Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 209 svečiai
Naujienos

Pernai metų geriausio albumo kūrėjai „Young Fathers“ – festivalio „Loftas Fest“ scenoje

Metas paskutinį šios vasaros savaitgalį pasižymėti ryškiau. Ketvirtus metus Vilniuje, menų fabrike Loftas vyksiantis unikalus miesto festivalis Loftas Fest parengė bene stipriausią savo istorijoje muzikinę programą. Jos priešakyje – pirmąkart Lietuvoje viešėsiantys, 2014 m. Mercury Prize“ laimėtojai iš Škotijos Young Fathers“.


Young Fathers - Shame

www.youtube.com


Gavo prizą, kurio trokšta visi muzikantai


Young Fathers– tai 3 hip hopui visa širdimi ir jėgomis atsidavę vaikiai, kurių pažintis prasidėjo kontroversiškos reputacijos hip hopo klube Bongo Edinburge. Jiems visiems šiandien yra po 27-erius metus, jie visi nešioja savo tėvų vardus, o Europos festivalių ir klubų scenas drebina žvėriškai gerais gyvais pasirodymais.


2014 m. Young Fathersišleistas pirmasis studijinis albumas Dead pelnė prestižinį tarptautinį muzikinį apdovanojimą Mercury Prize”.


Muzikos pasaulio užkuliuose žinoma nerašyta tiesa, jog šis apdovanojimas atlikėjams tenka drauge su didžiuliu tarptautiniu dėmesiu ir, žinoma, augančiu populiarumu. „The xx“, „Arctic Monkeys“, „Klaxons“, James Blake, PJ Harvey – tai tik keli vardai, ryškiai įrašyti į muzikos istoriją ir daugelio mūsų mėgiamus grojaraščius. Visi jie – ankstesnių „Mercury Prize“ laimėtojai, šalia kurių šiandien pelnytai stovi ir hip hopą, roką bei pop muziką gyvai laužantys edinburgiečiai „Young Fathers”.


Pradėję nuo pačios apačios


Edinburgo darbininkų rajone Drylaw užaugęs škotas Grahamas G Hastings’as, imigrantų iš Liberijos sūnus Alloysious Ally Massaqoui ir iš nigeriečių, keliavusių po JAV ir Europą, šeimos kilęs Kayus Bankole – tai grupės Young Fathers alfa ir omega.


Trijulė susipažino dar būdami žali šešiolikmečiai hip hopo gerbėjai. Netrukus susiveikę seną karaoke įrangą ir vos besisukantį muzikos kasečių grotuvą jie ėmėsi patys rimuoti ankštame G tėvų bute. 2008 m. hip hopu deganti trijulė nutarė pasivadinti Young Fathers ir drauge su prodiuseriu Timu Brinkhurstu išleido pirmąjį albumą.


Pirmasis singlas Straight Back On It grupę atvedė į BBC radijo eterį bei eilę pasirodymų Europos festivalių scenose, tarp jų – apšildant tokius žvaigždūnus, kaip Simian Mobile Discobei Esser. Tačiau tikrai rimtą košę Young Fathers užvirė pasiryžę bendradarbiauti su nepriklausoma alternatyvaus hip hopo įrašų kompanija Anticon iš Los Andželo, JAV. Netrukus po to jie nuskynė Mercury apdovanojimą, o garsas apie įspūdingus ir beprotiškai užvedančius gyvus Young Fathers pasirodymus nusirito per festivalius ir klubus nuo Europos iki JAV.


Rokas, popsas, hiphopas – tai tik žodžiai. Neklausyk jų, neužsidaryk žanrų dėžėje. Koks skirtumas, tu baltas, juodas, žalias ar raudonas. Nekreipk dėmesio, pamiršk iš kokių namų, šalies tu esi, ką dirbi ar kaip atrodai. Kai mes lipame ant scenos, sakom viena – būk savimi ir dek muzika, - sako vienas iš jaunųjų tėvukų Ally, besiruošdamas pirmai viešnagei Vilniuje.


Jauni ir kupini sprogdinančios energijos – ne tik pripažinti geriausiais, bet ir tiesiog atsidavimu muzikai įkvepiantys vyrukai Young Fathers žada miestą griaunantį gyvą pasirodymą urbanistiniame festivalyje Loftas Fest bei dalintis sceną su jau paskelbtais festivalio svečiais – elektroninės muzikos sunkiasvoriu Krafty Kuts“ (JK), Lietuvoje ypač laukiamu „Lapalux“ (JK) bei madingiausiais vasaros rokeriais „Fort Frances“ (JAV). Festivalis vyks rugpjūčio 28-30 dienomis, menų fabrike Loftas Vilniuje. Bilietus platina Bilietų pasaulis

Arbuzas, 2015-08-03

Komentarai

    Komentarų vis dar nėra...
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.