Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 113 svečių
Apžvalgos

Soulphiction - State Of Euphoria

@ Sonar Kollektiv, 2006

Vieną dieną mąsčiau, kurį prodiuserį galėčiau vadinti savo geriausiu - tuo kuris mane įkvepia, pakelia nuotaiką, o klausantis kiekvieno kūrinio kūnu bėga šiurpuliukai. Permečiau daug favoritų, ir kai jau beveik buvau praradęs viltį surasti tą vienintelį, mano protas prašviesėjo.

Iš Štutgarto (Vokietijos motorcitis) kilęs Michel Baumann karjerą pradėjo devinto dešimtmečio gale, dalyvaudamas vietinės reikšmės projektuose. Ir jis turėjo viziją, viziją kurios dar niekam nepavyko taip gerai įgyvendinti. Pradžioje Michelis labiausiai propagavo hip-hipą, tačiau vis giliau klimpo į Detroitą, mat būtent tuo laiku vystėsi E-R-A. era, kuri taip pat sėkmingai tęsiasi iki šiandien ir be abejonės tęsis rytoj ir poryt ir dar dešimt, o gal visą tūkstantį metų. Būtent tuo metu visus žudė tokie snaiperiai kaip Carl Craig, Jeff Mills ar legendom apraizgytas pusiau žmogus pusiau kiborgas, serijiniu numeriu Model 500 - Juan Atkins. Lemtingais Micheliui tapo 1996-ieji metai, kai europietiško Detroito stilių propaguojantis leiblas Frankfurte STIR15 išleido pirmąjį jo EP po Jackmate vardu - Hot Wax. Ir tas vaškas tikrai buvo karštas, nes kitais metais tas pats STIR15 išleido antrąją Hot Wax dalį. Kas dieną vis karštesnį Baumanną pastebėjo elitinis vokiečių DJ'us bei prodiuseris Steve Bug ir leido jam pasireikšti, tuo metu pirmuosius metus skaičiavusiame, legendiniame "Dessous" leible kur buvo išleista "Black Holes" jau po Soulphiction vardu. Toliau Micheliui viskas ėjosi kaip per sviestą - remiksavo ir leido plokšteles geriausiuose Europos leibluose, susibičiuliavo su Larry Heard, grojo kaip DJ ir atliko gyvus pasirodymus. Tai kokia buvo ta vizija ? Jis įkūrė Philpot leiblą. Jis sujungė motorsičius.

Taigi Soulphiction - vienas iš keturių (Jackmate, Manmade Science, Supatone) Baumanno projektų atskleidžiantis dar vieną jo pusę. Kartais jis mielas, kartais piktas, kartais atviras, o kartais paslaptingas. Perkopęs dešimties išleistų leidinių ribą, Soulphiction pribrendo vienam rimčiausių savo projektų - albumo išleidimui. "State Of Euphoria" - štai apie ką šiandien šnekėsimės.

Play.

Kaip ir priklauso solidžiam albumui, "State Of Euphoria" turi ir pradžią ir pabaigą. Mane pasitinka "Intro" - dažnai neypatingai sureikšminama albumo dalis, tačiau taip pat dažnai ši dalis duoda ir gerų patarimų kaip interpretuoti tai, ką išgirsi toliau - wake up pasigirsta žodžiai iš garsiakalbių, tarsi ragindami atsigauti nuo viso crap'o kurį klausei prieš tai, tarsi įspėdamas, jog kilsim į sekantį lygį. Ką gi, važiuojam. Vos tik prasidėjus sekančiam trackui, kurio pavadinimas kaip ir albumo - "State Of Euphoria" - mano veide atsiranda didelė šypsena. Kultiniai, banguojantys Detroito synthai, ypatingai sunkūs drumai, spardantys tave iš vieno kampo į kitą, abstraktūs garsai fone - plojimai, kažkoks dejavimas (asfalto alsavimas), neaiškiai girdimi žmonių pašnekesiai. Visiška mistika, nežinomybė, visiškas Detroit madness, visiška euforija. "Used" - vienas iš dviejų albume esančių jau išleistų trackų EP pavidalu. Jeigu ankstesniame vyravo chaosas, abstraktumas, tai čia - reikalas daug aiškesnis. Tam aiškumui pasitelkiama ir pagrindinė Baumanno pagalbininkė gyvų pasirodymų metu - nuostabų balsą turinti vokalistė ir aktorė Suzana Rozkosny. Hipnotizuojantys žodžiai merkia akis ir tada bum - "Make It Slow" :) Septintojo dešimtmečio disco eros skambesys, po truputį nyrantis iš po EQ filtro. Make It Slow, Make It First vis skatina keletas juodukų. Trackas idealiai tiktų vieam iš 70'ujų stiliaus filmų, kuriuose dideliais akiniais ir ūsais pasidabinę bebaimiai policininkai (dažniausiai jau be "ženklelių" :) kelia siaubą vietiniams padugnėms.

Įsivaizduokit sceną - Los Andželo gatve rieda juodas '75 gamybos Cadillac Eldorado, į stiklą tvieskia saulės spinduliai. Rieda lėtai, make it slow. Euforija. Po truputį tyla. Ir tada firminė, baimę varanti banga bei kelis kartus pasikartojantis vokalinis semplas iš labai seno Marvin Gaye (R.I.P) tracko Flying High - (and have laid their bodies down, oh lord), kuris dėl tokios staigios nuotaikų kaitos priverčia pasijusti šiek tiek prislėgtam. Toliau - "Deranged" - grynas Kenny Dixonas Jaunesnysis. Tiesa pasakius naktį pažadintas sunkiai atskirčiau kur čia Soulphiction "Deranged", o kur Alton Miller "Shine On Me" (prodiusuotas Moodymann).

"Intermission" - intarpas, iškarpa iš kažkokio interviu ("The big thing here is just make sure to stay as unconventional as possible and to make sure that it is a lot different...a community of people who love music and what they do so much."), kuriuo, mano nuomone, Baumannas atskleidžia savo albumo tikslą - sukurti kuo labiau neįprasta, nestandartišką skambesį. "No Jealousy" - vienas iš tamsiausių albumo trackų. Melodijoje jokių teigiamos nuotaikos proveržių - beveik viso kūrinio metu dominuoja piktas, plėšiantis bassline'as, kaip jau tapo įprasta ir čia Soulphiction neapsėjo be iškarpų - šį kartą panaudojo semplą iš "Just To Keep You Satisfied" gabalo, kurį kaip ir Flying High atliko tas pats Marvin Gaye. Darosi aišku, kas Baumanno stabas, įkvėpėjas ir mokytojas.

"Midnight Funk Infinity" - antrasis trackas kuris jau buvo išleistas EP pavidalu. Asmeniškai man - tai vienas iš geriausių apskritai Michelio pagamintų kūrinių. Beprotybė prasideda šiek tiek paredaguotu cut'u iš devintajame dešimtmetyje Detroito radijo stotyje transliuotos laidos, kurią, beje, vedė kultinė ir viena paslaptingiausių šio miesto asmenybių, The Electrifying Mojo, skrajutės (laidos pavadinimas - Midnight Funk Association) ("Will the members of the midnight funk association please rise. If you would like to become a member of midnight funk association stand up, show us your solidarity.") Tada ir prasideda ta beprotybė - skamba pianinas, violončelė ir perkusija. Paėmus šiuos semplus atskirai, turbūt mažai kam kiltų idėja iš jų padaryti gabalą. Bet Soulphiction ėmė taip ir padarė - gavosi daugiau nei įspūdingas kūrinys, kurį suku jau daugiau negu metai. Am I the member?

"Transistor Slugs" į albumą įneša šiek tiek techno skambesio, labiau būdingo Jackmate vardui. Klausant šį gabalą man prieš akis iškyla Force Tracks leiblas, tikriausiai dėl to, jog labai asocijuojasi šių dviejų dalykų skambesys. "Well, if I don't smoke herb, I'll be one of the most destructive element. And everytime I smoke herb, it makes me construct something, that is very constructive." - tokiais žodžiais prasideda "What Was Coming". Kaip man pavyko išsiaiškinti per monstrą Googlą, tai iškarpa iš Peter Tosh (Winston Hubert McIntosh), Bob Marlio grupės nario, interviu 1978 metais. Pats kūrinys labai didelio įspūdžio nepaliko, galbūt užkniso per daug kartų (beveik viso gabalo metu) besikartojantys žodžiai.

"Days Of Feeling Sad" dar vienas rimtas pretendentas tarp geriausių albumo gabalų - jau pradžioje mane pasitinka paslaptinga, niūri ir piktoka melodija, jau įprastas Detroitiškas drumas, bei semplas iš aštuntojo dešimtmečio Gary Byrd & G.B. Experience hito The Crown, kurį prudiusavo dar viena labai įdomi Detroito asmenybė - Stevie Wonder, nuo gimimo aklas muzikos genijus ir visuomenės aktyvistas. "Love Thang" užsisvajojusiems sufleruoja, jog ekskursija po nuostabųjį ir paslaptingą Baumanno pasaulį artėja prie pabaigos, o jam vėl į pagalbą skuba nuostabioji Suzana Rozkosny ir labai smagiai sugrotas ir sudainuotas kūrinukas pereina į "Angela", prie kurio į skliaustelius galima įrašyti Outro, o tai viską ir pasako.

Tai, ką išgirdau tikrai buvo nepakartojama ir tai tik dar kartą patvirtino gerą Baumanno vardą. Taigi, jei tau bent kiek artimas Detroito skambesys - privalai tai išgirsti pats ! :)

robosexual, 2007 Gegužės 16, 21:09

Kūriniai
01. Intro
02. State Of Euphoria
03. Used
04. Make It Slow
05. Deranged
06. Intermission
07. No Jealousy
08. Midnight Funk Infinity
09. Transistor Slugs
10. What Was Coming
11. Days Of Feeling Sad
12. Love Thang
13. Angela

Komentarai

 • Dj STeen
  Dj STeen @ 2007 Gegužės 29, 08:21

  kazin Kur galima rasti ? LAbai noreciau isgirsti , nes vieno zmogaus megstamiausias gali ir kito zmogaus megstamiausias :)

  0  0
 • Lenikas
  Lenikas @ 2007 Kovo 04, 11:38

  labai gera apzvalga, issamiai ir aiskiai. keep goin'

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2007 Vasario 19, 02:08

  www.sonarkollektiv.com

  Beja, dar viena gera naujiena - isejo Manmade Science debiutinis albumas One (Philpot), vajaj kaip nekantrauju isgirsti.

  0  0
 • Vytas
  Vytas @ 2007 Vasario 16, 10:56

  Labai gražus albumas ir puiki apžvalga.
  Man, asmeniškai, iš visų albumo kūrinių labiausiai patiko "Make It Slow".

  0  0
 • Another Justin
  Another Justin @ 2007 Vasario 16, 05:28

  Nevokiški vokiečio garsai. :) Siaip tai toks labai gilus ir pakankamai zavingas albumas.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.