Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 98 svečiai
On Top

On Top #9: S13

Devintą On Top dalį surinko panevėžietis Justinas Mikulskis, Lietuvos ir užsienios elektroninės muzikos scenoje geriau žinomas S13 slapyvardžiu. S13 kuriamą ir grojamą muziką sunku įvilkti į standartinius stilių rėmus, Ore.lt Grotuvas sako: „teisingas maksimalizmas išsidistiliavęs iki minimalaus stiliaus, kuris nors ir šaltokas, tačiau stiprus ir solidus, dvelkiantis pasitikėjimus, nenuleidžiančiu į lietuviškam menui būdingą kančią.“

s13yourself.org

Belong - A Walk - Kranky

Duetas iš Amerikos, kuris verčia giliai išgyventi muziką. Naujausiame jų albume "Common Era" aptikau susipynusius shoegaze, drone, ambient motyvus. Tarp jų ir slėpesi "lūkesčių peilis", pavadinimu "A Walk". Stulbinamas garso išreiškimas ir harmonija. Vintažinis, čaižus skambesys su giliais sintezatorių akordais. Rodos, vertas būti geros psichologinės dramos garso takeliu. Vokalas, papildytas veriančiu reverbu, nostalgiškai nugramzdina. Neryškiai mušantys būgnai paskendę įtemptoje atmosferoje išreiškia kruopščią monotoniją. Tai tvirtas darbas, įrodantis atlikėjų muzikinę patirtį scenoje. Visada mąsčiau, kad tokia muzika reikalauja vaizdžių išsireiškimų, kad neprarastų meninės vertės. Apskritai, visas albumas yra rekomenduotinas klausytojams, turintiems ilgesnę muzikinę patirtį ir ieškantiems solidaus fono generuojant idėjas, skaitant ar dirbant kūrybingus darbus. Tai gyvas užtaisas.

Colin Stetson - Judges - Constellation

Colin Stetson yra dar vienas amerikietis tope, išgarsėjęs už unikalius vokalus ir eksperimentines saksofono partijas. Jo antrasis solo albumas "New History Warfare Vol. 2 = Judges =" yra gera dozė muzikinių narkotikų. Iš pirmų garsų, rodos, aidi lengva šizofrenija, kuri pastumia įsivelti į kelionę. "Judges" - 'spiegiantis' kūrinys, su juntama psichodelinio jazz'o būsena. Unikalus, improvizacinis atlikimas ir pulsuojanti eklektika tarsi užhipnotizuoja. Tikras avangardas gurmanų protams. Aukštos kokybės leidinys, prie kurio prikišęs ausis ir pats Ben Frost'as. Eksperimentinis aštrus vokalas užkabina aukščiausias natas ir nelieka nepastebėtas. Neįtikėtini saksofono įsipynimai ir pritaikymas verčia patikėti muzikanto progresu ir idėjomis.
boomkat.com vol-2-judges

Earth - Angels Of Darkness, Demons Of Light I - Southern Lord

Earth yra pionierinė drone/doom stiliaus grupė taip pat iš JAV. Jos ilgametis skambesys visada viliojo gyvais instrumentais ir erdvumo, gilumo pojūčiu. "Angels of Darkness, Demons of Light I" jų naujojo albumo pavadinimas yra toks pat kaip ir mano pasirinkto kūrinio. Net dvidešimties minučių darbas, per kurį prabėga begalės vaizdinių. Juntama 'senoji mokykla', bosinė gitara flegmatiškai varijuoja žemuose tonuose, klampūs mušamųjų dūžiai su skaidriomis lėkštėmis verčia ramiai linguoti. Carlson'o gitara užburia - tai aukštasis pilotažas, primenantis senuosius The Doors. Priderinta violončelė ir subtilūs aparatų efektai leidžia pilnai pajusti gyvumą. Tai aukšta postrock'o išraiška, į kurią vertėtų atkreipti dėmesį kiekvienam rokeriui.
boomkat.com of-light

Medication - Factory Made - Sacred Bones Records

Vieno žmogaus grupė iš Amerikos (šypsausi). Nesenai išleistas "Judgment Day EP", kuriame radau "Factory made", privertė prisiminti S. Leones vesternų filmus ir 8mm kameros vaizdą. Įrašytas jo paties apartamentuose. Nostalgiškas indie blues sumaišytas su skausmingu vokalu, kuris priduoda klasikos pojūčio ir tampa nenusakomo laikmečio kūriniu. Tai yra stiprus lo-fi darbas. Gitara alsuoja gyvumu, nusileidžiantis ir pakylantis garsas uždeda tvirtus akcentus, išreiškia protestą prieš šiandieną ir kuria psichodeliką. Sunku patikėti, kad tokį brandų kūrinį jis pagimdė būdamas vienas. Tai potencialo ateityje turintis atlikėjas, kurį verta išgirsti ir įvertinti.

Deaf Center - The Day I Would Never Have - Type

Du draugai iš Norvegijos, leidžiantys muziką žinomoje įrašų kompanijoje Type. Šviežias ir mistiškas albumas "Owl Splinters" klausytojui atveria
modernios klasikos ir tamsaus ambient scenas. Įrašytas studijoje Vokietijoje, nemažai improvizuojant tiek garsu, tiek technika. "The Day I
Would Never Have" yra simbiozė klasikinės estetikos ir raižančių atmosferų. Lyriškumas gyvame pianine apklotame it skustuvu aštriu, lengvu noise stimuliuoja ausis kaip protą raminamieji. Sukuriama gigantiška nuotaika. Įelektrinta violončelė tiesiog veria kiaurai. Vargu, ar galima rasti tikslų muzikinį apibrėžimą, nes tai - mikstūra viso gero, ką turime akademinėje plotmėje. Už proto ribų paliekantis kūrinys.
— 2011 Balandžio 04, 08:00

Komentarai

 • BCK
  BCK @ 2011 Rugsėjo 18, 01:07

  Tiesiog perfect

  +1  0
 • numberone
  numberone @ 2011 Balandžio 30, 06:18

  tokia muzika man perkosmosas :)

  +1  0
 • Roadsman
  Roadsman @ 2011 Balandžio 11, 12:18

  malonu skaityti apžvalgas iš žmogaus kuris tikrai jaučia šitą muziką. Pagarba.

  +1  0
 • armada-
  armada- @ 2011 Balandžio 08, 04:55

  Kaip gera tai išgirsti, poilsis ir atgaiva galvai : )

  +1  0
 • Donimetric
  Donimetric @ 2011 Balandžio 08, 04:34

  Tikrai isskirtinis TOP, senai cia tokio reikejo ;) pagarba!

  +1  0
 • SPC
  SPC @ 2011 Balandžio 06, 10:35

  Galvojau, kad nieko nerašysiu, bet jau trečiadienis ir negaliu nustot klausyt :/

  +1  0
 • dziuga
  dziuga @ 2011 Balandžio 06, 01:28

  magiškas topas, labai gerai : )

  +3  -1
 • televizorius
  televizorius @ 2011 Balandžio 05, 10:14

  s13 = sausio 13-oji

  +5  -3
 • Joykiller
  Joykiller @ 2011 Balandžio 05, 08:35

  A Walk ir visas Belong albumas labai patiko, ačiū. Kituose pasirinkimuose yra stiprių momentų, bet visumoj man kažkaip nesiklauso.. :)

  0  0
 • marriage proposal
  marriage proposal @ 2011 Balandžio 05, 07:30

  va, sitas patiko..**

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.