Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 104 svečiai
Apžvalgos

Oliver Morgenroth - Contrast

@ Jetlag Digital, 2008

"Oliver Morgenroth - Care" - skelbė kuklus užrašas po nedidele, šimtus kartų matyta ikonėle, simbolizuojančia ir palaimą, ir prakeiksmą. Ją nuspaudus Oliverio rūpestis nutekėjo laidais, sudrebėjo garsiakalbyje, oro virpesiais išsiveržė į kambarį, kurį akimirksniu užtvindė, ir pritrenkė mane prie lovos. Bekrisdamas dar spėjau suprasti, kad paruošė jį ne koks jauniklis, o tikras meistras.

Po kurio laiko sekė omg!, google, "wtf is Morgenroth", daugybę džiaugsmo suteikęs vokiečio laiškas su albumu "Contrast" bei priedo dovanojamu "Raumklag" miksu ir mano kokybiškos progresyvinės simfonijos išsiilgusios sielos palaima. O tam, ką, suteikti retai kas begali, pradžią davė ne kas kitas, o tas pats, nežinia kaip mano kompiuteryje atsiradęs Oliverio rūpestis. Pasirūpino vokietaitis, pasirūpino.

Kadangi albumą sudaro visi devyni kūriniai, o bonus miksas tėra vienas, pirmiausiai pasileidau jį. Po valandos grįžau, bet tik tam, kad pakartočiau. "Raumklag" buvo viena malonesnių muzikinių kelionių, kiek teko patirti paskutiniu metu. Valanda visiško LIVE'o, sugroto ne pelytės, maigančios iš anksto sudėliotus visagalio Abbleton semplus, o kietos rankos, brozdinančios iki kraujo porą sintezatorių ir mixerį.

"Raumklag" - taip ir neišsiaiškinau mandrojo žodžio prasmės - prasideda apgaulingai švelniai. Tačiau jau netrukus tribalizuotas progresyvus breaksas, truputėlis rūgštelės ir kieta intensyvi perkusija klausia - "brolau, are you ready?" O tu sulinksėjęs neri į gelmę. Masių pamėgtos tech-house "gilybės" - kabutės ne be reikalo - primena jei ne mūsų Vištytį, tai šiaip koki nediduką, mielą ežerėlį pietuose. Su pliažu, bikiniais ir persirengimo kabinomis. Ir televizoriumi bei šešiais subwooferiais artimiausiame golfuke. Prie "Raumklag" keliauji pėsčias, sieki jo aštriais akmenim nusėta dirva, rengiesi laukymėje, nes aštrūs krūmai braižo odą, neri neprižiūrimas gelbėtojo, o vandens apsemtas, bikiniuose slypinčias formas atstoja gelmėj tykanti grėsmė. Kietas ir griežtas nuo pradžių iki galo, sukaltas pagal geriausias niūraus, intensyvaus progressive ir minimal tradicijas "Raumklag" yra tas miksas, kurį turi išgirsti visi save gerbiantys gelmių mėgėjai.

Laikas albumui. "Contrast" (beje, vieną tokiu pavadinimu jau esu apžvelgęs) turi tik vieną remiksą, bet jis pastatytas į pirmąją vietą. Tai "Flair (Traveler mix)". Prisipažinsiu nesu girdėjęs to keliautojo, bet remiksas jam nusisekė. Klasikinis progressive, malonūs sąskambiai, truputis moters vokalo, tribal perkusijos. Skanu. Toliau - "Arsalan inside" - itin keistas reikalas. Progresyvas, bet su labai keistu ritmu ir aliuzijom į psy trance; kiek senoviškai skambanti savotiška eksperimentika. "Sidechain", vėlgi, panašus, keistas Morgenrothiškas progresyvas. Kūrinys spinduliuoja šviesiu optimizmu ir dvelkia vasariška saulės atokaita.

Prieinu pasakiškai gerą puikiausio progressive breaks pavyzdį - "Care". Švelnus ir stiprus, ilgas, bet nenuobodus, kupinas žadą atimančių sąskambių, liūliuojančios monotonijos, ilgesingų vokalo nuotrupų ir gabalėlio kito pasaulio. "Care", paprasčiau tariant, visiškai išneša. Atjungia. Pakeri. Baigiasi, ir lieki nesupratęs kas ir kodėl. Drąsiai statau jį tarp geriausių progressive breaks kiek tik esu girdėjęs. Kitas šio stiliaus kūrinys - albumą užbaigiantis "Jet Stream" - pirmajam kiek nusileidžia. Tačiau su breaks ritmu maišomas tribal, tamsus ambient ir vaiduokliški vokalai manęs abejingo nepalieka.

"Each Other" - kietas, gilus progressive, menantis senesniąją Moshic kūrybą - kasdienis ritmas čia puoštas lėtais ir sunkiais sąskambiais bei virpulį keliančiu kosminiu breakdownu. Tokio pat tipo kūrinys yra ir "Eye of Jupiter". Tačiau "Ultra Focus" kiek nuvilia - tai vienas iš daugelio nūdienos neelektrifikuoto progressive pavyzdžių, kuriuose garsų daug, sąskambiai nieko, bet viskas pabira, nėra rišančio elemento. Gabalas neužkabina, kad ir kiek beklausytum. Prie apžvalgos pabaigos artėju su "Roots", vėlgi neblogu, kietu ir keistu tech-house beiprogressive mišiniu.

"Contrast" - tikrai įdomus ir kokybiškas albumas. Jis tarsi vandenyne atrasta dėžė vyno iš praeito šimtmečio sudužusio laivo. Atrodo, Oliver Morgenroth kūrė albumą kokioj gūdžioj girioj, atsitvėręs nuo civilizacijos, nuobodžių madų ir pašalinės įtakos. "Contrast" dvelkia patrauklia senove, bet jokiu būdu nėra pasenęs. Nepaisant poros silpnesnių kūrinių albumas Oliveriui itin nusisekė, o dešimtuko jis būtų vertas vien dėl "Care" ar "Raumklag" mikso. Puikų įspūdį tegadina keliauninkų į žvaigždes albumus primenantis "Contrast" viršelis.

Sv. Velnias, 2009 Gegužės 15, 10:04

Kūriniai
1. Flair ( Traveler Extended Mix )
2. Arsalan Inside
3. Ultra Focus
4. Care
5. Each Other
6. Sidechain
7. Eye Of Jupiter
8. Roots
9. Jet Stream

+bonus:
"Raumklag" mix

Komentarai

 • D ♫
  D ♫ @ 2009 Gegužės 24, 12:42

  kaip tik man toks progresyvas :)

  0  0
 • issac
  issac @ 2009 Gegužės 15, 11:48

  raumklag mixas tai tikrai tirpdinantis! ir apskritai pats tas oliverio progresyvas kaip jau ir minejai toks keistas,perklausius pajunti kad perpute malonus naujo vejo gusis ausims.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.