Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 134 svečiai
Apžvalgos

The Ace Of Clubs - Benefist

@ Firstcask, 2007

Jei kas nors paprašytų paaiškinti žodžio subtilus prasmę, ko gero tam žmogui/šuniui ar katei duočiau paklausyti acid. Esmė būtų tokia, kurią paaiškinsiu labai dažnai įvairiose situacijose naudojama fraze - tu gali jį mėgti arba jo nekęsti. Acid - tai muzikos stilius, gyvenimo būdas, narkotikas ir dar daug visokių galų, kurio frazę dar vėlyvajam devintam dešimtmetį įtvirtino kultiniai Phuture su savo žinomiausiu gabalu Acid Tracks, kuris dienos šviesą išvydo per, švelniai tariant, atsitiktinumą. Tai buvo sprogimas, visi dėl acid kone kraustėsi iš proto, gabalai su acid elementais stovėjo populiariausių chartų viršunėse, o Phuture prilygo kone Maiklui Jacksonui. Visgi, kas per daug populiaru, greitai atsibosta, ir kaip Maiklas Jacksonas, acid nugrimzdo į požemį. Ir tam požemį acid tupi gerą dešimtmetį su labai retom išimtim, pasiekiančiom kiek didesnę, nei ištikimiausi gerbėjai, mąstą. Bet nors ir acid populiarumu ne(be)pasižymi, užtat savitumu tai tikrai - stilius turi netgti savo logotipą (geltonas smailas), savo firminį instrumentą (Roland TB-303) ir garsą, kuris ir išgaunamas su minėtu Rolandu.

Kalbu visas šitas blevyzgas, kurias, kaip kad pasaytų T. Langvinis, Jūs ir patys puikiai žinot, ne be priežasties - apžvalga, būtent apie tą retą perlą, kuris išeina maximum 5 kart į metus, netgi visą, nuo pradžios iki galo acid, debiutinį The Ace Of Clubs (AOC) albumą. Sužinojau apie jį beveik atsitiktinai - apsilankiau Midi Miliz svetainėje (tą darau mažiausiai kas mėnėsį), kad pachekint jų chartą, kuris dažniausiai pasižymi ultra orginalumu. Visgi išpradžių atbaidė labai didelis gabalų skaičius (15), bet vat būna kartais imi ir pasakai - ai, duosiu tau šansą ! Ir dėl ko dabar mažiausiai gailiuosi, tai dėl to šanso, nes su lyg pirmom albumo ištraukom supratau - čia bus bomba. Nors šį vardą girdėjau pirmą kartą, netrukau išsiaiškinti, jog už jo stovi Mo Wax ir Warp pažiba Luke Vibert, o tai apie būsimą albumo gėrį pasako labai daug.

Net nežinau, kas čia man patiko labiausiai - ar įdomios, orginalios, neniūrios melodijos, ar iki maximumo išnaudotos 303 galimybės ar pats acid, kuris, man, kaip tikrai nedidžiausiam jo gerbėjui, paliko labai didelį ir netikėtą ispudį. Nereikėtų pamiršti ir electro, kurį išgirdęs turbūt spruktum kuo toliau, bet čia, atvirkščiai - sustoji dar ilgelesniam laikui, nes tai nėra tas electro ar electro house'as, kuris nesuprantamai keistai vis dar išlieka labai madingu ir taip šlifuojamu daugumoje radijo stočių, chartų ir visur kitur, kur tik jį įmanoma paminėti. Dar daugiau - electro manau yra labiausiai tinkamas kompanionas acid'ui, papildomai sukuriantis old-skoolini, būtent acid'o dievavimo laikotarpiui būdingą skambesį. Netiki - paklausyk ir įsitikinsi. Visgi albume labai jaučiama ko gero jau minėto Marco Passarani įtaka, kuris vienas pirmųjų taip puikiai įgyvendino tokį electro ir acid fusioną. Dar daugiau, tie kurie galvoja, jog acid išbaidytų žmones iš šokių aikštelės manau šiuo atveju labai apsiriktų - nuo albumo labai natūraliai kyla nuotaika ir noras paaaajudėti.

Ištiesų nelengva aprašinėti albumą, kuris mano nuomone vertas tik pagyrų, nes tiesiog apart to nelabai žinau ką dar ir papasakoti. Ko gero geriausiai būtų nepagailėti, kad ir pačio brangiausio laiko ir paklausyti patiems šito gėrio, kuris kaip ir minėjau, išeina per retai, kad galėtum sau leisti tokią prabangą jį praleisti.

P.S. Jei šis albumas nesusilauks tokio dėmėsio, kokio susilaukė "Sullen Look", tada tą faktą paminėsiu ore.lt metų nusivylimo nominacijoje :)

robosexual, 2007 Liepos 01, 21:51

Kūriniai
01. Cordial
02. Electrip
03. Heathrow Hardcore Terminal
04. Classid
05. Whorgan
06. Whirr Jill
07. Benefist
08. Assid
09. Ecid
10. Analoaf
11. Patriotic Acid
12. Rubber Chunks
13. pHeel The pHorce
14. Fruitacid
15. Acidream

Komentarai

 • o0o
  o0o @ 2007 Rugpjūčio 24, 03:56

  as manau, kad mano kritika niekada nebus priimta, nes ji dazniausiai buna visai kitokai, nei 90 proc. kitu skaitytoju. tai cia nieko stebetina.

  0  0
 • Sv. Velnias
  Sv. Velnias @ 2007 Rugpjūčio 10, 05:56

  ebo, kad iš tavo pusės dažniausiai, kaip ir šįkart, būna ne konstruktyvi kritika, o paburbėjimas ir pasipiktinimas. Po to dar nori, kad tau už tai dėkotų.

  Dėl pačio albumo, kažkaip praleidau šitą review, kol prieš porą dienų neišgirdau Pheel the Phorce (tada dar nežinojau, kad tai šitas gabalas). Jis taip sužavėjo, kad po šiokių tokių vargų išsiaiškinau kaip ir kas, ir kieno čia yra - ir buvo verta, jėga dalykėlis!

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2007 Liepos 30, 06:09

  Nepyk, dazniausiai stengiuos susilaikyt, bet vat cia buvo vienas is tu retu momentu kada to nepavyko padaryti ;)

  0  0
 • o0o
  o0o @ 2007 Liepos 30, 01:34

  as nereikalauju. tai buvo mano subjektyvi nuomone/komentaras. be abejo - geriausia gynyba yra puolimas. bet vietoj to, kad tyliai priimtum kritika ir padekotum uz ja, tu tiesiog bandai ieskoti pateisinimu kituose. labai zema ir neprofesionalu.

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2007 Liepos 29, 08:21

  eBo: tikriausiai pastaruoju metu teko apdoroti daug informacijos, todel pradejai daug is kitu reikalauti ;) Maispeis zudo, kolega.

  0  0
 • polnoch
  polnoch @ 2007 Liepos 29, 03:03

  albumas vienas is 2007 geriausiu. no doubt

  0  0
 • o0o
  o0o @ 2007 Liepos 27, 11:39

  man rods tau bet koki albuma sunku apzvelgineti, nes cia neradau visiskai jokios naudingos informacijos. tik bla bla bla beleatristika.

  0  0
 • Brajanas
  Brajanas @ 2007 Liepos 03, 10:52

  Gosh! Dabar tikrai priverstas nusipirkt ;D

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2007 Liepos 03, 07:31

  Jes jes ! Butent to ir siekiau :) Uz albumo neperklausyma gali buti patrauktas baudziamojon atsakomyben :)

  0  0
 • Brajanas
  Brajanas @ 2007 Liepos 03, 12:08

  Aha,robis ir mane sudomino.Dekui uz apzvalga! :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.