Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 495 svečiai
Naujienos

Varėnos dainų slėnyje skambės elektroninės „Tundros“ mašinos dainos

Didžiausias alternatyvios elektroninės muzikos renginys Baltijos šalyse dvyliktąją vasarą sutinka pasikeitęs – nauju laiku, naujoje vietoje ir su nauju muzikinių scenų išdėstymu.

Šešerius metus iš eilės būrusi reiverius į Aukštaitijos ežerų pusiasalius, šiemet liepos 16–20 dienomis „Tundra“ pirmą kartą apsigyvens Dzūkijoje – Varėnos saloje. „Metas dainų slėnyje užsikurti elektroninėms mašinoms,“ – nusprendė festivalio organizatoriai, šių metų renginiui suteikę TUNDRA MACHINE pavadinimą.

Festivalis tradiciškai apjungs kone visus elektroninės muzikos žanrus ir, tikėtina, taps vienijančiu po skirtingus festivalius išsibarsčiusių reiverių sambūriu, kurio programa vienodai džiugins techno, bass, psychedelic, full on, hi-tek, deep, dub, ambient, electronic, hard techno, heavy bass, reggae, minimal muzikos mėgėjus.

Muzikinių stilių įvairovė pasklis per keturias scenas – Main Engine, Psy Reactor, Chill Generator ir Liquid Turbine.

Ketvirtadienį pirmoji „Tundroje“ prabils Chill Generator scena, kviesianti pasitiesti pledus, atsipalaiduoti ir mėgautis deep, dub, ambient ir electronic skambesiu. Čia numatyti olando Roger Gerressen, gyvai grosiančio bulgaro Kliment, svečio iš Rusijos Gayatree, lietuvių pasididžiavimo Girių Dvasios, Grad U ir būrio kitų atlikėjų pasirodymai.

Juos saulėlydžio akistatoje papildys pagrindinės Main Engine scenos didžėjai – pasaulinį pripažinimą pelnę techno ir bass atstovai, iš kurių didžiausio dėmesio greičiausiai susilauks net trijų valandų dj setą dovanosiantis Marcel Dettman – atlikėjas, kurio atvykimas į Lietuvą derintas ne vienerius metus. Marcell Dettman – tikras šiuolaikinio techno mesijas, elektroninės muzikos mylėtojams žinomas kaip žmogus, sutraukiantis minias tiek į populiariausių festivalių arenas, tiek į pogrindinių vakarėlių sales. Ne ką mažiau laukiami ir drum‘n‘bass senbuvio Powell bei dueto RSS Boys, kurių muzika išskiskiria pirmykštės Afrikos garsais bei išsisklaidžiusiomis rytietiškomis melodijomis, pasirodymai.

Niekad nepailstantiems psichodelinės muzikos fanams, nuo kurių ir užsimezgė pirmosios festivalio šaknys, bus dedikuota Psy Reactor scena. Čia muzika gros „nonstop“ – nuo pat aušros iki sutemų arba kol nutirps trepsintys padai. Penktadienį Psy Reactor variklį užves „Blue Hour Sounds“ komandos kuruojami didžėjai: Once Upon a Time, Sprocket, Peyo, Gayatree, Jazmine, Gido, gaivias vasariškas naktis su diena neabejotinai sumaišys izraelietis Technical Hitch, kanadietis Virtual Light, vokietis Daksinamurti, lietuvis Dohm ir kiti.

Liquid Turbine baro scena dienomis gros vasarišką beach bass, reggae ir minimal, o naktimis įjugns sunkųjų atsenalą – hard techno ir heavy bass, kur pagrindiniais smuikais grieš ARS Dada bei lietuvaičiams puikiai žinomi ST, Evilspot ir X-ray, tradiciškai jau kelerius metus iš eilės užkuriantys tikrą pirtį „Tundroje“.

Dienomis nuobodžiauti taip pat neteks: pagrindinėje scenoje aidės gyvi pasirodymai, menų dirbtuvių laboratorija kvies pasisemti teigiamų emocijų iš praktinių užsiėmimų bei išminties – iš paskaitų, o Healing Wheel arena pavargusiems kūnams ir protams siūlys susigrąžinti vidinę harmoniją padedant jogos, meditacijų, masažų bei sveiko maisto teikiamą naudą išmanantiems mokytojams.

Ištikimus „Tundros“ gerbėjus turėtų pradžiuginti ir kalendoriaus langeliais į priekį pasistūmėjusi festivalio data: pats vidurvasaris – tai saulėtos dienos ir šiltos žvaigždėtos naktys, kai miegas dar neprašvitus atrodo didžiausia nuodėmė.


Bilietus į dvyliktąją „Tundrą“ galima įsigyti „Bilietų pasaulis“ kasose bei internetinėje festivalio svetainėje www.tundrafestival.lt .

Arbuzas, 2015-06-25

Komentarai

    Komentarų vis dar nėra...
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.