Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 126 svečiai
Apžvalgos

Tiefschwarz - Blackmusik: 10 years of Tiefschwarz

@ Souvenir, 2007

Aleksander ir Sebastian Schwarz, arba Ali ir Basti, du broliai vokietukai - ko gero geriausiai žinomi broliai elektroninės šokių muzikos pasaulyje, kurių pristatinėt tikrai nereikia. Jie prisistato šįkart patys, primindami, kad albumų, remiksų, kompiliacijų ir singlų pasaulyje jau gyvuoja visus dešimt metų. Kaip velniškai greitai bėga tas laikas. Ir išties, nuo pirmosios jų plokštelės pavadinimu "24 Seven", išleistos dar "Continuemusics" įrašų studijoje, prabėgo jau dešimt metų. K1 gi tuo dvigubo CD paketu mums nori Tiefschwarzai pasakyti ?

Pačioje kūrybos pradžioje atsidavę tik house muzikai, bėgant metams mutavo į electro muzikos karalius. Švystelėję krūvą tikrai kokybiškų remiksų, Schwarzai po truputį keliavo į šokių aikštelių topus. Tos kelionės metu, 2003-aisiais, pažėrė tikros eklektikos ir mums, vienoj Vilniaus terasoj, kur išsprogdino ir akis ir ausis visiems susirinkusiems. Pirmą kartą groję Lietuvoje, dar kartą įrodė, kad jų kūrybą ir repertuarą sekti verta. 2006-ųjų "Fabric" serija, kuri buvo itin gerai vertinama visų kritikų, pabrėžė, jog broliukai tikrai nemiega. Na, o pastaroji "juodoji" kompiliacija, išleista jau Tiefschwarz'ų įrašų studijoje "Souvenir", man kažkodėl savo stiliaus įvairove priminė seną gerą Tiefschwarzų "A Little Help To Your Friends" sumiksuotą perlų rinkinį. Na gal šiemetinė nėra iš rinktinių perlų, bet...

Bet prasideda ji dieviško grožio Sebastian Tellier "Black Douleur" kūriniu (taip, čia tas pats, kuris dainuoja iki ašarų gražiame "La Ritournelle"). Po ne itin vykusio Dj Koze remikso, kompiliacija labai dailiai įplaukia į grakštaus ir be galo švelnaus Pawel'o iš "Dial" kompanijos minimalius ir melodingus skambesius. Atrodo pradedi po truputi suprast kur link nuvažiuos šitas miksas. Tėkmė neišsidarko ir skambant "Tuff Little Unit" kūriniui, o visą šį minimalų grožį sklidinai užpildo nuostabus Cortney Tidwell vokalas su Ewan'o Pearson'o interpretacija (šio vyruko remiksai nenustoja žavėti)...žvaigždėta ir svajinga kompozicija, vien jos pavadinimas - "Don't let the stars keep us tangled down" - daug ką pasako.

Na viskas kaip ir galėtų vyniotis smarkiau ir greičiau, tik čia netikėtai ritmą sudarko 1979-ųjų Marianne Faithfull pirmykštis pop "Broken English"...Sudarko ritmą, bet keistai tvarkingai įsipaišo į kontekstą. Viskas toliau būtų tobula, išskyrus keistai sudėliotą My My remiską ir (pavadinimo intelektualumu negalėsiantį pasigirti) Frankie - "Bullshit". Jeigu pastaraisiais kūriniais buvo bent jau bandoma priversti judinti nors vieną galūnę, skambant neva madingam electro-minimalui, drąsiai galima teigti, jog tam tikrai yra geresnių alternatyvų. Situaciją gelbėja "Groove Box" su "Casio's Theme" kūrinuku, tiksliau ne tiek jie, kiek amerikonai MAW (Masters At Work), kurie dar 1996-aisiais susuko net šiandien gerai skambantį remiksą.

Ir vėl Tiefschwarzai stebina kūrinių parinkimu, dailiu ir grakščiu laiko mašinos svirties "pirmyn" ir "atgal" perjunginėjimu. Neužmirštami ir šių dienų herojai ("well, that's enaugh....fuck it") - Donnacha Costello su "6.6", "Brooks" ir melodingas "Recloose Can't take it" , tiesa, Carlo Craigo versija, atstovauja jau 21-ą amžių - tikrai kokybiški, melodingi ir dabar madingo minimalaus skambesio persmelkti kūriniai.

Po trumpos "Altered States" "pauzės"......kažkas neįtikėtinai švelniai nukloja visą kūną šiurpuliukais...tas kažkas - Francesco Tristano, kuris pianinu skambina ne ką kitą, bet net kelis metus buvusią house muzikos himno melodiją..."Strings of Life"...Kaip neįtikėtinai dailiai gali skambėti šokių aikštelės bomba atliekama vienu klasikiniu instrumentu. "Strings of Life" - Derick May kompozicija, nors dabar, po beveik 17 metų ir "Soul Central" prikėlimo, jau būtų sunku pasakyti kam pirmajam ji šovė į galvą. Kompiliaciją užbaigia pasivaikščiojimas lietuje su "Flash and The Pan" - ramiai, tyliai, išbaigtai.

Antrasis kompaktas - remiksų rinkinys. "Troubled Man", "Ghostrack", "Original", "No More Trouble", "On Up" ir "Blow" - senesnioji Tiefschwarz produkcija, kuri skamba šiek tiek kitaip. Bandyta įdiegti naujo skambesio jau dulkėmis nusėstai kūrybai, bet nei "Radio Slave", nei "Kiki" su "Silversurfer'iu" tai nepavyko. Ko gero tie kūriniai buvo puikiausiai išbaigti ir remiksuotojų fantazijai nebeliko vietos. Kita vertus, geriau išleisti naują singlą, nei remiksą kuriame nebūtų jokio remiksuojamo kūrinio motyvo. Na bet, jei buvo sumanytas dvigubas CD, vadinas, dvigubas.

Puiki retrospektyva. Kokybiškai ir nepastebimai keliauta laiku ir žemynais. Koją kompiliacijai kiša gal būt šiek tiek nevykusiai parinkti tie kūriniai, kurie maždaug ties viduriu galėtų turėti daugiau energijos ir mentaliteto, o alternatyvų iš šių dienų singlų tikrai atsirastų. Tiefschwarz'ų gerbėjai jau turėtų turėti šiuos abu juodus kompaktus (išleisti dar birželio mėnesį). Toks užmojis - sudėti 10-ies metų muzikinę patirtį ir ją įtakojusius į 78 minutes yra tikrai nelengva užduotis. Buvo pagerbti seniausi ir nepamiršti naujausi. Tai svarbiausia. Tik prioritetus renkasi broliai.

Smogas, 2007 Rugsėjo 20, 06:35

Kūriniai
CD1
01 Sebastian Tellier - Black Douleur
02 James Figurine - Apologies (DJ Koze Remix)
03 Pawel - Ceramics
04 Tuff Little Unit - Join Your Future
05 Osvaldo - Stella Called
06 Cortney Tidwell - Stars EP (Ewan Pearson mix)
07 Marianne Faithfull - Broken English
08 MIA - Tanz Der Molekule (My My original mix)
09 Bullshit remixes (Ziggy Kinder mix)
10 Groove Box - Casio's Theme (MAW Flave mix)
11 Ralphi Rosario - Una Cosa De Amour
12 Broke - Over That
13 Donnacha Costello - 6.6
14 Brooks - Tell Somebody About The Beat
15 Recloose - Can I Take It (Carl Craig remix)
16 Ron Trent - Altered States (Light City By Terrace)
17 Francesco Catalano - String Of Life
18 Flash and the Pan - Walking in the Rain

CD2
01 Tiefschwarz - Troubled Man
02 Tiefschwarz - Troubled Man (Ruede Hagelstein Remix)
03 Tiefschwarz - Ghostrack
04 Tiefschwarz - Ghostrack (Shonky remix)
05 Tiefschwarz - Original
06 Tiefschwarz - Original (Samim's robidog remix)
07 Tiefschwarz - No More Trouble
08 Tiefschwarz - No More Trouble (Turntablerocker remix)
09 Tiefschwarz - On Up
10 Tiefschwarz - On Up (Kiki & Silversurfer remix)
11 Tiefschwarz - Blow
12 Tiefschwarz - Blow (Radio Slave Remix)

Atlikėjas: Tiefschwarz
Albumas: Blackmusik: 10 years of Tiefschwarz
Leiblas: Souvenir
Katalogo Nr.: n/a
Stilius: n/a
Išleistas: 2007
Įvertinimas: 4,00

Komentarai

 • Smogas
  Smogas @ 2007 Rugsėjo 11, 05:47

  Pauliau, tikrai rugseji visko labai daug, einu i bankrota : ) cia pat ir ewano pearsono peacework'ai....

  0  0
 • Baski
  Baski @ 2007 Rugsėjo 11, 01:44

  man tai mazdaug dar viena kompiliacija, kuria malonu tureti ir paklausyti. ypac malonu cia girdeti Cortney Tidwell ir Marianne Faithfull, vokalai mmh :)

  0  0
 • asdasdsadsadsada
  asdasdsadsadsada @ 2007 Rugsėjo 11, 01:23

  as jau kazkaip senokai ji girdejau siaip negaliu pasakyt kad man jis buvo vienas is tu kuris butu tikrai geras jei neklystu tai ir perklausiau tik kelis kart gal

  0  0
 • Paupy
  Paupy @ 2007 Rugsėjo 11, 01:11

  Suintrigavai, Smogai...Tik gaila, kad rugseji tiek visko daug :(

  0  0
 • + -
  + - @ 2007 Rugsėjo 10, 08:21

  turiu shita albuma nepilna :) labai fainas... ypach pirmas CD.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.