Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 94 svečiai
Apžvalgos

V.A. (compiled by Subject 13) - Acoustixx

@ Vibez Recordings, 2008

"Vibez recordings" ir kompanijos šeimininko "Subject 13" tikrai nereikia ilgai pristatinėti kokybiško ir gilaus DnB klausytojams. Per keletą metų išleidęs daugybę singlinių plokštelių bei keletą ilgagrojų, leiblas ryžtasi dar vienai kompiliacijai. Pavadintas taip pat kaip ir reguliarios leiblo naktys Londono "Cafe 1001", albumas dar kartą puikiai parodo "Vibez" kryptį - daugybė naujų mažai žinomų talentų bei keletas sunkiasvorių vardų iš viso pasaulio suburti tam, kad sukurtų išliekamąją vertę turintį įrašą.

Kelionę pradeda ir gaires būsimai valandai giliausių garsų ir atmosferų nustato brito-amerikietis "ASC". Krištolinio nu atmo kūrėjas kūrinyje "Alphane Moons" prirakina prie fotelio ir ausis kutena ambientiniais pad'ais, švelniu vokalo semplu ir visam tam kontrastuojančiu simetrišku minimaliu bytu.

Stunna ir Pipeline seno deep house garsais tarsi nuveda mintimis į Čikagos diskoteką, žėrinčią disko gaubliais ir oldschool dvasia. Nesudėtingi ir neįpareigojantys ritmai ir elementariai delay'inti sintezatoriai sukuria ko gero linksmiausią ir šeštadienio nakties garso takelio vertą kompoziciją "Faiths Leap".

Būčiau nesąžiningas jeigu neprisipažinčiau, kad kompiliacijos labiausiai laukiau ir pirmiausia į ją atkreipiau dėmesį dėl vieno produktyviausių pastarojo meto atlikėjų Survival kūrinio "Inside Vibes". Jau gerus porą metų, nuo tada kai išgirdau šį kūrinį DJ Flight sete, galvoje sukdavosi įsimintini dūdų ir nuaidinčio moteriško balso "inside" semplai. Na, o apie šio Pietų Londono genijaus sugebėjimus konstruojant ritmus ir įtaigią boso liniją neverta ir bekalbėti. Aukščiausia kokybė, kaip ir viskas prie ko prisiliečia Survival.

Vienas iš Vengrijos DnB herojų ir ko gero didžiausias šios šalies eksperimentuotojas ICR pasižymėjęs ne tik atmosferinio DnB fronte. Tačiau "Heartbroken" dar kartą įrodo atlikėjo neeilinius sugebėjimus šioje srityje. Fleitos ir vynas, nuotaikų kaita su laiminga pabaiga, bekompromisiai būgnai ir subtilūs bosai, dar šimtas priežasčių dėl ko mes mylime šią Centrinės Europos DnB citadelę. Visa tai telpa ir viename "Heartbroken".

"Cord - Venation" galbūt šiek tiek primena ASC kūrybą: tiesus two-step ritmas apgaubtas švelniu ambientu ir šiek tiek trance synth'ų. Skamba gražiai, albumo nuotaiką nusako tiksliai, tačiau galbūt kūriniui trūksta spalvų piešiančių pasąmonėje kelionę po erdves ir išmatavimus.

Iš abstrakčių vojažų į kur kas realesnius ir šiltesnius vasaros paplūdimius grąžina "Anorganick - Strange Fruit". Vėsus rytas vis dar karštame vakarėlyje, kuriame būtinai turi skambėti šis latino funk dvasios persmelktas, gitaromis pagyvintas, tačiau vis dar giliai skambantis takelis.

Kažkodėl netyčia pradėjau "Acoustixx" rinkinį klausyti nuo septintojo kūrinio Rob Sparx - "Wildlife" ir po to jau įsivaizdavau, kad CD turi prasidėti būtent šia kompozicija. Ilgas ir gilus intro, energingi bytai ir atmosfera taip primenanti senuosius geruosius "Good Looking" laikus. Būtent "Wildlife" puikiausiai mano manymu ir nusako visą albumo dvasią.

"Subject 13" atranda vietos ir bendram savo kartu su Dr. No darbui. Lengvas ir skaidrus atmo roller'is skamba preciziškai ir, nors yra kupinas elektroninių intarpų, labai gyvai. Bosai plaukia užtikrintai ir giliai, tramdydami įsibėgėjančias glitch'ines improvizacijas ir suteikdami prasmę kontrastingam kūrinio pavadinimui "Soulplanets".

Neseniai Vilniuje viešėjęs vokietis Amaning kartu su prancūzu liquid DnB talentu FX909 kompiliacijai pateikia rutinos himną "Everyday Bizz". Tarsi gyvai sugroti bosai kartu su savalaikiais vokalo semplais ir daugybe kitų šiltai skambančių sluoksnių sukuria mažą soul perlą. Jeigu rutina gali būti tokia spalvinga ir nenuobodi, balsuoju tik už ją ir jokių nekasdieninių sukrėtimų!

"Requeim" su į pagalbą pasikviesta gražiąja krištolinio balso graike Lowbss užbaigia CD drumfunk numeriu "Make a Move", kuris iš esmės nekeisdamas viso albumo nuotaikos, išties sujudina savo laužytais ritmais. Puiki pabaiga ir įžanga į antrą albumo dalį - miksuotą leiblo vado CD.

Visada žavėjausi "Subject 13" sugebėjimu idealiai parinkti pirmą seto kūrinį. Ne išimtis ir šis "Acoustixx mix CD" - Pete Rann - "Kinetik" įtraukia į miksą nuo pat pirmųjų sekundžių energija ir vokalų cut'ais. Legendinę PFM kompoziciją "Western" primenantis klavesino improvizacijos brakedown'as ir fone jau suskamba Robert Manos balsas kartu su Seba įrašytame užpraeitų metų "kreivų" šokių aikštelių hite "Make Peace". Amenizuotame "Future Engineers - Eden" puikiai persipina minorinis vokalas, transinis bassline'as ir pasakojimai apie vietą, kurioje vyksta nenusakom dalykai. Kūrinys, išleistas praeitais metais "Vibez' leible, vis dar nepraranda savo aktualumo. Iš pirmojo CD jau pažįstamas "Inside Vibes" panardina į gilesnius garsus, neleisdamas nustoti nevalingai judėti ir jau įsibėgėjančią koją. Ir nors perdėtai sintetinis Smote - "Soulfish" priverčia suabejoti ir paieškoti, kur gi tas soul, į šviesų ir melodingą pasaulį sugrąžina Method One. Concept & Skenk su savuoju "True to the Game" ir Orion įneša į miksą šiek tiek neuro intrigos, kuri labai greitai ir švelniai pridangstoma gražiausių tradicijų oldschool'iniu atmosferiniu Nebula - "Blue Skies" ir vokaliniais Edisom Gem kūriniais. Vienas iš karščiausių Lotynų Amerikos pastarojo meto atradimų Turtled miksą pripildo venesuelietiško temperamento ir saulės sau būdingu "Amnesia". Ir pabaigai "Subject 13" dar kartą neleidžia suabejoti savo pasirinkimu, sudėdamas du iš esmės itin skirtingus kūrinius - senąją "Metalheadz" dvasią šiek tiek primenantį Dymond & T Sound - "Don't you want me" ir gilų drumfunkinį Seba ir Robert Manos epą "Gold and Dymonds". Ir tik paklausius įsitikinsite kaip puikiai tai suskamba!

Po viso įrašo perklausos susidaro įspūdis, kad albumas galbūt ir nesproginėja naujausiomis idėjomis, tačiau tvirtai ir solidžiai pažymi dabarties/ateities soulful drum'n'bass gaires, nepalikdamas vietos vienadieniams hitams.

Simao, 2008 Kovo 02, 20:26

Kūriniai
Unmixed Cd1:
01. Asc-Alphane Moons
02. Stunna & Pipleline-Faiths Leap
03. Survival-Inside Vibes
04. Icr-Heartbroken
05. Cord-Venation
06. Anorganick-Endlessly
07. Rob Sparks-Wildlife
08. Subject13 & Dr.Know-Soul Planets
09. Amaning &Fx090-Everyday Biz
10. Requiem Feat.Lowbss - Make A Move


Mix Cd 2:
01. Pete Rann-Kinetik
02. Seba:Feat:Robert Manos-Make Peace
03. Future Engineers-Eden
04. Survival-Inside Vibes
05. Smote-Soulfish
06. Qumulus-Bounce
07. Method One-Yesterdays Dust
08. Concept & Skenk-True To The Game
09. Nebula-Blue Skies
10. Orion-Crime Of Passion
11. Edisom Gem-Hold It Down
12. Turtled-Amnesia
13. Edisom Gem-Creation
14. Dymond & T-Sound-Don't You Want Me
15. Seba Feat Robert Manos-Gold & Dymonds

Komentarai

 • naujas as
  naujas as @ 2008 Kovo 16, 02:32

  seba seba...

  0  0
 • joks_formatas
  joks_formatas @ 2008 Vasario 27, 11:59

  ok lauksiu ziniu :)

  0  0
 • Simao
  Simao @ 2008 Vasario 27, 10:54

  jo, kvailiausia, kad ju isties dar nera, sorry :/ kol kas bandau itikint housta, kad idetu. matai, siek tiek nusikele isleidimo data - nors buvo zadeta, kad pasirodys parduotuvese jau praeitos savaites pradzioje, dabar jau kalbama apie kovo 10. jeigu anksciau gausiu linkus i klipukus, butinai papostinsiu ;)

  bandziau dar zvejot klipukus po majspeisus, bet pas dauguma nera situ gabalu ant plejeriu.

  0  0
 • joks_formatas
  joks_formatas @ 2008 Vasario 27, 10:09

  ej praknisau puse interneto...kurnors yra kokienors klipukai paklausymui?

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.