Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 49 svečiai
Apžvalgos

Applescal - A Mishmash of Changing Moods

@ Traum, 2010

Po Applescal pseudonimu besislepiantis Pascal Ternstappen savo pirmąjį albumą "A Slave's Commitment" išleido pernai rugpjūtį. Ir nors nė metai nepraėjo, ausinėse jau girdžiu malonius antrojo albumo - "A Mishmash of Changing Moods" - sąskambius. Kad vaikis produktyvus tikrai nepaneigsi.

"A Slave's Commitment" man kiek kliuvo tuo, kad jo stipriausias kūrinys buvo ne paties Applescal sukurtas, o remiksuotas svetimas darbas. Tačiau tokie dalykai pernelyg nekliuvo tokiems veikėjams kaip Laurent Garnier ir gausybei žurnalistų, kurie jaunajam prodiuseriui negailėjo nei pagyrų, nei titulų - net olandiškuoju Nathan Fake vadino. Šiaip ar taip, naujajame Applescal albume "A Mishmash of Changing Moods" svetimų kūrinių nebeliko - kompakčiuke rasite 14 kintančių nuotaikų, Pascalio Ternstappeno kūrybos grynuolių.

Nemažai atlikėjų šiais laikais bando pabrėžti, kad jų naująjame albume nevyrauja vienas stilius, kad kūriniai yra įvairūs ir skirtingi, kad nerasi monotonijos ir panašiai. Ir nors šio albumo pavadinimas suponuoja, kad turėtume tikėtis kažko panašaus, visos kintančios prodiuserio nuotaikos turi daugybę bendrų bruožų. Tai išlaikytas vientisas skambesys, pasakojama vientisa istorija ir tai, kad dauguma albumo kūrinių susideda iš poros tų pačių sluoksnių - melancholiškų melodijų bei kietesnio eksperimentinio, industrinio ritmo.

Veik visos albumo melodijos yra sukurptos iš šiltų švelnių skambesėlių. Iš pradžių viskas skamba gražiai ir šauniai, bet belaukdamas ko nors ypatingo suvokiu, kad šie garsai niekaip nesugeba užkabinti. Jie kuria įspūdį, jog tai ne galutinis produktas, o tik eksperimentavimai maigant sintezatoriaus klavišus ir ieškant tos tikros, grynos, geros melodijos. Taip pat laikui bėgant nusibosta ir tas vienodas skambesys.

Kietesniam ritmui ir eksperimentinei albumo pusei tokių priekaištų neturiu. Kiekvienam kūrinyje ritmas vis kitoks - tai laužytas breaks ir drum'n'bass mišinys, tai pulsuojantis tradicinis 4x4, tai eksperimentinės cikliškos kapotos kilpos. Vietomis eksperimentai pasiekia net ir mano supeiktas melodijas, kurios yra pjaustomos ir siųvamos, skaldomos ir klijuojamos, o galiausiai aptaškomos nemenku purvo sluoksniu.

Smagu, kad Applescal nebijo eksperimentuoti ir tyrinėti, tačiau nepaisant to, klausant albumo neapleidžia jausmas, jog tai nėra iki galo išbaigtas kūrinys, o tik tokio pamatai. Na, albume yra ir tokių akimirkų, kai ausų nelaužo nė tos melancholiškos melodijos, o Applescal tarp minėtųjų poros sluoksnių atranda tobulą dermę. Tai trumpučiai ambientiški intarpai, kaip kad "A former curse" arba griežta "Door weer en wind" antroji dalis.

Tokios kokybiškesnės albumo vietos tik įrodo, kad Pascal potencialo tikrai turi, tik jo iki galo neišnaudoja. Belieka palinkėti vaikinui mažiau skubėti su trečiuoju albumu ir kovoti su vietomis pernelyg stipriai besijaučiančia Nathan Fake įtaka.

Sv. Velnias, 2010 Kovo 17, 11:28

Kūriniai

01. The curle in me
02. A former curse
03. Dialeague
04. The key of genes
05. Mc iron
06. Ib ok
07. In theory
08. Roofs of heaven
09. The flop
10. The storm is yours
11. Observing enlightenment
12. Black spirals
13. Her foreverness
14. Door weer en wind

Komentarai

 • TedyN
  TedyN @ 2010 Birželio 30, 10:39

  Vienas,bent jau man kažkiek gražiau skambėjas: "A former curse"

  0  0
 • Aircarbon
  Aircarbon @ 2010 Balandžio 26, 10:13

  man tai "the key of genes" pasaka

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2010 Kovo 20, 08:52

  aha, tas tikrai keista, bet "a slave's commitment" yra mano ausiai, reik čekint

  0  0
 • issac
  issac @ 2010 Kovo 17, 11:40

  na "a slave's commitment" tai man buvo vienas geriausiu praejtu metu albumu :) apskritai patinka man jo skambesys,sita butinai perklausysiu artimiausiu metu :) tik keista,kad labai jau greit antras albumas..

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.