Registruotis | 
Dabar naršo: 2 vartotojai ir 66 svečiai
Apžvalgos

Ellen Allien & Apparat - Orchestra of Bubbles

@ BPitch Control, 2006

Prasidėjus 2007-iesiems, norisi žvilgtelėti atgal ir pasižiūrėti, ką užgyvenome 2006-aisiais. Ne paslaptis, kad vienas iš didesnių praėjusių metų siurprizų buvo dviejų nuostabių Vokietijos atstovų bendras darbas "Orchestra of Bubbles".

Kultinės įrašų kompanijos "Bpitch Control" savininkė Ellen Allien ir "Shitkatapult" bendrininkas Apparat (Sascha Ring) padarė kažka šilto, naujo, jaukaus, traukiančio ir iš naujo įdomaus. Ellen melodingas techno su įsiliejusiu electro ir melancholikas Apparatas, smulkiųjų garsų magnatas, be abejo yra puikiausias 2006-ųjų tandemas.

2005 metais nuostabioji porelė užsidarė panikos kambaryje ir padovanojo mums puikų 13-os kūrinių albumą. Iš pradžių buvo planuojama išleisti 11-a kūrinių, bet Apparatas, supykęs ant nesąžiningų žurnalistų, kurie, vos tik gavę albumo promo versiją, patalpino ją į P2P tinklus, nutarė papildyti leidinį dviem naujais darbais.

Praėjusių metų balandį pasirodęs pirmasis singlas "Turbo Dreams" su Pier Bucci ir Marc Houle remiksais tapo albumo pagrindu. Lyg bundant gilaus atodūsio ritmas, pereinantis į minimal click skambesį, prognozuojantį kažką įdomaus ir nenuspėjamo, kaip saulės spindulys rytiniame veide. "Way out" - dar vienas singlas, pasirodęs plokštelėje ir skirtas jau judančiam kūnui. Šiltas, mielas, jaukus vokalas, verčiantis judėti su šypsena veide. Neiškrentantys žodžiai ir švelnūs electro garsai...

spotting trains at home
shrinking world, dry lakes
storm is blowing dark
way out is hard

spotting trains at home
shrinking world, dry lakes
storm is blowing dark
way out is hard


Kitas kūrinys - "Retina" - drąsiai ir tvirtai įriedantis kūrinys, bet tuo pačiu ir gąsdinantis, tarsi išprotėjusi karusėlė, girgždanti violančelės sudarkytu balsu. "Rotary" regis vos skambantys keli garsai, bet 'užkabina' nuo pirmos sekundės ir taip įtraukia į savo sukūrį, kad net nesinori iš jo trauktis. Labai puikus darbas, nukautavęs mane, vos išgirdus pirmąjį kartą. Negaliu parašyti nė sakinio, klausydamas šį nuostabų darbą, o tai vienas iš tų dviejų kūrinių, kuriais buvo papildytas albumas.

"Jet" dar vienas skrydis, o gal plaukimas nesibaigiančiame rūke. Melodingas ritmas, paskęstantis minimal click garsų pasaulyje...Taip ir pajunti pelkes bei varlių gurksėjimą. Puikiai įsibėgėjęs, albumas nenustoja stebinti ir toliau. "Sleepless" - tai dar vienas nuostabus kūrinys, kuriuo buvo papildytas šis lauktas albumas, pasirodęs "Way out" single. Jis labai artimas "Way out" skambesiui, bet nerimstantis ritmas verčia užpakalį kelti į viršų, jei važiuoji automobiliu, tai diržas neleis to padaryti, bet nepajusi, kaip pradėsi judėti į ritmą ir kartoti žodžius:

sleepless on the highway
rushing through the fields
translation keeps me wide awake
tomorrow is not here

floating in white space
new codes feeling strange
sky is wide and bright
daylight burns my eyes


"Metric" - dar vienas naujas žingsnis įvairumo link. Siūbavimas tarp visiškos ramybės ir tuo pačiu veiksmo. Intriguojanti kelionė skaitmenimis. "Floating Points" pavadinimas kalba pats už save, pirma kūrinio pusė - tai pasinėrimas į dub pasaulį, o antroje išsijudinęs, įsivažiavęs bet vis iš naujo suklaidinantis ir rimstantis skambesys. "Under" labai išsigandęs ir pilnas panikos, tuo ir intriguojantis. "Do Not Break" - garsų koliažas, aukštų sinchronizuotų bei scratch elementų derinys. Gal šiek tiek ir monotoniškas, bet vis dėlto neverčiantis spustelt 'sekantis'.

Pavadinimas "Leave Me Alone", tiesą sakant, man asocijuojasi su Apparatu. Šįkart pirma mintis manęs neapgavo, pasigirdo kupinas liūdesio vyriškas balsas. Nors ir tvirtas ritmas, bet neriu į melancholiją ir ...

a valley of ice - i see
the fire is close - but far to reach

the sun is rare
and the moon is green
on mars i wanna be - suprises for the brain

too many choices - you got
keep my eyes on you - but no time

too many messages
on my phone
leave me alone
leave me alone

so hard to decide
if your light burns bright

just a moment of peace
the white spot in the black

its gonna be cold
leaving
a valley of ice
a valley of ice


"Edison": visiškai nugalėta Ellen, harmoningas ramus tuksenantis IDM, atgaiva ir poilsis, užbaigiantis albumą. Gražu, taip ir norėtųsi užbaigti albumą, bet dar liko vienas burbulas. "Bubbles" - ramiu, vos girdimu, vokalu pasipuošęs darbas, svarbiausia, neužgožiantis "Edison", o tik papildantis švelniu virpesiu:

words are passing by - like trees on a road
you're talking bubbles in the air
floating around you - away and displode
eyes opened wide - i stare

thoughts from out of space - drifting aside
your words are echos in the woods
leaves twisting around - fall and die
wind guides you home - but where?

where will it be
here or there
one day you'll find it
here or there

marlou, 2007 Sausio 26, 00:09

Kūriniai
01 Turbodreams
02 Way Out
03 Retina
04 Rotary
05 Jet
06 Sleepless
07 Metric
08 Floating Points
09 Under
10 Do Not Break
11 Leave Me Alone
12 Edison
13 Bubbles

Komentarai

 • Vandales!
  Vandales! @ 2007 Balandžio 24, 02:31

  niekaip nenusibosta, vienas is megstamiausiu mano electronic`os albumu. skanu :]

  0  0
 • J.V.
  J.V. @ 2007 Kovo 20, 10:04

  pirmiausia uzkabino Turbodreams, o paskuj prasidejo ;)

  0  0
 • zenith81
  zenith81 @ 2007 Kovo 10, 10:04

  Really high work by Ellen and Sasha !... comm. add from Latvia

  0  0
 • RiMGEz
  RiMGEz @ 2007 Vasario 25, 05:49

  Nenormaliai! :)

  0  0
 • J.V.
  J.V. @ 2007 Vasario 22, 11:02

  (mmmmmmmmmm) dievinga

  0  0
 • laura
  laura @ 2007 Vasario 02, 07:22

  mhmh liuks tikrai albumas,beveik visi kuriniai patinka, "jet" gal tik atsibosta, o turbo dreams ir sleepless, ir floating points super!

  0  0
 • Anton
  Anton @ 2007 Sausio 30, 06:46

  Murder Inc.'ui atsakau. Ne toks preciziskai tikslus, kokio besiklaunt noretusi, galvoje kitos mntys sukasi ir stai, visai kitaip, prasciau skamba nei tiketasi. 'Do Not Break' visai kita kalba, cia jau pataikyta i pati sukuri, kur randama tikra kalba su klausytoju. Sis - geresnis.

  0  0
 • psy_oxygen
  psy_oxygen @ 2007 Sausio 28, 12:09

  Tikrai wienas ish geriausiu 2006metu albumu

  0  0
 • Destroy Rock&Roll
  Destroy Rock&Roll @ 2007 Sausio 26, 09:47

  Joa, va cia tai unreal!!!!

  0  0
 • roole
  roole @ 2007 Sausio 26, 08:06

  Vienareikšmiškai - vienas iš geriausių darbų.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.