Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 86 svečiai
Apžvalgos

Umek - Responding to Dynamic

@ 1605 Music Therapy, 2010

Su slovėnų techno meistru Umek susipažinau išgirdęs garsųjį ir keistąjį "Gatex". Tuomet kūrinys pasirodė labiau keistas, nei patrauklus, tad pažintis, lyg vienanaktis nuotykis, tuo ir baigėsi. Po kurio laiko ir sutikau kitą slovėno kūrinį - "Cerolox", kurį prie širdies glaudžiau jau kur kas mieliau. Kosminis techno porą savaičių buvo klausomas vos ne kasdien, bet po kurio laiko nugrimzdo kažkur kietajame diske, o dar vėliau ir paties atlikėjo kūrybą atidžiai sekti nustojau.

Per šį visai netrumpą laikotarpį po mano pirmosios pažinties su juo, Umek spėjo kaip reikiant įsitvirtinti elektroninės muzikos scenoje. Išleido virš dviejų šimtų įrašų (nuo popsiškų šokių aikštelės himnų iki kietesnio techno), pasirodė populiariausiuose Pasaulio festivaliuose, užgožė bet kokį kitą slovėnų prodiuserį bei, kaip ir priklauso kiekvienam rimtesniam didžėjui, įkūrė nuosavą leidybinę bendrovę... Ir štai, visai neseniai į mano rankas pateko naujausias atlikėjo albumas "Responding to Dynamics".

Nors atlikėjo disko-biografija skamba įspūdingai, o tam tikru periodu jis šėlo tikrai kietai, bet kadangi buvau girdėjęs keletą paskutinių jo singlų, iš albumo pernelyg daug ir nesitikėjau. Neatsilikdamas nuo madų, Umek nuo seno gero techno perėjo prie lėtesniojo new techno ir, nors pastarasis stilius man patinka, šio atlikėjo sprendimo nebuvau labai pradžiugintas.

Tačiau albumo pradžia atrodo daug žadanti. Sirenas menantis ūžesys, po truputi ryškėjantys aukšti ir galingai kalęs ritmas žada kažką smagaus ir intensyvaus, tačiau netrukus įtampa atslūgsta ir telieka vien kietas ritmas, perkusijos ir šiek tiek aukštesnių-šaižesnių skambesių. Veik visi albumo kūriniai turi tą pačią bėdą - juose labai labai trūksta vežančių sąskambių. Tų, kuriems skambėjus ištisas dvi minutes ir galiausiai pasibaigus, galvotum ne - "pagaliau!", o -"noriu daaaaarrrrr!". Ir mąstytum atsukti kūrinį atgal ar kreiptis šiuo klausimu į didžėjų. Umek mąstė, kad prasisuks tik su kietu ritmu, monotoniškom perkusijom ir keletu smagių breakdown'ų, tačiau vien jų šiame albume nepakanka.

Klausantis "Responding to Dynamics" albumo vis pasigendu ankstesniam Umek būdingo veržlumo, energijos ir išbaigto ištaškymo. Skambesys lyg ir sunkokas, lyg ir intensyvus, na, bet galios jam trūksta ir nieko nepadarysi. Jei čia būtų kiek greitesnis techno, o kūriniai - keliom minutėm trumpesni, albumas skambėtų kur kas stipriau. Kokybės kūrybai neprikiši, bet kai nuosekliai klausau albumo, nerandu nieko, kas atpirktų jo monotoniškumą. Nors yra ir keletas tikrai smagių kūrinėlių, kaip kad "No one could have suspected" ar "Sequence of Shapes".

Kita vertus, jei vertinti albumą kaip skirtą konkrečiai new techno ir tech house mėgėjams, spurdantiems sausakimšose šokių aikštelėse - reikėtų žiūrėti pozityviau. Puikiai įsivaizduoju jo kūrinius skambant kokiam "Exit'e" - galios vietiniams šokėjams pakaks, monotonijos, įterpus kūrinį į setą, o ne grojant visą albumą, bus išvengta, o po vakarėlio gal net kas ir atsimins, kaip "apie antrą trisdešimt kažkoks gabalas žiauriai gerai taškė".

Sv. Velnias, 2010 Kovo 31, 21:18

Kūriniai
01. Squeamish Sort
02. Responding To Dynamic
03. Slap
04. Legitimate Priest
05. Pedestrian
06. Individual Breath
07. Uncouth Manners
08. No One Could Have Suspected
09. Sequence Of Shapes
10. Utopian Societies

Komentarai

 • arno daredevil
  arno daredevil @ 2010 Birželio 12, 08:36

  teisinga apzvalga.

  0  0
 • Albertas!
  Albertas! @ 2010 Balandžio 20, 08:48

  Na manes Umek dar nebuvo nuvyles :) reikes sio albumo paklausyti,tikiuos daug is jo.

  0  0
 • TechnoTherapist
  TechnoTherapist @ 2010 Balandžio 08, 05:54

  Umek vienas is idomesniu veikeju scenoje!

  0  0
 • IrmukaZz
  IrmukaZz @ 2010 Balandžio 06, 02:53

  Man asmeniskai patiko, umek visada moka nustebinti ir turi kuo patraukti demesi =]

  0  0
 • Isä
  Isä @ 2010 Balandžio 04, 06:45

  sakyciau gal labiau neo-trance:)

  0  0
 • Sv. Velnias
  Sv. Velnias @ 2010 Balandžio 01, 08:29

  o kas blogai su new techno?

  0  0
 • shimas
  shimas @ 2010 Balandžio 01, 06:57

  Pagal mane, tai visiškai jo kūryba pasikeitė, todėl net nebesekiau paskutinių darbų, nebesukeldavo jokių emocijų. Reiks perklausyti šitą albumą, bet kažko stebuklingo nesitikiu, gaila.

  0  0
 • Nr. 1051
  Nr. 1051 @ 2010 Balandžio 01, 06:09

  Genre: new techno :))))

  0  0
 • randukaz
  randukaz @ 2010 Balandžio 01, 04:44

  Umek gerai :)

  0  0
 • Burning Inside
  Burning Inside @ 2010 Balandžio 01, 01:07

  Hmmmm, nesitikejau kad Kazkas apzvelgs sita albuma. Man tikrai patinka, kaip ir tau matau, jo kuryba, jis megsta ir geba nustebinti ir su trenksmu atsiskleisti. Ypac patiko (nes ir norejau is jo kazko stipresnio) - Slap. (Tik jau nesakyk kad blogas:) O ir tas pats Sequence Of Shapes mane ir suviliojo.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.