Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 435 svečiai
Apžvalgos

Reagenz - Playtime

@ Workshop, 2009

Laikrodis rodo 20:30. Už lango rūksta deginama žolė, mama moko savo sūnų pirmųjų judesių ant dviračių aptingusiais priemiesčių keliais. Loja šuo, saulė leidžiasi. Kai oras meta savo kailį, o aš girdžiu, matau ir jaučiu pavasarį bei pasilieku vienas, mielai neriu į gylius. Į tamsius miškus. Į Antarktidą, tamsiausio ežero gelmes, į subo alsavimą žemais.

Dub techno, kažkoks house ir ambient. Subas pučia. Kaip tose vaikiškose pasakų knygose, kur debesis dažniausiai būna apvalus, o jo žandai išpūsti. Jis šelmiškai nusiteikęs ir šypsosi - jo padus kutena idėjinė muzika. O Reagenz - Playtime yra idėjinė muzika. Albumas išleistas Workshop kompanijoje - per daug garsiai apie save nešaukiančiai, tačiau produktus gimdančioje su vokišku subtilumu. Less is still more. Tiktai vinilas, visi ankstyvieji relyzai untitled, jokių įmantrių marškinėlių plokštelėms. Juoda balta ir asketišku vokišku reivu persmelktas promo. O viduje muzika, kuri iš esmės dėl to netampa nei geresnė nei blogesnė. Nes ji tiesiog gera.

Reagenz išlaiko Workshop skambesį, o jis išties yra. Kassem Mosse, Sascha Dive, Move D kilo greitai ir sklandžiai, netrukus prie jų prisidėjo ir Reagenz. Kažkas dueto skambesį pavadino synth sex ir negali sakyti, kad muzika čia apseina be glamonių. Viskas prasideda vakariene su Q. Toks tingus džiazovas grūvas, kad nori gerėtis tuo pavasariu ir merkti akį besileidžiančiai saulei. Jai irgi patinka, kad subas pučia kaip debesis. Pirmosios pažinties su DJ Friendly akimirkos nekabina, bet įsibėgėjus gali šokti tamsiame afteryje su dviem pafais, kur gera, kai visi draugai.

Aš niekada nebuvau Tokijuje ir Shibuya kvartalo atmosferos nejutau, bet taip, kaip Reagenz ją parodė, man patiko. Azijietiška molekulė išlenda tik pabaigoje, iki tol viskas apsupta ambiento atomų. Keep Building? Iškart supranti, kodėl gabalas vadinasi taip. 13 minučių ir tu nuolat lipi į viršų. Galų gale prasikala sparnai, o tu sklendi. Į tą pačią saulę pro tą patį debesį.

Confidence netikėtai niūrus. Kai pasitikima niūriai surauktais antakiais, o ne plačia šypsena. Piktas, pavydus, įtarus. Bet puikiai tinkantis tam pačiam afteriui, paskutiniams jo akordams, kai burnos jau sausos, bet rankose rūksta cigaretės. Freerotation - atrodo, kad žiogas padėjo smuiką į šoną ir užsidėjo stepo batukus. Garsų mikropasaulis.

Paskutinis akordas, Du Bist Hier! - kaip kelionė. Čia palikta vietos minčiai įsibėgėti, akseleratorių gali spausti pamažu ir kaip tau patinka. Trukmė 23:50. Kiek per tiek laiko nueitum pėsčias? O nuvažiuotum dviračiu ar mašina? Nuskristum lėktuvu arba panertum giliai?

Paupy, 2010 Balandžio 15, 23:33

Kūriniai
01. Dinner With Q
02. DJ Friendly
03. Shibuya Day
04. Keep Building feat. Fred P
05. Confidence
06. Freerotation
07. Du Bist Hier!

Atlikėjas: Reagenz
Albumas: Playtime
Leiblas: Workshop
Katalogo Nr.: n/a
Stilius: n/a
Išleistas: 2009
Įvertinimas: 4,00

Komentarai

 • Paupy
  Paupy @ 2010 Balandžio 18, 06:46

  Aha, Move D = 1/2 Reagenz. Bet man ju skambesys pakankamai skirtingas.

  0  0
 • Vytas
  Vytas @ 2010 Balandžio 18, 01:02

  Pusė Reagenz ir yra Move D.
  Vaizdinga apžvalga. Bet man pats albumas nepaliko įspūdžių. Ir šiaip Workshop naujesni release'ai nebelabai patinka.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.