Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 140 svečių
Naujienos

„Loftas Fest“ pristato visą muzikinę programą

Rugpjūčio 28-30 d. Vilniuje, menų fabrike Loftas jau ketvirtus metus vyksiantis unikalus miesto festivalis Loftas Fest šiandien skelbia pilną muzikinę programą. Šiemet - programa išieškota ir savo kokybe pranoksta visus praėjusius festivalio metus.


Alternatyvusis hip hopas ir spalvingiausios jo atšakos, urban, roko, post pop muzikos įvairovė ir šiemet ypač ryški techno atlikėjų programa aidės keturiose Loftas Fest“ scenose. 3 festivalio dienas įgarsins daugiau nei pusšimtis Lietuvos bei užsienio atlikėjų ir grupių.


Šių metų festivalio šūkis - turintiems akį. Turime 4 scenas ir muzikinę programą, kurioje atsirado tokie vardai kaip Young Fathers, Lapalux, Krafty Kuts, Le1f, Felix Kröcher, D.A.V.E. the Drummer... Atlikėjų daug, programa sustyguota, tačiau pildyti ją žadame iki pat festivalio pradžios, - kalbėjo Loftas Festsumanytojas ir organizatorius Victoras Diavara.


Festivalio atlikėjų pynė

www.youtube.com


Sol scenoje, įrengtoje po atviru dangumi, vyks gyvo garso pasirodymai, taip pat ir Bushmills“ scenoje pačiame Lofte“ pasirodys didžiausia dalis hip hopo, elekronikos, beats, alternative muzikos pasirodymų.


Lofto“ kaimynystėje esančiame požemyje Cechas48“ reziduos lietuviškosios elektronikos atlikėjai ir svečiai iš kaimyninių šalių. O didžiausia šių metų naujiena – užsienio techno muzikos žvaigždžių scena, veiksianti IndEx Hall“ erdvėse.


Muzika nuo Londono iki Naujosios Zelandijos


Pernai metų prestižinio muzikos apdovanojimo Mercury Prize“ laimėtojai, grupė Young Fathers“ iš Edinburgo – ko gero laukiamiausi Loftas Fest“ svečiai. Po pasaulį be pertraukų keliaujantys taisyklių laužytojai Loftas FestSol scenoje trenks savo išskirtinį pasirodymą Baltijos šalyse.


Kitas saldainiukas iš karalienės žemės – britų breaks muzikos sunkiasvoris Krafty Kuts. Per dešimtmetį ne kartą Lietuvoje viešėjęs atlikėjas kaskart kelia šimtus rankų į viršų.


Prieš porą metų pasaulio scenas užkariavęs Krafty Kuts tėvynainis, prodiuseris ir nepailstantis eksperimentuotojas Lapalux – ne mažiau gera naujiena. Elektroninės muzikos rėmus laužantis jaunasis britas į „Loftas Fest“ atvyks tiesiai iš pasirodymo Berlyne, festivalyje „Pop Kultur“.


Porciją akis ir rūbus draskančio naujos bangos hip hopo žada niujorkietis MC, muzikantas ir prodiuseris Le1f. Įprastas hip hopo kultūros taisykles blizgančiais batais traiškantį reperį „Vogue“ akimirsniu praminė queer hip hopo mesiju, drąsesne ir dar triukšmingesne Zebra Katz išauginta karta“.

Šiemet „Loftas Fest“ neaplenks ir Tumblr erdvėse gimęs ir augęs Thomston“ iš Naujosios Zelandijos. Jam dar tik 18-a, bet jo koncertinio turo žemėlapis aprėpia dvigubai tiek miestų pasaulyje. Vaikis, nekenčiantis to, kad muzikos kritikai jį lygina su populiariąja tėvynaine Lorde, į Lietuvą atveš zelandiškos post-internetinės kartos pop muzikos lauktuvių.


Ne mažiau įdomių pasirodymų šiemet atgabena kaimynai. Lenkų eksperimentinės pop muzikos grupė Co Sovel“ su nežemiškų sceninių įvaizdžių atlikėja Izolda Sorenson priešakyje vadinama geriausiu 2015 m. Lenkijos alternatyviosios scenos atradimu.


Nuostabiausieji italų dark wave muzikos atstovai, pakerėję pirmuosius savo gerbėjus Vilniuje mažiau nei prieš mėnesį - JoyCut“ - sugrįžta į Lietuvą. Tik šįkart skrydžio bilietų teks pirkti dvigubai daugiau, nes kartu vykti į „Loftas Fest“ jie pasikvietė prancūzus Comausaure“. Visi jie susirungs scenoje su daug būgnų setų ir kalnų elektronikos.


Tuo tarpu madingiausi šių metų rokeriai Fort Frances“ iš JAV atsiveža užvedančio smagaus roko ir nenuginčijamą vasaros hitą „Summertime“.


Fort Frances - Summertime

www.youtube.com


Prie festivalio programos prisijungė dar dešimtys lietuvių ir užsienio grupių, o į programą nori patekti dar nemaža dalis Baltijos šalių atlikėjų.


Atskiroje scenoje – elektronikos žvaigždynas


Šiemet išskirtinį dėmesį elektroninei techno muzikai skiriantis Loftas Fest“ į atskirą techno sceną sukvietė būrį atlikėjų, grojančių karščiausiuse klubuose ir festivaliuose nuo Londono iki Tokijo, nuo Milano iki Amsterdamo. Vokietį Felix Kröcher į Vilnių atsivežantį griežto berlynietiško techno DJ setą, galima vadinti techno scenos viršininku, o britų acid techno tėvą D.A.V.E. the Drummer – tos pačios scenos vyr. šokdintoju.


Trečiuoju Loftas Fest“ techno programos sunkiasvoriu dirbs Europos ir pasaulio reiveriams puikiai pažįstamas DJ Vegim iš Kosovo.


Specialius DJ setus Loftas Fest“ techno muzikos scenoje taip pat ruoš įdomaus ir netikėto post-industrinio techno atstovas Nick Larkin iš Rusijos, techno geek’as“ Mark Greene (Airija), itališko techno skambesio dievukas Luca Pagani (a.k.a. Electrorites), beveik audiovizualinio hardtechno duetas Rach & Droid (Portugalija/Kolumbija), šviežio britiško techno vėliavnešys Chicago Loop“, garsiausias Graikijos techno didžėjus Axel Karakasis.


Menų miestas festivalio teritorijoje


Šviežiausi šių metų pasaulio muzikos scenos perlai ir nenuginčijamai legendiniai headlaineriai“ – tik dalis Loftas Fest“ programos. Festivalio metu taip pat vyks tarptautinė konferencija muzikos industrijos profesionalams What’s Next in Music“, paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės muzikos kūrėjams, viešės gausus būrys muzikos žurnalistų ir blogerių iš užsienio.


Kino teatro Pasaka“ įrengtoje kino zonoje bus galima išvysti keturias europietiško kino premjeras, dokumentikos ir retrospektyvų programą. Čia taip pat bus rodoma tarptautinio trumpo metro filmų festivalio Future Shorts“ programa.


Loftoteritorijoje taip pat veiks lietuvių bei kaimyninių šalių dizaino paviljonas. O aplinką puoš jaunųjų skulptorių specialiai festivaliui kuriami meno objektai - miesto puošmenos.


Unikalus, šiemet dar spalvingesnis miesto festivalis Loftas Fest“ vyks rugpjūčio 28-30 d. Vilniuje, menų fabrike Loftas. Visą festivalio programą, užsienio ir lietuvių atlikėjus galima rasti loftasfest.lt. Bilietus į festivalį platina Bilietų pasaulis“.

Arbuzas, 2015-08-05

Komentarai

    Komentarų vis dar nėra...
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.