Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 192 svečiai
Apžvalgos

Vilkduja - Nežinau

@ Dangus, 2010

Kai vasarį per interviu PoPo užsiminė apie "Vilkdujos" albumą, kuris turėtų pasirodyti "gana greitai", negalvojau, kad tas "greitai" yra toks apčiuopiamas. Tačiau jau veik pusantros savaitės albumą ne tik čiupinėju, bet ir klausau kiekvieną dieną. Kai kuriomis jų - ir ne po kartą. Jau dabar drįstu šį albumą vadinti vienu geriausių šių metų albumų - ir ne tik iš lietuviškųjų.

"Vilkdują" pamėgau ne iš karto - nors vėliau tamsaus ir kiek iškreipto kabareto klausydavau gana dažnai, pirmieji girdėti pasirodymai atrodė tik neblogi. Tačiau pakankamai įdomūs, kad ateičiau į kitus - taip po truputį sekiau kintantį ir bręstantį projekto skambesį, o tuo pačiu ir pats prie jo pratinausi. Šiaip ar taip, skambesys tikrai tobulėjo. "Nežinau" - antrasis "Vilkdujos" albumas, subrandintas geriau nei šventinis vynas ir toks pat šventinis kietasis sūris, puošiantys buržujaus stalą per Kalėdas, kartu paėmus.

Šiame albume "Vilkduja" išsilaisvino iš švelnių tamsaus ir paslaptingo kabareto gniaužtų, pasiskolino šiek tiek kito Povilo projekto "Oorchach" ritmikos ir nežinia kur sutiktų pankų dvasią. "Nežinau" paaugliškas veržlumas keičia protėvių brandą, pankiškas darkymasis dera su noiseriškai iki maksimumo užsuktu distortion'u, lyriški tekstai papildo įprastą buitį, o neįprastos melodijos puošia kietą, ciklišką ritmą.

"Nežinau", rodos, yra ne mažiau melodingas, nei pirmasis "Vilkdujos" albumas, "Vakar Duona", tačiau jo tamsa nebe tiek paslaptinga, kiek pikta, energinga ir sunki. O svarbiausia, klausant bet kurios albumo minutės, girdėti kokybė - tiek idėjos, tiek išpildymo. Ir net tokių kūrinių, kaip "Utopija", kurie tiko kiek mažiau, nė norėdamas nepajėgčiau sukritikuoti..

Nors albumo atmosfera ir skambesys yra vientisi, jame vis tik netrūksta įvairovės. "Nežinau" pradeda ypatingai triukšmingas, bet melodingas ir stiprus "Ounėm". Tačiau antrojo kūrinio, "Jūra Kartu", tempas jau kur kas lėtesnis, foną užpildo hipnotizuojantys ramūs sąskambiai, o švelniai linguojantis vokalas piešia jūros bangose besisupančio padaro, ant kurio stovi vokalistas, siluetą.

"Demonų ir dovanų" koveris, liaudiškai pažymėtas žodeliu "antrukart", vėl mena visai kitus dalykus - pietryčių Europą ir Kusturicos filmų atmosferą, kurią kuria energingas ritmas, pučiamieji ir pankiškas vokalas. Albume galima išgirsti net semplą iš "Rondo" diskografijos, skambantį kur kas mažiau popsiškai ir kur kas labiau tamsiai bei lyriškai. O ką jau bekalbėti apie "Velniop" kuriamą atmosferą? Tokią, kai nejučiom laikrodžio rodyklės kryptimi suki garsą reguliuojančią rankenėlę, piktai šiepiesi gatvėje, praeidamas pro išsipusčiusius brolius lietuvius, atsainiu žvilgsniu nužiūri pravažiuojantį žiedų valdovų bumsėjimą, o gatvėje, darbe, klube ar parduotuvėje supamas žmonių vos susilaikai kartu su vokalistu nekriokęs "VELNIOP!!!". Bet kuris "Nežinau" kūrinys trykšta tokia galia, kad akimirksniu priverčia į jį įsigyventi.

"Nežinau" - tiesiog žvėriškai geras albumas, kurį įvertins visi, kurie nebijo lietuviškų vokalų ar šiek tiek teigiamo triukšmo, kurie drįsta pabėgti iš tamsių rūsių su giliu monotonišku ritmu ar susipurvinti šiuo tuo kitu nei tik blizgus madingas disko ir tie, kurie paprasčiausiai mėgsta gerą, tikrai kokybišką muziką.

Sv. Velnias, 2010 Gegužės 04, 13:20

Kūriniai
01 Ounėm
02 Jūra Kartu
03 Dauguma
04 Kai Žydi Katės
05 Demonai Ir Dovanos Antrukart
06 Mes Visi
07 Utopija
08 Ak, Blizgesy...
09 Jelle Kieri Stjaa (Uruz)
10 Velniop
11 Ci Ci Ci Ci

Atlikėjas: Vilkduja
Albumas: Nežinau
Leiblas: Dangus
Katalogo Nr.: n/a
Stilius: n/a
Išleistas: 2010
Įvertinimas: 5,00

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.