Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 71 svečias
Apžvalgos

Henrik Schwarz - LIVE

@ Studio !K7, 2007

Aš ir vėl rašau apie senienas. Šį kartą mano grotuvą pagaliau pasiekė pernai metų rudenį išleistas talentingojo vokiečio Henrik Schwarz kompiliacija "LIVE" albumas. Tai nėra visiems įprastas sumiksuotas kūrinių rinkinys, tai įvairiausiose pasaulio vietose įrašytų Henrik Schwarz pasirodymų kokteilis - keliaujame nuo Tokijo iki Frankfurto, nuo Monrealio iki Stambulo, nuo Amsterdamo iki Čikagos ir atgal iki Romos ar Madrido, viso 16 miestų, 16 šokių aikštelių, 16 nepakartojamų naktų.

Henrik Schwarz planuose šis "LIVE" buvo jau senokai, taip pat senokai yra ir naujas solinis vokiečio albumas. Buvo netgi planuojama iš pradžių išleisti albumą ir tik po to "LIVE", tačiau visus planus sujaukė praėjusių metų balandį Schwarz'ų šeimą papildę dvynukai. Iš vienos pusės gaila, kad solinio albumo išleidimas atidėtas šių metų pabaigai, iš kitos pusės smagu, kad laukimo kančias numalšino nuostabus "LIVE".

Kaip ir minėjau, "LIVE" - Henrik Schwarz pasirodymų įvairiausiuose pasaulio vietose mišinys. Kiekviename mieste buvo įrašinėjami Henriko pasirodymai ir vėliau iš jų iškirpus pačius gražiausius momentus sulipdytas vientisas 16 kūrinių miksas. Didžioji dalis albumo sudaryta iš arba paties Henrik Schwarz kūrybos, arba iš jo sukurtų remiksų tarpus užglaistant pačių įvairiausių laikotarpių klasikiniais jazz'o kūriniais.

Visi kūriniai, net atrodytų ir visiškai nesuderinami, nepastebimai pinami ir maišomi į vientisą ir nedalomą kūrinį. Albumą pradeda nespalvotą kiną primenantis 1990 metų "Sun Ra - Lullaby For Realville" nejučia pajudina šokių aikštelę virsdamas ritmingu ir melodingu Henrik Schwarz remiksuotu "Kuniyuki - Earth Beats". Nostalgiškos Mari Boine aimanos "Vuoi Vuoi Me" transformuojasi į hipnotizuojantį Jesse Rose ir Henrik Schwarz "Stop, Look & Listen".

Rankas į dangų pakelia ir širdį plakti dažniau priverčia jaudinančiu pakilimu prasidedantis šokių aikštelių elito Henrik Schwarz, Ame, Dixon ir Derrick L. Carter kūrinys "Where We At". Iki ašarų sujaudina Henrik Schwarz remiksuota "Kraak & Smaak" odė nakčiai "No Sun In The Sky" - elektroninės boso bangos peraugančios į aštrias acid sroves pinami su pianino akordais, o tarsi krištoliniai karoliukai byranti perkusija sustiprina gilų ir sodrų ritmo kvėpavimą.

Henrik Schwarz - "Leave My Head Alone Brain" - prieš koncertinis instrumentų suderinimas, minutė improvizacijai ir trys minutės koncertui. Iš dūmuose paskendusio jazz'o klubo į daugiatūkstantinę šokančių minią po atviru dangumi. Minią nuo žemės pakelia energetinė bomba Henrik Schwarz - "Jimi" - sodrus ir stiprus ritmas lydimas banguojančio aštroko boso ir tornadu virstančių perkusijų.

Sustoti neleidžia ir ryškiu ritmu kalbantis Henrik Schwarz - "Imagination Limitation". Didingomis, laisvomis ir plačiomis atmosferomis užpildantis erdvę, kūrinys tiesiog prašosi būti grojamas kaip įmanoma garsiau.

Energijos svirtelę neženkliai žemyn trukteli Henrik Schwarz remiksuotas ir į elektroninį šokių kūrinį virtęs klasikinis James Brown - "It's A Man's World". Skamba neįtikėtinai gerai, brandžiai, originaliai ir kokybiškai.

Albumą užbaigia du Henrik Schwarz kūriniai. Nors ir neleidžiantis nustygti vietoje, tačiau apie finalą užsimenantis "Walk Music" bei ritmu užglaistytos pianino improvizacijos "Jazz Book No. 2".

Gilus, natūralus, brandus, magiškas, judinantis arba tiesiog nuostabiai gražus. Ko gero šio albumo apibūdinimui būtų galima pritaikyti visus pozityvius būdvardžius. Žavi kaip subtiliai ir skoningai Henrik Schwarz sujungė begalę gyvų instrumentų, jazz'ą ir visiškai sintetinę elektroniką. Turiu pripažinti, kad tokie perlai išsirita labai retai, bet juk dėl jų mes taip beprotiškai ir mylime muziką.

Arbuzas, 2008 Birželio 07, 20:46

Kūriniai
01. Lullaby For Realville - Sun Ra
02. Earth Beats [Henrik Schwarz remix] - Kuniyuki
03. Vuoi Vuoi [Henrik Schwarz remix] - Mari Boine
04. Stop Look And Listen - Jesse Rose & Henrik Schwarz
05. Kalimba Dance
06. Where We At - Henrik Schwarz & Ame/Dixon
07. No Sun In The Sky [Henrik Schwarz remix] - Kraak & Smaak
08. Leave My Head Alone Brain
09. Louder [Henrik Schwarz remix] - Boundzound
10. Mango Meat - Mandrill
11. Jimis
12. Imagination Limited (DJ Kicks)
13. It's A Man's World [Henrik Schwarz remix] - James Brown
14. Atoms [Henrik Schwarz remix] - Dark Globe & Boy George
15. Walk Music
16. Jazz Book #2 (Music For Little Hands)

Komentarai

 • dIE
  dIE @ 2008 Rugpjūčio 09, 12:48

  manau kad gal tiesiog neipirko.

  0  0
 • Zhenia
  Zhenia @ 2008 Rugpjūčio 03, 10:57

  Mylimiausias atlikejas, fantastiskas darbas! Laukiu jo Lietuvoje :( Maniau isvysiu ji renginiu serijoje best kept secret nes ame su dixonu vidis atveze, o vat henriko nespejo :|

  0  0
 • dėdės ūsai
  dėdės ūsai @ 2008 Liepos 21, 09:49

  labai geras darbas
  privercia galvoti

  0  0
 • shn
  shn @ 2008 Liepos 06, 03:41

  aciu uz apzvalga, sudomino, reikes paklausyti. schwarzas retai nuvilia;]

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2008 Birželio 01, 04:10

  jo labai labai geras daiktas;]

  0  0
 • lina
  lina @ 2008 Birželio 01, 01:44

  pritariu, rinkinys nuostabus ir isimenantis, ir novatorishkas...tokiu reta.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.