Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 98 svečiai
Interviu


Karl Hyde (Underworld): "Johnas Peelas buvo tas, kuris pakeitė mano gyvenimą" (specialiai djscene.lt)

Bilietus spalio 18-osios vakarui visi turbūt jau seniai pasidėję garbingiausioj vietoj, ir laukti liko tikrai nebedaug. Laukia ir tas, kurio balsas suskamba galvoje paminėjus "Underwold" - Karlas Hyde. Jis tiki, kad naujos vietos įkvepia kūrybai, ir už viską dėkoja BBC legendai Johnui Peelui.

Ar yra "firminis" "Underworld" kūrinys?
Na, profanai sakytų, kad tai "Born Slippy". Iš tiesų kiekvienas turi savo "Underworld" hitą. Tai priklauso ir nuo šalies, ir nuo laiko... Vieniems patinka "King of Snake", jaunesniems "Two Months Off", dar "Juanita", "Banstyle", tas pats "Born Slippy". Taip, prikūrėm nemažai himnų, che che.

Mažiausias kiekis žmonių, kuriam koncertavote per pastarąjį dešimtmetį.
Oi... Na, jei meno galerija, kurioje telpa pora tūkstančių, yra maža, tada ji. Nepamenu, kada. Tiesa, ketvirtadienį, spalio 12, grosim "Cocoon" Frankfurte pas Sven Vathą, ten vietos tikrai ne per daugiausiai, bent jau ne stadionas. Bendra mūsų auditorija, manau, kokie 20 milijonų...

Kokia tavo mėgstamiausia nebritiška grupė? Ar seki naują muziką?
Mėgstu skandinavus. Pavyzdžiui, tikiu norvegais "120 Days". Tiesą sakant, nebritiška muzika man patinka daug labiau, nei britiška. Ir paaiškinimų tam yra įvairių. Manau, viskas prasidėjo nuo Johno Peelo, kuris savo radijo laidoje atvėrė duris visai kitokiai ir nebūtinai angliškai muzikai. Jis mane išmokė proto sienas laikyti atviras, grožėtis ir domėtis visomis tomis indie įrašų kompanijomis iš neiaiškių pasaulio kampų. Netgi puslapis "underworldlive.com" įkvėptas Peelo. Ir, žinai, angliškos muzikos aš iš viso neperku, tik užsienietišką.

Kalbant apie neaiškius pasaulio kampus... Lietuva? Kokios mintys kyla išgirdus šį žodį?
Beveik nieko nežinau apie Lietuvą. Bet taip dar įdomiau! Labai laukiu šio turo, aplankysim jus, latvius, estus... Malonu žinoti, kad pasaulyje pamačiau dar ne viską, ir tas šviežumas gali nuvesti į visai naujas kūrybines lankas. To ir tikiuosi iš jūsų - įkvėpimo.

Kaip sekasi jūsų internetiniams leidiniams - "Lovely Broken Thing" ir kitiems?
Labai neblogai, o kaipgi, che che. Man patinka ta internetinė laisvė daryti ką nori, garsą apipinti vaizdu, neriboti savęs trukme. Po 26-erių metų kūrybos albumai mums atrodo per daug riboti. Juk turi būtinai įrašyti tam tikrą kiekį, kad galėtum išleist, ar ne? Nors pastaruoju metu išleidom ir kelias plokšteles, sukasi ir sukasi klubuose.

Ar yra filmas, kuriam labai norėtumėt būti sukūrę garso takelį?
Tai kad mums labai sekasi! Pavyzdžiui, Anthony Minghella, šiaip gan išrankus režisierius, tiesiog atėjo pas mane ir Ricką (Smithą) ir paprašė įgrot jo naujausią filmą, "Breaking & Entering" ("Įsibrovėliai", Lietuvoje premjera numatyta sausį - D. D. past.). Likom maloniai nustebę, o visi aplink pradėjo tvirtint, kad mums nerealiai pasisekė, o Minghella iki tol, pasirodo, labai nuodugniai sekė visą mūsų muzikinę karjerą ir laukė reikiamo momento. O dabar baiginėjam garso takelį dar vienam Danny Boyle'o filmui "Sunshine". Jau nebesuskaičiuoju, kiek kartų dirbom su juo. Ir "Trainspotting", ir "The Beach", ir "A Life Less Ordinary"...

O kaip dėl "Underworld" svajonių vietos koncertui?
Kaip ir sakiau, esam gimę po laiminga žvaigžde. Kalnai, paplūdimiai, amfiteatrai, klubai, galerijos, stadionai. Didžiausia išsipildžiusi svajonė buvo groti radijuje pas Johną Peelą. Žinai, tai ir buvo sąlyginai mažiausia mūsų auditorija - vos 50 žmonių! Kaip dabar pamenu - 2003-ųjų pabaiga, mes ką tik grįžę iš savo "rezidencijos" Japonijos, kur sutraukiam po 20 tūkstančių žmonių. Buvo nuostabu. Viršūnė, kulminacija, svajonės išsipildymas... Et, pamenu, išvažiuodamas į tas lemtingas atostogas Johnas Peelas paprašė mūsų pasirūpinti jo radijo laida. Pasirūpinom. Deja, jis niekad iš jų nebegrįžo... Ketvirtadienio koncertas "Cocoon", beje, bus skirtas Johnui. O lietuviai ar pažymės Johno Peelo dieną?

Taip, taip, esam įtraukti į bendrą pasaulinį sarašą (spalio 12-ąją "John Peel Day" - klube "Tamsta", Vilniuje - D.D. past.).
Kaip gerai, dabar turim kažką labai bendro. Nes Johnas Peelas buvo tas, kuris pakeitė mano, dar mažo berniuko, gyvenimą ir dabar aš esu toks, koks esu. Toks, kuris su "Underworld" atvažiuos į Lietuvą. Čia jau kitą savaitę, ar ne?

Taaaip. Beje, fanai klausia: ar norėtumėt po koncerto užsukt į afterparty?
Norėčiau... bet kad iškart po to sėsim į autobusą ir važiuosim Rygon, kiek žinau. Gaila, ką? Šiaip tikiuosi, kad grosim bent tris valandas.

Atrodo, taip. Tai laukiam!

Daina Dubauskaitė, 2007 Balandžio 09, 13:36

Komentarai

 • Oxter
  Oxter @ 2006 Spalio 15, 05:55

  ko gero bus geriausias koncertas Lietuvoje ever!! heh, three days left... :)

  0  0
 • Homeboy
  Homeboy @ 2006 Spalio 13, 09:28

  siandien lryto priede savaitgalis dar vienas intervas

  0  0
 • c mon
  c mon @ 2006 Spalio 12, 08:19

  svajones kartais pildosi .. laukiau daugiau nei gyvenau :)
  .. two months off !! two months off !! ;D

  0  0
 • lopas
  lopas @ 2006 Spalio 12, 05:56

  ;) bilietai spintoi ;>

  0  0
 • Jointy
  Jointy @ 2006 Spalio 12, 04:00

  pasikele :]

  0  0
 • kraujasss
  kraujasss @ 2006 Spalio 12, 11:46

  Padejo :DD aciu Raimonda ;)

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2006 Spalio 12, 12:18

  isijunk lietuviska versija :-)

  0  0
 • kraujasss
  kraujasss @ 2006 Spalio 11, 10:48

  Nesupratau.. o kur pats article tekstas? O_o~

  0  0
 • awx
  awx @ 2006 Spalio 11, 08:31

  jauciu verksiu ne per kelias dainas :) noriu pamatyti/isgirsti gyvai atliekama juanita
  13 metu laukiau, tai savaite dabar ziauriai letai eina :))

  0  0
 • laura
  laura @ 2006 Spalio 11, 04:51

  tikiuosi ikvepsim juos:)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.