Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 80 svečių
Naujienos

Naujame leidyklos „Cold Tear” įraše – čeko „Optical Frameworks” junginiai su aplinkos garsais

Eksperimentinės muzikos tradicijas Lietuvoje plėtojanti įrašų leidykla „Cold Tear Records” vasario 28 d. pristatė antrąjį savo leidinį šiais metais. Garsų suvokimo akiratį šį kartą su debiutiniu albumu „Surrounded Fog” išplės atlikėjas „Optical Frameworks”, savo muzikoje dub bangas tirpdantis ambient ir aplinkos triukšmų jūroje.

Po „Optical Frameworks” pseudonimu slepiasi Čekijoje gyvenantis menininkas Dlabaja Martin. Jo kūryba neapsiriboja vien garso darbais - ją papildo ir juodai baltos nuotraukos bei vaizdo klipai, kur vyraujantis grūdėtumas yra tarsi menininko identitetas, atsispindintis ir muzikoje. Nešvaraus triukšmo „Optical Frameworks” kūrybai suteikia naudojami aplinkos įrašai, kurie, sumišę su blyškiu ambientu, labai ištęstu tyvuliuojančiu dub pulsu ir tarp jų tvyrančia betūre giluma, sukuria jaudinančių nuotaikų kupiną kelionę po svetimus jausmus.

Su albumu „Surrounded Fog” leidykla „Cold Tear Records” žengia į dar vieną netikėtą dub muzikos šalikelę, kuri gerokai trapesnė ir dramatiškesnė nei paprastai leidyklos įrašuose girdimi dub techno kūriniai. Ir nors tai mažiau hipnotizuoja, muzikos atmosfera išlieka magiška.

Aiškesnes formas turi labai maža dalis albumo kūrinių. Poroje kompozicijų kaip „Harmonized Letargy” bei „Senecia” prasiveržia vos pastebimas dub techno ritmas. Kituose kūriniuose netipines formas brėžia pagrindinę kiekvieno kūrinio temą sodriai papildantys aplinkos įrašai. Dauguma jų - mechaniniai ir, skambant vienu metu niūrokiems, o kitu - melancholiškiems ūžesiams, mintyse piešia kvapą gniaužiančias industrines istorijas. Vietomis - net post apokalipsines.

„Optical Frameworks” albumas „Surrounded Fog” - vientisas savo technika, tačiau atskleidžiantis įvairias nuotaikas vos įžvelgiamais ir ausimis pagaunamais triukšmo bei labai tirštų melodijų pokyčiais. Todėl šis „Cold Tear Records” leidinys reikalauja išskirtinio dėmesio ir susikaupimo, jei norisi išgirsti tai, kas yra ne pirmose eilėse, o tarp jų.

Pačio autoriaus kurti vaizdo klipai kūriniams iš albumo:
Gallileo, We Love You


Dreams are Concave

Optical Frameworks - Surrounded Fog
01. Dreams are concave
02. Deep Motion
03. Empraxiss
04. Harmonized Letargy
05. One Session
06. Qunmoe's Surrended Fog
07. Senecia
08. Sisa
09. Gallileo, We Love You

coldtear.com

soulsonicas pagal Cold Tear, 2011-03-04

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.