Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 141 svečias
Naujienos

Kas slepiasi po „Boards of Canada“ chameleonu?

Spalio pabaigoje "iTunes" lentynose atsirado, kaip teigiama, "Boards of Canada" kūrinys "Chameleon". Įdomu tai, kad prieš gerą pusmetį leidykla "Artificial Bliss" išleido lygiai tą patį kūrinį, tik jo autorius tuomet buvo škotas (sutapimas?) Nick Baxter, arba Skeptical.

Tuomet pats Skeptical "Chameleon" pristatė internete, klausytojai iškart sulygino muziką su "Boards of Canada". Iš tiesų neaišku, kaip po kurio laiko kūrinys galėjo patekti į "iTunes" - ar tai paties Skeptical išdaiga, o galbūt bandymas rasti naujų klausytojų, ar kažkieno piktas pokštas? "Youtube", kur "Chameleon" irgi patalpintas, komentarų ir situacijos aiškinimų netrūksta. "Boards of Canada", beje, kad tai - apsimetėlio darbas, patvirtino savo "Twitter" ir "Facebook"."Warp", leidykla, po kurios sparnu "Boards of Canada" leidžia albumus, šią naujieną jau tiria. Beje, net EP viršelis yra "pasiskolintas" iš šį spalį pasirodžiusio Susumu Yokota albumo.

Tokie įvykiai kelia ne vieną klausimą. Pavyzdžiui, ar kiekvienas gali savo kūrinį pristatyti kaip "Boards of Canada", Tiesto ar dar bet kokio kito atlikėjo ir pardavinėti? Juk, pagal logikos dėsnius, pinigai iš to byrės tikriesiems artistams, o ne apsimetėliams. Ar tokia rinkodara išties pasiteisina norint išgarsėti? Kodėl "iTunes" neapsaugo nuo tokių dalykų? Ir, žinoma, ar visi "Boards of Canada" gerbėjai atskirs, kad tai - ne škotų dueto kūrinys?

Daina D. pagal djscene.lt, brainchops.net, 2010-11-02

Komentarai

 • Kent Panda
  Kent Panda @ 2010 Lapkričio 04, 09:18

  Audra stiklineje....

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2010 Lapkričio 03, 07:48

  taigi ne BOC čia. ar jiem to reiktų kišt tą gabalą į iTunes????

  0  0
 • Eveliut
  Eveliut @ 2010 Lapkričio 03, 06:58

  Aš irgi fanė, bet man ne taip jau ir labai "į tą pusę". Gabalas geras, bet tikrieji BOC man skamba gerokai subtiliau ir paslaptingiau. Pagrindinis (vienintelis?) panašumas - vaikų balsai. Nors... BOC labiau linkę sempluoti vaikų juoką, o ne žvengą. Kita vertus, negaliu būti šimtu procentu objektyvi, nes juk vertinu žinodama, kad čia ne jie.

  0  0
 • habby (Lunatiq)
  habby (Lunatiq) @ 2010 Lapkričio 03, 05:05

  Ir mano ausies. :) Nes kūrinys man, dideliam BOC fanui, labai "į tą pusę". Anyway, labiau apipintos mitais, visai be interviu ir pastoviai leidžiamų albumų, grupės dar nesutikau.

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Lapkričio 03, 04:36

  na čia tik tavo prielaida.

  0  0
 • habby (Lunatiq)
  habby (Lunatiq) @ 2010 Lapkričio 03, 04:13

  bet reikia pripazinti, kad patys BOC tokiam kuriniui pritartu.

  0  0
 • ArturasB.
  ArturasB. @ 2010 Lapkričio 03, 12:32

  vavava

  0  0
 • shn
  shn @ 2010 Lapkričio 03, 11:24

  aha, kurinys neblogas:)
  berods buvo fake aphexo albumas, pasklides per p2p. kazkoks programeris tiesiog pazaide su labai panasiais semplais

  0  0
 • kss
  kss @ 2010 Lapkričio 03, 11:12

  istorija gal kiek ir panaši į tą su pryda. dar labiau panaši į armani, iphone ir pan. prekių ženklų plitimą obscure interneto parduotuvėse bei gariūnų tipo prekyvietėse. nestebintų ir ta prasme, kad elektroninė muzika kopijuojama, plagijuojama ir visaip kitaip per-panaudojama.
  na bet kad kas, prisidengęs žvaigždžių vardais, išplatintų fake relyzą oficialiose parduotuvėse a'la itunes, amazon ir pan., dar negirdėjau.

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2010 Lapkričio 03, 07:17

  gražus gabalas.

  Man istorija šiek tiek priminė, kai visi žiauriai laukė Pryda - F12, o kai jis pasklido internete, visi iš tiesų klausė Basanovo "Test" :D

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.