Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 187 svečiai
Naujienos

Atviros paskaitos „audi(o)torija“ - apie garso meną ir elektroninę muziką

Jau baigėsi atranka į kūrybines dirbtuves "Procesas Nr. 6 - "21 amžiaus audi(o)torija", kurios prasidės rugsėjo 15-ąją. Tačiau visi neatrinkti, nedalyvavę atrankoje ar šiaip susidomėję tik dabar gali užeiti į Šiuolaikinio meno centrą, kur vyks garso menui ir elektroninei muzikai skirta paskaitų serija, taip pat rengiama muzikos laboratorijų tinklo "Procesas".

Rugsėjo 15 d., 18 val. ciklą pradės Ray Lee paskaita "Garsas ir nuostaba arba laukinis vidinių ausies plaukelių šokis". Britų menininkas, kompozitorius ir atlikėjas aktyviai domisi įvairiomis mokslinėmis ir filosofinėmis garso interpretacijomis, todėl savo darbuose neretai nagrinėja ir ginčija pasirodančias ar blėstančias ortodoksijas. Kūrybos praktikoje ir teorijoje jį domina žmogaus akiai paslėpti garso fizikos reiškiniai (jis dažnai naudoja "nematomų jėgų" sąvoką). Todėl nenuostabu, kad jo paskaitoje dėmesys kryps į meno, mokslo ir filosofijos sankryžas, o garsas bus traktuojamas kaip elektrinis impulsas, perduodamas į smegenis. Tokiame kontekste Ray'us Lee pateiks asmeniškas garso meno interpretacijas, įtraukdamas pavyzdžius iš savo ir kitų menininkų kūrybos.

Rugsėjo 16 ir 18 dienomis, 18 val. paskaitas skaitys vienas pasaulinės elektroninės muzikos scenos lyderių Kim Cascone, nuo pat 8-ojo dešimtmečio studijų Berklio muzikos koledže ir Niujorko naujosios mokyklos universitete daugiau kaip 30 metų aktyviai veikiantis elektroninės muzikos srityje. Pritaikydamas centrinę Roland Barthes teksto "Balso grūdas" idėją pirmojoje paskaitoje "Girdėjimo lauko grūdas" Kim Cascone kalbės apie mikrogarsų, aplinkos garsynų ir vietovių garsinių žemėlapių bei lauko įrašų sankirtas. Antroje paskaitoje "Nešiojamojo kompiuterio muzika ir triukšmo paveikta estetika" jis gvildens daugialypį nešiojamo kompiuterio sukurtą problemų paketą: nuo pakitusių koncerto formų ir stilių iki recepcijos teorijų, ekspektacijų ir estetikos.

Rugsėjo 17 d., 18 val. paskaitų cikle dalyvaus Guy Marc Hinant - prodiuseris, kuratorius, kino filmų kūrėjas ir eseistas, vienas iš nepriklausomos eksperimentinės elektronikos belgų įrašų kompanijos "Sub Rosa" vadovų (pastaroji specializuojasi avangardinės, ankstyvosios elektroninės muzikos įrašuose ir retuose įvairaus pobūdžio dokumentuose). Jo paskaitos "Triukšmo iškilimas oksidento muzikoje" objektas - ankstyvoji elektronika ir triukšmo atsiradimas Vakarų muzikoje. Šią temą autorius pristatys pasitelkęs savo garsiąją "Triukšmo ir elektroninės muzikos antologijų" CD seriją, kurią jis kuruoja nuo 2001 metų.

Atvirų paskaitų ciklas "audi(o)torija" yra nemokamas.

Daina D., 2009-09-10

Komentarai

 • ggliukaz
  ggliukaz @ 2009 Rugsėjo 17, 10:03

  Kaip praėjo Cascone? Hinantas gana nuobodokai. Vėl tas pats skaitymas iš lapų. Būčiau norėjęs paskaityt straipsnį, būčiau jį paskaitęs namie. Gaila, kad rytoj negalėsiu sudalyvaut.

  0  0
 • Tranzenator
  Tranzenator @ 2009 Rugsėjo 16, 09:21

  jo, del ray lee teks pritarti.. ryt butinai irgi uzeisiu

  0  0
 • ggliukaz
  ggliukaz @ 2009 Rugsėjo 16, 07:57

  Ray Lee, sakyčiau buvo tik so so. Tas skaitymas atsisėdus iš lapų ir paprastutės skaidrės nesukūrė lauktos atmosferos. Buvo keletas įdomių minčių apie nuostabos jausmo praradimą šiais laikais, tačiau bendrai tai priminė mokyklos kurso kartojimą apie elektromagnetines bangas. Norėjosi kažko labiau frykiško. O bet tačiau, dovanotam arkliui kaip sakant:) Žiūrėsim, kas toliau rodysis (beje, kas įrašinėjo video/audio gal nori pasidalinti?:))

  0  0
 • Dauparas
  Dauparas @ 2009 Rugsėjo 16, 12:47

  Ryt bus geras :)

  www.youtube.com

  0  0
 • shn
  shn @ 2009 Rugsėjo 12, 03:52

  anw, tikiuosi teorija bus su pavyzdziais:)

  0  0
 • TOBIAS FAAR
  TOBIAS FAAR @ 2009 Rugsėjo 11, 09:22

  cia gros nemuzika, o bus paskaita. Tai reiskia bus kalbejimas apie tai, o ne zoles putimas ir listeningas muzikos.

  0  0
 • shn
  shn @ 2009 Rugsėjo 10, 09:13

  super. pries keleta metu teko netycia ishgirsti Kim Cascone tame paciame smc, tai buvo pusvalandis koncentruoto garso ideju, visiskai nuostabu.
  butina apsilankyti, butina.

  0  0
 • Tranzenator
  Tranzenator @ 2009 Rugsėjo 10, 07:23

  nuostabu! butinai ateisiu :)

  0  0
 • Dauparas
  Dauparas @ 2009 Rugsėjo 10, 05:35

  Nesupratau, visi gali? Jei atviras ar kaip? Help

  0  0
 • WhoIsResponsible?
  WhoIsResponsible? @ 2009 Rugsėjo 10, 04:57

  isvis sveikintina,kad pastaruoju metu lietuvoje elektronines muzikos judejmas labai kyla ir atsiranda vis nauju projektu,renginuku.Sis projektas manau tikrai bus pasisekes.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.