Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 94 svečiai
Naujienos

„Red Bull Music Academy“ Vilniuje pristatys Onra

Penkiolika metų veikianti ir šiemet Niujorke nutūpsianti muzikos mokykla „Red Bull Music Academy“ kovo 17-ąją atvyksta prisistatyti į Vilnių. Jau tradicine tapusioje infosesijoje analogų neturintį projektą klube „Soul Box“ pristatys ir vėliau naktinius šokius ves net trys buvę „Red Bull Music Academy“ studentai - vietnamiečių kilmės prancūzas Onra, lenkas Eltron John bei estas Sander Mölder.

Seni Djscene.lt skaitytojai tikrai žino RBMA istoriją, bet nesunku dar kartą ją priminti. Pirmoji akademija 1998-aisiais surengta Berlyne ir nuo tada vyksta kasmet. Į iki šiol Madride, Barselonoje, Sietle, Melburne, Keiptaune, Dubline, San Paule ir kt. vykusią RBMA įprastai pakviečiami 60 studentų – vokalistai, prodiuseriai, instrumentalistai, didžėjai – iš viso pasaulio, įtaigiausiai užpildžiusių stojimo anketas ir nepagailėjusių geriausių savo muzikos pavyzdžių. Dvi akademijos sesijos Niujorke įvyks šių metų rudenį, paraiškų teikimo etapas baigsis balandžio 2-ąją.

Akademijoje nesvarbi nei dalyvių tautybė, nei diplomų ar išleistų albumų skaičius – į ją patekti vienodai šansų turi ir jau patyrę atlikėjai, ir pradedantys „miegamojo didžėjai“. Gyvenimiškos patirties studentai semiasi iš paskaitas skaitančių ir į visus klausimus atsakinėjančių muzikos pasaulio senbuvių – RBMA lektoriais yra buvę Goldie, Mike Paradinas, Ewan Pearson, Caribou, Deadbeat, M.I.A., „Masters At Work“, Erykah Badu ir dešimtys kitų. Muzikiniai patarimai dalijami ir su naujausia technika pažindinamasi pavyzdingai įrengtose įrašų studijose, o vakarais studentai drauge su lektoriais dalyvauja bendruose renginiuose. Akademijai užsidarius kasmet išleidžiamas albumas su studijose gimusia jos absolventų kūryba, o norint papasakoti, kur link pasisuka kiekvieno RBMA dalyvavusio karjera, nepakaktų ir knygos. Belieka pridurti, kad kelionė į RBMA ir dvi savaitės mokslų bei nuotykių yra nemokami.

Vilniuje akademijai atstovaus net trys jos absolventai

Ryškiausias šiemetinės Vilniaus infosesijos vardas Onra, arba Arnaud Bernard – 2008-ųjų RBMA Barselonoje absolventas, lietuviams jau pažįstamas iš viešnagės festivalyje „Satta Outside“. Vietnamiečių kilmės atlikėjas, pažintį su muzika kadaise pradėjęs nuo trijų kasečių, intensyviai palaiko naktinių Paryžiaus ritmų katilo degimą, atlieka beats muzikos piligrimystę visame pasaulyje ir daugiau nei užtikrintai jaučiasi spaudydamas mygtukus įrašų studijoje. Onra atlydės taip pat Barselonoje 2008-aisiais dalyvavęs lenkas Eltron John bei praėjusiais metais Madrido sesijoje viešėjęs estas Sander Mölder. Beje, būtent Estijos atstovai akademijoje kol kas rimčiausiai atstovauja Baltijos šalims – anksčiau RBMA yra viešėję Dave Storm ir DJ Quest.

Visiems kūrėjams, didžėjams, vokalistams ir kitokiais būdais muzikuojantiems aktuali „Red Bull Music Academy“ infosesija „Soul Box“ vyks kovo 17 d., jos pradžia – 18 val. Visi, dar nespėję užpildyti stojimo anketų, tikrai bus įkvėpti tai padaryti kuo atsakingiau. Naktinėje renginio dalyje su svečiais taip pat pasirodys lietuvių talentai Brokenchord, prAnza, The Nutcracker ir Lunatiq. Pradžia nuo 22 val. Dalyvavusiems infosesijoje įėjimas į „afterparty“ – nemokamas.

www.redbullmusicacademy.com

Daina D. pagal www.redbull.lt, 2012-03-11

Komentarai

    Komentarų vis dar nėra...
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.