Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 282 svečiai
Tarptautinės naujienos

PRAMOGAUK TV KELIONĖS MUZIKA KINAS VASARA ​Elektroninės muzikos kūrėjai „Black Water“ pristatė naują albumą ir klipą Skaitykite daugiau: ​Elektroninės muzikos kūrėjai „Black Water“ pristatė naują albumą ir klipą | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/4 (0)

Elektroninės muzikos duetas „Black Water“ 2015-uosius sutiko itin džiugiomis naujienomis – metų pradžioje vilniečiai pristatė naują mini albumą (EP) „Let’s Pretend“ ir vaizdo klipą „Never Of“.
„Black Water“ vardas elektroninės muzikos gerbėjams naujas tik iš pirmo žvilgsnio. Tai šviežias smarkiai ūgtelėjusio ir subrendusio kolektyvo „Ele 7“ alter ego. Kadaise startavę septyniese ir elektroninę muziką gardinę vokalu ir gyvais instrumentais (gitaromis ir mušamaisiais), šiandien jie du – Mantas Ažondenis ir Vaidotas Mikulka.
2007 m. debiutavę elektroninės muzikos festivalyje „Sūpynės“, vaikinai spėjo pašokdinti daugelį didžiausių Lietuvos miestų klubų, o 2011 m. išleido debiutinį albumą „Open Air“, į kurį sugulė ankstyvieji kolektyvo darbai – 15 kūrinių be pavadinimų: nuo šokių aikštelėms dedikuotos elektronikos iki intriguojančiai neatpažįstamo ambiento.
Šių metų pirmąją dieną pasirodžiusį naują „Black Water“ mini albumą (jį išleido leidybinė įrašų kompanija „Partyzanai“) šiuo metu galima įsigyti muzikos platformose „Bandcamp“, „Beatport“, „Amazon“ ir kitose.
Klampūs ir vaizduotę jaudinančiai dirginantys kūriniai, kuriems įtaką darė „Kompakt“ leidykla, Jurge Paape, Tim Paris ir Tiga muzika, nukelia į negirdėtą šokių aikštelę, kurioje maišosi elektronika, minimal, techno ir house skambesiai taip, kaip jie suskamba tik juodu vandeniu srūvančiose „Black Water“ kūrėjų galvose.
Vos pasirodžius naujajam albumui, vilniečiai pristatė ir naują vaizdo klipą kūriniui „Never Of“. Jį duetui sukūrė iliustratorius ir grafikos dizaineris Martynas Pavilonis. Klipą galima peržiūrėti: www.youtube.com .
„Black Water“ jau dėlioja būsimų pasirodymų grafiką ne tik Vilniuje ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir kaimyninėse Baltijos šalyse. Sausio 17 d., šeštadienį, duetas pasirodys Šiuolaikinio meno centro kavinėje (CAC Cafe), Vokiečių g. 2, Vilnius. Jau tradicija tapusioje vakarėlių serijoje „Spąstai“ „Black Water“ pristatys naująjį albumą ir klipą.


Skaitykite daugiau: Elektroninės muzikos kūrėjai „Black Water“ pristatė naują albumą ir klipą | Alfa.lt www.alfa.lt

ELe 7 pagal www.alfa.lt, 2015-01-15

Festivalyje „Satta“ – ekologija, parama Papės gamtos parkui, gyvas „graffiti“ ir tuzinas kitų veiklų (1)

Jau paskelbę per 60 atlikėjų, šiemet koncertuosiančių festivalyje „Satta“, jo organizatoriai skuba pristatyti ir kitas veiklas, kurios alternatyviame muzikos kurorte Baltijos pajūryje lauks rugpjūčio 14-17 dienomis

Šiemet į Latvijos teritoriją persikėlusio festivalio lankytojai palapines kels ir mėgstamos muzikos klausysis Papės kurorte. Nors pasikeitė vieta, tradicijos niekur nedings – festivalio metu vyks kasmetinės sporto žaidynės. Simboliška, kad 8-ąjį kartą vyksiančiame renginyje vyks 8 atskirų sporto šakų rungtynės ir čempionatai. Tai – futbolas, tinklinis, kvadratas, stalo futbolas, badmintonas, skraidančios lėkštės, SUP banglentės ir nepelnytai pamirštas, bet visiems puikiai žinomas šokinėjimas guma.

Kad ekologija – ne tik skambus žodis, festivalio dalyviai galės įsitikinti specialioje „žaliojoje“ palapinėje. Čia, pavyzdžiui, ekologiškos kultūros gidas žurnalas „Ozonas“ organizuos žemės meno dirbtuves bei daiktų parodą „Rūpi eko“, o augalinės mitybos principus pristatys ir net protmūšius organizuos asociacija „Už gyvūnų teises“. Taip pat palapinėje bus galima sužinoti daugiau apie atliekų rūšiavimą ir kitus kasdien vis svarbesnius dalykus.

Norėdami padėkoti Papės gamtos parkui ir Rucavos savivaldybei už tai, kad sutiko bendradarbiauti su „Satta“, festivalio organizatoriai dirbtuvių ir menų bloke įrengs informacinę šio regiono palapinę. Joje bus galima atidžiau susipažinti su Papės gamtos parko struktūra, flora ir fauna, taip pat užsiregistruoti ir aplankyti netoliese esančią etnografinę žvejo sodybą. Informacinėje Papės ir Rucavos palapinėje lankytojai galės paaukoti pinigų sugriuvusio gamtos parke buvusio paukščių stebėjimo bokštelio atstatymo darbams. Tai bus papildoma parama – jau dabar 1 Lt nuo kiekvieno parduoto festivalio bilieto keliauja į bokštelio atstatymo fondą.

Visoje festivalio teritorijoje kovas rengs gatvės šokių meistrai. Jungtinę Baltijos šalių komendijos programą ruošia „stand-up“ žanro atstovai „Comedy Kasta“. Specialiai įrengtas mobilias sienas tapys Latvijos ir Lietuvos graffiti meistrai ir iliustratoriai, interpretuosiantys šių metų „Satta“ šūkį „Kai elektroninė muzika susitinka gamtą“.

Knygynas „Mint Vinetu“ atokvėpio valandėlei tarp koncertų pasiūlys skaitinių, sutemus bus galima išmėginti tapymą šviesos šaltiniais, taip pat – fotografuoti senoviniu dumpliniu fotoaparatu ar sužinoti, kaip entuziastams pavyko automobilį „Lada“ paversti... dviračiu. Taip pat ženkliukų gamyba, kirpyklos ir tatuiruočių meistrų paslaugos ir kitos veiklos – užsukus į menų ir dirbtuvių bloką laikas skries nejučia. Svarbu tik nepraleisti mylimo atlikėjo koncerto!

Su visais festivalyje grosiančiais muzikantais bei dalyvausiančiais menininkais ir kitų sričių atstovais galima susipažinti „Satta“ tinklalapyje. Svarbu – bilietai į alternatyvųjį kurortą brangsta rugpjūčio 5-ąją. Organizatoriai perspėja, kad pasilikus šį reikalą paskutinei minutei už įėjimą atvykus į Papę teks mokėti brangiau. Bilietais prekiauja „Tiketa“.

Daina D. pagal www.sattafestival.com, 2014-07-31

Užsieninėje festivalio „Satta“ programos dalyje – trys dešimtys atlikėjų (0)

Belgija, Vokietija, Didžioji Britanija, JAV, Izraelis, Ispanija, Italija, Kanada, Danija – be abejo, ir Latvija, Estija bei Lietuva. Visų šių šalių atstovai rugpjūčio 14-17 koncertuos muzikos ir meno festivalyje „Satta“, šiemet pirmą kartą vyksiančiame Latvijos kurorte Papėje.

Praėjusią savaitę pristatytas šių metų festivalio šūkį „Kur elektroninė muzika sutinka gamtą“ pristatantis vaizdo klipas, kurio kūrybinė idėja priklauso reklamos agentūros „Not Perfect | Y&R“ Rygos skyriui. Kaip pasakoja autoriai, klipas pasakoja apie gana neįprastą keliautoją, ištrūkstantį iš triukšmingo miesto ir – tiesiogine to žodžio prasme – sekantį paskui saulę. „Labai stengėmės perkelti į ekraną festivalio „Satta“ prasmę, gamtos mistiką ir naujos pradžios nuojautą, susipinančią su magiškais potyriais“, – rezultatą komentuoja reklamos agentūros darbuotojai.

Dar pavasarį paskelbti tokie svarbūs programos vardai, kaip „Forest Swords“, „Submotion Orchestra“, „Dirty Beaches“ ir „King Midas Sound“, o vien per trejetą praėjusių savaičių atskleistų pavadinimų skaičius bene padvigubėjo. Anot festivalio organizatorių, šiuo metu paskelbta šiek tiek daugiau nei pusė programos, o per artimiausią savaitę paaiškės ir visi „vietiniai“ muzikantai – lietuviai, latviai ir estai.

Simboliška, kad paskutine „tolimojo“ užsienio programos naujiena tapo lietuviams jau pažįstamo projekto „Jahcoozi“ vokalistės Sasha Perera neseniai pristatyta solinė programa „Perera Elsewhere“. Iš Šri Lankos kilusi, Berlyne gyvenanti londonietė pati kuria muziką, įrašinėja, dainuoja ir didžėjauja. „Perera Elsewhere“ – mažiau boso ir drebulio, daugiau minimalistinės estetikos ir akustikos. Mažiau klubinio triukšmo, daugiau iš kelionių po pasaulį ir jo kultūras pasisemtos patirties.

Ypač daug dėmesio susilaukė žinia apie Latvijos teritorijoje debiutuosiantį britų prodiuserį Lone. Su niekuo nesupainiojamos gaivios ir paslaptingos elektroninės muzikos kūrėjas vos prieš kelias savaites išleido naują, jau septintą per septynerius metus, albumą „Reality Testing“ ir šiuo metu jį pristatinėja visos Europos festivaliuose. Į turo tvarkaraštį įtrauktas ir alternatyvusis kurortas „Satta“.

Svarbi aštuntąkart vyksiančio festivalio programos dalis – originalių, aktyvių, ir drąsių Lietuvoje bei už jos ribų veikiančių renginių kuratorių prisistatymas. Tai – ne tik galimybė organizatoriams išplėsti savo auditoriją bei rasti naujų klausytojų ir renginių lankytojų, bet ir įrodymas, kad Lietuvos alternatyvios muzikos scena yra ne tik maža, bet ir draugiška.

Savo mėgstamą techno kūrėjų duetą iš Miuncheno „Zenker Brothers“ į „Satta“ pasikvietė „Minimal.lt“ šeimyna, atsakinga už tokius renginius, kaip „Minimal Mondays“ ciklas ir festivalis „Sūpynės“.

Liepos viduryje jaukią muzikinę stovyklą surengę „STRCAMP“ ir „D.O.S.“ atstovai į Papę atviliojo du įdomius projektus iš Belgijos. Pirmasis jų, „Absolute Body Control“, pretenduoja tapti istoriškiausiu kada nors festivalyje „Satta“ grojusiu projektu – industrinio sintezatorių garso duetas susibūrė dar 1980-aisiais. Kiek jaunesnis projektas „Tav Exotic“ pasižymi tuo, kad savo subtropinę elektroninę muziką įrašinėja į audiokasetes.

Vilniaus klube „Opium“ vykstančios juodosios šokių muzikos serijos „Smala“ virėjai Manfredas ir „12 inčų po žeme“ šiemet vieną įspūdingiausių naktų praleido su Izraelio duetu „Red Axes“ – juos, ką tik išleidusius debiutinį albumą, į festivalį ir atsiveš.

Saulėtosios Berlyno pusės šokdintojai „Weboogie“ Baltijos jūros pakrantėje pasižymėjo jau pernai. Lietuvaičio Genio su kolegomis Vokietijoje suburta tarptautinė šeimyna grįžta kiek atnaujinusi sudėtį – Papėje pasirodys prodiuseriai ir atlikėjai Ticklish, B-Ju, Nangdo, Alizzz ir „Bass Gang“.

Bendradarbiavimą tarp Baltijos šalių atlikėjų ir jų auditorijos augimą skatinantis projektas „The Baltic Scene“ festivalyje atsakingas už įdomiausius trijų scenų atstovus. Jau paskelbta, kad Latvijai šio projekto prisistatymo metu atstovaus Mionia ir Mr. Myster, Estijai – c.o.u.g.h. ir Ludisnavski, ši programa bus papildyta dar keliais vardais.

Su visais „Satta“ muzikinio kurorto muzikantais plačiau galima susipažinti festivalio puslapyje, kuriame naujienos pasirodo kasdien. Kadangi iki veiksmo Papėje liko jau mažiau nei mėnuo, viena po kitos skelbiamos žinios ir apie meno dirbtuves, kitas programos dalis, apgyvendinimą, keliones ir visa kita. Festivalio organizatoriai primena, kad bilietai brangs.

Daina D. pagal www.sattafestival.com, 2014-07-21

Latviai „Dirty Deal Audio“ paskleidė naujausią tautiečio Mr. Myster minialbumą (0)

Vienas aktyviausių, bei inovatyviausių alternatyvios elektroninės muzikos kolektyvų ne tik Latvijoje, bet ir Baltijos šalyse „Dirty Deal Audio“ pristato naują leidinį. Jo autorius – leidyklos tautietis Matīss Runtulis, muzikos pasaulyje geriau pažįstamas kaip Mr. Myster. Antrasis jo minialbumas „Kolektiv Sub-konchez“ internete pasirodė prieš keletą savaičių.

Įdomu tai, kad Mr. Myster karjera prasidėjo nuo gitaros, o artėdamas prie elektroninės muzikos jis spėjo įsigilinti į roką bei džiazą. Ir šiandien latvių kūrėjas nevengia gyvų instrumentų bei paties įrašytų garsų, kuriuos apvelka vientisu rūbu. Dažnai su džiazo muzikantais Mr. Myster pasirodo ir scenoje.

„Kolektiv Sub-konchez“ skamba gaiviai ir eklektiškai – kūrėjas griebia ir r&b, ir techno teritorijas, užsukdamas ir į visas kitas, esančias tarp šių. Galima Mr. Myster vadinti muzikinės virtuvės šefu – jis garsus maišo, kapoja, verda ir gręžia, galiausiai užvarvindamas netikėto skonio greito ritmo būten ten, kur reikia. Minialbumo kūriniai yra eksperimentai ta prasme, kad sunku numatyti, kas laukia po minutės. Visgi kūrybiniai Mr. Myster sprendimai visuomet yra laiku ir vietoje.

Didžiausias šią vasarą Mr. Myster pasirodymas suplanuotas festivalyje „Satta“, kuris Latvijos kurorte Papėje vyks rugpjūčio 14-17 dienomis. Jo programoje, kaip ir kasmet, bus ir daugiau vertų išgirsti „Dirty Deal Audio“ pristatomų atlikėjų – kolektyvo šeimyna itin plati ir iš esmės veikia kaip Latvijos elektroninės muzikos ambasada, o jos nariai nuolat palaiko ir įkvepia vienas kitą.

„Dirty Deal Audio“ pristatoma naujiena šiuo metu prieinama projekto „Bandcamp“ puslapyje, o nuo rugpjūčio 6-osios minialbumas taps randamas „iTunes“, „Spotify“ ir kitose platformose.

Daina D. pagal www.dirtydealaudio.lv, 2014-07-17

„Silence Radio“ - nuo šiol internete (0)

Keletą metų ZIP FM eteryje gyvavusi „Silence Music“ įkūrėjo Vidžio laida „Silence Radio“ po trumpų atostogų grįžta į eterį. Tiesa, skaitmeninį - nuo šiol dvigubai ilgesnė laida bus talpinama internete.

Pirmajame dviejų valandų trukmės „Silence Radio“ epizode skamba pasaulinė premjera - Mario & Vidis vieną didžiausių savo hitų „Changed“ patikėjo remiksuoti „Ed Banger Records“ atstovui Mickey Moonlight.

„Silence Radio“ išgirsti galima „Soundcloud“ platformoje.

Daina D. pagal www.silencefamily.com, 2014-06-18

Stipri festivalio „Satta“ naujiena – su Snoop Dogg albumą išleidęs kalifornietis DâM-FunK (0)

Likus dviems mėnesiams iki alternatyvios muzikos ir meno festivalio „Satta“ debiuto Latvijoje jo organizatoriai pažėrė visą saują muzikinės programos vardų. Rugpjūčio 14-17 dienoms planuojamo sąrašo priekyje – Los Andželo leidyklos „Stones Throw“ atstovas, boogie funk žanro ambasadorius DâM-FunK.

Prodiuseris, muzikantas ir vokalistas DâM-FunK studijoje įrašinėja bei scenoje pristato 9-ojo dešimtmečio boogie, modern soul ir electro funk įkvėptą skambesį. 2013-ųjų pabaigoje amerikietis išleido albumą „7 Days of Funk“ kartu su Snoop Dogg, šiuo metu prisistatančiu kaip Snoopzilla. Dar jis yra 15-ąjį gimtadienį neseniai atšventusio projekto „Red Bull Music Academy“ dėstytojas, išleidęs dvi savo sukurtas ritmo mašinas. „Žodžiu, mūsų laukia pati gryniausia Kalifornijos palmių groove’o sunka“, – naujiena džiaugiasi festivalio „Satta“ atstovai.

Tarp ką tik paskelbtų „Satta“ dalyvių – britas Oneman, kurio pasirodymuose senasis UK garage tuokiasi su dubstep, taip pat jis puikiai pažįsta hip-hopo ir r&b daržus ir yra pagarsėjęs kaip vakarėlių laužytojas, nepaliekantis abejonių, kas gi čia grojo.

Dar du britų prodiuseriai, Papės gamtos parke iškilsiančioje festivalio scenoje pasirodysiantys drauge – Mumdance ir Logos. Mumdance yra amerikiečio Diplo prieš keletą metų atrastas šokių aikštelių hitų meistras, mielai bendradarbiaujantis su grime veteranais. Logos – vienas iš naujųjų UK prodiuserių kartos atstovų, šiuo metu išgyvenantis antrąją kūrybinę bangą. Abu kartu - žemo dažnio sūkurys, apimantis grime, ghetto house, techno ir viską, kas pasiduoda.

Artima aukščiau paminėtiems atlikėjams siela škotas Sei A house, techno ir bass balansą atrado Londone, o iš jo savo muziką transliuoja į leidyklas, tarp kurių – „Interational Deejay Gigolos“, „Aus Music“ bei „Turbo“. Kanadiečių superžvaigždės Tiga kompanija, beje, prieš keletą metu išleido visą Sei A albumą.

Paslaptingai skambantis pavadinimas Clap! Clap! yra italų prodiuserio C. Crisci žaidimų aikštelė, skirta Afrikos genčių muzikos ir vokalistų tyrinėjimams. Eklektišką istorinį palikimą jis ne tik sempluoja, bet ir atkuria ritmo mašinų bei sintezatorių pagalba.

Paskutinis iš šios „Satta“ atlikėjų bangos – jaunas ir labai talentingas danas Sekuoia, globojamas festivalio senbuviams gerai pažįstamos Berlyno kompanijos „Project Mooncircle“. Sekuoia elektronika linguoja ir tirpsta, ją skrodžia sintezatorių sienos ir raižo vokalai, o galutinai paklusti priverčia kryžkelė tarp dubstep ir ambient.

DâM-FunK, Oneman, Mumdance, Logos, Clap! Clap! Ir Sekuoia jungiasi prie dar pavasarį paskelbtų „Satta“ muzikinės programos vardų – Dirty Beaches, Forest Swords, Kode9, „King Midas Sound“ ir „Submotion Orchestra“. Netrukus per Žolines vyksiančio fesivalio atstovai žada daugiau muzikinių bei su meno programa susijusių žinių ir kitų svarbių naujienų. Jos pirmiausia skelbiamos socialiniame tinkle „Facebook“. Artimiausias bilietų kainos kilimo metas – pačioje birželio pabaigoje.

Daina D. pagal www.sattafestival.com, 2014-06-17

Atostogoms besiruošiančiame klube „Opium“ šį sezoną apsilankė 66 svečiai iš užsienio (0)

Vos keturi vakarėliai šį sezoną besuplanuoti sistemingiausiame sostinės naktiniame klube „Opium“. Nepriekaištingai sustyguota programa ir kokybiška muzika prieš Islandijos gatvėje vyraujančias madas kovojantis klubas jau ruošiasi tradicinėms savo „Išleistuvėms“.

Skaičiuojama, kad per šį klubo „Opium“ sezoną įvyko jau beveik 80 renginių. Juose svečio teisėmis grojo net 66 užsienio atlikėjai, ir tai neabejotinas Lietuvos klubų rekordas. Dvidešimt skirtingų renginių ciklų klube pristatė bene visi šiuo metu aktyvūs ir svarbūs Vilniaus naktinio gyvenimo kūrėjai nuo miesto mados pranašų „Despotin Beat Club“ ir „Mondayjazz“ iki radijo eterio išjodinėtojo Rembo ir jo kolegų „The Sneekers“.

„Labai džiaugiuosi, jog per porą bendradarbiavimo su klubu „Opium“ metų pavyko pasiekti, kad klubo programa taptų geriausia tarp Berlyno ir Maskvos ir mažai kuom nusileistų žinomiems nedidelės talpos klubams pasaulyje – tokiems kaip Ciuricho „Zukunft“, Glazgo „Sub Club“ ar Ofenbacho „Robert Johnson“. Nežadame mažinti apsukų ir kito sezono metu – atlikėjai ir jų agentai jau rašo patys, norėdami surengti pasirodymus „tam garsiajam Vilniaus „Opiume“, - planuodamas trumpas atostogas metus apžvelgia klubo programos vadovas ir „Silence Family“ įkūrėjas Vidis.

Birželio 6-ąją Vidis į Lietuvą atvilios spalvingą pasaulio pilietį, iš Australijos į Kanadą neseniai emigravusį Dreems. Jis kartu su vieno garsiausių Kanados didžėjų Tiga broliu Thomas Von Party darbuojasi dukterinėje kompanijos „Turbo Recordings“ leidykloje „Multi Culti“.

Vos praėjusiais metais startavusi kompanija pasaulio melomanus lepina atokių planetos kampelių ritmais perpinta „šamanine“ elektronine muzika. „Tikiuosi, rasiu bendrakeleivių savo psichodeliniams šokių aikštelės tyrinėjimams“, – ruošdamasis kelionei į Vilnių šypsosi Dreems.

Birželio 20-ąją, kuomet visas Vilnius maudysis „Kultūros naktyje“, saugų elektroninį užutekį „Opium“ šokių aikštelėje surengs Rembo ir „The Sneekers“. Jie į kompaniją pasikvietė nuolatinius savo bendražygius, užsienio leidyklų vertinamus lietuvius Marką ir Thing.

Paskutinėje šio sezono diskotekoje pečius surems stipriausi klubo veikėjai. Tradicinėse „Išleistuvėse“ birželio 23-ąją, pirmadienį, gros net 8 didžėjai – Vidis, Manfredas, Pupa, Calli, Ruben, Anna Hanna, Tadas Quazar ir Zhill. Prognozuojama, kad Joninės – trumpiausia metų naktis – virs ilgiausiais metų šokiais.

Naujuosius klubinius metus „Opium“ minės rugpjūčio 29-ąją. Tiesa, sklando gandai, kad antroje vasaros pusėje gali įvykti pernai stebėtino pasisekimo sulaukęs klubo draugų susitikimas prie jūros – „Ant bangos“.

Daina D. pagal www.opiumclub.lt, 2014-06-04

Net trys lietuviškos elektronikos kūrėjai vieną naktį klube „Opium“ (0)

Triguba šventė vertinantiems lietuvišką elektroninę muziką ir aktyviai stebintiems jos sceną laukia šeštadienį, gegužės 24-ąją. Sostinės naktinis klubas „Opium“ į savo gana retą, bet visuomet įdomius gyvai pasirodančius atlikėjus pristatančią seriją „Briusly gyvas!“ pasikvietė tris vietinius kūrėjus – Sraunų, Zulusą ir Few Nolder.

Įdomus sutapimas – visi „Briusly gyvas!“ dalyviai kilę iš Panevėžio, greičiausiai ne be reikalo elektroninės muzikos mėgėjų su šypsena vadinamo „lietuviškuoju Detroitu“. Kaip ir techno žanrą pagimdęs JAV miestas, taip ir Panevėžys – labiau pramoninis, nei kultūrinis centras, kuriame jaunimui dažniausiai lieka du pasirinkimai – kiurksoti gatvėje arba atšiaurią industrinę aplinką panaudoti kaip įkvėpimą kūrybai.

Festivalio „Sūpynės“ bei kitų „Minimal.lt“ bendruomenės renginių lankytojams, vietinių leidyklų „Partyzanai“, „Dumblys“ bei „Blikmuzik“ sekėjams pažįstamas Paulius Markutis – Sraunus minčių savo kūrybai semiasi ne tik iš techno alsuojančios Panevėžio romantikos, bet ir iš lietuviškos gamtos. Paprastai kalbant, jo aidintis dub techno – sraunus, kaip ir pats atlikėjo pseudonimas.

Daugiau nei dešimt metų nagrinėjantis house, techno ir dub gilumas bei pridedantis joms bliuzo melancholijos Tadas Petrikauskas – Zulusas savo diskografijoje yra įsirašęs keletą leidinių lietuviškose skaitmeninėse leidyklose. Tiesa, kol kas brandžiausias ir stipriausias jo darbas – albumas „Vagabond“, pristatytas praėjusį gruodį – išleistas savo jėgomis ir žymi naują, aktyvų kūrėjo etapą. „Bliuzo šįkart nebus“, – ruošdamas naują leidinį bei šeštadienio šokių programą įspėjo Zulusas.

„Silence“ šeimos narys ir bene aktyviausias iš šeštadienį gyvai klube „Opium“ pasirodysiančių panevėžiečių Linas Strockis – Few Nolder vien šiemet išleido ar planuoja išleisti net kelias vinilines savo kūrybos plokšteles. „Silence Music“ ką tik pristatė jo drauge su projektu „Kurak“ įrašytą minialbumą „My Holy Senses“, liepą Few Nolder vardas sumirgės vokiečių leidyklos „Connaisseur Recordings“ kataloge. Klubą „Opium“ ir lietuvišką kompaniją pamėgęs britas Matt Walsh savo leidykloje „Clouded Vision“ netrukus pristatys skaitmeninį Few Nolder singlą „Female Techno“. Beje, pastarasis apibūdinimas Lino muzikai „prilipo“ dar 2008-aisiais, kuomet lietuvaitis debiutavo britų leidykloje „Planet Mu“.

Be trijų „gyvų“ vardų šeštadienį „Opium“ programoje įrašytas ir vienas didžėjus. Tai – ilgametis radijo laidų vedėjas ir scenos entuziastas Loranas Vaitkus. „Šį kartą mano grojimo misija yra labai tėviška, tad labai dėl to džiaugiuos. Turėsiu pasitikt lankytojus, nuramint, pamasažuot ir tinkamai nuteikt tris nuostabius Lietuvos atlikėjus, bei išlydėt visus namo“, – puikiai nusiteikęs šeštadienio, gegužės 24-osios laukia didžėjus.

Daina D. pagal www.opiumclub.lt, 2014-05-21

„Satta“ paskelbė du naujus vardus – daną Sekuoia ir škotą Sei A (0)

Du nauji atlikėjai jungiasi prie rugpjūtį aštuntąkart vyksiančio festivalio „Satta“ programos. Tai – jaunas elektronikos ir gamtos, sintetikos ir organikos kryžkelių tiesėjas iš Danijos Sekuoiabei brandaus šokių aikštelių turinio kūrėjas Sei A - škotas, bet iš Londono.

Festivalio „Satta“ senbuvių mėgstamos Berlyno leidyklos „Project Mooncircle“ globojamo – beje, visai neseniai debiutinį 2011-ųjų jo EP perleido Kelno „UpMyAlley“ – dano Sekuoia elektronika linguoja ir tirpsta. Tiesa, ją skrodžia sintezatorių sienos ir raižo vokalai, o galutinai paklusti priverčia kryžkelė tarp dubstep ir ambient. Arba tarp vidurnakčio ir aušros.

Pavasarį Sekuoia keliavo po Europą kartu su tautiečiais „WhoMadeWho“, o vasaroti danas ruošiasi festivaliuose. Nuo gimtosios šalies pažibos „Roskilde Festival“ iki „Satta“. Į Latviją Sekuoia atvyks ir pasirodys drauge su dviem muzikantais.

Škotas Sei A house, techno ir bass balansą atrado Londone, o iš jo savo muziką transliuoja į leidyklas, tarp kurių – „Interational Deejay Gigolos“, „Aus Music“ bei „Turbo“. Tiga kompanija, beje, prieš keletą metu išleido visą Sei A albumą. Vaizdingai jo muzikai netrūksta brandos – greičiausiai dėl to, o ne dėl dažnai besikeičiančių madų Sei A kūrinius remiksuoja tokie vardai, kaip Martyn, Midland ar Breach.

Jau anksčiau patvirtinta, kad rugpjūčio 14-17 dienomis Papės kurorte Latvijoje gros tokie atlikėjai, kaip „Submotion Orchestra“, Dirty Beaches, Forest Swords, „King Midas Sound“ ir Kode9. Programa greitu metu bus dar papildyta.

Daina D. pagal www.sattafestival.com, 2014-05-15

Britus „Mount Kimbie“ sostinėje pasitiks jų bendraminčiai „Without Letters“ (0)

Likus mėnesiui iki gyvos elektronikos kūrėjų „Mount Kimbie“ koncerto Vilniuje paaiškėjo britus „apšildysianti“ grupė. Birželio 12-osios renginio „Vasaros terasoje“ iniciatorių – muzikos ir meno festivalio „Satta“ komandos – manymu, melancholišką ir drauge nuo šokių muzikos estetikos nenutolstančią „Mount Kimbie“ nuotaiką Lietuvoje labiausiai atitinka Lietuvos indie scenos eksperimentatoriai „Without Letters“.

„Kai pasirodė debiutinis britų albumas „Crooks & Lovers“, buvome dar giliai indie grupė ir jį išgirdę ėmėme mąstyti apie tai, kaip gitarinė estetika gali derėti su elektronika. Antrasis darbas suintrigavo dar didesniu jų įsitraukimu į gyvą skambesį. „Mount Kimbie“ – vieni iš nedaugelio, kuriuos galėtume sekti ir lyginti su tuo, kaip patys interpretuojame gitarų ir elektronikos sintezę“, – apie „Without Letters“ santykį su „Mount Kimbie“ pasakoja vilniečių grupės gitaristas Adomas Narkevičius.

Keletą metų drauge grojantys „Without Letters“ jau yra pasirodę ne viename Lietuvos festivalyje, taip pat – Talino muzikos savaitėje, o praėjusiais metais Vilniuje „apšildė“ norvegus „Casiokids“. Vos prieš savaitę „Without Letters“ pristatė pačių jėgomis išleistą debiutinę vinilinę plokštelę „Self-titled“. Keturių kūrinių minialbume užfiksuoti kelių skirtingų elektroninės muzikos žanrų susitikimai su gitarine muzika. Nevientisos estetikos darbą „Self-titled“ jaunas kolektyvas jau pristatė Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gerbėjams – paskutinio turo koncerto metu gitaristui net nutrūko instrumento diržas.

Beveik viso pasaulio koncertų sales ir festivalius per neilgą karjerą apkeliavęs projektas „Mount Kimbie“ Lietuvoje koncertuos jau antrą kartą – 2010-aisiais duetas tapo pagrindinėmis festivalio „Satta“ Šventojoje žvaigždėmis.

Tiesa, prieš keletą metų sostinėje veikusio to paties pavadinimo baro iniciatyva pradėtas rengti festivalis „Satta“ šiemet išsikrausto į Latviją, Papės kurortą, kur įvyks rugpjūčio 14-17 dienomis. Tad birželio 12-osios vakaras su „Without Letters“ ir „Mount Kimbie“ taps simboliniu atsisveikinimu su gimtuoju Vilniumi. Beje, aplenkdami kalendorių renginio išvakarėse – birželio 11-ą, trečiadienį – „Satta“, „Without Letters“ ir „Mount Kimbie“ susipažins su Rygos melomanais.

Bilietai į koncertą Vilniuje parduodami čia.

Daina D. pagal www.sattafestival.com, 2014-05-13