Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 140 svečių
Naujienos

Ketvirtieji festivalio metai žadą daug gerų permainų. „Summer Music Fest‘15“ (0)

Ketvirtieji festivalio metai žadą daug gerų permainų. „Summer Music Fest‘15“ iš įprastos vietos keliasi į arčiau magistralinių kelių esančią – Požerės stovyklavietę, įsikūrusią Varnių regioninio parko teritorijoje, Šilalės rajone. Geras susisiekimas, patogiai išdėstytos erdvės, jaukus paplūdimys – nuostabi vieta geram poilsiui ir pramogoms!
Įspūdžių pilną savaitgalį šiemet garantuoja net trys muzikinės erdvės ir jose pasirodantys Lietuvos bei užsienio atlikėjai.
Beabejo nebus užmirštos, tradicija jau tapusios, sportinės rungtys bei turnyrai.
Festivalyje savaitgalio rezidenciją atidarys tamsiausias Vilniaus rūsys - Opalocka , šiais metais jau atvežęs tokius atlikėjus kaip Marc Romboy , Terranova ar Kr!z, žada labai stiprią bemiegę naktį su garbingais svečiais, bei rezidentais. Šį erdvė atsidarys anksčiausiai ir darbą baigs vėliausiai!

Šiemet festivalio scenose Jūs išvysite:
„Gardens Of God“ – tituluojamas kaip vienas sparčiausiai augančių prodiuserių šiandieninėje elektronės muzikos scenoje, Jo darbus leidžiaMaceo Plex įkurta įrašų kompanija „Ellum records“ bei Ten Walls priklausanti - „BOSO“ . Jo selekcijos puošia tokių radijo grandų kaip BBC Radio One eteryje ar John DigweedTransitions grojaraščius. Nepraleisk progos išgirsti ir pamatyti „Gardens Of God“ – tai vieninstelis atlikėjo pasirodymas šią vasarą Lietuvoje!
The Sneekers, St. Stereo, Electronic I (Dj set), Mindaugėlis, Rembo, Kandy Killers, Driule XL, Martin Zoo, Saulty (Downtown Party Network),Dtekk (Technosoul, Up To Date Festival)(PL), Tatumba (Minimal Force Records) (IE/LT), Recoco, AnnaHanna (Resolute), Calli (Partyzanai, Wormhole), Ektoplazma (Plazma Records), Evonii b2b Monocell (SandboxMusic), Metrikk Avenue, Shkema, Youwin (Low Heights), Digital Marks, The Black Feeling, Breezo, Silent Melody, Stirnos, Dirty Kidz, Weekend Witness, Darius B, Anton Mcmillan, Phoul.

breezo, 2015-07-28

Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ – gyvas „Juno Reactor“ pasirodymas (0)

Jau šį savaitgalį vyksiančiame muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalyje „Yaga Gathering 2015“ pasirodys per 60 reggae, dub, world ir elektroninės muzikos didžėjų bei gyvos muzikos grupių. Likus kelioms dienoms iki festivalio pradžios organizatoriai kviečia susipažinti su pilnu atlikėjų sąrašu ir atkreipti dėmesį į išskirtinius pasirodymus.

Sužavėjo Lietuvos publika

Vieni iš pagrindinių šių metų festivalio „Yaga Gathering“ atlikėjų – britų muzikinis projektas „Juno reactor“. Grupės lyderis Ben Watkins jau grojo Lietuvoje šią žiemą vykusiame „Yaga-Ball“ maskarade, o šį kartą sugrįžta su visa savo grupe. Pasak grupės įkūrėjo ir kūrybinio vadovo Ben Watkins, Lietuvos publika jam taip patiko, kad sulaukęs kvietimo dar kartą čia atvykti su visa grupe ir surengti gyvą pasirodymą, nė nesuabejojo.

Muzikinis projektas „Juno Reactor“ gyvuoja jau penkiolika metų. Grupė savo veiklą pradėjo kaip meno ir psy transo muzikos projektas, tačiau jų muzikinis stilius nuolat kito. Juno Reactor bendradarbiauja su kitais menininkais, kuria nekomercinę, eksperimentinę muziką ir garso takelius meno instaliacijoms bei kino projektams. Grupė yra sukūrusi garso takelius daugeliui kino filmų, tačiau labiausiai išgarsėjo su kūriniu „Navras“, skirtu garsiajam brolių Wachowski filmui „Matrica“.

Ramybės scenoje žinomi vardai

Šiemet festivalio ramybės scenoje pasirodys daugelis puikių elektroninės muzikos atlikėjų. Pasak festivalio ramybės scenos koordinatoriaus Tado Ingilevičiaus, būtina atkreipti dėmesį į Islandijos atlikėją Yagya. Šis atlikėjas jau žinomas Lietuvos publikai, o jo išskirtinį skambesį visuomet galima atpažinti. Ramybės scenoje gros ir garsiausio Danijos leiblo atlikėjas Grand_U, diktuojantis dub techno kultūros madas.

„Labai įdomus atlikėjas B.E.N iš Makedonijos, kuris puikiai žinomas kaip psy chill muzikos atlikėjas. Beje, jis siūlėsi pagroti net 5 valandas, vis tik norėdami pateikti įvairesnės muzikos turėjome sutrumpinti jo pasirodymą. Iš karto po „Yagos“ jis vyks į kitą Europoje žinomą „Ozora“ festivalį“, – sako renginių organizatorius.

Pasak jo, festivalio ramybės scenoje galima laukti ir gyvų pasirodymų. Vienas iš gyvo vokalo atlikėjų – lietuvis King sleep. Beje, šiemet „Yaga Gathering“ vienintelis festivalis Lietuvoje, kuriame jis pasirodys. Verta atkreipti ir į ambient muzikos atlikėjus Sarana iš Suomijos bei Vokietijos didžėjų ir radijo laidų vedėją Zuurb.

Nusipelnę elektroninės muzikos atlikėjai

Iš gausaus būrio pagrindinėje festivalio scenoje pasirodysiančių atlikėjų vertėtų atiduoti duoklę ir švedui Hux Flux, jau spėjusį įeiti į Lietuvos elektroninės muzikos festivalių istoriją. Jis buvo pirmasis iš pasaulyje žinomų psy transo atlikėjų dar 2002 metais grojusių festivalyje „Ragana“, kuomet tarptautinis elektroninės muzikos festivalis Lietuvoje dar buvo didelė naujovė.

„Yaga Gathering“ scenoje pasirodys ir rusų didžėjus Fungus Funk, kuris yra vienas iš pagrindinių atlikėjų, formuojančių psy transo kultūrą Rusijoje. Tarp laukiamiausių – Didžiosios Britanijos didžėjus ir aktyvus psichodelinės kultūros veikėjas Liquid Ross, bei vienas populiariausių hitech atlikėjų Will O Wisp iš Argentinos. Festivalio didžiojoje scenoje gros ir vienas iš žinomiausių Baltijos šalių psichodelinės muzikos didžėjų, ilgametis „Yaga Gathering“ dalyvis ir vienas iš organizatorių DJ Unitone.

Be daugybės didžėjų, festivalio didžiojoje scenoje pasirodys unikalus didžeridu trio iš Izraelio „Onogana“, Sankt Peterburgo cyber folk atlikėjai „Atlantida Project“, viena perspektyviausių Lietuvos elektroninės muzikos grupių „Without letters“ ir kiti.

Pilną atlikėjų sąrašą galima rasti festivalio „Yaga Gathering“ internetinėje svetainėje.


Daugiau informacijos:
www.yaga.lt

www.facebook.com
www.youtube.com

Arbuzas, 2015-07-27

„Loftas Fest“ pagaliau atskleidžia 5 svarbiausius šių metų festivalio komponentus (0)

Kadangi vasaros savaitgaliai jau yra suskaičiuoti, paskutinįjį vilniečiai ir miesto svečiai yra kviečiami praleisti miesto urbanistiniame festivalyje, turintiems akį - „Loftas Fest 2015“, kuris vyks rugpjūčio 28-30 dienomis urbanistiniame menų fabriko kieme ir loftuose viduje.


Ilgai neišdavę festivalio detalių, „Loftas Fest 2015“ organizatoriai tik dabar atskleidžia visą šio vasarą palydinčio miesto įvykio idėją.


„Nenorėjome konkuruoti su kitais festivaliais, taip pat kelis mėnesius kruopščiai dėliojome festivalio logistiką ir programą - šiemet šis renginys išlips iš muzikos festivalio rėmų“, - sako „Loftas Fest“ organizatorius Victoras Diavara.


Konferencija, kuri žvelgia į muzikos ateitį


Ketvirtasis analogų Lietuvoje neturintis miesto festivalis jau dabar susilaukė užsienio žiniasklaidos susidomėjimo. Į šį festivalį panoro atvykti žurnalistai ir blogeriai iš Didžiosios Britanijos, Austrijos, Prancūzijos ir JAV.


„Šiemet į „Loftas Fest 2015“ atvyks svarbių žmonių iš pasaulinės žiniasklaidos, taip pat būrys muzikos industrijos žmonių - didieji renginių organizatoriai bei grupių vadybininkai iš viso pasaulio“, - sako V. Diavara.


Muzikos žmonėms ir visiems norintiems šią industriją pamatyti iš arčiau antrąją festivalio dieną bus organizuojama konferencija „What's Next In Music?“. Jos metu vyks pranešimai ir diskusijos apie muzikos rinkos naujoves čia, Lietuvoje, ir svetur. Konferencija sieks pažvelgti į ateitį ir atsakyti į klausimą „What's Next in Music?“ (angl. k. - Kas toliau muzikos srity?)


Dizaino paviljonas ir menas aukščiau žemės


Dar liepos pradžioje festivalio organizatoriai kreipėsi į objektų ir šviesų instaliacijų menininkus kviesdami prisidėti prie projekto „Menas aukščiau žemės“.


„Kelsime sukurtas skulptūras į aukštį ir jas šviesime - tai bus kiek kitokia meno ekspozicija nei įprasta. Industrinė aplinka, žinoma, šį įspūdį tik pastiprins“, - sako festivalio bendraorganizatorė Živilė Diavara.


Arčiau žemės bus įkurtas dizaino paviljonas, kuriame vasaros išpardavime susikaus įdomiausi unikalių dizainų pavyzdžiai. Lankytojai juos galės ne tik apžiūrėti, bet ir įsigyti už patrauklią kainą. Šįkart dizaino paviljone žada dalyvauti ne tik Lietuvos drabužių, aksesuarų ir kitų rankdarbių dizaineriai, bet ir kūrėjai iš kaimyninių šalių.


Muzika - turintiems akį


„Žinoma, visiems aktualiausia yra muzikinė dalis - kas joje dalyvaus, ką gros ir kada - esame pasiruošę tai atskleisti nuo ateinančio pirmadienio“, - sako Vee.


Muzikinę dalį „Loftas Fest“ pradeda skelbti nuo liepos 27 dienos. Kasdien bent po vieną vardą, o dažniau ir po kelis galima bus sužinoti „Loftas Fest“ „Facebook“ paskyroje.


„Šiemet koncentruojamės į muzikinius atradimus ir tai, kas šiuo metu yra karščiausia didžiųjų pasaulio miestų scenose. Muzika turintiems akį. Taip pat bus labai stipri techno scena su laiko patikrintais vardais, kone legendomis“, - festivalio muzikinę programą reziumuoja Victoras Diavara.


Kiną ir toliau žiūrėsime po žvaigždėmis, tik industriniame kieme


Melomanai mėgsta ir gerą kiną, taigi festivalio metu galima bus pamatyti įdomiausius metų filmus, kelias retrospektyvas ir unikalią dokumentiką. Viskas bus rodoma ant milžiniško ekrano „Pasakos“ įkurtame „Kine po žvaigždėmis“ industrinėje miesto aplinkoje.


„Kinomanas vien šioje „Kino po žvaigždėmis“ sesijoje galės praleisti pusę festivalio - net už pilną festivalio kainą, į kurią įeina ir muzika, ir kitos pramogos, tiek ir tokių filmų normaliai kine nepamatytum“, - sako kino teatro „Pasaka“ vadovė Greta Akcijonaitė.


Loftas Fest 2014 akimirkos

www.youtube.com


„Loftas Fest“ – grąžina visus į miestą paskutinį vasaros savaitgalį ir tai yra ideali proga patirti pasaulio didmiesčių įkvėptą festivalį, nekeliant kojos iš miesto. Taip, tai miestas mieste su 3 dienų turtinga programa ir savomis taisyklėmis. Pernai festivalyje apsilankė net 7000 naujų patirčių ieškotojų.

Arbuzas, 2015-07-23

Itališkas karštis lietuviškos vasaros vidury - jau šį ketvirtadienį (1)

Šį ketvirtadienį, liepos 23 dieną, „LRT Opus“ terasoje, įsikūrusioje menų fabriko „Loftas“ kieme Vilniuje, savo pasirodymą surengs viena įdomiausių šių dienų italų grupių „JoyCut“.


„Pažadu, „JoyCut“ nustebins muzikos mylėtojus. Mačiau juos gyvai Taline ir, galiu pasakyti, kad pasirodymo pabaigoje likau, švelniai tariant, pritrenktas - tai gyvenimo muzika“, - sako muzikantas Victoras Diavara.


Grupės magija gimsta iš dviejų būgnų komplektų ir begalės elektroninės muzikos prietaisų scenoje.


Liepą pradėjo su muzikos žvaigždėmis „The Chemical Brothers“


Garsusis britų elektroninės muzikos duetas „The Chemical Brothers“ šį italų trio pasirinko apšildyti savo šou Italijoje.


„Visiems „The Chemical Brothers“ gerbėjams tai jau yra stiprus argumentas, kodėl „JoyCut“ yra verti kelių valandų dėmesio šį ketvirtadienį Vilniuje“, - sako V. Diavara.


Joycut - Wireless (LIVE)

www.youtube.com


Neliko nepastebėti „Tallin Music Week“


Ekspresyvieji italai šiemet dalyvavo viename didžiausių muzikos industrijos renginių Baltijos šalyse - „Tallin Music Week“. Taline grupė sužavėjo muzikos profesionalus ir savo pasirodymo kokybe gerokai lenkė kitus muzikos savaitės dalyvius.


Įtraukianti vyrukų energija, netikėtas grupės sąstatas su dviem būgnininkais, galybė elektroninės muzikos prietaisų, įdomi ateities muzika papirko ir V. Diavarą bei paskatino jį „JoyCut“ pasikviesti į Lietuvą.


Kaip italai įsivaizduoja niekada nematytą Lietuvą


„Tallin Music Week“ metu „Loftas“ uždavė kelis klausimus žaviajam „JoyCut“ nariui Pasco. Paklaustas, kaip atlikėjas įsivaizduoja Lietuvą, Pasco atsakė: „Esame daug girdėję apie Lietuvą. Pirmiausia pagalvočiau apie jūrą ir smėlį, miškus ir žalią spalvą“.


Savo socialino tinklo „Facebook“ paskyroje „JoyCut“ dalinosi mintimis apie kelionę į Lietuvą: „Keliavimas - tai gyvenimo metafora. Kai žmogus turi galimybę pasidalinti savo suvokimu su kita kultūra, tai, kas sugrįžta yra neįkainojama. Lietuva, mes atvykstam!“


Bandė užkariauti Šiaurės Ameriką


Šis italų trio pernai buvo surengęs turą Šiaurės Amerikoje. Čia grupė buvo pasitikta audringai, o džiūgaujantys atgarsiai apie grupės pasirodymus buvo girdėti už Atlanto.


Būtent šio turo metu „JoyCut“ pirmą kartą išgirdo savo kūrinį per radiją: „Važiavome per dykumą, kai gerai žinomos radijo stoties „KCRW“ vedėjas Nicas Harcourtas eteryje mus pristatė pasauliui. Nepamirštama. Religinė tyla - tai buvo pasididžiavimo ir pasitenkinimo akimirka“.


„JoyCut“ pasirodys industriniame menų fabriko „Loftas“ kieme jau šį ketvirtadienį, o penktadienį keliaus į „Ryšių kiemelį“ Kaune. Vilniuje į šį koncertą bus galima patekti susimokėjus simbolinį kultūrinį mokestį.

Arbuzas, 2015-07-22

Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ – perspektyviausia Lietuvos elektroninės muzikos grupė „Without letters“ (0)

Liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis vyksiančiame festivalyje „Yaga Gathering 2015“ tarp gausaus būrio didžėjų ir atlikėjų pasirodys ir lietuviai „Without letters“. 2008 m. įsikūrę „Without letters“ pelnytai laikoma viena perspektyviausių jaunosios kartos indie-elektroninės muzikos grupių Lietuvoje.

Jie jau dalyvavo daugelyje Baltijos šalių muzikos festivalių, Talino muzikos savaitėje, Slovėnijos muzikos festivalyje-mugėje MENT. Apšildė žinomus pasaulio atlikėjus, tokius kaip norvegai „Casiokids“ ar britai „Mount Kimbie“. Praėjusiais metais „Without letterrs“ išleido debiutinį didelio susidomėjimo sulaukusį albumą „Self-titled“. Šiemet jie gros muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalyje „Yaga Gathering 2015“. Apie muziką, ateities planus ir festivaliui „Yaga Gathering“ rengiamą pasirodymą pasakoja grupės narys Adomas.

Pradėjote kaip indie grupė, dabar grojate labiau elektroninę muziką. Ar ir toliau liksite ištikimi šiam stiliui? O gal priešingai, žadate nustebinti savo klausytojus?

Kol kas judame elektronikos kryptimi, tačiau norime, kad ji būtų kuo gyvesnė, o gyvi instrumentai ir elektronika persipintų taip, kad kartais taptų nebeatpažįstama, kurie garsai suprogramuojami kompiuteriu, o kurie įgroti gyvai gitaromis, būgnais ar bosu. Pagrindinis ateinančio mūsų EP siurprizas turbūt bus tai, kad vėl atsiras nemažai vokalo.

Viename interviu teigėte, kad nežinote, ar tokia rinka, į kurią taikote iš viso egzistuoja. Tad koks yra jūsų klausytojas?

Mūsų klausytojas turbūt įvairialypis, galbūt anksčiau klausęs daugiau gitaros (indie) muzikos, o po to atradęs elektroniką, kaip ir kai kurie iš mūsų. Tačiau manome, kad mūsų muzika gali būti artima bet kuriam kiek nenuspėjamais garsais ir dabartine elektronine muzika besidominančiam klausytojui.

Ką manot apie muzikinę kultūrą Lietuvoje?

Džiugu, kad nebelieka tokios didelės atskirties tarp pogrindinės (jaunos) ir populiariosios scenos, į populiariąją sceną ateina daugiau naujų, neįprastesnių, drąsesnių vėjų, tad tikimės, kad po dar po kelių metų Lietuvos populiarioji muzikinė kultūra taps dar įvairesnė, o pop muzikos apibrėžimas išsiplės ir sutalpins savyje dabar laikomas perspektyvias grupes, kas leis suformuoti aiškesnę nišą ir eksperimentinei, akademinei muzikai, kurios taip pat labai reikia.

Didžiausias jūsų pasiekimas?

Kol kas sunku vertinti, bet aš asmeniškai didžiuojuosi nueitu keliu nuo to laiko, kurį trys 15-mečiai vos mokantys pagroti kelis akordus gitara nuėjome iki dabar, kai pavyzdžiui, MENT festivalis Liublianoje pristatė mus kaip „vieną geriausių Baltijos elektroninių grupių“.

Kokie artimiausi ateities planai?

Vasarą nemažai koncertuosime, apšilsime su naujais kūriniais, o tada vasaros pabaigoje juos įrašysime kaip antrąjį EP, o tada nekantrausime jį išleisti su videoklipais ir keliauti į koncertinį turą.

Kokią programą parengėt festivalio „Yaga Gathering 2015“ klausytojams?

Festivaliui „Yaga Gathering: parengsime naujausius kūrinius iš ateinančio EP, kurie dar neišleisti ir mažai nugroti, jie gana šokami, elektroniški, gana aršūs, bet kartu ir psichodeliški, pasižymintys švelnia world muzikos įtaka. Pats pasirodymas turėtų būti gana vientisas, nenustygstantis vietoje, sieksime, kad klausytojai pasinertų į holistinį patyrimą, kurio metu kūriniai iš vieno pereina į kitą be ryškesnių pauzių.

Ar pasidomėjot kitais Yaga atlikėjais? Kurio pasirodymo tikrai nepraleisite?

Apie „Yaga“ daug girdėjom, bet joje dar nedalyvavom. Mes domimės psichodeline, įtraukiančia, monotoniška šokių muzika, tad tiesiog bandysime įsijausti į „Yaga“ atmosferą, klausytis ne tik atskirų kolektyvų, bet dalyvauti įvykyje.


Festivalis „Yaga Gathering 2015“ vyks liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero (Varėnos raj.). Festivalyje lankytojų lauks pagrindinė ir ramybės scenos, amatų bei sveikatingumo erdvės, cirko scena ir galerija po atviru dangumi. Šiemet festivalis pristatys išskirtines kelių dienų trukmės raugo keramikos dirbtuves. Pasirodys reggae, dub ir elektroninės muzikos atlikėjai, koncertuos grupės. Tarp laukiamiausių festivalio dalyvių – britų muzikinis projektas „Juno Reactor“, lietuviai „Without letters“. Prie unikalaus didžeridu trio „Onogana“ pasirodymo organizavimo prisideda ir Izraelio ambasada Lietuvoje.

Specialiai lankytojų patogumui festivalyje veiks vaikų darželis, lauko dušai, pirtis, saugoma automobilių stovėjimo aikštelė, veiks įvairių šalių virtuvės.


Daugiau informacijos apie „Without letters“:
www.withoutlettersep.com

www.youtube.com

Daugiau informacijos apie festivalį:
www.yaga.lt

www.facebook.com
www.youtube.com

Arbuzas, 2015-07-16

„Tundra Machine“ – už sveiką kūną, žvitrų protą ir kūrybinę energiją (0)

Jau rytoj prasidėsiantis festivalis TUNDRA MACHINE šiemet prisiekusius elektroninės muzikos gerbėjus kviečia į Varėnos dainų salą. Tiesa, festivalis lankytojus vilioja ne vien žinomų atlikėjų pasirodymais, bet ir fizinę bei dvasinę sveikatą atgauti padėsiančiais užsiėmimais, seminarais ir dirbtuvėmis.

Fizinei ir dvasinei sveikatai atkurti

Šiemet vienas iš TUNDRA MACHINE festivalio prioritetų – vidinė harmonija bei sveikata, todėl ieškantys atgaivos festivalyje atras net 13 erdvių, besislepiančiu po HEALING WHEEL pavadinimu, kuriose numatytos kūną ir sielą išlaisvinančios praktikos.

Vidinės harmonijos paieškose itin veiksminga joga ir įvairios terapijos. Šiemet šių praktikų išsiilgę lankytojai galės pasveikinti saulę, išmėginti Aštanga Vinyasa jogos užsiėmimus, mandalų ar Tibeto „dainuojančių dubenėlių“ terapiją. Į gydomąją šamanišką kelionę, lydimą būgnų garsų, pakvies mokytoja Ema – kartu pažinti totemus, vidinius vaizdinius bei atrasti natūralius kankorėžinės liaukos (liaudiškai vadinamos trečiąja akimi) valymo būdus. Bus pakankamai progų ir aktyviau pajudėti: laisva šokių erdvė skatins iš suvaržyto, nedrąsaus šokėjo tapti kūrybingu, savo judesiais besimėgaujančiu žmogumi, o Capoeira.lt komanda supažindins su braziliška capoeiroskultūra, muzika, instrumentais, taip pat padės patobulinti lankstumą ir akrobatikos įgūdžius.

Šiemet laukia ir, ko gero, didžiausias masažų pasirinkimas: rekreaciniai, gydomieji, tailandietiški, indiški, japoniški, reiki... Norintiems ne vien pajusti, bet ir išmokti masažo technikų, skirta Justo Kudrevičiaus vedama praktika, kurioje bus mokomasi paruošti kūną procedūrai, atlikti energetinę mankštą, išmokti sąmoningo raumenų atpalaidavimo pratimų, pajusti žmogaus kūno paviršių, prisiderinti prie jo ritmo ir būsenos. Šiuose mokymuose didžiausias dėmesys tenka ne sudėtingai technikai, o kokybiško masažo principams: judesio išbaigtumui, pilnam rankų kontaktui, dėmesio sutelkimui.

Daugiau nei 30 kūrybinių dirbtuvių

Norintiems išsivežti namo aibę naujų patirčių, o gal ir jaukų, festivalį priminsiantį rankų darbo niekutį, skiriama WORKSHOP LAB erdvė, kur lankytojai ras per 30 skirtingų kūrybinių veiklų, galės aktyviai praleisti laiką žaisdami dieninį bei naktinį tinklinį ar burbulinį futbolą, pasėdėti pirtyje, pasivaikščioti lynu, pasidaryti tatuiruotę, sudalyvauti performanse „Reivo tėvai“, bent keliais skirtingais būdais išsiburti savo ateitį. Klausytojų taip pat lauks Luko Devitos psichodelinės paskaitos ir profesionalūs koučingo „Points of You“ specialistai, o žiūrovų – magiški „Altaja Fire“ ir „Ugnies Rato“ pasirodymai, triukai ir žongliravimo pamokos.

Turbūt „Tundra“ jau nebeįsivaizduojama be beprotiškų šukuosenų, gėlių plaukuose, savadarbių papuošalų ir sapnų gaudyklių – pamiršę jas pasidaryti taip pat laukiami WORKSHOP LAB erdvėje. Visą šį bruzdėjimą fiksuos dronai, tačiau, jei kas nors ir bus praleistas pro kamerą, tai savo asmeninius pokyčius galės įamžinti specialiuose „Nuotraukos kitaip“ foto stenduose.

TUNDRA MACHINE kviečia visus muzikos ir gamtos mylėtojus susitikti liepos 16-20 d. Varėnos saloje, Dainų slėnyje.

Arbuzas, 2015-07-15

Tik kartą gyvenime: Vilniuje koncertuos JAV muzikos legenda TERRY RILEY (0)

Yra vos keletas asmenybių pasaulyje, kurios galėtų didžiuotis pakeitusios muzikos istoriją. Žymus JAV kompozitorius, gyvąja muzikos legenda laikomas Terry Riley yra viena iš tokių asmenybių. Tęsdami „Metų koncertų“ seriją VILNIAUS FESTIVALIAI kviečia į išskirtinį šio kūrėjo, minimalistinės muzikos pionieriaus ir įkvėpėjo koncertą, kuris įvyks Vilniuje spalio 13 d. Tai bus vienintelis šios amerikiečių muzikos legendos koncertas ne tik Baltijos kraštuose, bet ir visoje Vidurio bei Rytų Europoje.


Pastarąjį dešimtmetį beveik nekoncertuojantis Terry Riley savo 80 metų jubiliejaus proga sutiko surengti keturis išskirtinius pasirodymus Europoje: du Švedijoje, po vieną Danijoje ir Lietuvoje. Tad šis koncertas visiškai atitinka posakį „once in a life time“ – vienintelį kartą gyvenime: tik spalio 13 d. Vilniaus kongresų rūmuose bus galima gyvai susitikti su pačiu Teriu Railiu ir pasiklausyti jo atliekamos muzikos. Savo koncertų Europoje jis rengti daugiau neplanuoja.


„Labai laukiu apsilankymo Vilniuje, kur koncertuosiu kartu su savo sūnumi Gyanu ir švedų virtuozais „The Gothenburg Combo“. Mes atliksime dalį kompozicijų iš mano kūrinių rinkinio gitarai „The Book of Abbeyozzud“, drauge improvizuosime. Bus be galo įdomu!“ – būsima viešnage džiaugiasi Terry Riley.


Garsusis muzikas nutarė pažymėti savo jubiliejų specialiai šiam koncertų turui parengta programa. Drauge su tėvu scenoje muzikuos kompozitoriaus sūnus Gyan Riley – vienas iškiliausių pasaulio gitaristų, atliekančių naująją muziką. Gyan Riley Vilniaus publikai pristatys visiškai naują tėvo kūrinį.


Tėvas ir sūnus – Terry ir Gyan Riley – muzikuos ne tik solo ir duetu, bet ir kartu su žymiuoju švedų gitaros virtuozų ansambliu „The Gothenburg Combo“. Pastarasis atliks dar ir Terio Railio muziką iš tarptautinės kritikos išliaupsinto albumo „Guitarscapes“. Koncertas Vilniuje suteiks unikalią galimybę išgirsti ir visiškai naujus JAV muzikos ikonos kūrinius, ir daugeliui įkvėpimo šaltiniu tapusias ankstesnes ir kultines jo kompozicijas.


Terry Riley yra muzikinio minimalizmo pradininkas visame pasaulyje. Atskaitos tašku tapo jo 1964 m. sukurtas kūrinys „In C“, kuris, beje, nuskambės ir koncerte Vilniuje. Šis kūrinys įvykdė revoliuciją to laikmečio muzikos koncepcijoje ir davė pradžią naujai muzikos krypčiai, kurią po Terry Riley tęsė ir savaip interpretavo tokie garsūs mūsų dienų kūrėjai kaip Philip Glass, Steve Reich, John Adams, Gavin Bryars, Arvo Pärt ir daug kitų.


Terio Railio minimalizmas padarė didžiulę įtaką ir roko muzikos scenai – grupėms „The Who“, „The Soft Machine“, „Tangerine Dream“. Teris Railis pats artimai bendradarbiavo su tokiais atlikėjais kaip John Cale – vienu iš legendinės roko grupės „Velvet Underground“ įkūrėjų.


Hipnotizuojanti, daugiasluoksnė, rytietiškų improvizacijų dvasia persmelkta Terio Railio kūryba iki šiol traukia melomanus visame pasaulyje – tiek intelektualiojo roko, džiazo, tiek naujosios klasikinės muzikos gerbėjus.


Po ankstesnių pasaulio muzikos įžymybių koncertų Vilniuje, kuriuose pasirodė garsusis kompozitorius Philip Glass ir „The Philip Glass Ensemble“, neprilygstamas vokalo burtininkas Bobby McFerrin su grupe, džiazo žvaigždė Jan Garbarek, kultinė Niujorko atlikėja Laurie Anderson, VILNIAUS FESTIVALIAI tęsia „Metų koncertų“ seriją ir kviečia į legendinio JAV kompozitoriaus Terry Riley koncertą Vilniuje spalio 13 d., bilietus platina „Bilietų pasaulis“.

Arbuzas, 2015-07-09

Muzikos legenda iš Detroito - jau Vilniuje (0)

Jau šiandien vakare menų fabriko „Loftas“ terasoje pasirodys didžiausia elektroninės muzikos legenda iš Detroito - Moodymann. Jo pasirodymą apšildys minimal.lt šeima.


Žinomi Lietuvos didžėjai jau daugiau nei savaitę įnirtingai dalinasi Moodymann kūriniais savo Feisbuko profiliuose bei išreiškia pagarbą šiam legendiniam kūrėjui:


„Jei pop scenoje yra Prince, per kurio pasirodymą nuo scenos sklinda žodžiais neapsakomas seksas, tai house muzikos scenoje neabejotinai toks yra Moodymann. Sunku patikėti, tačiau jis jau yra Vilniuje ir šįvakar surengs savo pasirodymą čia“, - džiūgauja radijo laidų vedėjas ir didžėjus Loranas Vaitkus.


Moodymann jau daugiau nei dvidešimt metų atstovauja naujos kartos Detroito elektroninę muziką. Per visą tą laiką iš visos house muzikos pradininkų kompanijos iki tokio muzikinio skaidrumo ir profesionalumo kaip Moodymann išaugo vos keli.


Mačiau jo pasirodymą Prancūzijoje. Vien klausant, kaip jis kalba, kūnu bėga šiurpuliukai. Jo asmenybė neša kažką paslaptingo. Tokį žmogų norisi sekti. Taigi manau, Loftas šįvakar taps kažkiek Detroitu, - pasakoja menų fabriko įkūrėja Živilė Diavara.


Moody (taip jį vadina draugai) yra tikriausiai viena paslaptingiausių ir charizmatiškiausių asmenybių, kokią išaugino house muzika. Afroamerikietiškos šaknys, turtingas protėvių palikimas daro savo - jis groja, suka vinilus ir net šneka taip lyg jo venomis tekėtų ne kraujas, o funk’as.


Nors Moodymann yra intravertas, tačiau jis garsėja savo ekscentriškais pasirodymais. Daugybe mįslių apipinta Moodymann asmenybė leidžia tik spėlioti, kokią muzikinę dovaną jis pateiks savo publikai Vilniuje, kur jis, beje, atvyko su savo moterimi.


„Yra tekę girdėti, kad kartą jis atliko savo koncertą iš užkulisių, matėsi tik jo plaukai. Nepaisant to, Moodymann buvimas scenoje buvo puikiai jaučiamas“, - sako Ž. Diavara.


Seksuali paslaptis, flirtas su klausytoju, vienas iš techno/house muzikos tėvų, nenuspėjamas - tiek ir dar daugiau epitetų sulaukia Moodymann ir jo pasirodymai. Taigi šis geidulio ir muzikos užtaisas pasirodys jau šiandien, vasaros įkarštyje, menų fabrike „Loftas“. Prieš tai ir po to minimal.lt šeima gros laiko patikrintą minimal techno house muziką terasoje lauke.


Legendinis Moodymann koncertas iš Japonijos:

www.youtube.com

Arbuzas, 2015-07-09

Varėnos dainų slėnyje skambės elektroninės „Tundros“ mašinos dainos (0)

Didžiausias alternatyvios elektroninės muzikos renginys Baltijos šalyse dvyliktąją vasarą sutinka pasikeitęs – nauju laiku, naujoje vietoje ir su nauju muzikinių scenų išdėstymu.

Šešerius metus iš eilės būrusi reiverius į Aukštaitijos ežerų pusiasalius, šiemet liepos 16–20 dienomis „Tundra“ pirmą kartą apsigyvens Dzūkijoje – Varėnos saloje. „Metas dainų slėnyje užsikurti elektroninėms mašinoms,“ – nusprendė festivalio organizatoriai, šių metų renginiui suteikę TUNDRA MACHINE pavadinimą.

Festivalis tradiciškai apjungs kone visus elektroninės muzikos žanrus ir, tikėtina, taps vienijančiu po skirtingus festivalius išsibarsčiusių reiverių sambūriu, kurio programa vienodai džiugins techno, bass, psychedelic, full on, hi-tek, deep, dub, ambient, electronic, hard techno, heavy bass, reggae, minimal muzikos mėgėjus.

Muzikinių stilių įvairovė pasklis per keturias scenas – Main Engine, Psy Reactor, Chill Generator ir Liquid Turbine.

Ketvirtadienį pirmoji „Tundroje“ prabils Chill Generator scena, kviesianti pasitiesti pledus, atsipalaiduoti ir mėgautis deep, dub, ambient ir electronic skambesiu. Čia numatyti olando Roger Gerressen, gyvai grosiančio bulgaro Kliment, svečio iš Rusijos Gayatree, lietuvių pasididžiavimo Girių Dvasios, Grad U ir būrio kitų atlikėjų pasirodymai.

Juos saulėlydžio akistatoje papildys pagrindinės Main Engine scenos didžėjai – pasaulinį pripažinimą pelnę techno ir bass atstovai, iš kurių didžiausio dėmesio greičiausiai susilauks net trijų valandų dj setą dovanosiantis Marcel Dettman – atlikėjas, kurio atvykimas į Lietuvą derintas ne vienerius metus. Marcell Dettman – tikras šiuolaikinio techno mesijas, elektroninės muzikos mylėtojams žinomas kaip žmogus, sutraukiantis minias tiek į populiariausių festivalių arenas, tiek į pogrindinių vakarėlių sales. Ne ką mažiau laukiami ir drum‘n‘bass senbuvio Powell bei dueto RSS Boys, kurių muzika išskiskiria pirmykštės Afrikos garsais bei išsisklaidžiusiomis rytietiškomis melodijomis, pasirodymai.

Niekad nepailstantiems psichodelinės muzikos fanams, nuo kurių ir užsimezgė pirmosios festivalio šaknys, bus dedikuota Psy Reactor scena. Čia muzika gros „nonstop“ – nuo pat aušros iki sutemų arba kol nutirps trepsintys padai. Penktadienį Psy Reactor variklį užves „Blue Hour Sounds“ komandos kuruojami didžėjai: Once Upon a Time, Sprocket, Peyo, Gayatree, Jazmine, Gido, gaivias vasariškas naktis su diena neabejotinai sumaišys izraelietis Technical Hitch, kanadietis Virtual Light, vokietis Daksinamurti, lietuvis Dohm ir kiti.

Liquid Turbine baro scena dienomis gros vasarišką beach bass, reggae ir minimal, o naktimis įjugns sunkųjų atsenalą – hard techno ir heavy bass, kur pagrindiniais smuikais grieš ARS Dada bei lietuvaičiams puikiai žinomi ST, Evilspot ir X-ray, tradiciškai jau kelerius metus iš eilės užkuriantys tikrą pirtį „Tundroje“.

Dienomis nuobodžiauti taip pat neteks: pagrindinėje scenoje aidės gyvi pasirodymai, menų dirbtuvių laboratorija kvies pasisemti teigiamų emocijų iš praktinių užsiėmimų bei išminties – iš paskaitų, o Healing Wheel arena pavargusiems kūnams ir protams siūlys susigrąžinti vidinę harmoniją padedant jogos, meditacijų, masažų bei sveiko maisto teikiamą naudą išmanantiems mokytojams.

Ištikimus „Tundros“ gerbėjus turėtų pradžiuginti ir kalendoriaus langeliais į priekį pasistūmėjusi festivalio data: pats vidurvasaris – tai saulėtos dienos ir šiltos žvaigždėtos naktys, kai miegas dar neprašvitus atrodo didžiausia nuodėmė.


Bilietus į dvyliktąją „Tundrą“ galima įsigyti „Bilietų pasaulis“ kasose bei internetinėje festivalio svetainėje www.tundrafestival.lt .

Arbuzas, 2015-06-25

Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ psichodelinio folk žvaigždės „Atlantida Project“ (0)

Muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering 2015“ pristato vieną iš originaliausių šių metų grupių – „Atlantida Project“ iš Sankt Peterburgo. Atlantida Project žinoma, kaip psichodelinio folk žanro atlikėjų grupė, kurios kūriniuose puikiai dera liaudies muzikos motyvai ir elektroniniai garsai.

Pasak grupės vokalistės Aleksandros Sokolovos, tokios savotiškos muzikos atsiradimui įtakos turėjo keli, iš pirmo žvilgsnio nesuderinami muzikiniai pomėgiai. Pirmiausia, tai meilė grandžui bei energingam, kietam elektronikos skambesiui ir, žinoma, meilė folklorui, liaudies dainoms. Laikui einant grupė palaipsniui nutolo nuo tradicinių folkloro dainų ir perėjo prie savos kūrybos, dar vėliau atsirado nauja meilė – rečitatyvas.

Sankt Peterburgo projektas „Atlantida“ susikūrė 2007 metais. Šiuo metu grupę sudaro trys nariai – Aleksandra Sokolova (vokalistė), Sergei Zyazin (elektroninė gitara, sintezatorius) ir Kirill Soloviev (būgnai). Kiekvieną grupės kūrinį sudaro daug įvairių muzikinių idėjų ir tai, kokios jos bus priklauso nuo kosminių vaizdinių, gimstančių grupės vokalistės galvoje. Šioms idėjoms muzikinį skambesį suteikia grupės instrumentalistas.

„Idėjos tiesiog „kabo ore“, net nereikia jų ieškoti. Gyvenimas yra pilnas įvairiausių dalykų ir net tomis akimirkomis, kai iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo nuobodu ir įprasta, aplink vyksta tiek daug įvykių, kad idėjų sukurti dainą visuomet pakanka. Vis tik kartais būna sudėtinga suteikti idėjai muzikinę formą ir realizuoti visą kūrybinį sumanymą. Įvairūs gyvenimiški įvykiai nuolatos blaško, tačiau mes niekuomet nenustojame stengtis ir kurti kažką naujo“ – sako grupės vokalistė Aleksandra Sokolova.

Pasak atlikėjos, „Atlantida project“ kūryboje galima aptikti filosofijos ir mistinių elementų, vienijančių visus klausytojus. „Man brangus fantasmagorinio egregoro pojūtis, kurį jaučiu atlikdama dainą. Tas pojūtis duoda jėgų įvairiems realaus gyvenimo nuotykiams ir padeda įsijausti į muziką, o tuo pačiu ir į jos klausytoją. Muzika – tai erdvė, padedanti priartėti prie daugelio širdžių ir protų” – teigia atlikėja.

Festivalis „Yaga Gathering 2015“ vyks liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero (Valkininkų raj.). Festivalyje lankytojų lauks pagrindinė ir ramybės scenos, amatų bei sveikatingumo erdvės, cirko scena ir galerija po atviru dangumi. Pasirodys reggae, dub ir elektroninės muzikos atlikėjai, koncertuos grupės. Tarp laukiamiausių festivalio dalyvių – britų muzikinis projektas „Juno Reactor“, lietuviai „Without letters“. Prie unikalaus didžeridu trio „Onogana“ pasirodymo organizavimo prisideda net Izraelio ambasada Lietuvoje.

Specialiai lankytojų patogumui festivalyje veiks vaikų darželis, lauko dušai, pirtis, saugoma automobilių stovėjimo aikštelė, veiks įvairių šalių virtuvės.

Daugiau informacijos apie Atlantida project:

atlantida.pro
www.youtube.com

Daugiau informacijos apie festivalį:
www.yaga.lt

www.facebook.com
www.youtube.com

Arbuzas, 2015-06-22