DUK  | Ieškoti
Forumas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Eiti į Ankstesnis  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Kitas

Ar tikite Dievu?
Taip 44%  44%  [ 122 ]
Ne 56%  56%  [ 155 ]
Viso balsų : 277
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Ar tikite Dievu?
StandartinėParašytas: 2011 05 14, 6:36 
Aktyvus
Aktyvus
Vartotojo avataras

As manau, kad pats tikejimas yra labai trapus dalykas, ta prasme zmogus linkes tiketi ar daryti tai kas jam patogu lygiai kaip baznycioje pastovus ir reguliarus lankytojai yra senyvo amziaus zmones, o kodel? Todel, kad jie realiai suvokia, jog visiem ateina laikas pasitraukti is gyvenimo, o baznycia ypatingai akcentuoja pomirtini gyvenima, dvasia ir t.t.

O manymas, kad Dievas pades sakykim konkreciam asmeniui jo gyvenime nezinau ar yra tas tikrasis tikejimas.

Ai ir dar: kodel kai jaunas zmogus tfu tfu tragiskai zusta kokioje nors katastrofoje ir kunigas sako, kad Dievas norejo jo sielos arba kad jo siela baige kelione zemeje..? Velgi nes seimai ir artimiesiems taip lengviau.

Tai ziurint i viska siuo kampu galima daryti isvada, kad esant tam tikrom aplinkybem tiketi yra lengviau negu netiketi.

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 9:21 
Aktyvus
Aktyvus
Vartotojo avataras

Deluxaz rašė:
Tai ziurint i viska siuo kampu galima daryti isvada, kad esant tam tikrom aplinkybem tiketi yra lengviau negu netiketi.

Pilnai sutinku su siuo tavo teiginiu. Daugelis mano sutiktu tikinciuju teigia, kad neigti dievo egzistavima ir reikalauti irodymo yra lengva. Tuo tarpu tiketi dievu yra sunkiau, nes tai reikalauja daug paklusnumo ir nuolankumo. Mano nuomone, netiketi dievu yra tikrai sunkesnis kelias.

Visos religijos buvo sukurtos bandant paaiskinti 1) kodel mes cia esame? ir 2) kas bus kai numirsime?. Tai tikriausiai du svarbiausi egzistenciniai klausimai ir niekas ( bent jau as taip manau) nezino tikru atsakymu i juos. Tikintysis mano, kad zino atsakymus i siuos klausymus ir jam yra lengviau gyventi. Tuo tarpu netinkintis zmogus pasirenka gyventi nezinomybeje, kas visuomet yra sunkiau.

As pats save laikau agnostiku-ateistu. As neneigiu dievo egzistavimo (nors labiau linkstu link tokios nuomones), as nesakau kad jis yra. As tiesiog to NEZINAU. Jei kokios tai religijos atstovas pilnai tiki savo dievu -- good for him. Galbut jis teisus, tikriausiai ne. Suzinosim kai numirsim (arba ne hahaha).

Man atrodo, kad zmogaus protas yra tiesiog per primityvus, kad suvokti ir paaiskinti begalybe visata ir musu egzistavima. Visuomet galva pradeda skaudeti, kai pradedu apie tai galvoti. Bet gal vis delto kada nors evoliucionuosime iki to suvokimo lygio (labai noreciau, kad tai atsitiktu kol as dar busiu gyvas :) )

Į viršų

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 10:29 
Dalyvis
Dalyvis
Vartotojo avataras

slenys rašė:
Mano nuomone, netiketi dievu yra tikrai sunkesnis kelias.

Ne visai rimtai, bet jei netikėti būtų sunkiau nei tikėti, mes, vartotojai, kokie esam, seniai turėtumėm išsipirkę narystes vienoj ar keliose bažnyčiose :) Vis tik netikėti, ko gero, yra žymiai paprastesnis ir dvasios ekonomijos atžvilgiu efektyvesnis kelias.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 10:32 
Legenda
Legenda
Vartotojo avataras

tyngiu skaityt ka cia priraset, bet netiketi sunkiau gali tapti nebent tada, kada aplink zmones yra tikintys ir dar keliais atvejais, visas kitais as visgi manau kad netiketi yra paprasciau ir net gal naudingiau, kai esi nepriklausomas ir matai ir girdi viska dedasi aplink, o ne tik tavo knygeleje.

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 16:38 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

epicurus rašė:
slenys rašė:
Mano nuomone, netiketi dievu yra tikrai sunkesnis kelias.

Ne visai rimtai, bet jei netikėti būtų sunkiau nei tikėti, mes, vartotojai, kokie esam, seniai turėtumėm išsipirkę narystes vienoj ar keliose bažnyčiose :) Vis tik netikėti, ko gero, yra žymiai paprastesnis ir dvasios ekonomijos atžvilgiu efektyvesnis kelias.

sakot netiketi yra lengviau??
ok,
kad netiketi, reikia ishpradzhiu gerai isigilint i tai kuo turechiau tiketi konkrechiu atveju - dievas ir tik tada ,kuomet moksliniai faktai pradeda kirstis su tikejimo primestom taisyklem, mitais ir teorijom, ash galiu drasiai pasakyti, netikiu.
buti ateistu ira daug sunkiau, nes apart moksliniu faktu kuriuos galima patikrinti dar reikia dometis ir teologiniais darbais, kitaip nebus jokio tikslo. o su religingais zhmonem atvirkshchiai, jie neklausineja kodel, jie shventai tiki tuom kas parashyta, ar kas paskelbta shventiko bazhnychioj, tai kas yra lengviau???

Į viršų

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 16:52 
Dalyvis
Dalyvis
Vartotojo avataras

ZuikiuDievas rašė:
ok,
kad netiketi, reikia ishpradzhiu gerai isigilint i tai kuo turechiau tiketi konkrechiu atveju - dievas ir tik tada ,kuomet moksliniai faktai pradeda kirstis su tikejimo primestom taisyklem, mitais ir teorijom, ash galiu drasiai pasakyti, netikiu.
buti ateistu ira daug sunkiau, nes apart moksliniu faktu kuriuos galima patikrinti dar reikia dometis ir teologiniais darbais, kitaip nebus jokio tikslo. o su religingais zhmonem atvirkshchiai, jie neklausineja kodel, jie shventai tiki tuom kas parashyta, ar kas paskelbta shventiko bazhnychioj, tai kas yra lengviau???

Manai kiekvienas statistinis netikėtojas išsianalizuoja religiją, kuria netiki? Dabartiniame kontekste nuo prigimimo būtent netikėjimas yra duotybė ir ne atvirkščiai. Religijos klausimas per gyvenimą gali likti apskritai nepaliestas - net nesigilinant ji atrūšiuojama į paistalus ir pramanus bei propaguojamas liberalus hedonistiškai ateistinis gyvenimo būdas.

Kai dėl atsidavusių tikinčiųjų ir ateistų, tai pernelyg lengvai nuniveliuojat, kolega, visą religinį pasaulėvaizdį iki to, kas "parashyta, ar kas paskelbta shventiko bazhnychioj". Angažuotas ateistas turi išžvalgyti priešo teritoriją, taip pat ir angažuotas tikintysis. Juolabiau, kad ateistas neturi ko prarasti, tikintysis - turi.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 17:05 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

esu statistinis netikintysis, kaip ir absoliuti dauguma mano draugu, todel shiuo atveju negaliu sutikt su tavo nuomone.
mane kaip ir 99% pakrikshtijo, be mano sutikimo, ar tai buvo mano pasirinkimas?? ar tiesiog primestas verbavimo i konkrechia religija (konkrechiai romos kataliku bazhnychia )faktas.
mokyklose mokino tikybos arba etikos, bet ne ateizmo, velgi tashkas uzh priversini religinguma bazhnychiai.
o tai jau didzhioji dalis mano vaikystes, praleista vienaip ar kitaip priverstinai su dievu.
tai kaip ten gaunasi su citata "prigimimo būtent netikėjimas yra duotybė ir ne atvirkščiai", nes tai tiesiog prieshtarauja mano pastebetiems veiksniams.
zhmogus ish prigimties yra linkes tiketi i aukshtesnius/ dievishkus veikejus, vien del to , kad negali pripazhint savo trumpalaikishkumo ir fakto kad nieko nera amzhino. su ta mintim lengviausiai padeda susitvarkyt "dievas" kuris atsakingas uzh daugeli mysliu, kuriu pats net nebandysi ishsiaishkint, tuo pasirinkdamas lengvesni kelia, atsisakyti zhiniu.
viena yra netikintis budulis, kuris visa diena deda signalizacijas o vakare pripises alaus sminga garazhe, jam tiesiog nusispjaut, jis nei tikintysis nei ateistas, jis tiesiog pilkas, tachiau veliau gyvenime, yra didele tendencijam kad tokie netiketojai persimeta i tiketojus, kas yra norma, nes neturedamas pakankamai zhiniu patikesi , kad ir i transformerius, kad tik jie tau amzhina gyvenima pasiulytu. todel kita kart galvodamas apie statistinius netiketojus turek galvoj mano ir tokiu kaip ash pozhiuri i religija, bet ne tu zhmoniu kurie netiki nes ir taip gyvenimas kolkas gerai gyvenasi.
plius nevadink nei manes nei mano pazhystamu "angazhuotais ateistais" kai kurie ish ju ira atsidave budistai reikalui atidave po 20 plius metu, tai butu tiesiog egoistinis zhmoniu nuvertinimas.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 17:41 
Dalyvis
Dalyvis
Vartotojo avataras

ZuikiuDievas rašė:
esu statistinis netikintysis, kaip ir absoliuti dauguma mano draugu, todel shiuo atveju negaliu sutikt su tavo nuomone.
mane kaip ir 99% pakrikshtijo, be mano sutikimo, ar tai buvo mano pasirinkimas?? ar tiesiog primestas verbavimo i konkrechia religija (konkrechiai romos kataliku bazhnychia )faktas.
mokyklose mokino tikybos arba etikos, bet ne ateizmo, velgi tashkas uzh priversini religinguma bazhnychiai.
o tai jau didzhioji dalis mano vaikystes, praleista vienaip ar kitaip priverstinai su dievu.
tai kaip ten gaunasi su citata "prigimimo būtent netikėjimas yra duotybė ir ne atvirkščiai", nes tai tiesiog prieshtarauja mano pastebetiems veiksniams.

Išoriniai religiniai judesiai - krikštas, įrašas bažnyčios metrikose - neveikia asmens tikėjimo jau vien būtent dėl to kad yra išoriniai. Tikybos pamokos juk irgi likęs tik juokingas anachronizmas, nedarantis didesnės įtakos pasaulėžiūrai, greičiau tik vertybinei sampratai. Ar daug pažįsti žmonių, kuriuos bent kiek matomai paveikė tikybos pamokos? Jei ką ir suprato, tai greičiausiai, kad aš geriau suvokiu, kaip pasaulis veikia, nei šita religinė klika. Juk tikėjimui išlaikyti vaikystėje reikalingos pastangos arba stiprus katalikiškas (protestantiškas, budistinis) auklėjimas. Kiek iš dabartinių šeimų auklėja vaikus tokiu modusu? Pripažink, kad dažniausiai tai vertybėmis grįstas auklėjimas, atsisakant bet kokio religinio gnosticizmo. Trumpiau tariant, juk mūsų paauglystė nebuvo skirta visomis pastangomis atsiplėšti nuo tikėjimo - prie jo mes smarkiai ir nebuvom prilipę. Priešingai reikia pastangų, kad išlaikytum tikėjimą. Dėl to ir kalbu apie netikėjimą kaip duotybę, nepaisant visų formalių religinių ceremonialų (kriškto, tikybos pamokų, neva krikščioniško auklėjimo).

ZuikiuDievas rašė:
zhmogus ish prigimties yra linkes tiketi i aukshtesnius/ dievishkus veikejus, vien del to , kad negali pripazhint savo trumpalaikishkumo ir fakto kad nieko nera amzhino. su ta mintim lengviausiai padeda susitvarkyt "dievas" kuris atsakingas uzh daugeli mysliu, kuriu pats net nebandysi ishsiaishkint, tuo pasirinkdamas lengvesni kelia, atsisakyti zhiniu.
viena yra netikintis budulis, kuris visa diena deda signalizacijas o vakare pripises alaus sminga garazhe, jam tiesiog nusispjaut, jis nei tikintysis nei ateistas, jis tiesiog pilkas, tachiau veliau gyvenime, yra didele tendencijam kad tokie netiketojai persimeta i tiketojus, kas yra norma, nes neturedamas pakankamai zhiniu patikesi , kad ir i transformerius, kad tik jie tau amzhina gyvenima pasiulytu. todel kita kart galvodamas apie statistinius netiketojus turek galvoj mano ir tokiu kaip ash pozhiuri i religija, bet ne tu zhmoniu kurie netiki nes ir taip gyvenimas kolkas gerai gyvenasi.

Šiuolaikinio žmogaus poreikis tikėti, jog yra kažkas aukštesnio, kas lemia jo gyvenimą, nukreiptas į išsklaidytus tikėjimo substitutus (sėkmę, likimą, ekonominės, politinės, socialinės sistemos personifikavimą (kapitalizmo smegratis valdantis paprastų žmogelių likimus, konspiracijos teorijos), vidinį dvasingumą (dvasinė energetika ir panaši pseudomokslinė ezoterika)). O kalbėdamas apie statistinį netikintįjį aš būtent ir turiu omenyje daugumą, kurie nesuka sau galvos ir jiems tiesiog "gerai gyvenasi".

ZuikiuDievas rašė:
plius nevadink nei manes nei mano pazhystamu "angazhuotais ateistais" kai kurie ish ju ira atsidave budistai reikalui atidave po 20 plius metu, tai butu tiesiog egoistinis zhmoniu nuvertinimas.

Nieko nevadinu, nesimušk :) Angažuotu ateistu įvardinu tą, kuris ne tiesiog praktikuoja netikėjimą, o turi tam ir visą teorinį (teologinį) pagrindimą ir aiškius įsitikinimus tuo klausimu. Tas pats tinka ir katalikui, budistui ir taip toliau. Angažuotas bent jau mano vartosenoje neturi jokio neigiamo atspalvio ;]

Į viršų

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 21:40 
Aktyvus
Aktyvus
Vartotojo avataras

I WANT TO BELIEVE.

Bet negaliu nu. Domejausi daugeliu religiju, taciau ne viena neatrodo pakankamai patraukli, nes visos jos susiduria su logiskumo trukumais. Saves, savo proto tai niekaip neapgausi.
Tai kas belieka? Sukurti nauja tikejima? Gal but ir $ pasidarytum procese 8)

ZuikiuDievas rašė:

Geros mintys! Mano poziuris irgi yra labai panasus. Tokie buduliai tikrai neturetu teises saves vadinti ateistais. Taciau man, kaip "issilavinusiam" ateistui, gyventi yra tikrai nelengva, nes tie egzistenciniai klausimai iskyla beveik kiekviena diena. Kai matai savo gyvenimo mazuma ir nereiksminguma lyginant su visatos didumu,ir negali to paaiskinti, visa tai tikrai varo i depresija. Koks vis delto gyvenimo tikslas? Taip, gali uzkalti daug pinigu, galbut israsti vaistus nuo vezio, arba uzkariauti puse pasaulio. Bet tai vis tiek yra bereiksmiai dalykai be tikro atsakymo i "kodel?", ir "kas bus?"

Į viršų

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 22:08 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Nu tikslai du: išgyventi ir pratęsti giminę, o kitkas tai čia jau mūsų susireikšminimo pasekmė

Į viršų

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 22:40 
Dalyvis
Dalyvis
Vartotojo avataras

Nzn ar i tema, bet geras. :)

Ar Dievas yra?

Vyras nuėjo į kirpyklą, nusikirpti plaukų ir jo apsikarpyti barzdos. Kai kirpėjas pradėjo dirbti, jie pradėjo kalbėtis. Jie kalbėjo apie labai daug dalykų ir įvairiomis temomis. Kai jie galų gale paminėjo Dievo temą, kirpėjas pasakė:
- Aš nemanau, kad Dievas egzistuoja.
- Kodėl jūs taip sakote? – paklausė klientas.
- Na, jūs tik išeikite į gatvę ir suprasite, kad Dievas neegzistuoja. Pasakykite man, jei Dievas egzistuoja, ar ten būtų tiek daug sergančių žmonių? Tiek pamestų vaikų? Jei Dievas egzistuotų nebūtų nei kančios, nei skausmo. Aš negaliu įsivaizduoti mylinčio Dievo, kuris leistų visus šituos daiktus.
Klientas minutėlę pagalvojo, bet nieko nepasakė, nes nenorėjo pradėti ginčo. Kirpėjas baigė savo darbą, ir klientas paliko kirpyklą. Tik po to, kai jis išėjo, pamatė vyrą gatvėje su ilgais, suveltais, purvinais plaukais ir neapkarpyta barzda. Jis atrodė purvinas ir netvarkingas. Klientas pasuko atgal ir vėl įėjo į kirpyklą, ir pasakė kirpėjui:
- Žinote ką pasakysiu? Kirpėjai neegzistuoja.
- Ką jūs sakote? – paklausė nustebintas kirpėjas. – Aš esu čia, ir aš esu kirpėjas. Juk aš ką tik jus pakirpau.
- Ne! – klientas sušuko. – Kirpėjai neegzistuoja, nes jei jie egzistuotų nebūtų žmonių su purvinais ilgais plaukais ir neapkarpytomis barzdomis, kaip tas vyras lauke.
- Bet kirpėjai TIKRAI egzistuoja! – atsakė kirpėjas. – Tik ne visi žmonės ateina pas mane.
- Būtent! – patvirtino klientas. – Tai ir yra esmė! Dievas, taip pat, TIKRAI egzistuoja! Tik ne visi žmonės eina pas Jį ir ieško Jo. Štai kodėl yra tiek daug skausmo ir kančios pasaulyje.

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 22:45 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Mnt rašė:
Nzn ar i tema, bet geras. :)

Ar Dievas yra?

Vyras nuėjo į kirpyklą, nusikirpti plaukų ir jo apsikarpyti barzdos. Kai kirpėjas pradėjo dirbti, jie pradėjo kalbėtis. Jie kalbėjo apie labai daug dalykų ir įvairiomis temomis. Kai jie galų gale paminėjo Dievo temą, kirpėjas pasakė:
- Aš nemanau, kad Dievas egzistuoja.
- Kodėl jūs taip sakote? – paklausė klientas.
- Na, jūs tik išeikite į gatvę ir suprasite, kad Dievas neegzistuoja. Pasakykite man, jei Dievas egzistuoja, ar ten būtų tiek daug sergančių žmonių? Tiek pamestų vaikų? Jei Dievas egzistuotų nebūtų nei kančios, nei skausmo. Aš negaliu įsivaizduoti mylinčio Dievo, kuris leistų visus šituos daiktus.
Klientas minutėlę pagalvojo, bet nieko nepasakė, nes nenorėjo pradėti ginčo. Kirpėjas baigė savo darbą, ir klientas paliko kirpyklą. Tik po to, kai jis išėjo, pamatė vyrą gatvėje su ilgais, suveltais, purvinais plaukais ir neapkarpyta barzda. Jis atrodė purvinas ir netvarkingas. Klientas pasuko atgal ir vėl įėjo į kirpyklą, ir pasakė kirpėjui:
- Žinote ką pasakysiu? Kirpėjai neegzistuoja.
- Ką jūs sakote? – paklausė nustebintas kirpėjas. – Aš esu čia, ir aš esu kirpėjas. Juk aš ką tik jus pakirpau.
- Ne! – klientas sušuko. – Kirpėjai neegzistuoja, nes jei jie egzistuotų nebūtų žmonių su purvinais ilgais plaukais ir neapkarpytomis barzdomis, kaip tas vyras lauke.
- Bet kirpėjai TIKRAI egzistuoja! – atsakė kirpėjas. – Tik ne visi žmonės ateina pas mane.
- Būtent! – patvirtino klientas. – Tai ir yra esmė! Dievas, taip pat, TIKRAI egzistuoja! Tik ne visi žmonės eina pas Jį ir ieško Jo. Štai kodėl yra tiek daug skausmo ir kančios pasaulyje.

Prie anekdotų šitą reikėjo dėt.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2011 05 14, 22:56 
Dalyvis
Dalyvis
Vartotojo avataras

Paveikslėlis

Ten Žemė...

Į viršų

StandartinėParašytas: 2011 05 15, 0:34 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Su tikėjimu yra paprasta. Nesvarbu, Dievas yra, ar jo nėra, tai nėra svarbu, žmonės reikia kažkuo tikėti. Klausiat kodėl? O todėl, nes tikėjimas jiems duoda naudos sveikatai. Netikit? Rašiau projektinį darbą iš fizikos. Tik nežinau, ar galima rasti jį internete. Labai savotiški rezultatai. Na, duosiu pavyzdį. Žmonių maldos metu, nesvarbu, kurios konfesijos, jei yra meldžiamasi nuoširdžiai, smegenų ritmas įspūdingai sumažėja, tiesa sakant, tokiu ritmu žmogus paprastai negyvena, ir tas ritmas yra naudingas. Va čia ir ateina visokie pagyjimai ir panašiai. Ar tai Dievo sutvarkyta, ar ne, spręskite patys. Bet tikėti dažnai verta. Net Ž.Ž.Ruso sakė: "Jei nėra Dievo, išraskime jį"

Į viršų

StandartinėParašytas: 2011 05 15, 14:30 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

PupuDede rašė:
Nu tikslai du: išgyventi ir pratęsti giminę, o kitkas tai čia jau mūsų susireikšminimo pasekmė

Kodėl būtent tokie? :)

Į viršų

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Eiti į Ankstesnis  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: