Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 123 svečiai
Apžvalgos

Newworldaquarium - The Dead Bears

@ NWAQ, 2007

Detroit house - ne ta muzika, kurios release'ai dažnai pasirodo. Apskritai, besidomint Detroit house dažniausiai yra atsigręžiama į praeityje (praeito dešimtmečio pabaigoje ir šio pradžioje) išleistus kūrinius. Tai taip pat yra muzika, išskirtinai kuriama keleto prodiuserių iš Detroito ir leidžiama jų leibluose. Todėl bet koks sėkmingas šių laikų Europos prodiuserių bandymas išleisti kokybišką Detroit house plokštelę yra sutinkamas su dideliu mano džiaugsmu. Ypač, kai paskutiniu metu šios muzikos tikrieji tėvai, "Moodymann" ir "Theo Parrish", bei jų leiblai "KDJ" ir "Sound Signature" yra gana neproduktyvus. Galėčiau paminėti tik "Omar-S" palyginus neseniai (2003 m.) įkurtą leiblą "FXHE", kuris vis dar išleidžia daugiau nei porą plokštelių per metus, tačiau kartais jos sugeba išgąsdinti net ir prisiekusius Detroit house gerbėjus.

Šį kartą mane nustebino olandų prodiuserio "Newworldaquarium" (tikrasis vardas Jochem Peteri) sukurtas albumas "The Dead Bears", kurį netikėtai atradau klaidžiodamas po "Discogs" platybes. Jis buvo išleistas jo paties nuosavam leiblui "NWAQ" bendradarbiaujant su "Delsin", kuri internete save tituluoja "the best deep techno label in Europe". Tai buvo mano pirmoji pažintis su "Newworldaquarium", todėl teko pasidomėti jo ankstesne kūryba. Pirmosios dvi plokštelės, "Theme From" ir "Trespassers", buvo išleistos tame pačiame "Delsin" leible. Abiejose galima rasti itin kokybiško ir Detroitui būdingo deep house'o - lėto ir hipnotizuojančio. Beje, pirmasis olandų priodiuserio release'as taip patiko Carl Craig'ui, kad jis plokštelę promo pavidalu perleido savo leible "Planet E". Vėlesniuose darbuose "Newworldaquarium" pasuko link taip vadinamo "Neo-Detroit Techno". Tačiau naujausiame savo albume prodiuseris ir vėl grįžta prie Detroit house.

Taigi įspūdžiai apie albumą. Mano nuomone, abu pirmos plokštelės A pusėje esantys kūriniai "The Force" ir "Star Power" kartu su tituliniu gabalu "The Dead Bears" yra stipriausi albume. Visad klausantis "The Force" galvoje iškyla "Theo Parrish": pakankamai lėtas, hipnotizuojantis house'as, su sunkiu ir šiek tiek kraipytu bosu. Toliau - "Star Power". Tai šiek tiek šviesesnis, šiek tiek lengvesnis kūrinys už pirmąjį, tačiau vis tiek išlieka tas pats Detroit house būdingas skambesys ir svarbiausia - lėtas tempas. B pusėje jau pereinama prie gilesnio techno: "Avon Sparkle" ir "The Tide You Can't Feel", mano nuomone, puikiai tinka klausymuisi vakare, sutemus.

Antra plokštelė prasideda "The Dead Bears". Visiškai man netikėti niūroki dubby garsai. Labai daug "jausmo" kūriniui suteikia vokalas, kuris visiškai užhipnotizuoja: žemu balsu (itin primena "Faithless" nario Maxi Jazz) vokalistas šnabžda apie tamsą ir šviesą. Toliau sekantis kūrinys "Shine Eyed" puikiai pratęsia tamsesnę nuotaiką. Jis turi kažką savyje, kažką stipriai veikiančio pasąmonę - tinka bandant įsivaizduoti atmosferą automobilių gamykloje Detroite. Albumą "Newworldaquarium" užbaigia pačiu tikriausiu house'u. "Kirana's Lament" lydi disko motyvai ir stiprus groove'as. Tai labiausiai šokiams tinkantis kūrinys šiame release'e.

Atvirai sakant, man šis albumas yra vienas geriausių šiais metais. Netgi geresnis už Theo Parrish "Sound Sculptures Vol. 1", o tai įrodo, kaip svarbu neapsiriboti vien laiko patikrintais kūrėjais ir jų muzika. Kol kas "The Dead Bears" išleistas tik limituotu 500 kopijų tiražu, tad susidomėjusiems siūlau paskubėti. CD versija pasirodys 2008 metais.

Vytas, 2007 Gruodžio 25, 23:10

Kūriniai
A1. The Force
A2. Star Power
B1. Avon Sparkle
B2. The Tide You Can't Feel
C1. The Dead Bears
C2. Shine Eyed
D1. Kirana's Lament

Atlikėjas: Newworldaquarium
Albumas: The Dead Bears
Leiblas: NWAQ
Katalogo Nr.: n/a
Stilius: n/a
Išleistas: 2007
Įvertinimas: 5,00

Komentarai

 • Paupy
  Paupy @ 2007 Gruodžio 27, 04:54

  Jo, pritariu robosexual, man irgi europietiskas detroitas labiau.

  0  0
 • Vytas
  Vytas @ 2007 Gruodžio 15, 01:32

  Dėl Theo Parrish: aš galvoje turėjau tik jo šiumetinį albumą, kuris nors ir turi labai stiprių vietų (pvz., "Synthetic Flemm" ir "They Say"), tačiau, mano nuomone, neprilygsta senesniems albumams "First Floor" ir "Parallel Dimensions". Šiaip tai Theo Parrish kartu su Moodymann yra neginčijami mano favoritai. Ir man buvo labai smagu atrasti nuo jų (ir kitų 3 Chairs vyrų) neatsiliekantį Newworldaquarium.

  0  0
 • Brajanas
  Brajanas @ 2007 Gruodžio 14, 08:57

  Vytai,kaip cia dabar tau sitas albumas geresnis uz Theo Parrish'o? Tiek rekomendavai ji,tiek dievinai,o dabar:)
  Suintrigavai istikruju.
  Na bet nezinau kas geresnio galetu but uz "Avon Sparkle",nerandu tam pakaitalo dabar. :)

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2007 Gruodžio 12, 10:20

  Nu Vytai valdai :) Geris tiek Newworldaquarium tiek sitas albumas, man gal netgi tas europietiskas detroitas labiau patinka uz tikraji, nes jis toks labai gardus, graziai sumaisyti labiau detroitui ir labiau europaj budingi garsai ;)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.