gražiai skambėjo: 05. Children Of The Sun. :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.