Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 138 svečiai
Apžvalgos

Various - Volga Select Presents So Young But So Cold: Underground French Music 1977-1983

@ Tigersushi, 2004

Parduotos vasaros #3. Senai domiesi "undergroundine" muzika? Buvai pankas ir vis dar turi 70-ųjų vidurio "The Doors", "Sex Pistols" įrašų? Ne? A, taigi mes klausom elektroniką - "Krafwerk", "Deutsch Amerikanische Freundschaft", vėliau "KLF", "The Orb" ir "Orbital"? Aš irgi maniau, kad domėjausi "undergroundu", nesąmonė - klausėm visiško popso.

Kiek galėtumei išvardinti prancūzų grupių iš tų laikų? Tiesą pasakius, aš nei vienos. Jeigu tu gali, vadinasi arba tavo brolis D. Užkuraitis arba esi "advanced" muzikos kylėtojas, o aš atsiprašau už pirmą pastraipą. Jeigu tikėti spauda, tai tuo metu rinką valdė britai (ne ką labiau pajudėjo reikalai ir šiandien), o prancūzai, beveik kaip ir dabar, buvo likę šešėlyje. Būti šešėlyje nereiškia būti blogam. Argi ne "šešėlinių", dabar juos vadiname "no name", įrašų ieškai šiandien? Mhm, kaip gardu susirasti kokį iš koto verčiantį projektą, apie kurį žino daugiausiai 37 žmonės pasaulyje.

Taigi, prancūzai. Nežinau kiek atlikėjų iš apžvelgiamo rinkinio vis dar gyvi… Bet kokiu atveju reiktų pasidžiaugti, kad jų muzika išliko - prieš "Tigersushi" žemai, žemai nulenkti galvas, kad jie išdrįso išleisti tokį rinkinį, o Ivan Smagghe ir Marc Collin (jie ir yra "Volga Select") paspausti dešinę už archyvinius įrašus.

Turim šešiolikos dainų/kūrinių diską. Nemiksuotas. Stilius? Ką aš žinau… Manau, kad tuo metu nebuvo tokių žodžių kaip new wave, synth-pop, synth-rock, minimal, ambient ar panašių. Bandant albumą apibūdinti vienu žodžiu, reiktų jį vadinti - elektronika. Elektronika, kaip bendras žodis, apibūdinantis muziką sukurtą ne gyvais instrumentais. Čia neverta ieškoti nei šokių aikštelių, nei prirūkyto kambario, nei radijo hitų. Čia reiktų klausytis ir stebėtis, kiek daug detalių, elementų iš prieš 25 metus sukurtos muzikos galima atrasti šiandien mus žavinčiuose kūriniuose.

Nekalbu apie daugelio šiandieninių synth pop ir clash kūrinių struktūrą ir panaudotus garsus - jie praktiškai nepakito. Visas šlamštas, kurį dabar bando prastumti šimtai "electro" grupių, yra prasta tuometinio skambesio kopija… Artefact - "Mae", Ruth - "Roman Photo", Charles de Goal - "Synchro", Metal Boys - "Carnival", Moderne - "Switch On Bach", o ką besakyti apie Kas Product - "So Young But So Cold". Ei, DJ'au, nusipirk Kas Product plokštelę ir tu būsi geidžiamiausias.

Kita rinkinio dalis - ramesnė. Ramesnė ritmo požiūriu, bet ne savo skleidžiama energija. Perkusijos ir būgnai nėra ritmo dalis, bet visiškai lygiaverčiai sintezatorių, gitarų, stringų, efektų partneriai. Keletas kūrinių turi tikrai išskirtinių garsų. Bernard Szajner - "Welcome (To Deathrow)" - pašėlusiai greitas ir darkytas sintezatorius, kurį pakeičia gitarinis grąžtas, kartais stringantis titaniniuose Bernardo gniaužtuose.

Išvados. Vienintelė ramybės neduodanti kūno dalis - smegenys, kurie nuolatos rėkia: "Tai 25 metų senumo muzika, tai atgyvena…". Jeigu pavadinime nebūtų parašyta, kad tai yra "senienos", perklausęs šį rinkinuką stebėčiausi, kaip galėjau praleisti šiuos relyzus, kodėl jų negirdėjau anksčiau? Visada žavi prancūziškas/angliškas su prancūzišku akcentu vokalas, jis nebūna nuobodus, neįdomus… Garsai švelniai glosto mano ausis ir apsaugo smegenis nuo dėmesį blaškančios aplinkos, tuo pačiu neleisdamas jiems užmigti. Idealus darbo fonas.

Arbuzas, 2004 Lapkričio 15, 15:12

Kūriniai
01. Nini Raviolette - Suis-Je Normale
02. J.J. Burnell - Euroman
03. Ruth - Roman Photo
04. Mathematiques Modernes - Disco Rough (I. Smagghe Edit)
05. Metal Boys - Carnival
06. The (Hypothetical) Prophets - Person To Person
07. The (Hypothetical) Prophets - Wallenberg
08. Kas Product - So Young But So Cold
09. Charles De Goal - Synchro
10. Artefact - Mae
11. Moderne - Switch On Bach
12. Jacno - Triangle
13. Tim Blake - Lighthouse
14. Droids - The Force (Part 1)
15. Bernard Szajner - Welcome (To Deathrow)
16. Richard Pinhas - Iceland

Komentarai

 • shifter
  shifter @ 2005 Birželio 28, 10:02

  Kur ji gaut?

  0  0
 • Piano
  Piano @ 2004 Lapkričio 14, 09:36

  grazu , zaisminga ir primenu senus laikus , bet tikrai nieko ..

  0  0
 • Arbuzas
  Arbuzas @ 2004 Lapkričio 08, 09:53

  čia per vasarą prisikaupusius CD ir LP apžvelginėju. Todėl dauguma, iš artimiausiu metu apžvelgtų dalykėlių, bus vasaros - pavasario leidyba. :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.