Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 81 svečias
Naujienos

Į „Audioriver“ išgirsti Nicolas Jaar, „Röyksopp“ ir kitų – draugišku autobusu

Paskutinį liepos savaitgalį Lenkijos centre esančiame Plocko mieste jau septintąkart kils festivalio „Audioriver“ palapinių kuorai. Įspūdingą elektroninės muzikos atlikėjų būrį sukvietę festivalio organizatoriai šiemet tikisi sulaukti per 20 tūkst. melomanų. Įvairiais apdovanojimais įvertinto festivalio aplankyti liepos 27-29 dienomis tradiciškai trauks ir keli šimtai lietuvių.

Vos prieš keletą dienų „Audioriver“ atstovai baigė skelbti užsienio svečių programą. Jos puošmenos – auksadantė drum‘n‘bass ikona Goldie, beprotiškai ilgais hipnotizuojančiais setais garsėjantis čilietis Ricardo Villalobos, praėjusiais metais blykstelėjęs jaunuolis Nicolas Jaar, ne vieną prisipažinimą meilėje su savo „The Sky Was Pink“ kadaise sukėlęs Nathan Fake, norvegų muzikos simboliai „Röyksopp“, elektronikos enciklopedijose įrašyti britai „Plaid“, praėjusiais metais visą „Audioriver“ palapinę ant žemės pasodinę vokiečiai „Modeselektor“, techno tėvynės Detroito atstovas Carl Craig, dubstep iki pasaulinių aukštumų iškėlęs Skream ir daugybė kitų.

Iš viso Lenkijos festivalių deimantu vadinamame renginyje per dvi naktis penkiose scenose pasirodys beveik 40 užsienio atlikėjų ir bene tiek pat vietinių talentų. Tarp jų – Lietuvoje puikiai žinomi house ir techno kūrėjai Marcin Czubala ir „Catz‘N‘Dogz“. Dienos metu centrinėje Plocko aikštėje vyks „Red Bull Music Academy“ renginys, meno dirbtuvės, plokštelių turgus ir kt.

Festivalio rengėjai jau antrus metus organizuoja ir muzikinę konferenciją. Balandį vykstančiame renginyje aptariami svarbiausi elektroninės scenos klausimai, keliamos problemos, ieškoma sprendimų. Tokia entuziazmo reikalaujanti idėja tik įrodo, kad „Audioriver“ – išties šiai muzikai pasišventusių žmonių komanda, nesivaikanti madų ir savo lankytojams siūlanti tik kruopščiausiai atrinktus vardus.

Jau keleri metai mūsų tautiečiai į „Audioriver“ vyksta organizuotai. „Sūpynių“ festivalio ir renginių ciklo „Minimal Mondays“ rengėjai komanda „Minimal.lt“ rūpinasi autobusų, vežančių iki pat Plocko ir atgal, nuoma. Bendrai gyvenama ir palapinių miestelyje, kuriame Lietuvai organizatoriai rezervuoja atskirą plotą.

Šiemet pasistengta, kad lietuviai vienu ypu ir patogiai galėtų įsigyti ir neįtikėtinai nebrangų, kaip tokiam atlikėjų sąrašui (133 Lt) bilietą į festivalį, ir sumokėti už kelionę. Jungtiniais kelialapiais prekiauja bilietų sistema „Bilietų pasaulis“.

Daina D. pagal minimal.lt, 2012-06-25

Komentarai

    Komentarų vis dar nėra...
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.