Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 123 svečiai
Apžvalgos

Marc Romboy - Contrast

@ Systematic Recordings, 2008

Djscene.lt skelbta naujiena apie antrąjį Marc Romboy albumą "Contrast" manęs visai nesudomino. "A, eilinis kažkieno darbas," - tepagalvojau ir net neskaičiau, bet prie naujienos sugrįžau, kai vietoj nuo sausio laukiamų Tom Middletono "Rennaisance" ir Anjos Schneider pašto dėžutėje radau tą patį "Contrast". "O gal neblogas dalykas" - mąsčiau nužiūrinėdamas viršelyje tamsią dailiai išsirietusios merginos figūrą, kontrastuojančią su šviesiu fonu.

Elektroninės muzikos scenoje Marc Romboy nėra naujokas - nuo 1994 iki 2000 m. jis vadovavo leidybinei bendrovei "Le Petit Prince", kuri 1995 m. netgi buvo pripažinta antrąja pagal populiarumą leidybine bendrove Vokietijoje. 2004 m. Marc įkūrė antrąją leidybinę kompaniją "Systematic recordings", kuri ne tik leido tokių prodiuserių kaip Stephen Bodzin, Gui Boratto, Robert Owens, John Dahlback darbus, bet ir pateikė pasauliui pirmąjį Marc Romboy albumą "Gemini". Pastarojo girdėti neteko, tad lyginti abiejų šio kūrėjo darbų negaliu - todėl ir minusų už galimą kartojimąsi ar idėjų stoką nedėliosiu.

"Contrast" sudaro devyni kūriniai, pusė kurių - mandros kolaboracijos su keletu patyrusių ir ne vieną kūrinį įdainavusių vokalistų. Jie, tai - ilgalaikis Marco partneris Blake Baxter, Chelonis R. Jones, žinomas dėl darbų kartu su Royksopp bei kūrinių, išleistų "Get Physical", ir Mr. K-Alexi, kuriam yra tekę darbuotis su Felix da Housecat ir Will Smith.

Paskutiniuoju metu teko girdėti pernelyg daug prasto electro, tad jam atsirado šiokia tokia antipatija. Skeptiškas požiūris ir gundė mane išgirdus pirmuosius "The Beat" sąskambius spustelti "next". Tačiau netrukus net pamirštu apie tai galvojęs. Lėti, aidintys sąskambiai, kurių "electro drožesiais" nebepavadinsi, pamažu intensyvėja dailiai kurdami patrauklią melodiją ir iš fono išnyra tolimas, kažkodėl voodoo primenantis Chelonis R. Jones vokalas, kuris vėliau supaprastėja iki soulful maniera išdainuojamų frazių, bet dėl to visai nesuprastėja. Dainos pabaigoje nuskambantis kosminis breakdown'as mane galutinai užkabina, ir suprantu, jog negaliu įvertinti šio albumo mažiau nei 8 balais vien dėl šio kūrinio.

Antrasis albumo kūrinys "Fly Away", kurį rengiamasi išleisti ir atskiru singlu, stilistika primena pirmąjį, bet yra kur kas intensyvesnis. Užliūliuotas patrauklių dermių ir Blake Baxter deklamuojamų eilučių, nebepastebiu nė tų paprastai erzinančių electro garsų ir įsijautęs net pradedu linguoti į ritmą. "Contrast" pavadinimą patvirtina po to einantis "Iceland", įkvėptas įspūdžių, kuriuos Marcui paliko ši šalis, - kitaip nei pirmieji, kūrinys kur kas šviesesnis. Švelnūs, bet šalti sąskambiai užpildo visą kambarį, puikiai perteikdami tolimos ir nepasiekiamos, kone mistiškos šalies įvaizdį.

"Islandiją" keičia dar lėtesnis, taip pat foninis, bet visiškai kitokią nuotaiką kuriantis "E Y Mind". Jis neturi įprasto beat'o, bet, pasak pranešimo spaudai, tik "išgirdęs, suprasi kodėl". Tamsa pulsuojantis sunkus ir "drėgnas" (nerandu kitokio žodžio) "E Y Mind", rodos, visai prislėgtų prie žemės, jei ne aidintis K-Alexis vokalas ir karts nuo karto pasigirstantys lengvesni sąskambiai.

Iš albumo labiau išsiskiriantį intensyvų ir minimalistinį "Karmabolage" būtų galima pavadinti standartiniu tech house vakarėlių kūrinių. Ir nors klube pagal jį taškytumeisi kaip reikiant, šis niekuo neypatingas darbelis paskęstų tarp savo brolių ir pusseserių, todėl kitą rytą jo visai neprisimintumei. Kaip greičiausiai ir elektriškojo "Sonora", kuris, anot Marco, buvo sukurtas pasiutiškai ir beveik atsitiktinai sukiojant sintezatorių rankenėles. Bet džiugina tai, kad nors kūriniai panašūs galima lemtimi, jie visiškai skiriasi skambesiu.

"Acid Love" mane paperka acid skambesiu ir Mr. K-Alexi deklamuojamais posmais apie Roland 303 ir jo paliktus įspūdžius. Reikia pastebėti, kad vokalistai šiame albume ne taip jau linkę dainuoti, kaip galima būtų spręsti iš jų profesijos, tačiau ir tai, ką girdime, puikiai dera prie muzikos, tad lyg ir nėra kuo skųstis. "Side FX" primena pirmųjų albumo kūrinių ir "Acid Love" mišinį, bet jam kitokio prieskonio suteikia šiokie tokie triukšmai ir šiam albumui nebūdingas, energingesnis, kiek iškraipytas vokalas. Paskutinis rimtas albumo kūrinys (dar yra kelių sekundžių Romboy kūdikio išdainuotas intarpas) "Elif" išsiskiria džiazinių saksofono partijų ir lengvesnio tech house mišiniu.

Visame albume Marc išlaiko vienodą, rafinuotą bet sunkią ir troškią atmosferą. Tačiau albumas nėra monotoniškas. Kūriniai skiriasi vienas nuo kito ir didesnė jų dalis yra verti atskiro singlo. Perklausęs visą albumą supranti, kad ir "Contrast", ir viršelis čia labai tinka.

Sv. Velnias, 2008 Balandžio 29, 19:12

Kūriniai
01. The Beat (vs. Chelonis R. Jones)
02. Fly Away (vs. Blake Baxter)
03. Iceland
04. Ey Mind (vs. Mr. K-Alexi)
05. Karambolage
06. Side FX (vs. Chelonis R Jones)
07. Acid Love (vs. Mr. K-Alexi)
08. Sonora
09. Elif

Komentarai

 • Radioman
  Radioman @ 2008 Gegužės 04, 07:23

  geris

  0  0
 • カミュ
  カミュ @ 2008 Balandžio 23, 10:36

  Daaaa. Shito tai laukiam:)

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2008 Balandžio 16, 03:43

  Na tai kaip ir bus idomu paklausyt, kai bus prieinams ir paprastajai liaudziai:]

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.