Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 67 svečiai
Apžvalgos

Miss Kittin & The Hacker - Hometown EP

@ Goodlife / PIAS, 2007

Kas dviese dirba geriau, nei po vieną? Taip - tai Miss Kittin ir The Hacker. Būtent nuo šių dviejų personų bei poros jų draugų (Felix Da Housecat, Vitalic) prasidėjo mano kiek rimtesnė pažintis su elektronine muzika ir bent jau iki šiol neradau nieko svajingesnio (na, gal yra keletas išimčių), prie ko nebūtų prisilietęs vienas,-a iš šios poros. Kas jie tokie?

Damoms pirmenybė - Miss Kittin (tikrasis vardas Caroline Hervé), diskžokėja, prodiuserė, menininkė, vokalistė. Mano nuomone, būtent vokalas atvėrė jai duris į tai, kas ji yra dabar - žvaigždė, sekso simbolis (kai kas pasakytų - Nr.2, iškart po Ellen Allien). Tačiau tikrai neteigiu, jog tik tai ir įtakojo šiandieninę jos šlovę.

The Hacker (Michel Amato) - gan plataus kūrybinio - muzikinio akiračio prodiuseris, diskžokėjas. Jis pradėjo bendradarbiauti su Miss Kittin vienas iš pirmųjų, kai pastaroji dar tik žengė pirmuosius žingsnius, nors pats sukosi elektroninės muzikos pasaulyje jau senokai. Akivaizdu, jog Miss Kittin - tai, ko ir reikėjo The Hacker bei atvirkščiai. Hacker mėgiamas šiurkštumas ir tamsa susiliejo su katės svajingumu ir žavesiu. Rezultas - vienas iš šauniausių electro (clash) duetų per visą šio stiliaus istoriją.

Paskutinis šio dueto leidinys - Hometown EP, kurį galima įsigyti CD ir plokštelės pavidalu. Išleistas jis buvo The Hacker leidybinėje kompanijoje Goodlife, įkurtoje kartu su Oxia ir vadybininku Alex Reynaud prieš dešimtmetį.

Kiekvienoje plokštelės pusėje rasite po vieną įdomų, kiek panašų vienas į kitą kūrinį. Pirmasis pavadintas taip pat, kaip ir visas leidinys - "Hometown", antrasis - "Dimanche".

"Hometown" nuo pirmųjų akordų pasitinka mus erdviomis, vėjuotomis, į sapnus nešančiomis boso linijomis, pasigirsta ir Miss Kittin aimana, lydinti mus viso sapno metu. Vėliau prisijungia jos murmesiai ir romatiška sintezatorių melodija. Diskoteka hedonistiškame ir tingiame Prancūzijos miestelyje prasideda ir tęsiasi iki paryčių. Kompozicija yra intensyvi, bet neperkrauta. Šaltai -šilta, taip apibūdinčiau šį sintetinį ir kičinį grožį. Klausantis "Hometown" galima ir atsipalaiduoti, ir pašokti, tereikia nukreipti mintis viena ar kita linkme.

"Dimanche" trunka daugiau nei 10 minučių ir yra labiau panašus į The Hacker, nei į Miss Kittin: ne toks turtingas vokaline prasme, tamsesnis, niūresnis bei labiau įtemptas kūrinys. Stipri, griežta boso linija, perkusijos šnaresiai, vaiduokliškos aimanos, chaoso atgarsiai. Tai - kažkas panašaus į malonumą, kurį jaučia siaubo filmų mėgėjai juos žiūrėdami. Kraupu, bet velniškai smagu. Baisu net patraukti adatą nuo plokštelės.

Reziumuodama norėčiau pasakyti, kad šis EP tikrai vertas jūsų ausų, ypač, jei sekėte šios poros kūrybą ir ankščiau, ar norite kažko nekasdieniško, gilaus, pavergenčio. Na, o jei nepatiks - galėsite CD arba plokštelę atiduoti draugui -siaubo filmų mėgėjui.

Another Justin, 2008 Sausio 22, 22:03

Kūriniai
A. Hometown
B. Dimanche

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.