Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 95 svečiai
Naujienos

VIII medijų meno ir muzikos festivalis „Centras“ – kupinas staigmenų.

Balandžio 8–14 dienomis, Kauno miesto centre esančiose kultūrinėse erdvėse vyks VIII tarptautinis medijų meno ir muzikos festivalis „Centras“, vienijantis profesionalius ir pradedančiuosius tarpdisciplininio audiovizualinio meno kūrėjus.

Anot festivalio organizatorių, šiemet programa stebins naujais ir aktualiais audiovizualiniais, muzikiniais pasirodymais, meniniais performansais, įstabiomis vaizdo projekcijomis ir instaliacijomis, netikėtų ir svarbių temų vystymu seminaruose bei kūrybinėse dirbtuvėse. Pažymėdami, kad 2013-ieji paskelbti Tarmių metais, organizatoriai savo kvietime ragino būsimuosius dalyvius novatoriškai pažvelgti į šį unikalų tautos kultūrinį paveldą ir patyrinėti įvairiomis audiovizualinio meno formomis. „Iš tiesų nesitikėjome sulaukti tiek daug susidomėjimo ir pritarimo. Menininkai, atsiuntę paraiškas dalyvauti, nustebino savo išmone, kaip galima įvairiai interpretuoti tokią, regis, neįprastą temą“, kalbėjo vienas organizatorių Gediminas Navikas.

Ne vienerius metus kuriant meninę programą, festivalis „Centras“ bendradarbiauja su užsienio menininkų susivienijimais. Šiemet neatsitiktinai pasirinkta Šveicarijoje įsikūrusi audiovizualinio meno atlikėjų asociacija „Videokultur“, kuri rengia net dvi specializuotas kūrybines dirbtuves ir dalį gyvai atliekamų VJ pasirodymų, performansų, meno instaliacijų. Savo darbus pristatys, praktine patirtimi pasidalins šios srities žinovai, vaizdo žokėjai, menininkai iš Šveicarijos – Luis Sanz, Martin Frohlich, Ivo Schindler ir kiti.

Taip pat užsienio svečių gretas papildys eksperimentuojantis menininkas Dieter Vandoren iš Olandijos, pastaruoju metu garsėjantis erdviniais, ypač interaktyviais pasirodymais, kuriuose savo kūną pasitelkia kaip kūrybos instrumentą, ir avangardiškoji trijulė „Kriget“ iš Švedijos. Beje, pavadinimas „Kriget“, išvertus iš švedų kalbos, reiškia „karas“ ir toks pasirinktas ne veltui – teigiama, kad jų instrumentiniai, skandinaviška dvasia dvelkiantys pasirodymai vienareikšmiškai galėtų užvesti visą armiją.

Dieter Vandoren


Kriget

Lietuvos kūrėjų frontą atstovaus tiek žinomi alternatyviosios muzikos kolektyvai, tiek pradedantys įsitvirtinti šioje scenoje. Vieni iš pagrindinių festivalio staigmenų – grupių „AVaspo“ ir „Kurak“ pasirodymai. Pirmieji, alternatyvios muzikos apdovanojimuose T.Ė.T.Ė pelnę metų eksperimentinės grupės titulą, Kauno miesto publikai pristatys savo trečiąjį albumą „Kraujuojantis okeanas“, kuriame netiesiogiai kalbama apie žmogaus ir gamtos susvetimėjimą, pakitusius santykius. Dėl pomėgio žaisti sąvokomis bei emociniais potyriais, „AVaspo“ dažnai vadinami tikrais muzikiniais manipuliatoriais.

Apie projektą „Kurak“ savaime kalba jų narių patirtys. Projektą įkūrė Vygantas Kisevičius, grupių „Fusedmarc“ ir „Empti“ narys. Pajutęs poreikį platesnėms scenoms bei naujiems išbandymams, jis subūrė daug ryškių, jaunajai kartai žinomų asmenybių (Markas Palubenka, Eglė Sirvydytė Karolis Ramoška ir kt.), kurių bendro darbo rezultatas – debiutinis albumas EP „Notes“. Pakako vos keleto jo pristatymų, kad kolektyvas „Kurak“ užsitarnautų melomanų ir muzikos kritikų simpatijas.

Kurak

Be minėtų kolektyvų, festivalyje „Centras“ dalyvaus fotografas Tadas Černiauskas, pasauliui žinomas kaip Tadao Cern. Žaibiškai išgarsėjęs internetu su tokiais projektais kaip „Blow Job“ ir tapytojo Van Gogh portreto atgaivinimu „Revealing the Truth“, šiandien jis laikomas vienu žymiausių lietuvių fotografų, apie kurio darbus rašo didžiosios pasaulio žiniasklaidos priemonės. Festivalio atidarymo metu, T. Černiauskas pristatys naują savo projektą „Paintography“.

Garso meno programą atstovaus „Girnų giesmės“„Daina Dieva“, „Arma & Refusenik”, „Gana2“ ir kiti.

Daugiau informacijos ir detali festivalio programa jau greitai bus paskelbta internetinėje svetainėje www.cntrs.lt.

Festivalio aktualijas sekite socialiniame tinklalapyje „Facebooke“: www.facebook.com

Arbuzas pagal www.cntrs.lt, 2013-03-12

Komentarai

    Komentarų vis dar nėra...
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.