Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 65 svečiai
Apžvalgos

Nina Massahi - 7

@ Contrast, 2009

Izraeliečiui Moshic priklausanti "Contrast Records" leidybinė bendrovė iš kitų išsiskiria ne tik dėl ypatingo lojalumo gilesniam progressive. Atrodo, kad atlikėjas ją įkūrė tam, kad turėtų kur leisti savo kūrybą, ramia galva, be derybų su leiblų savininkais, be pasitarimų su piarščikais, tiesiog kurti-leisti, kurti-leisti. Tačiau kartais šiame leible pasirodo ir kitų vardų - 28-asis "Contrast Records" singlas "7" ir yra vienas iš tų retų atvejų.

Singlo kaltininkė - Nina Massahi - gimė ir augo Irane, tačiau 14-os buvo priversta su šeima iš šios šalies pabėgti ir dabar gyvena Vokietijoje. Nors mergina studijavo grafinį dizainą, o vėliau mokslo filosofiją, nors šiuo metu ji dirba meno direktore vienoje reklamos agentūroje, pasirodo laiko ji randa ir muzikai.

"7" į "Contrast Records" skambesį tuo pačiu atnešė ir šio to naujo, ir šio to seno. Naujo - kadangi singlas tikrai skiriasi nuo pastaruoju metu leiblo leidžiamo skambesio. Seno, kadangi singlas skamba lyg būtų sukurtas gūdžiais 2003-iaisiais. Nežinia, kaip jums, bet man tai - didelis didelis privalumas.

Originali kūrinio versija primena vos ne priešprogresyvinius laikus. Kieta ir intensyvi perkusija, šiurkštus ritmas ir grubūs sąskambiai susilieja į puikiai derančią, maloniai monotonišką griežtą visumą. Vėliau kūrinį papildo ir seniai begirdėti vien progresyvui būdingi sąskambiai bei iškraipytas purvinas giedojimas, šiurpiai nubėgantis nugara.

Moshic versija primena senesnį - kietesnį ir intensyvesnį - atlikėjo skambesį, panašų į "Nightstalker" ar "Deep As The Rivers", tokį, kokio jau buvau išsiilgęs ir seniai laukiau iš šio atlikėjo. Intensyvus, stiprus, gilus, pasižymintis švelniom sąskambių dermėm, kurios nepaisant melodingumo alsuoja paslaptinga tamsa.

"7" - vienas geriausių pastarųjų kelių metų "Contrast Records" singlų, kuris įrodo, kad kartais žingsnis atgal, iš tikro gali būti žingsnis į priekį, o šiek tiek šviežio kraujo tikrai negali pakenkti. Beje, Nina Massahi tikrai nusipelno didesnio dėmesio ateityje.

Sv. Velnias, 2010 Sausio 29, 11:15

Kūriniai
1. Nina Massahi - 7
2. Nina Massahi - 7 (Moshic remix)

Komentarai

 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2010 Vasario 09, 08:18

  + vengrų ir balkanų!

  0  0
 • sedas
  sedas @ 2010 Vasario 06, 03:26

  To Sv. Velnias:
  Nereikia pamiršti ir labai kūrybingųjų rusų!

  0  0
 • Sv. Velnias
  Sv. Velnias @ 2010 Vasario 02, 10:51

  na, įdomi tavo pastaba apie tuos musulmonus-babajus, bet...

  nžn, visur yra tų gerų progressive didžėjų. Mano nuomone, stipriausia progressive scena yra ne rytuose, o Pietų Amerikoj, ~Argentinoj. Dar gerų prodiuserių yra toj pačioj Vokietijoj, nuolat kas nors gero ir aktyvaus pasigirsta ir iš Pietryčių Europos.

  Yra tendencija, kad kur yra stipri konkretaus stiliaus scena, ten daugiausia ir pasirodo stiprių prodiuserių ar didžėjų, kurie, turbūt, turi puikias sąlygas praktikuotis, groti, leisti konkretaus stiliaus muziką ir visaip kaip tobulėti. Aišku skaitmenos laikais yra galybė išimčių, bet kad kiekvienas stilius turi vieną ar keletą židinių, iš kurių ateina nemažai stiliaus vėliavnešių, niekas negali paneigti.

  0  0
 • Voverė Karolis
  Voverė Karolis @ 2010 Vasario 01, 01:38

  kodel man atrodo,kad geriausi progressive dj yra musulmonai arba is tu regionu (is pagarbos nevadinu ju babajais).pvz deep dish,omid 16 b,moshic,jerome isma-ae...

  0  0
 • Edgardo
  Edgardo @ 2010 Sausio 31, 10:33

  Teisingai apzvalgos autorius pastebejo - originali versija ypac primena tuos laikus, kai tekdavo gaudyti kiekviena deep dark skambesi. 9/10

  0  0
 • issac
  issac @ 2010 Sausio 29, 10:47

  stiprus relyzas :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.