Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 117 svečių
Naujienos

Europos festivaliai dėlioja žvaigždes

Labai daug naujienų pastarosiomis dienomis sulaukėme ne tik apie naujus ar atsinaujinančius Vilniaus klubus (apie juos – kiek vėliau), bet ir apie už keleto mėnesių prasidėsiantį vasaros festivalių maratoną. Iš patirties žinome, kad apsispręsti, bilietus pirkti ir maršrutus dėliotis geriau kuo anksčiau, ypač jei jums prie širdies „ boutique“ tipo festivaliai, kurie „užkemšami“ greičiausiai.

Taigi ką turim? Vieša Kroatijos paslaptis – britų Adrijos jūros pakrantėje rengiamas „Garden“ festivalis – garsus ne tik savo vakarėliais laivuose, bet ir stebėtinai greitai išperkamais bilietais. Didžioji dauguma Petrčane kaimelyje apsilankysiančių greičiausiai ir vėl bus britai, ir jie tai darys liepos 6-13 dienomis. Visą savaitę šokiai smėlyje ir vandenyje vyks su Tensnake, Greg Wilson, „Art Department“, „Crazy P“, „Motor City Drum Ensemble“, Toby Tobias, Robert Owens, Larry Heard, Norman Jay... Aišku, tai tik pradžia. Bilietai (jų vos 2500) kainuoja 90 svarų, tiesa, smagiau čia bus gyventi ne palapinėje, o apartamentuose, kurie taip pat kažkiek kainuos. Viskas patogiai aprašyta festivalio tinklalapyje.

Jei pirma liepos pusė – per anksti, bet kroatiškas reivas vilioja, planuokit išvyką 22-24 dienomis. Kaimas – tas pats, kaina irgi, festivalis – jau kitas. „Soundwave Croatia“ siūlo kiek platesnę ir lėtesnę muzikos paletę, nei vyresnysis jo brolis – tai ir „Roots Manuva“, ir Bonobo, ir „Little Dragon“, ir „Zero 7“, ir „Hexstatic“, ir „Submotion Orchestra“, ir t.t. Check out praėjusių metų vaizdą.


Na, ir dar vienas festivalis Kroatijoje! Tik jau Punta Christo forte. „Outlook“ – boso mėgėjams, sugebėsiantiems išlaukti iki rugsėjo 1-osios. Keturių parų festivalyje ausys kentės nuo Skream, Benga, „Digital Mystikz“, Scuba, Roska, Shackleton, Martyn, Untold, MJ Cole, The Bug, Kode9, D-Bridge, Instra:Mental, Pangaea, Ben UFO, Ramadanman, Barrington Levy... Oi! Ir kaina jau solidesnė – visi 126 svarai.

Vokiškasis „Melt!“, lietuvių jau lankytas ne kartą, kai kurių mėgiamas dėl kompaktiškumo ir kaimiškai urbanistinės kranais papuoštos aplinkos, kitų gi kiek peikiamas. Kaip bebūtų, tirpsmas šiemet vyks liepos 15-17 dienomis, pagrindinėmis jo žvaigždėmis taps britai „Pulp“, mes ne mažiau džiaugiamės matydami apie karjeros pabaigą vis kalbančio Mike Skinner projekto „The Streets“ pavadinimą. Taip pat verti jūsų kojų dėmesio – Paul Kalkbrenner, Gui Boratto ir trigubą setą ruošiantys Michael Mayer, Tobias Thomas bei Superpitcher. Atsiras vietos ir Ellen Allien rytiniam setui, o vieną scenų kuruos „Modeselektor“. „Melt!“ mums atrodo kaip labai teisingas balansas tarp elektronikos ir XXI amžiaus gitarų! Savaitgalio bilietas į šį festivalį šiuo metu kainuoja 104 Eurus. Nedaug…

Legendomis apipintas, mažai besireklamuojantis, žurnalistų nepageidaujantis, be didelių rėmėjų apsieinantis, kiek „Burning Man“ savo laisvėmis primenantis ir drauge labai komunistinis „Fusion“ šiemet Vokietijos šiaurėje vyks penkioliktą kartą ir tai darys birželio 30 – liepos 3-ą. Pernai čia susirinko 60 tūkst. žmonių, bilietus į šiemetinį jau prieš kurį laiką jau išpirko vos per dvi dienas nuo prekybos starto, tiesa, kažką dar galima bus gauti nuo balandžio 1-osios. Muzika čia – labai visokia, atmosfera puikiai susikuria ir be blizgančių vardų. Jei pavyks – sveikinam.

Artimiau ir paprasčiau – daugelio festivalininkų karjeros „startinis taškas“ lenkų „Open‘er“. Gausus, patogus, daug kartais vakarykščių, o kartais ir tikrai aktualių žvaigždžių atgabenantis Gdynios apylinkių gyventojas Europos festivalių apdovanojimuose ir vėl išrinktas geriausiu dideliu renginiu. Šiemet kol kas paskelbti vos keli vardai, bet ir jie tokie, kad pinigai patys lipa iš kišenių. „Coldplay“, „Caribou“, net klasikai „Hurts“ – visai nieko, ką? Datomis festivalis dalinasi su „Fusion“ - birželio 30 – liepos 3-a. Bilietas trims dienoms su kempingu – 350 zlotų.

Vasaros planų ruošą, be abejo, pratęsime. Ir vėl urmu – kitaip jau nebeišeina. Ir labai laukiame lietuviškų naujienų – kol kas tegalim priminti, kad prekyba bilietais į 8-ąjį festivalį „Tundra“ jau vyksta.

Daina D., 2011-01-26

Komentarai

    Komentarų vis dar nėra...
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.