Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 112 svečių
Apžvalgos

Golden Parazyth - Apartment Of Steel

@ Partyzanai, 2006

Vos prieš savaitę spaudoje išgirdau apie debiutinį Golden Parazyth albumą, o praėjusį savaitgalį Lietuvos kurorte turėjau galimybę gyvai išgirsti albumo pristatymą.. Pristatymo vieta, muzika ir žmonės kaip Nescafe 3in1.

Apie Golden Parazyth girdėjau ne kartą ir ne du, bet, tiesą sakant, ką jis kuria ar groja mažai papasakoti tegalėjau. Jo vokalinius sugebėjimus galėjau išgirsti š.m. spalio 18-ąją "Underworld Live" renginyje, bet po lapkričio 18 d. abejonių neliko.

Albumas "Apartment Of Steel" prasideda kūriniu "Boy in the Space" (jis tikriausia ir yra tas berniukas). Pirmieji ritmai primena vokiečių electro scenos garsus, bet įsigalėjęs vokalas nepastebimai pasuka nenuspėjamais vingiais. Įdomu, žiūrim ką turim toliau. Antrasis kūrinys - "Mini Song" - persmelktas melancholijos ir su kiekvienu garsu traukia vis gilyn. Bet galiausiai pasiektas dugnas didelio įspūdžio nepalieka..

Vos tik išgirdus "Black Window" pirmuosius garsus, atmintyje atgyja "Zombie Nation". Esu tikras, kad Golden Parazyth kūryboje visi atras kažką lietuviško ir tuo pačiu visiškai svetimo. "Vaza" - ar tai vaza gėlėms, ar tai švedų Vaza dinastija? To atsakyti negaliu, bet kai prisimenu šį kūrinį skambantį gyvai, šiurpai po kūną nubėga. Atsižvelgiant, kad autorius vos metai scenoje, šis kūrinys galėtų būti jo vizitinė kortelė.

"Completly Mine" - kompozicija nukelianti į gilią Suomijos glūdumą ar Norvegijos trolių kaimą. Ramus vokalas ir viską sprendžiantys garsai, dar vienas darbas albumą keliantis į viršų. "Secrets" artimas "Vaza'i" tiek vokalu, tiek muzikos struktūra. Ausiai mielas ir puikus bičiulis automobilyje.

"One" - jis lyg būtų vienas ir vienintelis, griežtas industrinis ritmas ir jame paskendęs vokalas, kartais išlipantis į viršų ir vėl paskęstantis muzikos šurmuly. Ne kiekvienai ausiai, bet už albumo paįvairinimą vertas didelio pliuso. Nežinau kodėl paskutinė vaivorykštė ("Last Rainbow"), gal kad pastaruoju metu saulės nematome, o be jos, kaip žinia, ir vaivorykštės nebūna, bet matyt, vien dėl šio linksmo kūrinėlio sekmadienis Palangoje buvo toks saulėtas.

Kiekvienas lietuviškas žodis mielas ausiai, o jei dar jis ir gražus, tai dvigubai maloniau klausyti. Dešimtas kūrinys "Lapė" vertas tokio pat pažymio, kaip ir jo numeris. Dar vienas darbas parodantis, kad ir lietuvių kalba tinka muzikai. Lyriška pasaka apsupta švelniais ritmais. Priešpaskutinė kompozicija - "Siesiky" - pasitinka moterišku vokalu. Dar vienas ramus kūrinys, rudeniškam ir niūriam vakarui įtaisantis šypseną. "Viva" - albumą užbaigianti labai linksma ir paprasta dainelė. Nieko neįpareigojanti - gali tiek ramiai klausyti sėdėdamas, tiek klubus judinti kokteilį gurkšnodamas..

Vieniems nepatiks, kitiems labai patiks, kiti sakys, kad žino (nors nėra girdėję). Kiekvienas išsirinks savąjį, bet tai puikus priedas prie lietuviško rudens, neužkišantis tavo grojaraščio. Jei pernai renginiuose plačiai skambėjęs Head & Shoulders buvo tarsi čili padažas, tai šiemet turime švelnų česnakinį.. Skanaus!

marlou, 2007 Sausio 17, 01:27

Kūriniai

01. Boy in the Space
02. Mini Song
03. Black Window
04. Vaza
05. Completly Mine
06. Secrets
07. One
08. Last Rainbow
09. Back
10. Lapė
11. Siesiky
12. Viva

Komentarai

 • ufo0
  ufo0 @ 2009 Birželio 24, 11:02

  Nesveikai. Supynese jis ir paliko didziausia ispudy. Kur albuma rast ?

  0  0
 • Emilijanas
  Emilijanas @ 2008 Kovo 28, 11:46

  man jo reik(albumo) kur kas mate kur pirkti?

  0  0
 • Ugle
  Ugle @ 2008 Sausio 27, 11:41

  Shis albumas buvo mano vienas is didzhiausiu atradimu praeitais metais tarp pagamintu lietuvoje. Jo vokalo tembras iki kaulu persismelkes ir man tai patinka ir tinka;)

  0  0
 • Meta
  Meta @ 2007 Gegužės 12, 06:03

  apibudint galima viuenu zodziu supper:)

  0  0
 • Dut
  Dut @ 2007 Balandžio 03, 02:12

  draugas atsiuntė lapę kažkada, kabino, parsisiunčiau visą cd, ir tai pranoko mano lūkesčius - labai patiko, ypač rainbow, black window.. sėkmės darbuose, laukiam naujienų ;)

  0  0
 • kapas
  kapas @ 2007 Kovo 28, 04:48

  mochna

  0  0
 • J.V.
  J.V. @ 2007 Kovo 19, 01:02

  lape jau nuvalkioa, rainbow dabar dziaugiuosi,,,

  0  0
 • MarokasGG
  MarokasGG @ 2007 Vasario 01, 07:37

  Nerealu o_O

  0  0
 • vicont
  vicont @ 2007 Sausio 30, 02:51

  Atsiprašau, esu visiškai žioplas, radau parsisiųsti :).

  0  0
 • vicont
  vicont @ 2007 Sausio 28, 06:20

  Kur galima nusipirktį šį albumą?

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.