Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 111 svečių
Lietuvos naujienos

Miesto festivalyje „Loftas Fest“ – speciali meno programa ant asfalto (1)

Rugpjūčio 28-30 d. Vilniuje, menų fabrike Loftas“ vyksiančiame festivalyje Loftas Fest“ urbanistines erdves užvaldys ne tik muzika paskirstyta per keturias festivalio scenas, bet ir miestui dedikuotas menas.


Šviesos skulptūros, gatvės teatras, netikėti performansai, su miestu susiliejantys meno kūriniai, kūrybinės dirbtuvės ant asfalto, išaustas Lietuvos himnas – visa tai ir dar daug kūrybinių staigmenų laukia miesto festivalintojų paskutinį vasaros savaitgalį.


Loftas Fest” festivalis yra unikalus tuo, jog jis gimė ir auga mieste. Šios industrinių pastatų sienos, net asfaltas dūzgia kūrybine energija. Taigi šiemet puošti festivalį, papildyti ir išplėsti jo programą pakvietėme visą būrį menininkų. Skulptoriai, dailininkai, fotografai, aktoriai ir net pripažinti teatro meistrai - susirinkome daug puikių menininkų į vieną vietą vienam savaitgaliui!“, - pasakojo viena Loftas Fest sumanytojų Živilė Diawara.


Erdvės atgis instaliacijose


Loftas Fest“ griaudės ne tik muzika. Tris festivalio dienas menu fabriko Loftas“ teritorijoje išdygs skulptūros, vyks kūrybinės dirbtuvės, stebins spektakliai ir performansai. Čia bus eksponuojama ir unikali menininko Juliaus Žėko instaliacija išausti Lietuvos tautinės giesmės garsai.


Visi festivalio lankytojai galės įsiamžinti fantastiškose šviesos nutapytose nuotraukose, kurias vos sutemus darys fotografų tandemas Feel the Light“. Taip pat Loftas Fest“ teritorijoje įsikurs jaunųjų skulptorių kūriniai: milžiniškos kojinės-vėtrungės, atkeliavusios iš Latvijos (skulptūra Meilė ir šilkas“, autorė Iveta Laure), kasdienių daiktų įkvėptos Rūtos Junutytės skulptūros, komiška Martyno Gaubos Geltona galva“, Donato Noruišio mobilioji skulptūra, kuri pasitiks vos įžengus į festivalio teritoriją.


Industrines erdves taip pat puoš Gabrielio Žvirblio (labadiena“) ir Vlad Stebenev dueto Kool Zeus“ graffiti instaliacijos bei Vaivos Braškutės ir Astos Ostrovskajos projektas intriguojančiu pavadinimu Abstract Latex“.


Nuo gatvės teatro iki šiuolaikinio šokio


Festivalyje galima bus ne tik pasižiūrėti Kino po žvaigždėmis“ programą, bet ir Valentino Masalskio spektaklį Ledas“. Nepatogias temas ir politinę realybę šaržuojantį spektaklį-performansą Demokratijos gimimas ir mirtis (arba Tir de la Libertad)“ užkurs kūrybinis sindikatas Bad Rabbits“. Festivalintojų meno suvokimo ribas praplės neprognozuojamas Beno Šarkos performansas Kiškučiai“.


Ir tai dar ne viskas. „Loftas Fest“ menų programoje – net trys šiuolaikinio šokio pasirodymai. Šokyje-performanse Minatiure In The Storm“ menininkė Barbora Guželytė įkūnys medį audroje. Choreografė Karolina Auglytė atliks autorinį šokio spektaklį „Vidus“. Choreografų Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus duetas „Low Air“ rodys Auksinį scenos kryžių jiems pelniusį šokio spektaklį „Feel-link“ pagal Ninos Simone muziką.


Vasaros uždarymas mieste


Vasarą mieste „Loftas Fest“ palydės rugpjūčio 28-30 d. Festivalyje koncertuos „Mercury“ apdovanojimo savininkai „Young Fathers“ (D. Britanija), skandalingai ryškus reperis Le1f (JAV), elektroninės muzikos eksperimentuotojas Lapalux (D.Britanija), breaks muzikos žvaigždė Krafty Kuts (D. Britanija), techno dievukai Felix Kröcher (Vokietija) ir D.A.V.E. the Drummer (D. Britanija), karščiausia elektro-pop naujiena iš N. Zelandijos Thomston, taip pat lietuviai Ba., Golden Parazyth, Colors of Bubbles, G&G Sindikatas ir daug kitų. Visą „Loftas Fest“ programą peržvelgti galima www.loftasfest.lt.


Tris „Loftas Fest“ dienas menų fabriko teritorijoje suksis ne tik muzika ir menai: čia veiks dizaino paviljonas, kino teatras po atviru dangumi, vyks tarptautinė konferencija muzikos profesionalams „What’s Next in Music“. Šiemet vasarą verta palydėti mieste! Bilietus į festivalį platina „Bilietų pasaulis“.

Arbuzas, 2015-08-21

Muzikos industrijos naujovės ir galimybės – konferencijoje „What’s Next in Music?“ Vilniuje (0)

Muzikos kūrimas, prodiusavimas, lietuvių atlikėjų galimybės užsienyje, investuotojų ir rėmėjų paieška, muzikos rinkodaros naujovės, kūrybinės dirbtuvės, profesionalų patarimai ir būrys įdomių pranešėjų iš užsienio – visa tai tilps po vienu stogu. Rugpjūčio 29-30 d. Vilniuje, menų fabrike Loftas“ vyks tarptautinė muzikos industrijos naujovių ir galimybių konferencija What’s Next in Music?“.


Išankstinė dalyvių registracija prasideda šiandien čia: goo.gl, dalyvavimas – žinoma, nemokamas.


„Po didelio kūrybinių industrijų konferencijos „What’s Next?“ populiarumo pernai, auginome mintį surengti panašaus formato specializuotą renginį muzikantams. Įdėję nemažai darbo turime rezultatą What’s Next in Music?“ konferenciją. Vilniuje pranešimus skaitys užsienio prodiuseriai, atlikėjai, investuotojai, rinkodaros ir reklamos ekspertai, organizuosime pradedančių grupių demo sesiją, diskusijas – nuo muzikos eksporto iki valstybinio finansavimo galimybių. Be to, vyks kontaktų mugė su klubų, festivalių agentais ir prodiuseriais iš visos Europos. Viskas apie tai, kas muzikoje vyksta dabar ir vyks rytoj”, - kalbėjo menų fabriko Loftas įkūrėjas Viktoras Diawara.


Dvi dienos, pilnos geriausių patirčių


Konferencija „What’s Next in Music?“ vyks miesto festivalio Loftas Fest“ metu, bet bus nemokama visiems norintiems. Jos tikslas – dalintis sėkmės istorijomis ir užmegzti naudingus kontaktus.


Konferencijos programą moderuos muzikos žurnalistas bei prodiuseris, turtingą patirtį Vakarų Europos ir Pabaltijo šalyse sukaupęs Frans Robert (Belgija/Latvija).


Pranešimą apie investicijas į muzikos verslą skaitys lietuvis investicinių projektų ekspertas Audrius Mozūras, įžvalgomis apie muziką kinui ir reklamai dalinsis kompozitorius, daugelio kino filmų garso takelių autorius dr. Titas Petrikis, elektroninės muzikos prodiusavimo sėkmės receptą atskleis britų prodiuseris, didžėjus, acid techno tėvu vadinamas Henry Cullen (D.A.V.E. the Drummer).


Muzikos platformų, tokių kaip Spotify“, iTunes“ arTidal“ galimybes analizuos amerikietis atlikėjas ir prodiuseris David McMillin (grupė Fort Frances“, JAV), socialinių medijų naujovėmis dalinsis e-komunikacijos ekspertas, entrepreneris Uwe Dreissingacker’is (D. Britanija). Pranešėjų gretos nuolat auga, tad visas naujienas patogiausia sekti www.loftasfest.lt


Patarimai – iš svarbiausių rankų


Konferencijos What’s Next in Music?“ metu Vilniuje viešės žinomų užsienio klubų bei muzikos leidybos kompanijų atstovai, su kuriais bus galima akis į akį bendrauti kontaktų mugės ir diskusijų metu.


Didžiausių Vidurio Europos klubų WUK (Viena, Austrija), A38 (Budapeštas, Vengrija) steigėjai ir įdomių Vakarų Europos erdvių kaip Patronaat (Haarlemas, Nyderlandai), La Cooperative de Mai (Prancūzija) ir festivalių Europavox (Prancūzija), Soundrive bei Springbreak (Lenkija) atstovai konferencijos metu ieškos naujų talentų eksportui bei vertingų kontaktų. Konferencijoje dalyvas ir žurnalo The Rolling Stone“ atstovas.


Muzikos industrijos naujovių ir galimybių konferencija What’s Next in Music?“ vyks rugpjūčio 29 ir 30 dienomis, festivalio Loftas Fest“ metu. Dalyvavimas konferencijoje – nemokamas, tačiau visi norintieji privalo registruotis jau dabar. Konferencijos pranešimai, diskusijos, susitikimai ir kūrybinės dirbtuvės vyks menų fabriko Loftas“ teritorijoje. Vietų skaičius – labai ribotas, išankstinė dalyvių registracija – čia: goo.gl

Arbuzas, 2015-08-18

Dėl „Teatro arenos“ pastato „mirties“ keičiama britų elektronikos titano Squarepusher koncerto vieta (0)

Didelio elektroninės muzikos gerbėjų susidomėjimo sulaukęs kultinio britų atlikėjo Squarepusherio pasirodymas Vilniuje iš „Teatro arenos“ yra perkeliamas į Menų fabriką „Loftas“ (Švitrigailos g. 29). Tokį faktą nulėmė žinia, jog „Teatro arena“ stabdo savo veiklą, o šis pastatas greičiausiai bus griaunamas. Squarepusherio koncertą organizuojantys „Vilniaus festivaliai“ praneša, jog visi anksčiau įsigyti bilietai į šį renginį galioja. Spalio 30 dieną rengiamame koncerte Menų fabrike „Loftas“ publika gerokai iš arčiau galės pamatyti Squarepusherio pasirodymą, mat ši salė yra kompaktiškesnė ir mažesnė už „Teatro areną“, o didžioji dalis erdvės čia skirta stovinčiai publikai, kas yra įprasta tiek šio atlikėjo, tiek „Lofto“ renginiams. „Bilietų pasaulis“ jau pradėjo platinti stovimus bilietus į Squarepusherio koncertą.

Squarepusheris, arba po šiuo vardu kuriantis ir koncertuojantis Tom Jenkinson (g. 1975) – novatoriškas elektroninės muzikos kūrėjas ir nepavargstantis eksperimentatorius. Išgarsėjęs paskutiniame XX a. dešimtmetyje, post-reivo kartos eksperimentinės muzikos aplinkoje, jis iki šiol nesiliauja tyrinėti neįtikėčiausias elektroninės muzikos teritorijas. 1995 m. tapęs vienu iš legendinės „Warp Records“ įrašų kompanijos globojamų kūrėjų, muzikantas išlaiko stiprias pozicijas elektroninės muzikos avangarde. Iš viso Squarepusheris yra išleidęs 16 albumų, iš kurių paskutinis – Damogen Furies.

Spalio 30 dienos koncertu Vilniuje muzikantas užbaigs pusę metų trukusias gastroles, kurių metu grojo prestižiniuose festivaliuose „Sonar“ (Barselona), „Coachella“ (Kalifornija, JAV), „Barbican“ centre Londone. Dar laukia pasirodymai festivaliuose „Dekmantel“ Amsterdame, „Lovebox“ Londone, „Robot“ Bolonijoje, „Ancienne Belgique“ klube Briuselyje, „Le Trianon“ salėje Paryžiuje ir kt.

Kaip ir visi Squarepusherio gyvi pasirodymai, koncertas Vilniuje džiugins ne tik klausytojų ausis, bet ir akis. Ir ne bet kaip – britų muzikantas „ištraukia“ vaizdus iš savo muzikinių kūrinių. Pasak jo paties, jam jau seniai atsibodo beprasmė pirotechnika, lydinti daugelį elektroninės muzikos koncertų, ir jis nusprendė tiesiogiai susieti vaizdo projekcijas su savo muzika ir koncerto vietos geografija. „Daugelyje koncertų muzikantai laiko savo prievole transliuoti bet kokią vaizdinę medžiagą, ir 99 atvejais iš šimto tai tik blaško dėmesį, panašiai kaip muzika, grojanti, kai įjungtas televizorius“.

Būtent todėl garso ir vaizdo elementų tarpusavio ryšys tampa itin svarbus per kiekvieną Jenkinsono pasirodymą. Vizualizacijų pagrindą sudaro kodas, naudojantis kompiuterinių duomenų sekas ir reguliuojantis vaizdo pokyčius pagal tam tikrus muzikinius parametrus. Kaip aiškina pats menininkas, „kūrinio pradžioje tai gali būti žemo dažnio garsai, kurie įtakoja tam tikrus vizualinius elementus, tokius kaip ryškumas, ir generuoja baltos spalvos blyksnius. Vėliau nustatymai gali kisti ir blyksnius gali iššaukti aukšto dažnio elementai arba garso stiprumas“.

Kurdamas vaizdus savo pasirodymams, muzikantas įvedė papildomą elementą – geografinius duomenis. Pasak Jenkinsono, „Tradiciškai video projekcija susideda iš raudonų, žalių ir mėlynų komponentų. Mes paimame, pavyzdžiui, vidutinį vietinį oro drėgmės lygį, temperatūrą bei vėjo greitį ir panaudojame juos kiekvienos spalvos komponentams kontroliuoti“. Tai reiškia, kad kiekvienas pasirodymas ir kūrinys, atliekamas skirtingame mieste, bus nuspalvintas vietinės aplinkos bruožais. Kas žino – galbūt Vilniuje prapliups raudonas lietus arba taškysis mėlynos audros blyksniai? Visa tai daroma ne šiaip sau. Jenkinsonas pripažįsta, kad jis kuria tokius vaizdus turėdamas rimtesnį motyvą. „Mes gyvename kultūroje, kurioje dominuoja vaizdai. Aš noriu pasukti kita kryptimi ir sugrąžinti žmones prie garso“.

Bilietus į Squarepusherio koncertą spalio 30 d. Menų fabrike „Loftas“ platina „Bilietų pasaulis“. Pasikeitus Squarepusherio koncerto vietai, visi anksčiau įsigyti bilietai į šį renginį galioja be jokių papildomų sąlygų.

Arbuzas, 2015-08-12

„Loftas Fest“ pristato visą muzikinę programą (0)

Rugpjūčio 28-30 d. Vilniuje, menų fabrike Loftas jau ketvirtus metus vyksiantis unikalus miesto festivalis Loftas Fest šiandien skelbia pilną muzikinę programą. Šiemet - programa išieškota ir savo kokybe pranoksta visus praėjusius festivalio metus.


Alternatyvusis hip hopas ir spalvingiausios jo atšakos, urban, roko, post pop muzikos įvairovė ir šiemet ypač ryški techno atlikėjų programa aidės keturiose Loftas Fest“ scenose. 3 festivalio dienas įgarsins daugiau nei pusšimtis Lietuvos bei užsienio atlikėjų ir grupių.


Šių metų festivalio šūkis - turintiems akį. Turime 4 scenas ir muzikinę programą, kurioje atsirado tokie vardai kaip Young Fathers, Lapalux, Krafty Kuts, Le1f, Felix Kröcher, D.A.V.E. the Drummer... Atlikėjų daug, programa sustyguota, tačiau pildyti ją žadame iki pat festivalio pradžios, - kalbėjo Loftas Festsumanytojas ir organizatorius Victoras Diavara.


Festivalio atlikėjų pynė

www.youtube.com


Sol scenoje, įrengtoje po atviru dangumi, vyks gyvo garso pasirodymai, taip pat ir Bushmills“ scenoje pačiame Lofte“ pasirodys didžiausia dalis hip hopo, elekronikos, beats, alternative muzikos pasirodymų.


Lofto“ kaimynystėje esančiame požemyje Cechas48“ reziduos lietuviškosios elektronikos atlikėjai ir svečiai iš kaimyninių šalių. O didžiausia šių metų naujiena – užsienio techno muzikos žvaigždžių scena, veiksianti IndEx Hall“ erdvėse.


Muzika nuo Londono iki Naujosios Zelandijos


Pernai metų prestižinio muzikos apdovanojimo Mercury Prize“ laimėtojai, grupė Young Fathers“ iš Edinburgo – ko gero laukiamiausi Loftas Fest“ svečiai. Po pasaulį be pertraukų keliaujantys taisyklių laužytojai Loftas FestSol scenoje trenks savo išskirtinį pasirodymą Baltijos šalyse.


Kitas saldainiukas iš karalienės žemės – britų breaks muzikos sunkiasvoris Krafty Kuts. Per dešimtmetį ne kartą Lietuvoje viešėjęs atlikėjas kaskart kelia šimtus rankų į viršų.


Prieš porą metų pasaulio scenas užkariavęs Krafty Kuts tėvynainis, prodiuseris ir nepailstantis eksperimentuotojas Lapalux – ne mažiau gera naujiena. Elektroninės muzikos rėmus laužantis jaunasis britas į „Loftas Fest“ atvyks tiesiai iš pasirodymo Berlyne, festivalyje „Pop Kultur“.


Porciją akis ir rūbus draskančio naujos bangos hip hopo žada niujorkietis MC, muzikantas ir prodiuseris Le1f. Įprastas hip hopo kultūros taisykles blizgančiais batais traiškantį reperį „Vogue“ akimirsniu praminė queer hip hopo mesiju, drąsesne ir dar triukšmingesne Zebra Katz išauginta karta“.

Šiemet „Loftas Fest“ neaplenks ir Tumblr erdvėse gimęs ir augęs Thomston“ iš Naujosios Zelandijos. Jam dar tik 18-a, bet jo koncertinio turo žemėlapis aprėpia dvigubai tiek miestų pasaulyje. Vaikis, nekenčiantis to, kad muzikos kritikai jį lygina su populiariąja tėvynaine Lorde, į Lietuvą atveš zelandiškos post-internetinės kartos pop muzikos lauktuvių.


Ne mažiau įdomių pasirodymų šiemet atgabena kaimynai. Lenkų eksperimentinės pop muzikos grupė Co Sovel“ su nežemiškų sceninių įvaizdžių atlikėja Izolda Sorenson priešakyje vadinama geriausiu 2015 m. Lenkijos alternatyviosios scenos atradimu.


Nuostabiausieji italų dark wave muzikos atstovai, pakerėję pirmuosius savo gerbėjus Vilniuje mažiau nei prieš mėnesį - JoyCut“ - sugrįžta į Lietuvą. Tik šįkart skrydžio bilietų teks pirkti dvigubai daugiau, nes kartu vykti į „Loftas Fest“ jie pasikvietė prancūzus Comausaure“. Visi jie susirungs scenoje su daug būgnų setų ir kalnų elektronikos.


Tuo tarpu madingiausi šių metų rokeriai Fort Frances“ iš JAV atsiveža užvedančio smagaus roko ir nenuginčijamą vasaros hitą „Summertime“.


Fort Frances - Summertime

www.youtube.com


Prie festivalio programos prisijungė dar dešimtys lietuvių ir užsienio grupių, o į programą nori patekti dar nemaža dalis Baltijos šalių atlikėjų.


Atskiroje scenoje – elektronikos žvaigždynas


Šiemet išskirtinį dėmesį elektroninei techno muzikai skiriantis Loftas Fest“ į atskirą techno sceną sukvietė būrį atlikėjų, grojančių karščiausiuse klubuose ir festivaliuose nuo Londono iki Tokijo, nuo Milano iki Amsterdamo. Vokietį Felix Kröcher į Vilnių atsivežantį griežto berlynietiško techno DJ setą, galima vadinti techno scenos viršininku, o britų acid techno tėvą D.A.V.E. the Drummer – tos pačios scenos vyr. šokdintoju.


Trečiuoju Loftas Fest“ techno programos sunkiasvoriu dirbs Europos ir pasaulio reiveriams puikiai pažįstamas DJ Vegim iš Kosovo.


Specialius DJ setus Loftas Fest“ techno muzikos scenoje taip pat ruoš įdomaus ir netikėto post-industrinio techno atstovas Nick Larkin iš Rusijos, techno geek’as“ Mark Greene (Airija), itališko techno skambesio dievukas Luca Pagani (a.k.a. Electrorites), beveik audiovizualinio hardtechno duetas Rach & Droid (Portugalija/Kolumbija), šviežio britiško techno vėliavnešys Chicago Loop“, garsiausias Graikijos techno didžėjus Axel Karakasis.


Menų miestas festivalio teritorijoje


Šviežiausi šių metų pasaulio muzikos scenos perlai ir nenuginčijamai legendiniai headlaineriai“ – tik dalis Loftas Fest“ programos. Festivalio metu taip pat vyks tarptautinė konferencija muzikos industrijos profesionalams What’s Next in Music“, paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės muzikos kūrėjams, viešės gausus būrys muzikos žurnalistų ir blogerių iš užsienio.


Kino teatro Pasaka“ įrengtoje kino zonoje bus galima išvysti keturias europietiško kino premjeras, dokumentikos ir retrospektyvų programą. Čia taip pat bus rodoma tarptautinio trumpo metro filmų festivalio Future Shorts“ programa.


Loftoteritorijoje taip pat veiks lietuvių bei kaimyninių šalių dizaino paviljonas. O aplinką puoš jaunųjų skulptorių specialiai festivaliui kuriami meno objektai - miesto puošmenos.


Unikalus, šiemet dar spalvingesnis miesto festivalis Loftas Fest“ vyks rugpjūčio 28-30 d. Vilniuje, menų fabrike Loftas. Visą festivalio programą, užsienio ir lietuvių atlikėjus galima rasti loftasfest.lt. Bilietus į festivalį platina Bilietų pasaulis“.

Arbuzas, 2015-08-05

Festivalis „Yaga Gathering 2015“: nuo elektroninės muzikos iki jogos (0)

Elektroninės muzikos garsai, ryškiaspalvės dekoracijos, didžiulės vaizdo instaliacijos ant miško sienų ir daugybė pozityviai nusiteikusių žmonių – tai dar ne viskas, ką buvo galima pamatyti pirmadienį pasibaigusiame muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalyje „Yaga Gathering 2015“. Keturias paras trukęs festivalis šiemet be įspūdingos vizualinės dalies ir plačios muzikinės programos lankytojams pasiūlė dar daugiau tematinių erdvių nei ankstesniais metais, kuriose kiekvienas galėjo rasti įdomių veiklų ir užsiėmimų.

Muzikinė programa nenuvylė

Pagrindinėje scenoje dienomis ir vakarais grojo gyvos grupės, o naktimis aidėjo elektroninės muzikos garsai. Penktadienio vakarą didžiulio pasisekimo susilaukė ir visus festivalio dalyvius išjudino didžeridu trio „Onogana“, prie kurių pasirodymo organizavimo prisidėjo Izraelio ambasada Lietuvoje.

Šeštadienio vakarą pagrindinėje scenoje absoliutaus žiūrovų antplūdžio susilaukė elektroninės muzikos projekto „Juno reactor“ pasirodymas. „Mylim Lietuvą, jus visus ir nuostabią jūsų gamtą“, – nuo scenos sakė projekto lyderis Ben Watkins. Dviejų valandų trukmės gyvame koncerte skambėjo žinomiausi grupės kūriniai tokie kaip „Navras“ (kino filmo „Matrica“ garso takelis), „God is God“ ir kiti. Buvo pristatytas ir visiškai naujas kūrinys, kuris pačių atlikėjų teigimu viešai skambėjo pirmą kartą.

Nenuvylė ir ramybės scenoje laukti atlikėjai. Puikiai pasirodė ilgi lauktas dubtech ambient muzikos kūrėjas Yagya iš Islandijos, prancūzas Fils-des-Etoiles lietuviai Suffused, Grad_U, Sraunus ir daugelis kitų elektroninės muzikos atlikėjų.

Veiklos netrūko ir dienomis

Dienomis festivalio lankytojus traukė sveikatingumo ir amatų erdvės, kuriose pasiūlyta per 50 pamokų ir paskaitų įvairiomis temomis: joga, masažai, capoeira, gerklinis dainavimas, Silva metodas, piešimas ant kūno ir daugelis kitų. Be tradicinių paskaitų ir dirbtuvių festivalyje veikė idėjų erdvė, kurioje paskaitas apie naujausias technologijas, psichologiją, keliones, eksperimentus skaitė profesionalūs lektoriai ir savo srities žinovai.

Antrą kartą festivalyje veikė naujojo cirko erdvė, kurioje šiemet pristatyta 14 skirtingų dirbtuvių, vyko eksperimentinės muzikos koncertai ir performansai, buvo rodomi filmai apie įvairius cirko menus.

„Yaga Gathering“ kasmet sulaukia vis daugiau šeimų, tad kaip visuomet festivalyje buvo pasirūpinta ir pačiais mažiausiais lankytojais. Atskira „Smaragdo miesto“ erdvė vaikams kvietė į 17 skirtingų dirbtuvių ir žaidimų.

Lazeriai ir interaktyvi smėlio dėžė

Festivalis „Yaga Gathering“ garsėja savo vizualiąja dalimi. Šiemet dekoracijomis, lazeriais ir vaizdo instaliacijomis rūpinosi kelios profesionalų komandos iš Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Australijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos.

Dienomis akys kliūdavo už žemės meno kūrinių. Tuo tarpu naktines miško sienas nuspalvino Latvijos vaizdo projekcijų guru Viktors Keino. Vieną įdomiausių akcentų – interaktyvią smėlio dėžę – pristatė menininkai iš Australijos, Kimberley Bianca ir Jakob Karge.

Kiek atokiau nuo kitų tematinių erdvių buvo įsikūrusi festivalio galerija po atviru dangumi ir audio teatras „Bilietų nėra“, kurio aktoriai vakarais atliko audio improvizacijas pagal Danil Charms, Viktor Pelevin, Vydūno, Sigito Gedos, Aldous Huxley bei kitų rašytojų tekstus, įvairių tautų sakmių, giesmių ir legendų skaitymus, poezijos ir garso šokį.

Dešimtasis muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering 2015“ vyko liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis Ežeraičio miške, prie Spenglis ežero (Varėnos raj.).


„Goodlife photography“ nuotraukos

Daugiau informacijos:
www.yaga.lt

www.facebook.com
www.youtube.com
www.youtube.com

Arbuzas, 2015-08-04

Pernai metų geriausio albumo kūrėjai „Young Fathers“ – festivalio „Loftas Fest“ scenoje (0)

Metas paskutinį šios vasaros savaitgalį pasižymėti ryškiau. Ketvirtus metus Vilniuje, menų fabrike Loftas vyksiantis unikalus miesto festivalis Loftas Fest parengė bene stipriausią savo istorijoje muzikinę programą. Jos priešakyje – pirmąkart Lietuvoje viešėsiantys, 2014 m. Mercury Prize“ laimėtojai iš Škotijos Young Fathers“.


Young Fathers - Shame

www.youtube.com


Gavo prizą, kurio trokšta visi muzikantai


Young Fathers– tai 3 hip hopui visa širdimi ir jėgomis atsidavę vaikiai, kurių pažintis prasidėjo kontroversiškos reputacijos hip hopo klube Bongo Edinburge. Jiems visiems šiandien yra po 27-erius metus, jie visi nešioja savo tėvų vardus, o Europos festivalių ir klubų scenas drebina žvėriškai gerais gyvais pasirodymais.


2014 m. Young Fathersišleistas pirmasis studijinis albumas Dead pelnė prestižinį tarptautinį muzikinį apdovanojimą Mercury Prize”.


Muzikos pasaulio užkuliuose žinoma nerašyta tiesa, jog šis apdovanojimas atlikėjams tenka drauge su didžiuliu tarptautiniu dėmesiu ir, žinoma, augančiu populiarumu. „The xx“, „Arctic Monkeys“, „Klaxons“, James Blake, PJ Harvey – tai tik keli vardai, ryškiai įrašyti į muzikos istoriją ir daugelio mūsų mėgiamus grojaraščius. Visi jie – ankstesnių „Mercury Prize“ laimėtojai, šalia kurių šiandien pelnytai stovi ir hip hopą, roką bei pop muziką gyvai laužantys edinburgiečiai „Young Fathers”.


Pradėję nuo pačios apačios


Edinburgo darbininkų rajone Drylaw užaugęs škotas Grahamas G Hastings’as, imigrantų iš Liberijos sūnus Alloysious Ally Massaqoui ir iš nigeriečių, keliavusių po JAV ir Europą, šeimos kilęs Kayus Bankole – tai grupės Young Fathers alfa ir omega.


Trijulė susipažino dar būdami žali šešiolikmečiai hip hopo gerbėjai. Netrukus susiveikę seną karaoke įrangą ir vos besisukantį muzikos kasečių grotuvą jie ėmėsi patys rimuoti ankštame G tėvų bute. 2008 m. hip hopu deganti trijulė nutarė pasivadinti Young Fathers ir drauge su prodiuseriu Timu Brinkhurstu išleido pirmąjį albumą.


Pirmasis singlas Straight Back On It grupę atvedė į BBC radijo eterį bei eilę pasirodymų Europos festivalių scenose, tarp jų – apšildant tokius žvaigždūnus, kaip Simian Mobile Discobei Esser. Tačiau tikrai rimtą košę Young Fathers užvirė pasiryžę bendradarbiauti su nepriklausoma alternatyvaus hip hopo įrašų kompanija Anticon iš Los Andželo, JAV. Netrukus po to jie nuskynė Mercury apdovanojimą, o garsas apie įspūdingus ir beprotiškai užvedančius gyvus Young Fathers pasirodymus nusirito per festivalius ir klubus nuo Europos iki JAV.


Rokas, popsas, hiphopas – tai tik žodžiai. Neklausyk jų, neužsidaryk žanrų dėžėje. Koks skirtumas, tu baltas, juodas, žalias ar raudonas. Nekreipk dėmesio, pamiršk iš kokių namų, šalies tu esi, ką dirbi ar kaip atrodai. Kai mes lipame ant scenos, sakom viena – būk savimi ir dek muzika, - sako vienas iš jaunųjų tėvukų Ally, besiruošdamas pirmai viešnagei Vilniuje.


Jauni ir kupini sprogdinančios energijos – ne tik pripažinti geriausiais, bet ir tiesiog atsidavimu muzikai įkvepiantys vyrukai Young Fathers žada miestą griaunantį gyvą pasirodymą urbanistiniame festivalyje Loftas Fest bei dalintis sceną su jau paskelbtais festivalio svečiais – elektroninės muzikos sunkiasvoriu Krafty Kuts“ (JK), Lietuvoje ypač laukiamu „Lapalux“ (JK) bei madingiausiais vasaros rokeriais „Fort Frances“ (JAV). Festivalis vyks rugpjūčio 28-30 dienomis, menų fabrike Loftas Vilniuje. Bilietus platina Bilietų pasaulis

Arbuzas, 2015-08-03

„Yaga Gathering 2015“: geriausios idėjos gimsta toli nuo darbo vietos (0)

Muzika, menai, naujasis cirkas, sveikatingumo užsiėmimai – tai dar ne viskas, ką parengė savaitgalį vyksiančio festivalio „Yaga Gathering 2015“ organizatoriai. Jau antrus metus festivalyje veiks atskira tematinė erdvė „Idėjų žiedas“, kuriame paskaitas skaitys ir praktines dirbtuves įvairiausiomis temomis – nuo psichologijos, švietimo ir technologijos iki verslo produktų kūrimo – ves profesionalūs lektoriai.

„Geriausios idėjos gimsta ne darbo vietoje“ – teigia plačiai paplitusi naujojo folkloro išmintis. Todėl praėjusiais metais festivalyje „Yaga Gathering“ pirmą kartą ir buvo pristatytas „Idėjų Žiedas“, erdvė, kurioje gimsta idėjos. „Idėjų Žiedo“ tikslas – dalintis naujausiomis praktinėmis žiniomis, kurios įkvepia, uždega ir suteikia kūrybinio kuro visiems metams iki kito festivalio „Yaga Gathering“.

„Erdvės „Idėjų Žiedas“ temos labai skirtingos, bet jas vienija ta pati kryptis. Ką daryti, kad išlaikytum savo unikalią vidinę ašį ir keliautum autentiško gyvenimo kryptimi dinamiškame, agresyviame ir nuostabiame šiuolaikiniame pasaulyje? Kaip įdarbinti savo potencialą ir taip jį subalansuoti, kad kurtum kuo daugiau džiaugsmo sau ir kuo daugiau vertės kitiems? Kokie įrankiai, ištekliai, strategijos bei technologijos mums jau yra prieinami ir kaip mes galime juos naudoti, kad darytume ilgalaikį teigiamą poveikį sau, kitiems ir pasauliui?“, – sako „Idėjų Žiedo“ koordinatorius, Gyvenimo Dizaino Laboratorijos bendrakūrėjas Linas Matulis.

Šių metų „Idėjų Žiedo“ tema – „Realybės Architektūra“. Todėl visi dalyviai bus kviečiami ne tik klausytis paskaitų ar dalyvauti dirbtuvėse, bet ir siekti realių pokyčių savo gyvenime. Paskaitas skaitys verslų kūrėjai, autoriai, mokslininkai, keliautojai ir eksperimentatoriai. Paskaitų ir užsiėmimų trukmė – nuo 15 minučių prezentacijos iki 2 valandų praktinių dirbtuvių.

„Žmonės atvyksta į „Yaga Gathering“ ir ten viskas yra taip toli nuo įprasto kasdienio pasaulio, kad jie tampa labai atviri viskam – įprastos mintys dingsta, protai atsiveria ir bet kokia nauja informacija, įkritusi ten, tampa sėkla, kuri ima dygti, augti ir nešti vaisius“ – teigia Linas Matulis.

Pasak jo, iki šiol festivalyje dauguma paskaitų, ir dirbtuvių buvo gana archajiško pobūdžio ir kvietė atsigręžti į senąsias tradicijas. Nuo šiol greta tradicinių veiklų festivalyje bus siekiama pateikti kuo daugiau informacijos, apie šiuolaikines technologijas ir metodus, palengvinsiančius žmonių gyvenimą.

Vienos įdomiausių šių metų „Idėjų Žiedo“ dirbtuvių – jungtinis Tautvydo Gylio ir Lino Matulio projektas. „Keturių valandų trukmės praktinių dirbtuvių metu žmonės nuo visiškai „tuščios galvos“ ne tik prieis prie konkrečios verslo ar produkto idėjos, bet ir gaus San Franciske plačiai naudojamą technologiją, mokančią kaip kuo greičiau ir pigiau patikrinti ar ta verslo idėja iš tikro yra gera ir pelninga" – sako „Idėjų žiedo“ koordinatorius.

Pasaulis nuolat keliauja pirmyn, atsiranda vis naujų mokslo, technologijos, psichologijos, verslo ir meno žinių, naujienų bei pasiekimų – ši informacija yra aktuali ir svarbi šiuolaikiniam žmogui. Susipažinkite su ja festivalyje „Yaga Gathering“.

Festivalis „Yaga Gathering 2015“ vyks liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero (Varėnos raj.). Festivalyje lankytojų lauks pagrindinė ir ramybės scenos, amatų bei sveikatingumo erdvės, cirko scena, galerija po atviru dangumi. Pasirodys reggae, dub ir elektroninės muzikos atlikėjai, koncertuos grupės. Tarp laukiamiausių festivalio dalyvių – britų muzikinis projektas „Juno Reactor“, „Atlantida Project“ iš Sankt Peterburgo, lietuviai „Without letters“.

Mato Astrausko nuotraukos

Daugiau informacijos apie festivalį:
www.yaga.lt

www.facebook.com
www.youtube.com

Arbuzas, 2015-07-29

Vasaros liko mėnuo - „Loftas“ žino, kaip ją sustabdyti (0)

Vasaros liko mėnuo - primena menų fabriko „Loftas“ komanda ir pristato kūrybišką klipą, kuriame kviečia sustabdyti vasarą kartu.


Vienas ilgiausių vieno kadro klipų Lietuvoje - „Sustabdyk vasarą“

youtu.be


Rugpjūčio mėnesį „LRT Opus“ terasoje, įkurtoje „Lofto“ kieme, nusimato daugybė vasariškų renginių: nuo amerikiečių „Rhye“, grupių iš Izraelio, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos iki 3 dienų miesto festivalio „Loftas Fest“.


„Šiemet vasara orais mūsų nelepino, tačiau tikimės, kad paskutinis vasaros mėnuo tai atpirks ir spėsime pasidžiaugti šiluma. Kita vertus, mūsų terasa po stogu, o renginiai esant visai prastam orui keliasi į „Lofto“ vidų“, - sako Victoras Diavara.


Bus išrinkta geriausia nauja grupė


Rugpjūčio mėnesį paaiškės geriausia nauja lietuvių grupė. „LRT Opus“ jaunų grupių konkurso metu šią vasarą pasirodė daugiau nei 200 muzikantų, t.y. 36 naujos grupės.


„Rinktis tikrai yra iš ko ir tai džiugina. Norime papildyti žymiausių lietuviškų grupių gretas nauju skambesiu bei vardais. Pernai iš šio konkurso iškilo ne viena iki šiol koncertuojanti grupė. Tikiu, kad taip bus ir šiemet“, - sako Vee.


Šiuo metu į pusfinalius papuolė grupės, kurios atstovauja pačius įvairiausius žanrus - nuo elektroninės muzikos, roko iki eksperimentinio džiazo ir hip hopo. Tarp favoritų šiuo metu yra naujos bangos reperis Meandi ir „Solo Ansamblis“.


Lofto festivalio apšilimas su grupėmis iš karštųjų taškų


„Ten, kur neramumai, dažnai suklesti kultūra iš pačios geriausios pusės. Iš tikrųjų, netyčia, tačiau „Lofto“ festivalio apšilime dalyvaus grupės iš neramumų kaustomo Izraelio ir Ukrainos“, - pasakoja V. Diavara.


„Loftas Fest“ apšilimas vyks rugpjūčio 13 dieną su Lietuvą jau kelis kartus apžavėjusiais „Bonafide3000“ iš Tel Avivo, taip pat iš Ukrainos atvykstančiais „Tape Flakes“.


„Abi grupės pernai pasirodė „Loftas Fest“, taigi labai simboliška, kad būtent jos dalyvauja festivalio apšilime likus vos porai savaičių iki didžiojo įvykio“, - kalba Vee.


„Pavydime ramybės Lietuvoje - tai išties didelė vertybė ir džiaugsmas“, - interviu Lietuvai sakė „Bonafide3000“ narys Noamas Levinbergas.


Taip pat prie jų tą ypatingą vakarą prisijungs paslaptinga moteris, įsimintino balso savininkė Pola Rise iš Lenkijos ir lietuvių minimal.lt komanda naktinei pamainai iki paryčių.


Rugpjūčio vidury - duetas iš Los Andželo, džiazai ir lietuvių koncertai


Vasaros pabaiga menų fabrike bus intensyvi, kasdien darbo dienomis - po renginį, o kartais ir po du. Trečiadieniniai džiazo koncertai industrinėje erdvėje - šių metų naujiena. O pirmadieniniai žymiausių lietuvių koncertai - daugiausiai žmonių surenkantys renginiai šią vasarą Vilniuje.


Be visų jau minėtų užsienio svečių rugpjūtį menų fabrike pasirodys sparčiai populiarumo laiptais kylantis Los Andželo duetas „Rhye“.


Dueto lyderis ir nepamirštamo balso savininkas – kanadietis Mike'as Miloshas. Jis – tikras „indie“ scenos veteranas, puikus instrumentalistas ir žinomas aktualios elektroninės muzikos kūrėjas bei prodiuseris. Mike'o balsą kai kurie kritikai lygina su „Grammy“ laimėtojos Sade ir „The XX“ vokalais, nors pats autorius mano, kad jis nedainuoja lyg moteris.

Arbuzas, 2015-07-28

Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ – gyvas „Juno Reactor“ pasirodymas (0)

Jau šį savaitgalį vyksiančiame muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalyje „Yaga Gathering 2015“ pasirodys per 60 reggae, dub, world ir elektroninės muzikos didžėjų bei gyvos muzikos grupių. Likus kelioms dienoms iki festivalio pradžios organizatoriai kviečia susipažinti su pilnu atlikėjų sąrašu ir atkreipti dėmesį į išskirtinius pasirodymus.

Sužavėjo Lietuvos publika

Vieni iš pagrindinių šių metų festivalio „Yaga Gathering“ atlikėjų – britų muzikinis projektas „Juno reactor“. Grupės lyderis Ben Watkins jau grojo Lietuvoje šią žiemą vykusiame „Yaga-Ball“ maskarade, o šį kartą sugrįžta su visa savo grupe. Pasak grupės įkūrėjo ir kūrybinio vadovo Ben Watkins, Lietuvos publika jam taip patiko, kad sulaukęs kvietimo dar kartą čia atvykti su visa grupe ir surengti gyvą pasirodymą, nė nesuabejojo.

Muzikinis projektas „Juno Reactor“ gyvuoja jau penkiolika metų. Grupė savo veiklą pradėjo kaip meno ir psy transo muzikos projektas, tačiau jų muzikinis stilius nuolat kito. Juno Reactor bendradarbiauja su kitais menininkais, kuria nekomercinę, eksperimentinę muziką ir garso takelius meno instaliacijoms bei kino projektams. Grupė yra sukūrusi garso takelius daugeliui kino filmų, tačiau labiausiai išgarsėjo su kūriniu „Navras“, skirtu garsiajam brolių Wachowski filmui „Matrica“.

Ramybės scenoje žinomi vardai

Šiemet festivalio ramybės scenoje pasirodys daugelis puikių elektroninės muzikos atlikėjų. Pasak festivalio ramybės scenos koordinatoriaus Tado Ingilevičiaus, būtina atkreipti dėmesį į Islandijos atlikėją Yagya. Šis atlikėjas jau žinomas Lietuvos publikai, o jo išskirtinį skambesį visuomet galima atpažinti. Ramybės scenoje gros ir garsiausio Danijos leiblo atlikėjas Grand_U, diktuojantis dub techno kultūros madas.

„Labai įdomus atlikėjas B.E.N iš Makedonijos, kuris puikiai žinomas kaip psy chill muzikos atlikėjas. Beje, jis siūlėsi pagroti net 5 valandas, vis tik norėdami pateikti įvairesnės muzikos turėjome sutrumpinti jo pasirodymą. Iš karto po „Yagos“ jis vyks į kitą Europoje žinomą „Ozora“ festivalį“, – sako renginių organizatorius.

Pasak jo, festivalio ramybės scenoje galima laukti ir gyvų pasirodymų. Vienas iš gyvo vokalo atlikėjų – lietuvis King sleep. Beje, šiemet „Yaga Gathering“ vienintelis festivalis Lietuvoje, kuriame jis pasirodys. Verta atkreipti ir į ambient muzikos atlikėjus Sarana iš Suomijos bei Vokietijos didžėjų ir radijo laidų vedėją Zuurb.

Nusipelnę elektroninės muzikos atlikėjai

Iš gausaus būrio pagrindinėje festivalio scenoje pasirodysiančių atlikėjų vertėtų atiduoti duoklę ir švedui Hux Flux, jau spėjusį įeiti į Lietuvos elektroninės muzikos festivalių istoriją. Jis buvo pirmasis iš pasaulyje žinomų psy transo atlikėjų dar 2002 metais grojusių festivalyje „Ragana“, kuomet tarptautinis elektroninės muzikos festivalis Lietuvoje dar buvo didelė naujovė.

„Yaga Gathering“ scenoje pasirodys ir rusų didžėjus Fungus Funk, kuris yra vienas iš pagrindinių atlikėjų, formuojančių psy transo kultūrą Rusijoje. Tarp laukiamiausių – Didžiosios Britanijos didžėjus ir aktyvus psichodelinės kultūros veikėjas Liquid Ross, bei vienas populiariausių hitech atlikėjų Will O Wisp iš Argentinos. Festivalio didžiojoje scenoje gros ir vienas iš žinomiausių Baltijos šalių psichodelinės muzikos didžėjų, ilgametis „Yaga Gathering“ dalyvis ir vienas iš organizatorių DJ Unitone.

Be daugybės didžėjų, festivalio didžiojoje scenoje pasirodys unikalus didžeridu trio iš Izraelio „Onogana“, Sankt Peterburgo cyber folk atlikėjai „Atlantida Project“, viena perspektyviausių Lietuvos elektroninės muzikos grupių „Without letters“ ir kiti.

Pilną atlikėjų sąrašą galima rasti festivalio „Yaga Gathering“ internetinėje svetainėje.


Daugiau informacijos:
www.yaga.lt

www.facebook.com
www.youtube.com

Arbuzas, 2015-07-27

„Loftas Fest“ pagaliau atskleidžia 5 svarbiausius šių metų festivalio komponentus (0)

Kadangi vasaros savaitgaliai jau yra suskaičiuoti, paskutinįjį vilniečiai ir miesto svečiai yra kviečiami praleisti miesto urbanistiniame festivalyje, turintiems akį - „Loftas Fest 2015“, kuris vyks rugpjūčio 28-30 dienomis urbanistiniame menų fabriko kieme ir loftuose viduje.


Ilgai neišdavę festivalio detalių, „Loftas Fest 2015“ organizatoriai tik dabar atskleidžia visą šio vasarą palydinčio miesto įvykio idėją.


„Nenorėjome konkuruoti su kitais festivaliais, taip pat kelis mėnesius kruopščiai dėliojome festivalio logistiką ir programą - šiemet šis renginys išlips iš muzikos festivalio rėmų“, - sako „Loftas Fest“ organizatorius Victoras Diavara.


Konferencija, kuri žvelgia į muzikos ateitį


Ketvirtasis analogų Lietuvoje neturintis miesto festivalis jau dabar susilaukė užsienio žiniasklaidos susidomėjimo. Į šį festivalį panoro atvykti žurnalistai ir blogeriai iš Didžiosios Britanijos, Austrijos, Prancūzijos ir JAV.


„Šiemet į „Loftas Fest 2015“ atvyks svarbių žmonių iš pasaulinės žiniasklaidos, taip pat būrys muzikos industrijos žmonių - didieji renginių organizatoriai bei grupių vadybininkai iš viso pasaulio“, - sako V. Diavara.


Muzikos žmonėms ir visiems norintiems šią industriją pamatyti iš arčiau antrąją festivalio dieną bus organizuojama konferencija „What's Next In Music?“. Jos metu vyks pranešimai ir diskusijos apie muzikos rinkos naujoves čia, Lietuvoje, ir svetur. Konferencija sieks pažvelgti į ateitį ir atsakyti į klausimą „What's Next in Music?“ (angl. k. - Kas toliau muzikos srity?)


Dizaino paviljonas ir menas aukščiau žemės


Dar liepos pradžioje festivalio organizatoriai kreipėsi į objektų ir šviesų instaliacijų menininkus kviesdami prisidėti prie projekto „Menas aukščiau žemės“.


„Kelsime sukurtas skulptūras į aukštį ir jas šviesime - tai bus kiek kitokia meno ekspozicija nei įprasta. Industrinė aplinka, žinoma, šį įspūdį tik pastiprins“, - sako festivalio bendraorganizatorė Živilė Diavara.


Arčiau žemės bus įkurtas dizaino paviljonas, kuriame vasaros išpardavime susikaus įdomiausi unikalių dizainų pavyzdžiai. Lankytojai juos galės ne tik apžiūrėti, bet ir įsigyti už patrauklią kainą. Šįkart dizaino paviljone žada dalyvauti ne tik Lietuvos drabužių, aksesuarų ir kitų rankdarbių dizaineriai, bet ir kūrėjai iš kaimyninių šalių.


Muzika - turintiems akį


„Žinoma, visiems aktualiausia yra muzikinė dalis - kas joje dalyvaus, ką gros ir kada - esame pasiruošę tai atskleisti nuo ateinančio pirmadienio“, - sako Vee.


Muzikinę dalį „Loftas Fest“ pradeda skelbti nuo liepos 27 dienos. Kasdien bent po vieną vardą, o dažniau ir po kelis galima bus sužinoti „Loftas Fest“ „Facebook“ paskyroje.


„Šiemet koncentruojamės į muzikinius atradimus ir tai, kas šiuo metu yra karščiausia didžiųjų pasaulio miestų scenose. Muzika turintiems akį. Taip pat bus labai stipri techno scena su laiko patikrintais vardais, kone legendomis“, - festivalio muzikinę programą reziumuoja Victoras Diavara.


Kiną ir toliau žiūrėsime po žvaigždėmis, tik industriniame kieme


Melomanai mėgsta ir gerą kiną, taigi festivalio metu galima bus pamatyti įdomiausius metų filmus, kelias retrospektyvas ir unikalią dokumentiką. Viskas bus rodoma ant milžiniško ekrano „Pasakos“ įkurtame „Kine po žvaigždėmis“ industrinėje miesto aplinkoje.


„Kinomanas vien šioje „Kino po žvaigždėmis“ sesijoje galės praleisti pusę festivalio - net už pilną festivalio kainą, į kurią įeina ir muzika, ir kitos pramogos, tiek ir tokių filmų normaliai kine nepamatytum“, - sako kino teatro „Pasaka“ vadovė Greta Akcijonaitė.


Loftas Fest 2014 akimirkos

www.youtube.com


„Loftas Fest“ – grąžina visus į miestą paskutinį vasaros savaitgalį ir tai yra ideali proga patirti pasaulio didmiesčių įkvėptą festivalį, nekeliant kojos iš miesto. Taip, tai miestas mieste su 3 dienų turtinga programa ir savomis taisyklėmis. Pernai festivalyje apsilankė net 7000 naujų patirčių ieškotojų.

Arbuzas, 2015-07-23