Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 67 svečiai
Apžvalgos

SoulSonic - Complex

@ Cold Tear, 2010

Nors įvairiausiomis dub atmainomis pernelyg nesidomiu ir paklausyti jų tenka retai, lietuviška "Girių dvasių" kūryba man patiko. Todėl susidomėjau, kai ta pati girių dvasia, Evaldas Azbukauskas, atsiuntė man savo alter ego - SoulSonic - albumą "Complex". Tai jau antrasis SoulSonic albumas ir pirmasis jo paties įkurtos leidybinės bendrovės "Cold Tears" leidinys.

Albumo stilių nusakyti gana sunku. Pats SoulSonic teigia, jog tai experimental breaks, bet čia galima rasti ir tiek pat eksperimentiško electro užuomazgų, ir išgryninto paprastesnio ambient, ir dar gausybę šių stilių tarpinių variantų. Kas yra "Girių Dvasios" buvo aišku perklausius vos kelis gabalus, bet kas yra SoulSonic iki galo nėra aišku ir perklausius visą albumą. Tai gausybė eksperimentų ir bandymų, kurie visi yra pakankamai ekspresyūs ir kokybiški, sugebantys išlaikyti panašią - šaltoką ir senoviškais prieskoniais pagardintą - atmosferą. Tačiau kartais albumas skamba pernelyg chaotiškai ir sunkiai, kad tiktų fonui, o kartais - pernelyg lengvai ir paprastai, kad tiktų klausymuisi. Dėl to "Complex" neprimena iki galo gero ir brandaus albumo - čia surinktiems kūriniams trūksta bendros vienijančios idėjos. Albumas priminė visai neseniai aprašytą paskutinįjį Applescal darbą (o tai jau galėtų būti ir komplimentas) - turintį potencijos, technišką, bet iki galo neišdirbtą ir nesurinktą.

"Complex" skambesys primena to paties Applescal, pirmojo "Apollo440" albumo "Electro Glide in Blue", paties Evaldo "Girių Dvasių" ir šio to naujo samplaiką. Ir nors pačio pirmojo kūrinio ("Icarus") sąskambiai buvo ne iš mano mėgstamiausiųjų grupės ir sukūrė kiek atgrasų pirmąjį įspūdį, vėliau klausydamas kur kas nuoseklesnių "No" ar "My World Collapsed", mąsčiau ne tik apie teigiamą panašumą į jau minėtus "Apollo440", bet ir apie tai, kad skambesys man tikrai patinka. Gerai sukurpta ir sunkesnioji albumo pusė su ekspresyviais ir energingais "Mind on Fire" bei "Fast Life".

Neretai peikiu į albumus įtrauktus remiksus, bet trys tokie užbaigiantys "Complex", yra ir verti dėmesio, ir savo vietoje. Minėjau, kad pirmasis kūrinys - "Icarus" - iš viso albumo man patiko mažiausiai, tačiau keistas ir kosmiškas šio kūrinio Galaktlan remiksas suteikia albumui naujos, kitokio pobūdžio eksperimentikos prieskonių. Panašiai, gal tik kiek įprasčiau ir paprasčiau, ENV(itre) interpretuoja jau ir taip labai neblogą foninį kūrinėlį "Fear of Loneliness".

Kaip jau žinote, albume man tiko ir patiko toli gražu ne viskas, bet manau, kad techniškumu jis nenusileidžia nė užusienio grandų, nė tautos numylėtinių "Silence Family" kūrybai. O pasirinkus teisingą kelią ir galų gale apsisprendus ką jis nori kurti, atlikėjui gali pavykti juos ir pranokti.

Sv. Velnias, 2010 Balandžio 27, 22:35

Kūriniai
01. Icarus
02. Flight
03. No
04. Mind on Fire
05. Fast Life
06. Fear of Loneliness
07. Corridor
08. My World Collapsed
09. Ness
10. Dream about Summer
11. Fear of Loneliness (ENV(itre) remix)
12. Icarus (Galaktlan remix)
13. Mind on Fire (Four on the Floor version)

Komentarai

 • soulsonicas
  soulsonicas @ 2010 Gegužės 23, 01:32

  Labai ačiū visiem už komentarus!
  Nuo šiol albumą galima parsisiūst nemokamai
  www.coldtear.com

  0  0
 • IDi
  IDi @ 2010 Gegužės 23, 12:21

  SoulSonic saunuolis ;) man jo darbai ivairiapusiskai subtiliai patrauklus, ausiai netradiciniai garsai, kas suteikia dar didesnio zavesio, nes Lietuvoje retai isgirsi, kazka netradicisko :) Big Up ;) taip ir toliau

  0  0
 • Isä
  Isä @ 2010 Gegužės 22, 05:11

  beprotishkai fantastishkas albumas:) thumbs up.

  0  0
 • Ital
  Ital @ 2010 Gegužės 11, 05:49

  Oxter kokias čia pievas kalbi ;]

  0  0
 • Sigitas_K
  Sigitas_K @ 2010 Gegužės 11, 09:24

  Man tai labiausiai už širdies griebia My World Collapsed, o Pure Future lankytojai eikit Guettos komentuoti

  0  0
 • rlzs2
  rlzs2 @ 2010 Gegužės 08, 03:52

  Man tai sis albumas idomus, o taip pat remixai Fear of Loneliness (ENV(itre) remix) ir Mind on Fire (Four on the Floor version) visai geri pasirode. My World Collapsed ir Dream about Summer man du geriausi kuriniai siam albume.

  0  0
 • Oxter
  Oxter @ 2010 Gegužės 08, 03:31

  ital, jei visiskai nesupranti tokios muzikos, kokio velnio loji??

  0  0
 • Ital
  Ital @ 2010 Gegužės 07, 09:14

  lol. nesu klausęs, bet lėva muzika. nu iškur dar tokių kelmų atsiranda

  0  0
 • Danas.r
  Danas.r @ 2010 Gegužės 06, 11:29

  esi neispruses kaip ir tavo klausoma muzika

  0  0
 • Izzynex
  Izzynex @ 2010 Gegužės 06, 10:33

  toki tik miske ir klausyt kad niekas nenugirstu nuo saves duociau 4/10 nors visko nesu klauses.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.