Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 72 svečiai
Apžvalgos

The Boys Cult (Kafka) - She.Is.Us

@ Internetas, 2009

Kažkada, klaidžiodamas po myspace'ą, visai netyčia aptikau atlikėją, pasivadinusį ganėtinai keistu vardu - "The Boys Cult". Paspaudžiau ant ikonos ne dėl to, kad tikėjausi išvysti berniukus su odinėmis kepuraitėmis ir botagėliais (pati pirma man kilusi asociacija), o todėl, kad veidas avatare pasirodė matytas. Tai buvo visiems mums ganėtinai gerai pažystamas Kafka, arba kaip jį pakrikštijo gimdytojai Buržinskai - Karolis.

Paspaudžiau, nes norėjosi išgirsti, ką vis tik jis kuria, kaip, gi, jis skamba. Žinojau apie jo, vos ne begalę projektų, tačiau kuomet buvau "metalistas" - "Linfeng" neklausiau, nes nu-metal rimtam headbangeriui buvo kaip šėtonas vienuolei. Kuomet pradėjau domėtis elektronika - mane gąsdino tas "Jupiter Makes Me Scream" kultivuojamas stilius, vėlgi, keistu pavadinimu - emo-electronica. Tiesiog Kafka? Deja, "negirdėjau" jo per "DJscene arbatą". Ir ką gi - "The Boys Cult". Pabandžiau ir likau maloniai nustebintas - lengva, melodinga, atmosferiška - tai kas man patinka. Neužilgo forume radęs pačio atlikėjo numestą nuorodą į naujausią jo tvarinį pavadinimu "She.Is.Us" - stvėriau net nedvejodamas.

Pristatinėdamas albumą Kafka, sau nebūdingu - lakonišku stiliumi, teigė, jog jis skirtas tiems kurie "nespjauna į avangardą". Ir pridėjo, kad "elektronikos čia labai minimaliai". Na, man tai tinka! Tačiau, net neperklausęs viso albumo, iš kelėtos mozaikų, jau turėjau visą paveikslą, kuriame avangardo, kad ir kaip norėtasi, nebuvo surasta. Man iškart krito etiketės kaip kortos - easy listeningas, instrumentalas, minimalistinis ir akustinis chiloutas... Tikrai ne "avangardas". (nors, ko gero, kiekvienas iš mūsų skirtingai suvokia ir interpretuoja šį plačiakampį žanrą?)

Visas albumas, išskyrus gabalus "Old City Lights" ir "Black Hole" - instrumentinis. Ir tiesa pasakius tai vienas iš tų minusų, nes vietomis vokalo atrodytų tikrai trūksta, arba tiesiog norėtųsi. Kompozicijos ganėtinai panašios viena į kitą, mat pagrindinę temą jose veda pianinas, kurį fone paskanina, leidžiu sau išsireikšti - primityvoki mušamieji, primityvokas bosas ir keletas paprastų, vėjo šuorais šnypščiančių, efektų.

Kompozicijos, kaip instrumentinės koncepcijos albumui, man pasirodė per trumpos. (trukmės vidurkis apie 3 minutės) Kad ir, pavyzdžiui, puikus kūrinukas pavadinimu "Simba" taip ir prašosi ne "nutildymo", galimoje kulminacijoje, o pratęsimo, kad ir iki šešetos minučių. (vietoje turimų trijų su puse) Taipogi krenta į ausis albumo trukmė - vos pusvalandis. (peršasi mintis, kad čia greičiau EP, o ne albumas)

Tačiau ar viskas čia jau taip negerai ir, kaip galbūt, galėjote susidaryti įspūdį, beskaitydami - paviršutiniška?

Galiu drąsiai teigti - anaiptol! Taip, albumui trūksta išbaigtumo, taip trūksta įdomesnių aranžuotės sprendimo variantų, galbūt trūksta šiek tiek pykčio, kuo pasižymi kiti Kafkos projektai, tačiau... Albumas turi sielą. Klausydamas jį - ar kaip foną, ar kaip pretekstą - visada galėsi pajausti, kad autorius kažką nori pasakyti ir kažką sako. Man tai pasirodė kaip labai jautrus ir išjaustas darbas. Pilnas emocijų, skaidrių emocijų. Kartais liūdnai gražių, kartais linksmai saldžių, o kartais ir vaikiškai naivių.

"Hug" - sentimentalus pianino solo; "OK Go!" - vedantis į optimistinį priekį; "Simba" - ko gero apie nerūpestingą vaikystę; "Emotional Wound" - galvoju ne apie žaizdą, o apie pleistrą; "Garbage Grace" - ne viskas kas šiukšlės yra purvas; "Hallow Ha" - švari siela, tyra sąžinė, šviesios akys; "Old City Lights" - skrydis, sapnai, išsilaisvinimas...

Man labai patiko šis darbas, atmetus visus prieš tai įvardintus minusus. Klausydamas jo, kartais jauti, kad kažko trūksta, bet kartais ir pamiršti, kad sėdi kambaryje. Gali klausytis jį kaip foną, bet taipogi jis gali būti idealus prieš miegą ar netgi gyvam sapnui. Tyra ir jautru. Vietomis netgi patetiškai sentimentalu. Poetiška. O ir tiesiog labai gražu.

Jei susidomėjai, albumą gali įvertinti ir pats - jis yra čia, nemokamai. (autoriaus pateikta nuoroda) Jei neišskrisi - visada gali tiesiog ištrinti. Tačiau aš galiausiai siūlau daryti "Save as".

Morandis, 2009 Birželio 04, 21:13

Kūriniai
1.Panic
2.Simba
3.Castles In The Sky
4.An Old "Emotional Wound" Could Resurface
5.Garbage Grace
6.Hallow Ha
7.OK Go!
8.Persona
9.Wild Boyz
10.Hug
11.Black Hole
12.Old City Lights

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.